Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

Reverse bonus certifikát-obecně

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4  Next
AutorZpráva
master008

Poeet p?íspivku : 14
Registration date : 27. 12. 07

PříspěvekPředmět: Reverse bonus certifikát-obecně   Mon Feb 11, 2008 7:09 pm

Události na světových trzích v nedávné době mě přivedly na myšlenku vyzkoušet reverse bonus certifikáty. Princip, na kterém fungují, znám. Mám zatím zkušenosti jen s klasickými bonus certifikáty. Pro příklad jsem vybral tento reverse bonus certifikát: ISIN DE000SG0PBM2 (WKN: SG0PBM) - info čerpám z www.ariva.de Podkladové aktivum je DAX, splatnost 19.06.09. Chci se zeptat, jestli parametry uvedeného certifikátu chápu správně. Takže tady jsou parametry:

Barriere: 8.100 EUR - této hranice nesmí podkladové aktivum dosáhnout nebo ji protnout, pokud se tak stane, reverse bonus cert. by se měl změnit na Bear certifikát (pokud bude DAX dál posilovat, bear certifikát oslabí a pokud DAX bude klesat, beart cert. bude posilovat) nebo by měl úplně ztratit hodnotu (jestli DAX zdvojnásobí svou hodnotu, např. 14 000 bodů), je to tak?
Bonus: 4.550 EUR - tady si nejsem jistý, co tato hodnota přesně znamená, funguje to stejně jako u klasických bonus certifikátů?
Akt. Bonus p.a.- výnos p.a.
Seitwärts p.a. - tato hodnota je stejná jako Akt. Bonus p.a., co to tedy znamená?
Abst. Barriere - toto by měla být vzdálenost podkladového aktiva od bariéry
Strike - tato hodnota mě velmi zajímá, strike se nachází u turbo certifikátů, ale jak funguje v tomto případě? co znamená těch 6.820?

Můžete to prosím zkontrolovat, jestli to chápu správně...
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Fri Feb 15, 2008 11:03 pm

Čau!!

Nikdo Ti neodpovídá,tak se toho ujmu.Strike na Arivě 6820 je výchozí
hodnota podkladu vyjádřená na stupnici daxu.Z čehož plyne,že hodnoty 81OO a 4550 nejsou v eurech jak uvádíš.81OO je knock in ,tedy bodová
hranice daxu,kde je deaktivován bonus mechanismus.4550 je hodnota indexu,kam dosáhne bonus,/tedy vzdálenost bonus hranice od momentálního stavu podkladu.Nejlépe to uvidíš na
http://www.sg-zertifikate.de/anlageprodukte/reverse-bonus-zertifikate/produkt/////40807/?PHPSESSID=2785ca7d92d151d16207303ca62f6a58&cHash=7296639bda

Pojem seitwarts se požívá spíše u discountů,/nenech se arivou zmást,tem je to druhý název pro bonus oo))/,je to vedlejší zisk.Ten je dán velikostí discountu,tedy zisk discount certifikátu,který vznikl,i když podklad u maturity zůstal na výchozí hodnotě,tedy nezhodnotil nic.

PS Ostatní hodnoty chápeš správně.Konkrétní revers bonusy jsou rozebrány v certifikátové sekci,babičce./I když babičku nechali poměrně chladnou,raději shortuje bez ochrany oo)),ahoj babi!!!!/
Návrat nahoru Goto down
master008

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Mon Feb 18, 2008 8:15 pm

Díky moc za vysvětlení, právě jsem četl tvůj příspěvek o corridor bonus certifikátech, musím říct, že je to moc zajímavé počtení Smile Nabízí podle mě velmi slušný poměr výnos/riziko. Akorát jsem nenašel link na ten ZertifikateJournal 15/2006, kde se o nich píše Sad
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Mon Feb 18, 2008 10:17 pm

Ahoj!!

Shodou okolností se mi před chvílí nakoupil corridor SG3FZA za 19.45.Výplata je za čtyři měsíce ve výši 129 eur,tedy 8 %,24% p.a.Corridor
z hlavy plus 21%,mínus 26%.S Pablem držíme corridor SG3FZC,páteční hodnoty plus 27,5%,mínus 32%,bonus za deset měsíců 25%,p.a.30%.

Z bonus reverzů mám v portfoliu SCL4KV,páteční hodnoty,bonus 22,18%
za deset měsíců,p.a.,27,6%,ochrana 21%

Předešlé v pátek Pablo doplnil možnými alternativami,CK7973,bariéra 20 %,
maturita 18.12.08,bonus 24,06%,p.a. 29,32%,spread 0,09?!!

CG31XB 22.12.08,ochrana 25,9%,bonus 14,45%,p.a. 17,15%

Lze tedy vybrat.Ten,kdo si nevybere,nechť potom nadavá sám sobě oo))
Tak něco kup ..oo)))
Návrat nahoru Goto down
LazyBear
Admin
Admin

Poeet p?íspivku : 100
Registration date : 04. 06. 07

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Mon Feb 18, 2008 11:17 pm

master008 napsal:
. Akorát jsem nenašel link na ten ZertifikateJournal 15/2006, kde se o nich píše Sad

Ahoj Master008,

pošli mi kontakt na LazyBear1@seznam.cz, můžu Ti přeposlat ZJ 15/2006 Smile
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://lazybear.wz.cz
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Tue Feb 19, 2008 1:12 am

velkámedvědice napsal:
Ahoj ! Shodou okolností se mi před chvílí nakoupil corridor SG3FZA za 19.45. Výplata je za čtyři měsíce ve výši 129 eur,tedy 8 %,24% p.a.Corridor z hlavy plus 21%,mínus 26%.S Pablem držíme corridor SG3FZC,páteční hodnoty plus 27,5%,mínus 32%,bonus za deset měsíců 25%,p.a.30%. Z bonus reverzů mám v portfoliu SCL4KV, páteční hodnoty, bonus 22,18% za deset měsíců,p.a.,27,6%,ochrana 21% . Předešlé v pátek Pablo doplnil možnými alternativami,CK7973,bariéra 20 %, maturita 18.12.08,bonus 24,06%,p.a. 29,32%,spread 0,09?!! CG31XB 22.12.08,ochrana 25,9%,bonus 14,45%,p.a. 17,15% Lze tedy vybrat.Ten,kdo si nevybere,nechť potom nadavá sám sobě oo)) Tak něco kup ..oo)))

Ahoj VM a ostatní !

Srdečně Tě zdravím ... Když už se tady (konečně) rozpoutala poměrně živá debata o revers bonus certifikátech, zveřejním tady i něco z toho, co jsem Ti v pátek napsal do mailu ... Už jsme to sice dnes probrali po telefonu, ale myslím, že by to mohlo být jako investiční inspirace přínosné i pro ostatní ...

Vezmeme-li v úvahu nynější situaci v Americe, která se (možná) nachází na prahu recese, pak v Evropě, budeme-li optimisté, můžeme očekávat znatelné zpomalení - v tom lepším případě jen mírný růst či stagnaci ... Myslím, že vhodným tipem k investici pro toto období mohou být mimo jiné právě revers bonus certifikáty s indexem DAX jako podkladem - výběr je velmi pestrý dle přístupu k riziku ... Jako optimální s VM považujeme maturitu za cca 1 rok (relativně lepší odhad vývoje + ještě slušný bonus), knock-in bariéru jsem volil tak, aby minimální ochrana byla cca 20 % při zisku nejméně 10 % p.a. ... Vzestup DAX o více než 20 % nebo dokonce 30 % za současného stavu věcí do konce roku se mi zdá opravdu velmi nepravděpodobný, všechny knock-in bariéry leží navíc nad historickým maximem indexu ... Lze zde nalézt jak více méně spekulativní tituly se ziskem vysoko nad 20 % do konce roku (ale i zde nabízí mechanismus certifikátu slušný ochranný polštář bezmála 20 %), tak i poměrně velmi konservativní a bezpečné certifikáty s ochranou přes 30 % a ziskem okolo 10 % ... Uvádím některé příklady :

BN1KUP - knock-in 9200, ochrana 32 %, bonus 8,33 %, maturita leden 2009
DB0PQS - knock-in 9000, ochrana 29 %, bonus 10,60 %, maturita leden 2009
SDL5YX - knock-in 8900, ochrana 27,7 %, bonus 12,2 %, maturita prosinec 2008
CG31XB - knock-in 8600, ochrana 23,4 %, bonus 16,6 %, maturita prosinec 2008
SCL4KV - knock-in 8300, ochrana 19,1 %, bonus 25,4 %, maturita prosinec 2008
CK7973 - knock-in 8200, ochrana 17,7 %, bonus 26,7 %, maturita prosinec 2008

Moji favorité jsou DB0PQS, CG31XB a SCL4KV ... Budu rád, když sem k výše uvedenému napíšete vaše názory či komentáře ... Díky a přeji všem úspěšný týden !

Pablo
Návrat nahoru Goto down
pepab
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 90
Registration date : 02. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Tue Feb 19, 2008 4:28 pm

Ahoj Pablo, myslím si, že to jsou dobře vybrané revers bonus certifikáty s horizontem do konce roku, výběr pro každého podle jeho rizikového profilu a velikosti investice do tohoto papíru, soukromé je již rozhodnutí,jakou případnou vydržet ztrátu, když trh půjde proti pozici.Jen u favorita SCL4KV je na můj vkus již dosti velký spread 0,5 euro.Tak už jen přeji každému nákup za dobrou cenu.Ať se daří.
Návrat nahoru Goto down
master008

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Sat Feb 23, 2008 4:45 pm

To jsou velmi zajímavé investiční tipy, lepší než v ZJ:-D Určitě něco vyberu a nakoupím. Tohle je fakt dobré diskusní fórum, kde člověku poradí a ještě se něco nového dozví. A co se týče certifikátů, je jedno z nejlepších Smile
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Sun Feb 24, 2008 9:21 pm

pepab napsal:
Ahoj Pablo, myslím si, že to jsou dobře vybrané revers bonus certifikáty s horizontem do konce roku, výběr pro každého podle jeho rizikového profilu a velikosti investice do tohoto papíru ...

master008 napsal:
To jsou velmi zajímavé investiční tipy, lepší než v ZJ:-D Určitě něco vyberu a nakoupím. Tohle je fakt dobré diskusní fórum, kde člověku poradí a ještě se něco nového dozví. A co se týče certifikátů, je jedno z nejlepších

Ahoj kluci !

V týdnu jsem otevřel pozici v SCL4KV ... Jsem rád, že se vám vytipované revers bonusy líbí - pokud jsme vás s VM inspirovali natolik, že něco koupíte, dejte to zde na fóru vědět ... Ať se vám daří, hodně stěstí všem !

Pablo
Návrat nahoru Goto down
master008

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Fri Feb 29, 2008 9:36 pm

Tak jsem nakoupil koridor bonus SG3FZC (jak o něm psal Velkámedvědice) a reverse bonus CG31XB (tip od Pabla). Musím říct, že to vypadá velmi slibně Smile Opravdu velmi pěkné tipy.
Návrat nahoru Goto down
Véna
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 41
Registration date : 09. 03. 08

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Thu Mar 13, 2008 10:33 pm

Díky za tipy. Také uvažuji o nákupu reverse certifikátu na DAX. Ještě více než uvedený SCL4KV se mi ale líbí AA0FHY. Parametry jsou více méně podobné, ale spread je jenom 0,1 a i bonus je o procento vyšší při stejné ochraně 27,68%.

Měli jste nějaký speciální důvod na vynechání tohoto certifikátu? Jsem teprve na začátku sve investorské praxe a nerad bych se dopustil nějaké hloupé chyby.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Thu Mar 13, 2008 10:44 pm

Véna napsal:
Díky za tipy. Také uvažuji o nákupu reverse certifikátu na DAX. Ještě více než uvedený SCL4KV se mi ale líbí AA0FHY. Parametry jsou více méně podobné, ale spread je jenom 0,1 a i bonus je o procento vyšší při stejné ochraně 27,68%. Měli jste nějaký speciální důvod na vynechání tohoto certifikátu? Jsem teprve na začátku sve investorské praxe a nerad bych se dopustil nějaké hloupé chyby.

Ahoj Véno !

Máš pravdu ... O AA0FHY vím - psal jsem o něm i VM (zdravím) do mailu - třeba zde potvrdí, že nekecám (:o)) ... Při hledání bonus reversů na DAX jsem ho tenkrát v době psaní příspěvku buď přehlédl nebo mi ho vyhledávač z nějakých důvodů "nevyplivl" ... Z revers bonusů na DAX se splatností do konce roku a s knock-in bariérou 8300 nebo výše se skutečně tento papír z hlediska aktuálního bonusu a spreadu jeví t.č. nejlépe ... Je pro mě každopádně jedním z kandidátů ke koupi ...

Pablo
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Fri Mar 14, 2008 1:10 am

kecá.....ooo))))

Ahoj kluci ,líbí se mi,hodnoty budou ještě atraktivnější po ukončení korekce korekce oo)),zatím ho neotevírám,ale mám ho v hledáčku,díky
Pablo!
Návrat nahoru Goto down
Véna
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Fri Mar 14, 2008 10:04 am

velkámedvědice napsal:
kecá.....ooo))))

Ahoj kluci ,líbí se mi,hodnoty budou ještě atraktivnější po ukončení korekce korekce oo)),zatím ho neotevírám,ale mám ho v hledáčku,díky
Pablo!

Mohl by jsi to prosím trochu rozvést. Proč myslíš, že budou hodnoty časem ještě lepší? Předpokládáš snad, že DAX půjde nahoru a certifikát se stane rizikovějším a jeho cena bude klesat?
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Fri Mar 14, 2008 1:09 pm

Ahoj Véno!!

Nezapomeň,že co já očekávám,není pro trhy vůbec podstatné,strašně nerad predikuju,vzhledem k různým zásahům a reakcím na ně se může stát
cokoliv.
Pravděpodobně FED ještě něco vyvede,nejspíše cut příští týden.Reakce na něj sice může být nepředvídatelná ,ale vzhledem k faktu,že z technického
hlediska udělal index S & P dvojité dno, a že FED na začátku týdne převzal dluhopisové záruky,půjčka na 28 dní s možným odkladem,bych očekával
na příští dny spíše zelenou,i když dlouhodobě jsme v medvědím trendu...
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Wed Mar 19, 2008 11:43 am

Ahoj Pablo!!

Ten nárůst byl dost prudký.Otevírám pozici v AA0FHY
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Wed Mar 19, 2008 2:16 pm

velkámedvědice napsal:
Ahoj Pablo !! Ten nárůst byl dost prudký.Otevírám pozici v AA0FHY

Ahoj bratře VM !

Já mám v AA0FHY otevřeno již od včerejšího večera (:o)) ... Blíží se konec týdne a dlouhý víkend, takže náš včerejší short na DJIA by mohl přinést ovoce ... neshortneme ještě DAX ?

Pablo
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Wed Mar 19, 2008 3:01 pm

Cau Pablo!!

Ráno by to bylu s Dxem na short super,teď zatím nevím.CB09R0 na Down mi hedžuje třetinu portfolia,na DAX mám pořád připraven LS330A,/pozor,taky končí za měsíc/,ale zatím neotvírám...
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Wed Mar 19, 2008 5:12 pm

Otvírám raději ten Tvůj LS430A
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Wed Mar 19, 2008 5:50 pm

velkámedvědice napsal:
Otvírám raději ten Tvůj LS430A

Ahoj VM !

Ten LS430A se mi nakoupil na v poledne zadaný limitní příkaz za 7,00 ... v době zadání příkazu byl kurs skoro 8,00 ... zatím to vypadá celkem slibně ... Dnes je masakr na zlatě a stříbře - díval jsem se opět na bonusy na Amex gold bugs - SG0KB3 a SG0KB4 - začíná tam být při vysoké ochraně zajímavý bonus p.a. ... co Ty na to ? Korunu zatím držím (:o))

Pablo
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Wed Mar 19, 2008 7:00 pm

Ahoj!

Já ho mám odpoledne od emitenta za 7,11. SG0KB3 držíme,takže do juniorské verze SGOKB4 přestoupím ,když bude nejhůř.V kuchyni je teploučko,za okny sněží jako o život,Konečně přišla zima.Atmosféru
mně dodalo JAR šampaňské,kterým jsem se před chvíli nechtíc postříkal..
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Wed Mar 19, 2008 7:04 pm

Jo kč jsem prodal včera.Radek mi to nařídil.Zvažuji i realizaci zisku na franku...
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Thu Mar 20, 2008 6:12 pm

Ahoj Pablo!!

U CB09R0 se přibližuji k Tvému nákupu!!Podařilo se mi toto hedge turbo
prodat za 0,84 a znovu koupit za 0,78!
Návrat nahoru Goto down
Véna
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Tue Mar 25, 2008 10:12 pm

Využil jsem dnešní lehký vzestup DAXu a taky jsem nakoupil AA0FHY. Tak jen doufám, že ten posun do zelených čísel bude do konce roku pozvolný a těch 27% ochrany bude stačit. Dnešní zprávy z USA jsou ale opět spíše negativní, tak nějaký výrazný posun vzhůru se asi ještě konat nebude.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Tue Mar 25, 2008 11:22 pm

Ahoj Véno!!

Nemyslím,že by dokonce roku Dax zhodnotil přes 27%,osobně jsem nachystán při případném růstu Daxu ještě přikoupit..
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   

Návrat nahoru Goto down

Reverse bonus certifikát-obecně
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 4Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: