Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.

Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorZpráva
lynxsharpeye
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 737
Registration date : 03. 09. 07

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Sun Apr 27, 2008 10:22 pm

Tak pozor, ten dividend yield ted bude znacne ale znacne nizsi.

:-)

Radek
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1052
Registration date : 01. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Sun Apr 27, 2008 10:35 pm

Sníží se tak na polovinu Happy

Hold něco/někdo ty ztráty zaplatit musí.

Docela by mě zajímalo kdo je zaplatí v USA. Když začne FED vybírat půjčené peníze zpět budou bankám asi chybět.

Zobrazit informace o autorovi
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Mon Apr 28, 2008 1:43 am

Pokud v pravou chvíli neprodám Lehmany a pod.,tak to zaplatím já..oo))
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 107
Registration date : 27. 01. 08

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Fri May 02, 2008 10:54 pm

Ahoj.

chtěl bych se zeptat, kolik je maximální výplata v € pro SG0PG7. Na Finanztreff uvádí 6,04€, mě to výpočtem vychází na 6,5€. Co je správně?
Díky.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Sat May 03, 2008 12:41 am

jiran07 napsal:
Ahoj. chtěl bych se zeptat, kolik je maximální výplata v € pro SG0PG7. Na Finanztreff uvádí 6,04€, mě to výpočtem vychází na 6,5€. Co je správně? Díky.

Ahoj !

Pro SG0PG7 je maximální výplata neboli bonus cap 4,72 £ = 6,03 € (4,72 * 1.2781 = 6,03) ... Blíže viz třeba na : http://www.ariva.de/quote/profile.m?secu=100717077 ... Jak jsi došel k těm 6,50 € ?

Pablo
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 107
Registration date : 27. 01. 08

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Sat May 03, 2008 11:25 am

Ahoj Pablo,

díky. Už je mi to jasné, není to totiž quanto. To byl můj hlavní problém.
Můj vedlejší problém byl, že bez kalkulačky nespočítám už ani tento vzorec

Parity x min[max[Bonus Level; Reference PriceFinal]; Cap] / FXFinal
lol
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Thu May 22, 2008 3:37 pm

Investorům držícím tento papír.Následující řaáky jsou mým názorem,rozhodněte se sami.Všechny servry uvádí ochranu 2,24,včetně tabulky emitenta při emisi, což je už jen 8%.Jakoby nejvyšší čas k přestupu sg0PWM,z důvodů ochrany kapitálu,nadhodnota 4O% je tak obrovská,že by investor při pádu podkladu ztratil 50%.Domnívám se,že je to jinak.V aktualizovaných datech SG je změněn poměr odběru,zřejmě kvůli štěpení akcie,čímž se knock in posouvá na 1,93 libry,což je dvacet%.Na tento fakt Vás upozorňuji,je to na Vás....
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Mon Jun 16, 2008 7:15 pm

Nezapomínáme Happy

Klasický Bonus: DE000CB473Q1

Bonusrendite:
in %: 24,34%
in % p.a.: 15,58%
Abstand zur Untergrenze:
Absolut: +97,50
in %: +41,05%

A ještě jako drobný bonus máte slevu vůči podkladu 0,06Euro

PS: neověřoval jsem si jestli nejde zase o nějakou habaďůru Happy

velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Wed Jun 25, 2008 3:45 pm

Ahoj Pablo!!

Ještě,že jsme včera nepřestoupily do SGOPWM,naš papír dnes stoupá o 15%...oo))
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Wed Jun 25, 2008 5:34 pm

velkámedvědice napsal:
Ahoj Pablo !! Ještě,že jsme včera nepřestoupily do SGOPWM,naš papír dnes stoupá o 15%...oo))

Ahoj !

Zrovna před chvílí jsem na to koukal a chtěl jsem Ti o tom napsat pozitivně laděnou SMS (:o))) Ochrana je již opět skoro 17 % ... takže do dalšího poklesu můžeme být v klidu (:o))) ... Koukám, že dnes taky slušně zabral náš včera zakoupený multicorridor ML0DM4 ... Hezký den !

Pablo
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Tue Jul 01, 2008 11:42 pm

Ahoj VM !

Hmmm, tak uplynul necelý týden a je to tady ... ochrana u SG0PG7 již jen okolo 5 % což je RBS schopná pohodlně stihnout za 1 den (:o)) ... dnes proto prodej SG0PG7 a počíhám si na SG0PWM, kde je ochrana okolo 28 % do konce roku při bonusu okolo 30 % ...

Pablo
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Wed Jul 02, 2008 5:17 pm

Ahoj VM !

Dnes dopoledne se mi nakoupil na přednastavený limitní příkaz SG0PWM za 3,99 euro ... Nyní se koukám, že šel papír dost up a je již za 4,25 eur ... tak uvidíme zase za týden (:o))

Pablo
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 296
Registration date : 31. 12. 07

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Tue Jul 15, 2008 4:00 pm

Ta skotská SG0PWM nám začíná smrdět, jak klesne ochrana pod 8% tak to prodám. Sad
Dnes to jde všechno na jih.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Tue Jul 15, 2008 4:31 pm

Ahoj Jannastasi!!

Já už tuto banku opustil ve ztrátě..
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Tue Jul 15, 2008 11:04 pm

Ahoj VM a Jannastasi !

Musím přiznat, že RBS a s ní spojené certifikáty mi taky moc radosti nedělají ... výplach ve finančním sektoru dosáhl takových rozměrů, že i dříve na první pohled "nepřekonatelné" ochrany přes 50 % vzaly za své a bariéra je co by kamenem dohodil ... Z SG0PG7 jsem již před časem přestoupil do SG0PWM, ale ani ten už nevypadá po dnešku moc optimisticky ... ke konci obchodování se sice trochu zmátořil - z denního minima na cca 2,70 uzavíral nakonec na 3,17 euro, ale nic to nemění na tom, že ochrana něco přes 11 % nemusí vydržet ani do konce týdne ... Vyčkám dalšího vývoje a při poklesu ochrany na zhruba Jannastasových 5-8 % nejspíše zrealizuji ztrátu ... Uvažoval jsem i o možnosti dalšího přestupu - konkrétně do SG5ELQ - capped bonus RBS, maturita 6/2009, knock-in 1,07 GBP, aktuální bonus 41,5 %, bonus p.a. 45,3 % při ochraně 40,5 % a nadhodnotě 26 % ... spíše se ale tomuto podkladu na nějaký čas vyhnu než se finanční sektor stabilizuje - opakovaně se ukázalo, že 40 % v dnešní době mnoho neznamená ... Pablo
Návrat nahoru Goto down
LM
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 23
Registration date : 14. 11. 07

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Tue Jul 15, 2008 11:29 pm

V souvislosti s bankami a neuvěřitelnými poklesy bych pro pamětníky připoměl ML0CZL , prezentovaný jako "husarský kousek". Na již vyklesané podklady byly tehdy bariery 40%, což se zdálo dostatečné. Na současnou hodnotu certifikatu se raději nedívejte :-(
LM
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Wed Jul 16, 2008 10:40 pm

Ahoj Jannastasi !

RBS opět překvapila - na co jsem jí dával týden, stihla za jediný den (:o)) ... Tak co, stihl jsi vystoupit z SG0PWM na těch 8 % ? Já tedy ne ... (:o)) ... Uvažuji, jestli by na těchto cenách nebylo dobré jít přímo do podkladu a nechat tomu nějaký čas - RBS spadla za rok a něco o více než 80 % ... Pablo
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Wed Jul 16, 2008 11:00 pm

Pablo napsal:
Ahoj Jannastasi !

RBS opět překvapila - na co jsem jí dával týden, stihla za jediný den (:o)) ... Tak co, stihl jsi vystoupit z SG0PWM na těch 8 % ? Já tedy ne ... (:o)) ... Uvažuji, jestli by na těchto cenách nebylo dobré jít přímo do podkladu a nechat tomu nějaký čas - RBS spadla za rok a něco o více než 80 % ... Pablo

Ahoj Pablo moc mě to mrzí už jen proto že cítím tak trochu spoluvinu že jsem se o té bance tu zmínil.

Já mám jen ERSTE, včera se nakoupil GE pak i ENEL, SIEMENS a par dalších.

Pokud nevěříš že RBS zkrachuje a nemáš v tom peníze který nutně potřebuješ asi bych to vydžel ať už v akcii nebo certifikatu.

Já počkám jak se to vyvine a uvidím kdy nastoupim i do Britských Bank.

kadu

Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 02. 09. 07

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Wed Jul 16, 2008 11:21 pm

Radek napsal:
Pablo napsal:
Ahoj Jannastasi !

Ahoj Pablo moc mě to mrzí už jen proto že cítím tak trochu spoluvinu že jsem se o té bance tu zmínil.

Já mám jen ERSTE, včera se nakoupil GE pak i ENEL, SIEMENS a par dalších.

Pokud nevěříš že RBS zkrachuje a nemáš v tom peníze který nutně potřebuješ asi bych to vydžel ať už v akcii nebo certifikatu.

Já počkám jak se to vyvine a uvidím kdy nastoupim i do Britských Bank.

Ja bych se Britskym bankam teda vyhnul.. Nejen ze se zvysuje riziko inflace, klesa mena (ale to nekoho treba netrapi), zapoctu-li taktez predrazene nemovitosti a potencionalni propad... Ocekavane delsi odpisy..

Tak bych s nakupem jeste chvilku pockal..
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Thu Jul 17, 2008 12:31 am

Radek napsal:
Ahoj Pablo moc mě to mrzí už jen proto že cítím tak trochu spoluvinu že jsem se o té bance tu zmínil. Já mám jen ERSTE, včera se nakoupil GE pak i ENEL, SIEMENS a par dalších. Pokud nevěříš že RBS zkrachuje a nemáš v tom peníze který nutně potřebuješ asi bych to vydžel ať už v akcii nebo certifikatu. Já počkám jak se to vyvine a uvidím kdy nastoupim i do Britských Bank.

Ahoj Radku !

Díky za účast (:o)) ... RBS mě sice štve, ale není to žádná tragédie - pozice nebyla velká díky diverzifikaci - jen okolo 2 % portfolia ... Počkám teď nějaký čas v certifikátu - měl by nyní kopírovat akcii jako tracker, poté zvážím vstup přímo do podkladu ... V krach RBS nevěřím - je to tuším druhá největší britská banka, ale v její pokles o 50 % jsem taky nevěřil a opak se stal pravdou ...

Mimochodem, ta GE se mi taky líbí - co bys řekl na CB25WU (data z Arivy, bez bližšího ověření) - bonus certifkát na GE, maturita 6/2009, bonus 36, knock-in 24, aktuální bonus přes 30 %, bonus p.a. přes 33 %, bez capu, quanto, ochrana sice jen 13 %, ale zato se prodává s drobným diskontem proti podkladu, takže v případě proražení bariéry lze bez ztráty v podobě bonusové nadhodnoty přestoupit do vyklesaného podkladu ... jinými slovy bonus mechanismus a ochrana jsou zde nepočítám-li ušlou dividendu v podstatě zadarmo ... Pablo
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Thu Jul 17, 2008 6:45 am

Pablo napsal:

Mimochodem, ta GE se mi taky líbí - co bys řekl na CB25WU (data z Arivy, bez bližšího ověření)

Ahoj Pablo Smile

Tak s certifikatem se to dle Onvisty má jinak

Emittentenkurs: (16.07., 21:59:51)
Geld in EUR: 28,35 (+1,33 / +4,92%)
Brief in EUR: 28,37 (+1,33 / +4,92%)

Podklad má tak 28USD tzn. jsi prakticky 1,6x nad podkladem.

Je měnově zajištěný což je pro mě v tento okamžik nevhodné.

No a pak je tu dividenda která snižuje bonus.

http://www.investujeme.cz/clanky/general-electric-gigant-slibujici-technologie-a-diverzifikaci/

Wolfram
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 61
Registration date : 06. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Thu Jul 17, 2008 11:26 am

Ahoj,
aniž bych si to ověřoval, myslím, že u měnově zajištěných bonusů bývá často cena v poměru 1 USD = 1 Eur. Asi aby se dala snáze porovnat cena certifikátu s cenou podkladu.

A Radku, bedlivě sleduji tvá doporučení ohledně amerických akcií apod. Poodhalil bys mi prosím něco z tvých taktických plánů?
Vyrozuměl jsem, že sázíš na posilování USD (popřípadě i GPB a CHF) čili na oslabení Eura a koruny. V jakém časovém horizontu pak plánujěš takové akcie držet?
Předpokládám, že akcie bereš napřímo. Když bych pro stejnou věc chtěl použít certifikáty za Eura, jaké by to měly být. Důležité asi bude, bude-li započtena dividenda, že ano. Takže vše non-quanto:
- tracker - určitě (akorát pro GE jsem našel jen jeden quanto)
- bonusy - v nich se ale nějak zašmelí dividenda, ne?
- discounty - s capem vhodně vysoko nad současnou cenou, co se děje s dividendou u discountů?,
- turba - co takové s malou pákou, třeba 1.3, problém vidím přece jen v existující KO bariéře, čili pro mě nutný stop-loss, a taky v posouvání páky podle vývoje podkladu (třeba by to šlo řešit turby s konstantní pákou nebo rolovat)

Budu ti moc vděčný za názory, stejně jako za názory všech ostatních.

Díky
W.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Thu Jul 17, 2008 12:37 pm

Ahoj Wolframe!!

Nutno zkontrolovat u každé emise!!

obecně open end tracker dividendy se započítávají

discount,bonus -za dividendy je tvořena ochranná konstrukce,bez dividend,ale můžeš vydělat,i když je podklad v mínusu

turbo, za půjčené peníze platíš úrok,většinou je vázán na europribor,projevuje se posunováním ko hranice v čase
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Thu Jul 17, 2008 12:45 pm

Čau Pablo!!

Pokud chceš držet podklad jen do konce roku,nemá cenu asi přestupovat,maturita prosinec.Pokud ho chceš na dividendy,držet tedy déle,pak nemá cenu držet bonus certifikát bez ochrany,kup rovnou podklad.Osobně se britským bankám teď vyhýbám,na této jsem se spálil..
Z bank držím jen bonus Erste a alfa Commerzbank/Dax,pokud pominu částečný Buffetův podíl v bankách..
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 296
Registration date : 31. 12. 07

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Thu Jul 17, 2008 10:07 pm

Tak jsem ty Skoty zatím neprodal, trochu se to zmátořilo, ale počítám, že ten výplach ještě bude pokračovat a tak to asi prodám zítra.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   

Návrat nahoru Goto down

Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.
Strana 2 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: