Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : 1, 2, 3  Next
AutorZpráva
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Tue Mar 04, 2008 3:31 am

Ahoj všem!

Je několik cest k utvoření vlastního názoru.Jedna z nich,je přivlastnit
si duševní vlastnictví oblíbených myslitelů,tato smíchat dohromady a výsledný produkt,v kterém se původní autoři shlédnou jen částečně
si bezostyšně přisvojit.
Pozorní uživatelé chleba vezdejšího mohli v historii číst tip primárního technika tohoto chatu,Radka,jednoho z nejvýraznějších a stěžejních přispěvovatelů,Royal bank of Scotland.P/E vyšlo Radkovi tuším 5,9.Pro koreknost musím doplnit Lynxovu technicko taktickou připomínku,že P/E
není u bank nejdůležitější ukazatel.
Další tvůrce mého názoru,bratr certifikátolog Don Tawny Pablo pear adise Godet,šlechtic,nejen jménem,ale i duší,nejspíše v pracovní době vyselektoval tyto dva strukturované produkty.
Pro spekulanty ze srdcem knížete Rolanda
se nabízí SG0PG7,bonus capped,maturita co by kamenem dohodil,17.12.08, ochrana 39,1% !!, bonus 21,40%, p.a. 26,9%
Netřeba připomínat,že pro plný zisk stačí nepokles ,/terminologie pana profesora/, 39,1 %,přičemž tato neamerická banka ztratila za poslední rok polovinu své hodnoty.

B verze pro posery a nezletilé či konzervativní investory

bonus capped SG0PWM

maturita za devět měsíců,ochrana 52,5% !!!!,bonus p.a. 13%.

B verze lze využít pro přestup při případné neúspěšné spekulaci s agresivnějším bráchou,po výklesu by měla b verze zajímavé hodnoty a kratší čas do maturity.

Při zohlednění faktu,který jsem zcizil na webu nr1a.com/AKCIE
přestane mít 5.3.08 investor nárok na poloviční hodnotu dividend ,které jsou ve výši 9%,lze využít tohoto poklesu k nákupu,hodnoty budou pravděpodobně ještě zajímavější.
Na adrese,co jsem uvedl,lze kromě dat,faktů a grafů uveřejněna i následující statistika
Nejlepší důchodové pojištění světa :
Z 10.000 euro zaplacených 22.11.2007 za akcie Royal bank of Scotland dostaneme 9,4% jako dividendu , to je 940 euro za rok 2008. Ty dividendy rostly poslednich 12 let prumerne 16.5% rocne , tedy dividendu 100% z kapitalu investovaného do akcie 22.11.2007 , tedy celych 10.000 euro muzeme dostat uz za 16 let roku 2024. I ten kapital v tech akciich muze rusti podobne , taky 16.5% rocne , pocitano z nekolika dekád , minulou dekádu rostla akcie RBS 600% a dnesní dekádu snad jen 0%.
Dividendy RBS od 1995 do 2007 v britske penci : 5.39 , 6.19 , 7.13 , 8.19 , 9.49 , 10.99 , 12.65 , 14.55 , 16.75 , 19.31 , 24.14 , 30.17 , 33.87, to je rust dividend 16.5% rocne poslednich 12 let.

22.11.2007 je dividenda 9,4% z penez v akciích Royal Bank of Scotland. Máme-li v tech akciích jen 10.000 euro , pak je nase nezdanená rocní dividenda netto 940 euro. Kdyz uz nebudeme jiné akcie kupovat a tech 940 euro dividenda nám roste 16.5% rocne , máme za 5 let 2.017 euro a za 16 let celý vklad 10.000 euro vyplacen jako jednorocní dividendu a za dalsích 5 let 20.000 euro a za dalsích 5 let 40.000 euro jako jednorocní dividendu od RBS, nebot pri rustu 16.5% rocne se dividenda za kazdých 5 let zdvojnásobí. Ale neporoste-li dividenda uz 16.5% rocne jako dosud a jen 10% rocne , pak se zdvojnásobí za kazdých 7 let a to je taky O.K. , protoze duchody z pojisteni porostou brzy jen 1% rocne.

Berte prosím v úvahu,že se jedná jen o můj názor,oo))),nikoliv investiční doporučení.Ovšem vemte v potaz,že případný "nenákup"
může Radek či Pablo považovat za osobní újmu!!!!
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Tue Mar 04, 2008 5:00 am

velkámedvědice napsal:
Ahoj všem ! Je několik cest k utvoření vlastního názoru.Jedna z nich,je přivlastnit si duševní vlastnictví oblíbených myslitelů,tato smíchat dohromady a výsledný produkt,v kterém se původní autoři shlédnou jen částečně si bezostyšně přisvojit. Pozorní uživatelé chleba vezdejšího mohli v historii číst tip primárního technika tohoto chatu, Radka,jednoho z nejvýraznějších a stěžejních přispěvovatelů,Royal bank of Scotland.P/E vyšlo Radkovi tuším 5,9.Pro koreknost musím doplnit Lynxovu technicko taktickou připomínku,že P/E není u bank nejdůležitější ukazatel. Další tvůrce mého názoru,bratr certifikátolog Don Tawny Pablo pear adise Godet, šlechtic nejen duší, nejspíše v pracovní době vyselektoval tyto dva strukturované produkty. Pro spekulanty ze srdcem knížete Rolanda se nabízí SG0PG7,bonus capped,maturita co by kamenem dohodil,17.12.08, ochrana 39,1% !!, bonus 21,40%, p.a. 26,9% Netřeba připomínat,že pro plný zisk stačí nepokles ,/terminologie pana profesora/, 39,1 %,přičemž tato neamerická banka ztratila za poslední rok polovinu své hodnoty. B verze pro posery a nezletilé či konzervativní investory bonus capped SG0PWM maturita za devět měsíců,ochrana 52,5% !!!!,bonus p.a. 13%. ...

Ahoj bratře !

Díky za Tvůj příspěvek o Royal Bank of Scotland (:o)) ... Nebudeš věřit, ale v nebližších dnech jsem se sem chystal napsat něco o RBS a o těch 2 bonus capech, které jsem Ti včera zmiňoval v mailu (:o)) ... Jsem rád, že jsi mi ušetřil nudnou práci u PC, navíc jsem si jist, že by můj článek z hlediska literární hodnoty za Tvým zaostal (:o)) ... Z loupení duševního vlastnictví nemusíš mít vyčitky svědomí ani špatné spaní - ani já ani Radek se jistě nebudeme cítit poškozeni, dostaneme-li od Tebe za porušení copyrightu do konce týdne každý lahvinku Camus XO nebo jiného dobrého koňáčku (:o)) ... Pro úplnost je třeba podotknout, že (alespoň v mém oboru) je Tebou uvedený způsob tvorby vlastního názoru velmi častým a oblíbeným při vytváření různých odborných článků a přednášek, neříká se tomu však oficiálně loupení duševního vlastnictví, ale kompilace (:o)) Drž se !

Bude zajímavé sledovat vývoj RBS po té ex-date pro dividendu, o které jsem (ač nerad musím přiznat) při výběru certifikátů nevěděl, navíc pod vlivem současného negativního sentimentu v bankovním sektoru ... I tak se mi zdá pokles o dalších 40 respektive 50 % u zavedené, nyní již výrazně vyklesané neamerické banky s výše uvedenou dividendovou politikou a (snad) omezenou vazbou na subprime v horizontu 9 měsíců jako nepravděpodobný ... SG0PG7 je z hlediska potenciálního zisku a ochrany velmi atraktivní již dnes (můj tip), verze pro posery (citace VM (:o)) SG0PWM je myslím dobrou konservativní investicí s rozumným horizontem, přičemž po případném dalším poklesu podkladu v následujícím období může být pro otevření pozice ještě zajímavější ... Případný "nenákup" (citace VK) ovšem nebudu brát osobně ... Prosím tímto Radka, Lynxe případně ostatní o jejich aktuální názor k RBS ... Hodně štěstí všem !

Pablo
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Tue Mar 04, 2008 5:28 am

Ahoj!

Jen pro upřesnění.Po tomto datu držitel akcie,nikoliv certifikátu,přijde jen o polovinu roční dividendy /cirka 5%/.Není však jisté,jestli celý výkles zhodnotí
emitent v jednom dni,či jinak...
Návrat nahoru Goto down
lemming
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 221
Registration date : 14. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Tue Mar 04, 2008 9:58 am

Diky kluci! (I kdyz Konecnyho moc nemusim, tak ty certy vypadaji dobre ;-) )
Návrat nahoru Goto down
Medved
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 03. 01. 08

PříspěvekPředmět: City OR Royal bank of Scotland   Tue Mar 04, 2008 11:07 pm

Ahoj, cash zrovna neoplývám a tak si musím vybrat mezi diskutovanými bonusy City a Royal bank of Scotland. Volím capped bonus na Royal bank of Scotland a City dočasně pouštím k ledu - jsem už dost v mínusu a potřebuji něco jistějšího. Díky za typ. A propos nemáte nějkdo TURBO LONG CERTIFICATE (NL) ON ROGERS INTERNATIONAL METALS COMMODITY INDEX (NL0000162030) - ten jediný mi teď dělá radost v té krvavé lázni. Ocel půjde UP a tak to ještě snad poroste. Medved
Návrat nahoru Goto down
janula
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 91
Registration date : 20. 09. 07

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Wed Mar 05, 2008 10:18 am

ozaj neviete nejaky certifikat na ocel??
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 296
Registration date : 31. 12. 07

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Wed Mar 05, 2008 11:08 am

Medved napsal:
Ahoj, cash zrovna neoplývám a tak si musím vybrat mezi diskutovanými bonusy City a Royal bank of Scotland. Volím capped bonus na Royal bank of Scotland a City dočasně pouštím k ledu - jsem už dost v mínusu a potřebuji něco jistějšího. Díky za typ. A propos nemáte nějkdo TURBO LONG CERTIFICATE (NL) ON ROGERS INTERNATIONAL METALS COMMODITY INDEX (NL0000162030) - ten jediný mi teď dělá radost v té krvavé lázni. Ocel půjde UP a tak to ještě snad poroste. Medved
Měl jsem podobný RICI DE000AA0QL69 ale prodal jsem jej před měsícem ale mám jiné RICI energie DE000AA0QL77 a zemědělství DE000AA0QL93 a musím říci, že jsou také podařené.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Wed Mar 05, 2008 11:57 am

janula napsal:
ozaj neviete nejaky certifikat na ocel??

Ahoj,

mám v portfoliu A0DCUZ - open end tracker od RCB na Stahl-basket - jde o basket 10 firem zabývajících se ocelí ... bližší informace o certifikátu i o složení basketu najdeš na :

http://www.rcb.at/Detailansicht.zertifikate.0.html?RLB=&L=DE&detailScreen=cert_basisw&ric_code=615315.5.5&u_isin=AT0000615315

Pablo
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Wed Mar 05, 2008 12:26 pm

Já mám výrobce oceli tracker end A0DCUZ plus 60 %
bonus na průmyslové kovy GS0FJ4 32% plus
Bonus Nikl SG3GD6 plus 15%

PS Zhodnocení uvádím proto,aby bylo zřejmé,že jsem nakupoval za jiných hodnot /PS u trackeru jsou tyto data je pro budoucí vývoj irevalentní
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Wed Mar 05, 2008 6:38 pm

A tak jsem si zobl SG0PG7
Návrat nahoru Goto down
Medved
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Wed Mar 05, 2008 11:14 pm

velkámedvědice napsal:
Ahoj VM, jak je možné, že bonus cert jde nahoru, když podklad klesá? Např. dnes podklad -3,3%, ale bonus cert. +1,5%. Tož asi jsem to vůbec nepochápal? Medved
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 373
Registration date : 06. 11. 07

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Wed Mar 05, 2008 11:38 pm

to může být asi pouze tím, že se snižuje hodnota implikované volatility bariérové opce, která je obsažena v bonus certifikátu, a to asi dramaticky.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://proinvestory.cz
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Thu Mar 06, 2008 12:03 am

Medved napsal:
Ahoj VM, jak je možné, že bonus cert jde nahoru, když podklad klesá? Např. dnes podklad -3,3%, ale bonus cert. +1,5%. Tož asi jsem to vůbec nepochápal? Medved

Ahoj !

Myslím, že to může být způsobeno tím, že emitent do ceny bonus certifikátu již promítl předpokládaný pokles ceny podkladu vzhledem k ex-date pro dividendu ... a tento pokles byl dnes zřejmě menší, než se předpokládalo, takže cena certifikátu šla paradoxně proti podkladu nahoru ... Mimochodem, dnes se mi nepodařilo nakoupit - měl jsem pokyn u SG na SG0PG7 s limitem 5,0 a od odpoledne 5,15 a smůla - uvidíme zítra ...

Pablo
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Thu Mar 06, 2008 11:24 am

velkámedvědice napsal:

Ahoj VM !

Já dnes taky ... (:o))
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Fri Mar 07, 2008 11:36 am

Pablo!!

Jak jsem Ti avizoval,můj příkaz se nezrealizoval.Dnes se projevila plně nejen ztráta dividend,ale i situace v sektoru,takže jsem ušetřil...oo))

Nákup SGOPG7 tedy dnes za 4,94
Návrat nahoru Goto down
pepab
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 90
Registration date : 02. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Sat Mar 08, 2008 10:01 pm

Dovolím si zájemce o tento cert. jen upozornit, že kurzové riziko EUR/GBP přebírá kupující a tím se max. vyplacený bonus snižuje pro euro držitele, jen za posledních 6 měsíců poklesla GBP vůči euru o 12%,což je také další důvod proč tento cert. cenově klesá, max. bonus cap je stále pro RBS na ceně v GBP 472.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Sun Mar 09, 2008 6:50 pm

Ahoj Pebabe!!

Ona by to právě proto mohla být výhoda,nakoupit vyklesanou libru a vzhledme k stavu britské ekonomiky vsadit na měnovou korekci či minimálně stagnaci?
Návrat nahoru Goto down
Medved
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Ochrana která se zdála neprolomitelná   Mon Mar 17, 2008 4:04 pm

Tak jsem koukal, že nám dnes spadnul o 13%!!! Doufám, že nám bude stačit ochrana (teď je myslím 27%). Neděje se něco s Royal Bank of Scotland? Medved
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Mon Mar 17, 2008 5:16 pm

Myslím,že neděje.V posledních dnech tak nepadala,jako ostatní.Do dnešního dne jsem ji měl v plusu.Bohužel doplácí na situaci v sektoru.
Podle mého názoru je to jedna z nejlepších bank vůbec.P/e odhadem kolem
pěti.Tradice vysokých dividend.Ale tady v tom syntetickém bordelu,co vytvořil FED,se dá těžko něco odhadovat.Osobně jsem nachystán zajistit portfolio shortem,dnes CBO9RW v hledáčku.Čekám na vyjádření FEDU
a co mně doporučí přispěvovatelé na Patrii..oo))
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 737
Registration date : 03. 09. 07

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Mon Mar 17, 2008 5:25 pm

velkámedvědice napsal:
Ale tady v tom syntetickém bordelu,co vytvořil FED,se dá těžko něco odhadovat.

Tak tuhle vetu pasuji na "quote of the day"!

Ani nevim, co Ti poradit. Sam vis, ze dlouhodobe zrazuji od investic do bankovnictvi v tomto obdobi. Kolik tam mas ochranu? Ten VIX je vysoky, ted to roste, mozna jsme opravdu na prozatimnim dne, ale sve penize na to nedam. Asi bych se na Tvem miste choval stejne a radeji zajistit nejakym hedgem nez prodavat v tomto zmatku. Ale zcela urcite bych redukoval % prostredku ulozenych ve financnich institucich nebo jejich derivatech ihned, jakmile to trochu zase poskoci nahoru.

Opravdu - synteticky bordel - ja jsem kompletne dezorientovan a naprosto neschopny jakehokoliv rozumneho odhadu situace. A stejne je to uplne jedno, protoze muzu byt desetkrat zorientovany a stejne neni minuty, kdy trhem nemuze problesknout nejaka zprava, ktera to vymrsti tim ci onim smerem. Za normalnich okolnosti bych asi trochu riskoval, ale ted to jedna zprava muze mrsknout nahoru a za par minut jina dolu. Patek byl ukazkou jak na to.

Takze si drzim cash minus ten koridor a sleduji.

:-)

Radek
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1052
Registration date : 01. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Sun Apr 27, 2008 12:16 pm

honzajs

Royal Bank of Scotland oznámila rekordní emisi akcií s předkupním právem akcionářů ve výši téměř 24 mld USD. Důvodem je pokrytí ztráty ve výši téměř 12 mld USD a posílení kapitálu banky. Vždyť její kapitálová přiměřenost na konci roku činila pouhých 4,5%.
Emise je opravdu rekordní. Za každých 18 vlastněných akcií má akciomář právo na nákup 11 dalších akcií. Počet akcií vzroste o 61%.
Emisní cena byla stanovena na 200 GBp, což představuje slevu téměř 50%. I tato výše slevy je rekordní a ukazuje na skutečnost, jak nutně banka kapitál potřebuje. Když jsem na toto téma psal v 90. letech diplomovou práci, pohybovala se výše této slevy na trzích kolem 10-20%.
Výsledným efektem celé transakce bude posílení stability banky za cenu zmenšení EPS a dividendy na akcii.
Interim dividenda 2008 je plánována jako akciová, dále zatím vedení počítá se udržením výplatního poměru 45%. Výsledkem celé operace by při stejné absolutní výši zisku byl pokles dividend na akcii o necelých 40%.
Dividendovým investorům, kteří se nezúčastní úpisu nových akcií, se tak odpovídajícícm způsobem sníží jejich dividendový příjem.

http://uk.reuters.com/article/bankingfinancial-SP/idUKL2246370220080422

velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Sun Apr 27, 2008 2:48 pm

Ahoj Radku!!

Zprávu jsem četl,tuším na linku Honzajse,který se zveřejnil.Popravdě jako držitel certifikátu končícího za půl roku,se zpráva snad mého knock inu nedotkne...Ostatně dividend jsem se zřekl nákupem bonus mechanismu.
Jelikož se dividendy u nových akcii snad i v budoucnu budou uplatňovat v stejném poměru ze zisku,je otázka zda nevyužít nových akcií přímo k investici za účelem pravidelného dividendového příjmu./V úvahu je třeba pak brát měnové riziko/.
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Sun Apr 27, 2008 7:18 pm

Ahoj VM Ano je to od Honzajse

Měnové riziko by v tuto dobu již stejně jako u dollaru hrálo v tvuj prospěch. Nečekám nějaké razantní oslabování.

I když na druhé straně Bank of England má ještě sazby kam snižovat.

Tohle by mě docela zajímalo jak se podobná akce projeví na certifikatech?

Jelikož čekám na akce Fedu (takto razantní snižování sazeb muselo mít větší důvody než Fed zatím připouští, tak ještě kromě Erste žádné banky nemám.

Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Sun Apr 27, 2008 7:37 pm

Ahoj VM a Radku !

Zdravím vás na konci víkendu ... Již před časem (zhruba okolo nákupu bonus certifikátu) jsem uvažoval o přímé investici do této vyklesané dividendové akcie - ne jako spekulaci na její růst, ale jako investici na mnoho let kvůli pravidelnému příjmu z dividend - pokud se nepletu, patří tato akcie stran dividendového programu mezi nejlepší ... Měnového rizika GBP/CZK bych se již nyní také příliš neobával, pamatuji ještě docela "nedávno" libru slušně přes 50 Kč a dnes je lehce přes 30 ... i když je fakt, že dolar od té doby dopadl ještě mnohem hůř (:o))

Pablo
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Sun Apr 27, 2008 7:53 pm

Ahoj Pablo souhlasím.

Ještě doplním že dle mého se tento krok na certifikatech moc neprojeví protože současní akcionaři dostanou předkupní práva na slevu pro nákup těchto nově emitovaných akcii.

Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   

Návrat nahoru Goto down

Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 3Jdi na stránku : 1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: