Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

Reverse bonus certifikát-obecně

Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorZpráva
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Mon Mar 31, 2008 3:57 pm

Ahoj Pablo!!

Ten BLB24V je zřejmě vyprodán,existuje jen poptávka.Tak jsem zdvojnásobil zdvojnásobenou pozici v AA0FHY..
PS. Sleduješ spanilou jízdu W.B.To průměrování se slušně vyplatilo!!

Drž se!!
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Mon Mar 31, 2008 9:40 pm

velkámedvědice napsal:
Ahoj Pablo!! Ten BLB24V je zřejmě vyprodán,existuje jen poptávka.Tak jsem zdvojnásobil zdvojnásobenou pozici v AA0FHY.. PS. Sleduješ spanilou jízdu W.B.To průměrování se slušně vyplatilo!! Drž se!!

Ahoj VM !

S tím BLB24V to vidím stejně - opravdu to vypadá, že je t.č. zcela vyprodán ... od emitenta jej koupit nelze, ale snad by to šlo na burze ve Stuttgartu nebo ve Frankfurtu - na Euwaxu i na Arivě mi to za dnešek hlásí nějaké proběhlé obchody - nezkusíme se zítra postavit zkusmo do fronty třeba za 85 euro - i tak by se to bohatě vyplatilo ?! Je však otázka, jestli vůbec někdo prodá ... AA0FHY zůstává nyní zřejmě nejlepší alternativou, taky se chystám posílit pozici ... Jen je mi trochu záhadou, jak nám ten BLB24V unikl, když jsme začátkem roku hledali ty revers bonusy na DAX ?! Warren mi dělá taky radost, i když v něm mám proti Tobě pozici zanedbatelnou - jen 3 % portfolia (:o)) ... Měj se OK a ať se Ti daří !

Pablo
Návrat nahoru Goto down
janula
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 91
Registration date : 20. 09. 07

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Mon Mar 31, 2008 10:50 pm

prosim ako sa pri reverse bonuse zisti kurz, ktorym bude v pripade splnenia podmienok a zarove nepresiahnutia bariery spat bude vracat??CB07DE0 ma pri emisii (podklad E.ONu bol asi 130 eur) prdajna cena 101,48....potom je tam nejaky barbetrag 106 eur, kurschwelle 180e (predpokladam bariera E.ONu) a bonusschwelle 112,2..certifikat sa predava okolo 110 eur a teda k bonusu sa mi to zda malo, emisia bola nedavno (vo februari) a aby uz teraz urobil 10% (za mesiac) a zaroven este dalsich 10% mal do vyse roka sa mi nezda....ktory kurz bude pri vyplate
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Mon Mar 31, 2008 11:37 pm

Ahoj Pablo!!

Zkusit to můžem,nevím však,má li to smysl.Já nikde objemy nevidím,jen
tu poptávku 1000 ks,která se hýbe..
Jaký tam vidíš objem dnes prodaných?
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Mon Mar 31, 2008 11:52 pm

velkámedvědice napsal:
Ahoj Pablo!! Zkusit to můžem,nevím však,má li to smysl.Já nikde objemy nevidím,jen tu poptávku 1000 ks,která se hýbe..
Jaký tam vidíš objem dnes prodaných ?

Ahoj VM !

Objem dnes prodaných : 0 (:o)) ... ukazuje mi to nějaké časy asi 2-3 dnes snad proběhlých (???) obchodů ve Stuttgartu a podobně ve Frankfurtu, ale jsou u toho nuly, takže nevím, co to má znamenat a jestli vůbec nějaká transakce proběhla ... Hmmm, ono se to asi nikomu nebude moc chtít prodat ... kupodivu (:o)) ... jedině, že bychom měli štěstí jako InWestor (:o))

Pablo
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Tue Apr 01, 2008 12:01 am

janula napsal:
prosim ako sa pri reverse bonuse zisti kurz, ktorym bude v pripade splnenia podmienok a zarove nepresiahnutia bariery spat bude vracat??CB07DE0 ma pri emisii (podklad E.ONu bol asi 130 eur) prdajna cena 101,48....potom je tam nejaky barbetrag 106 eur, kurschwelle 180e (predpokladam bariera E.ONu) a bonusschwelle 112,2..certifikat sa predava okolo 110 eur a teda k bonusu sa mi to zda malo, emisia bola nedavno (vo februari) a aby uz teraz urobil 10% (za mesiac) a zaroven este dalsich 10% mal do vyse roka sa mi nezda....ktory kurz bude pri vyplate

Ahoj Jani !

CB07DE - Reverse bonus certifikát na E.on, maturita 7/2009, knock-in bariéra (Sicherheitslevel) 180 euro (platí pro podklad), poměr (Ratio - Bezugsverhältnis) 1,3 : 1, emisní cena certifikátu cca 100 euro při ceně podkladu (E.on) cca 130 euro, bonus level 122,20 euro (opět pro podklad), bonus je tedy 6 % (1 - 122,20/130 = 1 - 0,94 = 0,06), vypořádání či výplata u maturity (Barbetrag) je tedy minimálně 106 euro pokud nebude narušen bonus mechanismus (podklad nepřekročí včetně intraday do maturity knock-in bariéru 180 euro). Protože ale certifikát nemá cap, není zisk shora nijak omezen a bude-li podklad u maturity jakkoli hluboko pod bonus levelem 122,20 euro, bude bonus úměrně vyšší než zmíněných 6 % ... Cena podkladu je t.č. pod bonus levelem (E.on dnes 118,10 euro), proto je i cena certifikátu již dnes nad těmi 106 eury (něco přes 110 euro). Pro přesný výpočet bonusu je dobré podívat se přímo k emitentovi do termsheetu, kde bývá bonus často uveden, nebo jej lze spočítat jak uvádím výše ... v různých přehledech a výstupech z vyhledávačů jsou často zcela nesmyslná čísla nebo údaje chybí zcela ... Je to to, co jsi chtěla vědět ? Ať se Ti daří !

Pablo
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Tue Apr 01, 2008 12:36 am

Ahoj Jani!!

Jen doplním.Ten rychlý růst od emise je dán pádem podkladu ,ze 130 na 118.Barbetrag vidím u emitenta 105 eur,nikoliv 106 eur.Závěr jasnou zvířecí řečí.Při dalším pádu podkladu participuješ ke dni maturity jedna ku jedné do zisku.Pokud podklad poroste a to až do 180,/ochrana zhruba 53%/,Ty nemůžeš ztratit víc jako 5 eur,tedy 4,5%.Na Tvou poslední nezodpovězenou otázku,kurs podkladu k produktu je stejný u maturity jako u emise, 1,3.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Tue Apr 01, 2008 12:52 am

velkámedvědice napsal:
... Barbetrag vidím u emitenta 105 eur, nikoliv 106 eur ...

Ahoj bratře !

To je tím, že se díváš u emitenta jen na přehled certifikátu, kde je skutečně (ale chybně) uvedeno 105 euro ... v termsheetu v té dlouhé a špatně přehledné pdf tabulce je to už správně - 106 euro ! (:o))) Odpovídá tomu i můj výpočet bonusu (1 - 122,20/130) = 6 % ...

Pablo
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Tue Apr 01, 2008 1:00 am

Pablo!!

Parchanti!!! oo))))

Janka!!

Je li Tvým cílem taková pozice podívej na

http://www.ariva.de/zertifikat/profil.m?secu=100211497

Do 15.12.08, ochrana 36,44%, bonus je kladný,p.a. 4,86%
Návrat nahoru Goto down
janula
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Tue Apr 01, 2008 9:28 am

dakujem za rady. Mam K.O. cert na E.ON, stratil viac ako 50% hodnoty, co by snad ani nemusela byt taka tragedia pokial sa to vrati na povodne hodnoty, ale urcite som si to mala poistit nejakym reverse bonus certom (len ma to vtedy nenapadlo:-) A teraz neviem ci z toho vypadnut (podklad stratil 18%) a ci sa to este oplati zachranovat alebo sa modlit:-) Skor mi ide o strategiu, akym sposobom si konstruovat tieto veci. Nic hrozne u emitenta sa nestalo (asopn nic som nenasla), zisk im vzrastol, zvysuju dividendy, mozno zisk na buduci rok vzrastie na spodnej hranici, tazko povedat preco takyto pokles.
Návrat nahoru Goto down
janula
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Wed May 21, 2008 9:41 am

chcem sa este spytat, v pripade ze reverz bonus certifikat prerazi hornu hranicu, straca cert celu svoju hodnotu?? alebo sa len stava obycajnym reverzom, teda bonus sa straca, ale svoj ochranny ucinok ma aj nadalej??
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Wed May 21, 2008 10:55 am

Ahoj Janko!

Celo hodnotu neztratí.Stane se obyčejným reversem,jež k maturitě kopíruje podklad jedna ku jedné.Co však ztratí je bonusová nadhodnota
,která byly vytvořena za dividendy.Při nákupu si ji zaplatila k ceně cerifikátu.Její velikost byla danná vzdáleností knock in u při koupi.Čím větší byla vzdálenost tím větší byla nadhodnota.Její velikost při nákupu spočítáš tak,že od ceny certifikátu odpočítáš cenu vlastního podkladu v příslušném poměru.Příklad.Dax 7000.Produkt 73 eur.Nadhodnota je tři eura.Sned jsem to napsal srozumitelně,třeští mmně hlava do rána jsem pil..

Naposledy upravil velkámedvědice dne Wed May 21, 2008 11:38 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
janula
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Wed May 21, 2008 11:24 am

Sned jsem to napsal srozumitelně,třeští mmně hlava do rána jsem pil...

Dekuji ti krasna vilo:-)) stava z kyslych uhoriek alebo nejaka hustejsia polievka
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Wed May 21, 2008 11:40 am

JJ.Polévku jsem právě zbaštil....oo)))
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 296
Registration date : 31. 12. 07

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Wed May 21, 2008 1:57 pm

ahoj VM,
To asi nebylo moc kvalitní pití, když jsou takové následky... Happy
Mě bolívá šíleně hlava z Budvaru, a proto jsem zastáncem jeho privatizace, nejlépe nějakým nepřátelům našeho národa. Budvar je horší než čínské pivo Jang ting, ale lepší než Bud ( což je jedno z nejhorších piv vsjevo mira).
Dej si Plzeň, to pomáhá
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Wed May 21, 2008 4:19 pm

Ahoj Jannastasi!!

Nechci se ničit,tak kupuji jen kvalitní pití.Konkrétně to byla absolut vodka
s malinovou příchutí... Prosím neplést s těmi dvacetiprocentními sladkými dreky typu Jelcin oo)).Jedná se o vysoce kvalitní obilný líh s malinou v ocase.Bylo jí však moře..Pravdou je ,že nad ránem mé lahve došli,tak jsme
se doráželi kamarádovou hanáckou.Ale hlavně jsem moc nespal,medvíďata
nezajímá,co dělá táta v noci... oo))

PS Omlouvám se za reakci v tomto vlákně,má odpověď patří spíše do Pubu.
Návrat nahoru Goto down
janula
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Wed May 21, 2008 10:14 pm

Celo hodnotu neztratí.Stane se obyčejným reversem,jež k maturitě kopíruje podklad jedna ku jedné.Co však ztratí je bonusová nadhodnota
,která byly vytvořena za dividendy.......a v pripade corridor bonus certu?? tam je v pripade prekrocenia hranic nula??
Návrat nahoru Goto down
Wolfram
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 61
Registration date : 06. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Wed May 21, 2008 11:43 pm

janula napsal:
......a v pripade corridor bonus certu?? tam je v pripade prekrocenia hranic nula??

Nazdar, podle mě to bude podobně. Když se prorazí horní bariéra, zruší se bonus a papír se bude chovat jako short tracker. Prorazí-li se spodní bariéra, papír se změní na long tracker. Jaká bude při proražení cena přesně nevím, ale předpokládám, že procentuálně snížená od vzdálenosti výchozí hodnoty podkladu (strike) a dotyčné bariéry.
Je-li koridor 30% na každou stranu od výchozí hodnoty, spadne při průrazu bariéry o zhruba těch 30%. Tak si to alespoň představuji. Když tak mě někdo opravte....
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Thu May 22, 2008 1:05 am

Ahoj Wolframe!

Vidím to stejně.Jen k těm třicetiprocentům musíš připočítat i ztrátu bonusové nadhodnoty ,viz .revers bonus výše.

Měj se
Návrat nahoru Goto down
Joseff
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 367
Registration date : 04. 07. 07

PříspěvekPředmět: Reverse bonus certifikát-obecně   Mon Oct 06, 2008 9:26 pm

Ahojte
Rád bych se zeptal, jak je to bude dále s AA0W9Z, SCL88D. Jedná se mi hlavně o to, že když je proražena spodní hladina, zda se v případě nárůstů nad tuto hladinu náhodou neruší bonus. Rád bych dodržel 6 měs. test.
Díky: Joseff
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Mon Oct 06, 2008 9:56 pm

AA0W9Z je klasický papír.Bonus je deaktivován pouze průnikem nad 1591.Nicméně je otázka,zda ho držet dál,při stagnaci či malém výklesu se papír zvětší jen o posun.As t chce další reverz s větším bonusem..Já uvažuji o prodeji...
Návrat nahoru Goto down
zdenek
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 02. 08. 08

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Tue Oct 07, 2008 8:34 am

velkámedvědice napsal:
AA0W9Z je klasický papír.Bonus je deaktivován pouze průnikem nad 1591.Nicméně je otázka,zda ho držet dál,při stagnaci či malém výklesu se papír zvětší jen o posun.As t chce další reverz s větším bonusem..Já uvažuji o prodeji...

Je to reverse bonus bez cappu, takze jeho cena by se mela pohybovat inverzne k cene podkladu a to i kdyz je podklad pod urovni bonusu. Alespon takto to myslim popisoval pan Svoboda, autor ZJ. Nicmene moje zkusenost z posledni doby je, ze tomu tak neni. Napr. muj reverse bonus na NASDAQ reagoval pod urovni bonusu na zmenu podkladu jen nepatrne.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Tue Oct 07, 2008 3:35 pm

Zdenek.

Za prve.Svoboda mluvil o pohybu jedna ku jedné k maturitě,ne k průběhu.Tam třeba vzrůstá nadhodnota a podobně.
Za druhé.Psalm jsem o tom,pokud bude podklad stagnovat je bonus vyčerpán,proto je vhodný přestup.Výhledově,Taky ho držím,je tam podhodnota.
Návrat nahoru Goto down
zdenek
Investor
Investor

Registration date : 02. 08. 08

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Tue Oct 07, 2008 11:03 pm

velkámedvědice napsal:
Zdenek.

Za prve.Svoboda mluvil o pohybu jedna ku jedné k maturitě,ne k průběhu.Tam třeba vzrůstá nadhodnota a podobně.
Za druhé.Psalm jsem o tom,pokud bude podklad stagnovat je bonus vyčerpán,proto je vhodný přestup.Výhledově,Taky ho držím,je tam podhodnota.

Ahoj VM,

prohledal jsem ZJ (popis revers bonusu je v 17/07) a asi to bylo opravdu mysleno tak jak pises. Teda pokud jsi to myslel takto: Smile
je-li podklad nad bonus urovni, je pohyb ceny revers bonusu v dobe DO maturity inverzni k podkladu. Pod bonus urovni uz tento pohyb neni jedna ku jedne, nicmene v dobe maturity bude bonus odpovidat stavu podkladu.
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

Registration date : 12. 09. 08

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   Wed Oct 08, 2008 12:41 am

velkámedvědice napsal:
Zdenek.

Ahoj všichni
AA0W9Z by měl teď stát 124,85,tak uvidíme jak je to s tou podhodnotou ráno.A co SGFZC stále držíte jako já?Dopadne to špatně Sad
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Reverse bonus certifikát-obecně   

Návrat nahoru Goto down

Reverse bonus certifikát-obecně
Strana 2 z 4Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: