Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.

Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3
AutorZpráva
Radek
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1052
Registration date : 01. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Sun Jul 20, 2008 5:43 pm

Ahoj

Wolfram napsal:

Předpokládám, že akcie bereš napřímo.

Mnoho Akcii z USA jde koupit za Eura v Evropě i onen GE. Jen pozor na objemy obchodů.

Když bych pro stejnou věc chtěl použít certifikáty za Eura, jaké by to měly být.

Wolfram napsal:

Důležité asi bude, bude-li započtena dividenda, že ano.

To je právě problém u akcii jež vyplácejí výrazné dividendy je např. u bonusu dolní bariára hodně zavádějící protože je nutno právě tuto dividendu započítat.

Typický příklad pro GE:
CG83DZ zde je dolní hranice plus vyšší pořizovací cena prakticky schodná s koupi akcie. Jediná výhoda a to podstatná je bonus jež dostaneš když napodleze barieru. Záleží na každém jestli riskne 3%-4% navíc za koupi. Avšak při možnosti vyššího zisku.

Wolfram napsal:

- turba - co takové s malou pákou, třeba 1.3, problém vidím přece jen v existující KO bariéře, čili pro mě nutný stop-loss, a taky v posouvání páky podle vývoje podkladu (třeba by to šlo řešit turby s konstantní pákou nebo rolovat)

1) záleží jestli to chceš riskovat.
2) Pokud ano tak bych doporučoval jen peníze které nepotřebuješ Smile
3) Obchoduj jen s trendem tzn. dnes call na GE není vhodný a put bych také nedoporučoval. Tzn. čekat Smile

4) někdy dělá problémy Emitent a stoploss u cetifikátu můžeš dělat prakticky jen přes burzu. Je to škoda že to BJ přes emitenty napřímo nepodporuje až na pár vyjímek.

5) No a pokud se bojíš že u páky prolomíš barieru tak tu jsou warranty.

Zobrazit informace o autorovi
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Sun Jul 20, 2008 9:04 pm

Ahoj!
Jen pro doplnění
Radek napsal: To je právě problém u akcii jež vyplácejí výrazné dividendy je např. u bonusu dolní bariára hodně zavádějící protože je nutno právě tuto dividendu započítat.

Typický příklad pro GE:
CG83DZ zde je dolní hranice plus vyšší pořizovací cena prakticky schodná s koupi akcie. Jediná výhoda a to podstatná je bonus jež dostaneš když napodleze barieru. Záleží na každém jestli riskne 3%-4% navíc za koupi. Avšak při možnosti vyššího zisku.

Při emisi je odhadovaná výše dividendy použita na nákup opcí,v papíru se projeví jako nadhodnota.Pokud tedy podklad poklesne o dividendu,papír automaticky neklesne.Teprve při přibližování knock inu papír ztrácí více o nadhodnotu.

Ten ukázkový papír je velmi agresivní bonus,i při stagnaci podkladu je p.a. 5O%..
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1052
Registration date : 01. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Sun Jul 20, 2008 9:17 pm

velkámedvědice napsal:

Při emisi je odhadovaná výše dividendy použita na nákup opcí,v papíru se projeví jako nadhodnota.Pokud tedy podklad poklesne o dividendu,papír automaticky neklesne.Teprve při přibližování knock inu papír ztrácí více o nadhodnotu.

Ten ukázkový papír je velmi agresivní bonus,i při stagnaci podkladu je p.a. 5O%..

Ahoj VM ano ale ztrácíš zisk s Dividendy což pokryje část ochrany na certifikatu.

Bohužel jiný s přijatelnou nákupkou jsem tam nenašel Smile

velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Sun Jul 20, 2008 9:45 pm

Ahoj!!
To zcela jistě.Já reaoval na Tvou větu:

To je právě problém u akcii jež vyplácejí výrazné dividendy je např. u bonusu dolní bariára hodně zavádějící protože je nutno právě tuto dividendu započítat.

Chtěl jsem zdůraznit,že ta dividenda nemá nic společného z ochranou/mimo primárního faktu,že ochrana je za dividendu tvořena/.Tedy aby slovo zavádějící nepochopil nikdo tak,že ochrana deset vlastně není deset,protože z ní musíš odečíst post dividendový výkles podkladu....oo))
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Thu Jul 24, 2008 9:51 pm

jannastas napsal:
Tak jsem ty Skoty zatím neprodal, trochu se to zmátořilo, ale počítám, že ten výplach ještě bude pokračovat a tak to asi prodám zítra.

Ahoj Jannastasi, VM a další !

Dnes večer jsem raději prodal již knocknutý SG0PWM za 3,15 euro ... na to, jak tragicky to vypadalo ještě před pár dny po proražení bariéry, je ta ztráta nakonec vcelku přijatelná ... papír se dnes i přes prohlubující se propad finančního sektoru v U.S. překvapivě držel nad vodou - myslím, že zítra bude na RBS podstatně hůř ... Hezký večer všem ! Pablo.
Návrat nahoru Goto down
Medved
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 03. 01. 08

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Thu Jul 24, 2008 10:01 pm

Pablo napsal:
jannastas napsal:
Tak jsem ty Skoty zatím neprodal, trochu se to zmátořilo, ale počítám, že ten výplach ještě bude pokračovat a tak to asi prodám zítra.

Ahoj Jannastasi, VM a další !

Dnes večer jsem raději prodal již knocknutý SG0PWM za 3,15 euro ... na to, jak tragicky to vypadalo ještě před pár dny po proražení bariéry, je ta ztráta nakonec vcelku přijatelná ... papír se dnes i přes prohlubující se propad finančního sektoru v U.S. překvapivě držel nad vodou - myslím, že zítra bude na RBS podstatně hůř ... Hezký večer všem ! Pablo.

Ahoj Scotlandi,
máte ještě někdo DE000SG0PG74? To je taky zralé na pád.
Medved
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Thu Jul 24, 2008 10:15 pm

Medved napsal:
Ahoj Scotlandi, máte ještě někdo DE000SG0PG74? To je taky zralé na pád. Medved

Ahoj Medvěde !

SG0PG7 již padla ... vzhledem k hodnotě knock-in bariéry dokonce o pár týdnů dříve než SG0PWM ... nyní je na obou papírech situace shodná - proražený bonus se chová jako tracker k podkladu se zachovaným původním capem a maturitou ... i na takovém papíru se tedy dá při správném vývoji podkladu ještě vydělat, ale po dnešku v US to vidím zítra na RBS černě ... nebo spíše červeně (:o)) Ať se Ti daří ! Pablo
Návrat nahoru Goto down
Medved
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 03. 01. 08

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Thu Jul 24, 2008 10:48 pm

Pablo napsal:
Medved napsal:
Ahoj Scotlandi, máte ještě někdo DE000SG0PG74? To je taky zralé na pád. Medved

Ahoj Medvěde !

SG0PG7 již padla ... vzhledem k hodnotě knock-in bariéry dokonce o pár týdnů dříve než SG0PWM ... nyní je na obou papírech situace shodná - proražený bonus se chová jako tracker k podkladu se zachovaným původním capem a maturitou ... i na takovém papíru se tedy dá při správném vývoji podkladu ještě vydělat, ale po dnešku v US to vidím zítra na RBS černě ... nebo spíše červeně (:o)) Ať se Ti daří ! Pablo
Dík za upozornění Pablo.
UPS, tak to jsem nějak přehlídnul - to základní info o CP na BJ nějak nechápu. Teď už to nechám "dodýchat" do konce maturity.
Medved
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 296
Registration date : 31. 12. 07

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Fri Jul 25, 2008 8:39 am

Taky jsem zůstal viset v DE000SG0PG74, ale co se dá dělat takový je život. Zatím to trochu stouplo, když se bude dařit, tak si ty skoty nechám i bez bonusu.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Sat Sep 20, 2008 11:39 pm

SGOU8G cap
podhodnota
Kennzahlen
Barriere 1,25 GBP
Bonus 2,40 GBP
Akt. Bonus +15,26 %
Akt. Bonus p.a. +34,70 %
Seitwärts +15,26 %
Seitwärts p.a. +34,70 %
Abst. Cap +8,67 %
Abst. Barriere 0,96 GBP
Abst. Barriere 43,39 %
Aufgeld -5,71 %
Aufgeld p.a. -11,61 %
maturita 13.3.09

CB473P
bonus podhodnota!!
Maturita prosinec 09
Barriere 1,20 GBP
Bonus 2,70 GBP
Akt. Bonus +24,48 %
Akt. Bonus p.a. +19,34 %
Seitwärts +24,48 %
Seitwärts p.a. +19,34 %
Abst. Barriere 1,01 GBP
Abst. Barriere 45,66 %
Aufgeld -1,79 %
Aufgeld p.a. -1,44 %
Návrat nahoru Goto down
zdenek
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 02. 08. 08

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Mon Sep 22, 2008 7:52 pm

velkámedvědice napsal:
SGOU8G cap
podhodnota
Kennzahlen
Barriere 1,25 GBP
Bonus 2,40 GBP
Akt. Bonus +15,26 %
Akt. Bonus p.a. +34,70 %
Seitwärts +15,26 %
Seitwärts p.a. +34,70 %
Abst. Cap +8,67 %
Abst. Barriere 0,96 GBP
Abst. Barriere 43,39 %
Aufgeld -5,71 %
Aufgeld p.a. -11,61 %
maturita 13.3.09

Tak jsem si ho chtel koupit, ale tohle me odradilo:

Spread 0,15 EUR
Spread rel. 5,83 %

Mam pocit, ze to snad ani nemohou myslet vazne.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Mon Sep 22, 2008 10:16 pm

Ahoj Zdenku,

včera večer jsem psal na fórum asi 4 příspěvky mimo jiné i do této sekce - bohužel zmizely spolu se všemi ostatními včerejšími texty ... V tom k RBS jsem chválil Tvůj tip na deep discount, který jsi zmínil v sekci Citi ... vzhledem k výrazné volatilitě finančních titulů bych dal přednost právě tomu discountu přes bonusem, který je ale jinak také velmi dobrý ... Hledal jsem včera na webu a nic lepšího na RBS jsem v bonusech či discountech v tomto časovém rozpětí nenašel ... Problémem může být měnové nezajištění, jak zde včera někdo správně poznamenal ... Pablo
Návrat nahoru Goto down
zdenek
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 02. 08. 08

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Mon Sep 22, 2008 11:09 pm

Pablo napsal:
Ahoj Zdenku,

včera večer jsem psal na fórum asi 4 příspěvky mimo jiné i do této sekce - bohužel zmizely spolu se všemi ostatními včerejšími texty ... V tom k RBS jsem chválil Tvůj tip na deep discount, který jsi zmínil v sekci Citi ... vzhledem k výrazné volatilitě finančních titulů bych dal přednost právě tomu discountu přes bonusem, který je ale jinak také velmi dobrý ... Hledal jsem včera na webu a nic lepšího na RBS jsem v bonusech či discountech v tomto časovém rozpětí nenašel ... Problémem může být měnové nezajištění, jak zde včera někdo správně poznamenal ... Pablo

Ahoj Pablo,

menove nezajisteni je opravdu nevyhoda. Takze se radeji porozhlednu po necem jinem. Diky.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Mon Sep 22, 2008 11:11 pm

Ten někdo byl Baryk.
Návrat nahoru Goto down
fido

Poeet p?íspivku : 27
Registration date : 18. 01. 08

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   Sun Oct 12, 2008 11:18 pm

U.K. Prime Minister Gordon Brown's government will tomorrow take controlling stakes in Royal Bank of Scotland Group Plc and HBOS Plc, two people familiar with the plan said.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.   

Návrat nahoru Goto down

Royal bank of Scotland aneb jak jsem loupil duševní vlastn.
Strana 3 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: