Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

S "prezervativem" na stavební firmy

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2
AutorZpráva
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: S "prezervativem" na stavební firmy   Tue Apr 08, 2008 11:37 pm

Ahoj Pebabe!!

Už asi rozumím.Ano díky zajištění se výnos netenčí ani při oslabujícím dolaru a to je fajné...
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Radek
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1052
Registration date : 01. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: S "prezervativem" na stavební firmy   Wed Apr 09, 2008 12:06 am

Ahoj
Když už se tu bavíme o nemovitostech

HYPO REAL ESTATE
Společnost hlavně poskytuje půjčky bohužel také v USA proto ten výkles až na 25% hodnoty.

můj tip DE0008027707

http://uk.finance.yahoo.com/q?s=HRXG.DE&d=b

P/E 4,72

Dividenda 7,86%

Řekl bych že je to lepší než Orco nebo ECM musím si ale pár informací ještě ověřit.

Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: S "prezervativem" na stavební firmy   Wed Apr 09, 2008 12:42 am

velkámedvědice napsal:
... Je to quanto. 26 usd podkladu odpovídá přesně 26 eur produktu. Nic epřepočítáváš ...

Ahoj bratře !

Myslím, že tak jak to píšeš, to platilo přesně pouze v den emise (podklad 20,70 USD - papír 20,70 euro) respektive platilo by to i v případě, že kurs EUR/USD bude stejný jako k datu emise (tedy cca 1,46) ... Dnes při kursu cca 1,57 je právě ten poměr podklad vs certifikát 1 : 1 modifikován kursovým rozdílem od emise - tedy podklad dnes za 23,70 USD a papír za 21,70 euro = měnové zajištění ... Proto si myslím, že emitent od počátku uvádí rovnou výplatu bonusu (Bonusbetrag) v eurech 26,0 místo v tomto případě trochu zavádějícího parametru Bonus level v USD 26,0, který by platil pouze v úvodu uvedeném případě ... Jinak - chystáš se zítra otevřít tu bonusovou pozici ? Spíše tu Erste nebo raději D. Telekom ? Ahoj !

Pablo
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: S "prezervativem" na stavební firmy   Wed Apr 09, 2008 1:22 am

Ahoj Radku!

Vítám Tě z cest.Kluci ze ZJ řeší Tvůj typ takto

DB1UEX
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: S "prezervativem" na stavební firmy   Wed Apr 09, 2008 1:37 am

Ahoj Pablo!

Fakt nevím .Možná jsem autíčko..oo))

Papír je quanto.Kurs nemá vliv.Byl zafixován jedna ku jedné euro u produktu s usd podkladu.Bonus hranice podkladu 26 USD.Bonus hranice produktu 26 eur.Emitent uvádí bonus produktu v eurech ,protože je euroemitent.Ten výhodný discount produktu k podkladu je dán volatilitou.Všimni si,že u capu na Erste,který jsem dneska uváděl,maturita letos,bonus dvacet,ochrana 30 a produkt byl jen procento nad podkladem!!!
Běžně je u takových parametrů nadhodnota dvacet a více!!!!Je prostě výhodná doba těchto nákupů,opce klesají.U Tvého DBTYY cosi,který si kdysi tady uváděl,koupil ho Myk nebo Pebab,byla nadhodnota přes dvacet procent.Pokud by měnový kurs vliv měl,nebylo by to quanto.

Psal jsem Ti do sekce pozdní odpověď i s omluvou,že se mi více líbí Erste,četl jsi to?

Měj se

http://www.de.x-markets.db.com/EN/showpage.asp?pageid=84&inrnr=395&pkpnr=216193
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: S "prezervativem" na stavební firmy   Wed Apr 09, 2008 2:39 am

velkámedvědice napsal:
Ahoj Pablo! Fakt nevím. Možná jsem autíčko.. oo)) ...

Ahoj VM !

Autíčko nejsi (:o)) ... to jen moje šedé buňky mozkové měly slabší chvilku (:o)) - jasně že máš s tím quantem pravdu - kurs byl při emisi zafixován a dále nemá vliv - proto se tomu taky říká měnové zajištění, že ... Hmmm, ten můj "výklad" vznikl tak, že jsem se snažil nějak vysvětlit ten discount papíru proti podkladu a zcela náhodou ten poměr odpovídal poměru kursů EUR/USD při emisi a nyní ... a ač význam quanta znám, spletlo mě to natolik, že jsem vykonstruoval tu blbost - respektive pravý opak principu měnového zajištění ... (:o)) Díky za uvedení na pravou míru a omlouvám se ... Tvou reakci k Erste versus DT jsem v příslušné sekci četl až nyní - díky, ráno uvidíme situaci a dáme si vědět ... Dobrou !

Pablo
Návrat nahoru Goto down
Véna
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 41
Registration date : 09. 03. 08

PříspěvekPředmět: Re: S "prezervativem" na stavební firmy   Wed Apr 09, 2008 9:02 am

velkámedvědice napsal:
Ahoj Véno!

Gratulace k prckovi..

PS Pokud Ti emitent hlasí technické problémy,nemusí jít nutně o vyprodáno.Konkrétně tento papír jsem kupoval dvakrát,elektronicky
se mi to u DB vůbec nepovedlo.Kontaktoval jsem brokera,nákup u emitenta proběhl faxem..

Opravdu mi to nejprve hlásilo technické problémy emitenta. Zkusil jsem to asi za hodinu znovu a už to přímo hlásilo, že certifikát není na skladě.
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 296
Registration date : 31. 12. 07

PříspěvekPředmět: Re: S "prezervativem" na stavební firmy   Wed Apr 09, 2008 10:02 am

velkámedvědice napsal:
Ahoj Janastasi!!

Toll Brothers staví luxusní domy,jejich klienti jen tak neschudnou.oo))Jako jediný očekává zisk.
Na sedm měsíců ochrana 46%!!! ,zisk 28% P.a.

Není v tomto světle DB1SDT bezpečnější,než intra day kousky,co provádíš s měnou a ze zlatem? oo))

Souhlasím, že ochrana je nadstandardní. Možná, že to stojí za úvahu.
Pokud jde o mé intra day obchody, tak jde o zábavu při které používám maximálne 2-3% kapitálu. Jinak se snažím budovat dynamické portfolio.
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 107
Registration date : 27. 01. 08

PříspěvekPředmět: Re: S "prezervativem" na stavební firmy   Fri Sep 19, 2008 9:40 pm

Zdravím,

jsem vlastníkem certifikátu na Toll Brothers DB1SDT. Během posledních pár týdnu TOL docela zabral a začal se blížit k bonusové hranici 26USD. Začal jsem uvažovat o prodeji s představou, že až bude TOL kolem 26 bude hodnota cert. možná nad 25 (splatnost 12/08). Minulý týden v pondělí přelezl TOL 26USD a ten den byla k dispozici pouze stará cena bez jakékoli aktualizace.(emitent , onvista, scoach).
Od úterý vše už zase běželo normálně. Dnes šly ceny zostra nahoru, tak jsem byl zvědavý za kolik bude certifikát, zvlášt když TOL vystřelil na 27,79. Překvapení - zase žádná aktualizace ceny - Scoach+DB 23,96, onvista 24,01. Když by měla být nejzajímavější cena na prodej, emitent nefunguje jako MM. Možná, že by se to dalo přes Scoach prodat, ale by to naslepo bez aktuální znalosti ceny. A to se mi dělat nechce.
Máte někdo podobnou zkušenost s tímto nebo jiným emitentem?
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: S "prezervativem" na stavební firmy   Tue Nov 18, 2008 4:04 am

aufzeit 19.12.08
EUWAX bis 18.12.08
Quanto ja
Kennzahlen
Akt. Bonus +21,16 %
Akt. Bonus p.a. +857,86 %
Seitwärts +21,16 %
Seitwärts p.a. +857,86 %
Abst. Barriere 4,34 USD
Abst. Barriere 25,02 %
Aufgeld 23,76 %
Aufgeld p.a. 1.130 %
Spread 0,10 EUR
Spread rel. 0,46 %
Spread hom. 0,10 EUR
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: S "prezervativem" na stavební firmy   Fri Nov 21, 2008 6:39 pm

velkámedvědice napsal:
aufzeit 19.12.08
EUWAX bis 18.12.08
Quanto ja
Kennzahlen
Akt. Bonus +21,16 %
Akt. Bonus p.a. +857,86 %
Seitwärts +21,16 %
Seitwärts p.a. +857,86 %
Abst. Barriere 4,34 USD
Abst. Barriere 25,02 %
Aufgeld 23,76 %
Aufgeld p.a. 1.130 %
Spread 0,10 EUR
Spread rel. 0,46 %
Spread hom. 0,10 EUR

Ahoj,

držíte ho ještě nebo jste včas prodali?
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: S "prezervativem" na stavební firmy   Fri Nov 21, 2008 8:26 pm

Ahoj !!

Držíme ho i s Pablem,je to o hubu..
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: S "prezervativem" na stavební firmy   Fri Nov 21, 2008 9:35 pm

velkámedvědice napsal:
Ahoj !! Držíme ho i s Pablem,je to o hubu..

Ahoj VM a Jirane07 !

Mám pocit, že o hubu je to dnes prakticky ve všem ... volatilita je obrovská a nějakých +/- pár desítek % za den či dva není problém ... na DB1SDT je ochrana ještě cca 8 % a nadhodnota okolo 13 % - tedy ve hře je cca 20 % ... hmmm, už to asi nechám v rukou Božích (:o)) Hezký večer, Pablo ...
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: S "prezervativem" na stavební firmy   Fri Nov 21, 2008 9:55 pm

Ahoj VM a Jirane07 !

Mám pocit, že o hubu je to dnes prakticky ve všem ... volatilita je obrovská a nějakých +/- pár desítek % za den či dva není problém ... na DB1SDT je ochrana ještě cca 8 % a nadhodnota okolo 13 % - tedy ve hře je cca 20 % ... hmmm, už to asi nechám v rukou Božích (:o)) Hezký večer, Pablo ...[/quote]

Přeji hodně štěstí. Já jsem nevzdržel a prodal za 16,5. Naštěstí jsem 1/3 odpustil za 23,5. Je to zvláštní, papír jem měl od léta, všechny poklesy ustál, ale teď už na to nemám nervy. Byl to poslední bonus, který jsem měl.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: S "prezervativem" na stavební firmy   Wed Nov 26, 2008 2:46 pm

Emission 06.12.07
Laufzeit 19.12.08
EUWAX bis 18.12.08
Quanto ja
Kennzahlen
Akt. Bonus +15,30 %
Akt. Bonus p.a. +857,56 %
Seitwärts +15,30 %
Seitwärts p.a. +857,56 %
Abst. Barriere 5,37
Abst. Barriere 29,24 %
Aufgeld 22,74 %
Aufgeld p.a. 2.482 %
Spread 0,10 EUR
Spread rel. 0,44 %
Spread hom. 0,10 EUR
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: S "prezervativem" na stavební firmy   Wed Nov 26, 2008 11:22 pm

Ahoj VM !

Taky s potěšením sleduji, jak DB1SDT slezl v posledních pár dnech doslova hrobníkovi z lopaty - tedy alespoň prozatím (:o)) ... Dnes se dostal papír již opět přes 24 euro a ochrana je t.č. přes 35 % ... zbývají zhruba 3 týdny, nadhodnota je 19 % a aktuální bonus něco přes 8 % - nabízí se proto otázka, jestli nezrealizovat zisk ... osobně to ale zatím vidím tak, že budu hráč (:o)) Hezký večer, Pablo
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: S "prezervativem" na stavební firmy   Thu Nov 27, 2008 3:39 am

Spíše přikoupit,než prodat!!
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: S "prezervativem" na stavební firmy   Thu Dec 04, 2008 9:18 pm

Ahoj VM a ostatní !

Dnes prodej DB1SDT za 25,60 euro tedy 40 centů pod capem - na to zbývající cca 1 % se mi nechtělo 14 dní co zbývají do maturity čekat ... Podklad dnes zabral a přidal přes 10 %, papír samotný přes 8 % a cena se tak dostala prakticky na úroveň capu ... Pablo

Akt. Bonus +1,25 %
Akt. Bonus p.a. +35,17 %
Seitwärts +1,25 %
Seitwärts p.a. +35,17 %
Abst. Barriere 8,16
Abst. Barriere 38,56 %
Aufgeld 21,36 %
Spread 0,10 EUR
Spread rel. 0,39 %
Spread hom. 0,10 EUR
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: S "prezervativem" na stavební firmy   Thu Dec 04, 2008 10:39 pm

Prodej 25,59 eur
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: S "prezervativem" na stavební firmy   

Návrat nahoru Goto down

S "prezervativem" na stavební firmy
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: