Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

Siemens - bonus return certifikát

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorZpráva
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   Tue Mar 11, 2008 2:52 am

Medved napsal:
Pablo, VM a ostatní majitelé CB6VKC.
Už jste se ho zbavili, nebo vyčkáváte? Já bych to dal pryč. Dík Medved

Ahoj !

Potvrzuji výše uvedená slova Velkého bratra (:o)) ... opravdu jsem dnes taky prodal ... probírali jsme to dnes během dne v hospodě (pub) ... Dobrou noc ...

Pablo
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Austrian
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 105
Registration date : 20. 09. 07

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   Tue Mar 11, 2008 11:14 am

Pablo napsal:
Medved napsal:
Pablo, VM a ostatní majitelé CB6VKC.
Už jste se ho zbavili, nebo vyčkáváte? Já bych to dal pryč. Dík Medved

Ahoj !

Potvrzuji výše uvedená slova Velkého bratra (:o)) ... opravdu jsem dnes taky prodal ... probírali jsme to dnes během dne v hospodě (pub) ... Dobrou noc ...

Pablo

Ahoj, já se jej včera dopoledne taky zbavil, naštěstí jen s mírným ztrátou oproti pátečnímu nákupu. Ale ráno, když mi emitent nedával kotace a na Euwaxu a při prvních obchodech emitenta se objevovala i cena 81 - 82, tak mi zrovna veselo nebylo. Při kontrole podkladu, který klesl jen relativně mírně jsem však takovou paniku nechápal.
Návrat nahoru Goto down
l_kozak

Poeet p?íspivku : 9
Registration date : 22. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   Wed Mar 19, 2008 1:56 pm

Ahoj!

Siemens říká, že CEO kupuje 50.000 akcií při ceně 66,31 EUR za kus.

Zdroj Patria
Návrat nahoru Goto down
Myk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 352
Registration date : 26. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   Tue Jul 01, 2008 4:31 pm

Ozivuji vlakno tipem BBI na AA0XE3
.
Klasicky bonus, splatnost za dva roky 18.06.10, bonus 94 Eur, aktualni cena 71,90, bariera 52 EUR, bonus aktualne cca 14% p.a.
Vzdalenost bariery je pouze 25% ale zase tu je velmi nizka nadhodnota, takze v pripade prorazeni bariery holt z toho bude klasicky tracker.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   Wed Jul 02, 2008 12:10 am

Myk napsal:
Ozivuji vlakno tipem BBI na AA0XE3. Klasicky bonus, splatnost za dva roky 18.06.10, bonus 94 Eur, aktualni cena 71,90, bariera 52 EUR, bonus aktualne cca 14% p.a. Vzdalenost bariery je pouze 25% ale zase tu je velmi nizka nadhodnota, takze v pripade prorazeni bariery holt z toho bude klasicky tracker.

Ahoj Myku !

Díky za tip ... Našel jsem na Siemense taky jeden zajímavý : DR1JHC - capped bonus, bonus + cap 86,50, knock-in bariéra 50,0, bonus aktuální přes 25 % tedy p.a. přes 20 % ... to vše při ochraně slušných skoro 29 % a maturitě v 9/2009 ... Papír se navíc prodává proti podkladu s asi 1,5 % diskontem, takže při případném proražení bariéry lze přestoupit do vyklesaného podkladu bez další ztráty ! Na 50 eurech byl Siemens naposledy v roce 2003, ale to při nynější situaci na trzích nic neznamená ... Potenciální nevýhodou tohoto papíru proti Tvému tipu je cap, takže pokud by se Siemens vrátil do maturity tam, kde byl třeba před rokem, bude Tvůj papír díky neomezené participaci směrem nahoru výnosnější ...

Pablo
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 296
Registration date : 31. 12. 07

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   Wed Jul 02, 2008 7:59 am

Dobré tipy, asi něco zobnu.
Návrat nahoru Goto down
Myk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 352
Registration date : 26. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   Wed Jul 02, 2008 11:44 am

Ahoj Pablo,
ten tvuj je vzhledem ke kratsi splatnosti zajimavejsi. Koupil jsem ho misto tipu BBI. Lepsi capped vrabec nez noncapped bonus na strese Smile
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   Tue Jul 08, 2008 2:59 pm

Ahoj Pablo a Myku!!

Jsem s Vámi,nákup pořád s discountem,tedy i při proražení knock inu
lepší vývoj než podklad...

http://www.ariva.de/quote/profile.m?secu=100961693
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 296
Registration date : 31. 12. 07

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   Tue Jul 08, 2008 6:12 pm

Díky za tip, taky jsem si zobnul. Smile
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   Fri Jul 11, 2008 5:06 pm

Ahoj VM, Myku a Jannastasi !

Tak jsem v tom s vámi (:o)) ... před chvílí nákup vyklesaného DR1JHC za 68,50 euro ... stále ještě se slušným diskontem proti podkladu, aktuální bonus cca 26 % při ochraně bezmála 28 % ... Hezký víkend !

Pablo
Návrat nahoru Goto down
Nimrod
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 67
Registration date : 14. 06. 07

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   Wed Jul 30, 2008 10:09 am

Pablo napsal:
Ahoj VM, Myku a Jannastasi !

Tak jsem v tom s vámi (:o)) ... před chvílí nákup vyklesaného DR1JHC za 68,50 euro ... stále ještě se slušným diskontem proti podkladu, aktuální bonus cca 26 % při ochraně bezmála 28 % ... Hezký víkend !

Pablo
Ahoj Pablo, mám prosbičku, kdyby jsi měl chvilku koukni mi na War. BN11CD, je to na Alcatel, měl bych už totiž asi vyměnit CG60SZ za novější a našel jsem tento. Jinak prosím tě jaký význam má hodnota Breakeven ?. Totiž na tom Alcatelu mám nějaké štěstí v tom jak odhadnout směr jeho pohybu tak si s ním chci zase zahrát. Jinak na pokles jsem vybral CB56NB nebo AA0563, ten je v současné době bezpečnějsí že jo. Díky a jestli mě tu uvidíš ozvi se budu tuhle stránku hlídat. díky a lovu zdar.
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 373
Registration date : 06. 11. 07

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   Wed Jul 30, 2008 11:56 am

Dovolím si sdělit svůj názor na warrant BN11CD. Z hlediska výběru Strike a splatnosti se jeví jako dobrej, ale velké nebezpečí vidím v aktuální vysoké implikované volatilitě. IV je opravdu vysoko a návrat do normálu cenu warrantu bude dramaticky snižovat. Takže pokud nyní uvažuješ o vstupu do pozice, tak bych raději volil K.O. certifikát.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://proinvestory.cz
Radek
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1052
Registration date : 01. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   Wed Jul 30, 2008 12:50 pm

Piti napsal:
ale velké nebezpečí vidím v aktuální vysoké implikované volatilitě. IV je opravdu vysoko a návrat do normálu cenu warrantu bude dramaticky snižovat.

Ahoj Piti dá se vyjádřit v procentuálně o kolik klesne cena Warrantu po ustálení ceny?

Nebo ještě lépe má někdo odkaz na funkční kalkulačku warrantu?

Piti
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 373
Registration date : 06. 11. 07

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   Wed Jul 30, 2008 1:14 pm

Mám vlastní kalkulátor warrantů, takže jsem provedl rychlou simulaci:
Při nezměněných podmínkách. tj pokud by se pouze měnila hodnota implikované volatility by situace vypadala následovně:

aktuální cena warrantu: 0,97 EUR, IV=52%, kurs akcie 4 EUR

Hodnota IV odvídá cca 30-ti denní hist. volatilitě, minima 30-ti denní hist. vol od ledna 2008 je cca 36-37%

IV=45%, teor. cena warrantu=0,85 EUR
IV=40%, teor. cena warrantu=0,77 EUR
IV=36%, teor. cena warrantu=0,76 EUR

Pokud by tedy 30-ti hist. vol. spadla pouze na letošní minima, kde se vyskytovala již několikrát během tohoto roku, tak cena warrantu při stávajících nezměněných podmínkách (čas a kurs akcie) spadne o cca 22%. Aby při této variantě cena warrantu byla původních 0,97 EUR, cena akcie by musela posílit o cca 10%.

Berte to pouze jako demonstrační příklad, jakou paseku dokáže udělat pokles implikované volatility na ceně warrantu a samozřejmě i obráceně.

Při pohledu na 5-ti letý graf historické volatility za 30 dní se nacházíme poblíž total High, maximum bylo cca 60%
http://aktien.onvista.de/vola_chart_historisch.html?PERIOD=5year&ID_OSI=87315&ISIN=FR0000130007&SUPP_INFO=0&GRID=1&SIZE=3&VOLA=30
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://proinvestory.cz
Nimrod
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 67
Registration date : 14. 06. 07

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   Wed Jul 30, 2008 1:26 pm

Piti napsal:
Mám vlastní kalkulátor warrantů, takže jsem provedl rychlou simulaci:
Při nezměněných podmínkách. tj pokud by se pouze měnila hodnota implikované volatility by situace vypadala následovně:

aktuální cena warrantu: 0,97 EUR, IV=52%, kurs akcie 4 EUR

Hodnota IV odvídá cca 30-ti denní hist. volatilitě, minima 30-ti denní hist. vol od ledna 2008 je cca 36-37%

IV=45%, teor. cena warrantu=0,85 EUR
IV=40%, teor. cena warrantu=0,77 EUR
IV=36%, teor. cena warrantu=0,76 EUR

Pokud by tedy 30-ti hist. vol. spadla pouze na letošní minima, kde se vyskytovala již několikrát během tohoto roku, tak cena warrantu při stávajících nezměněných podmínkách (čas a kurs akcie) spadne o cca 22%. Aby při této variantě cena warrantu byla původních 0,97 EUR, cena akcie by musela posílit o cca 10%.

Berte to pouze jako demonstrační příklad, jakou paseku dokáže udělat pokles implikované volatility na ceně warrantu a samozřejmě i obráceně.

Při pohledu na 5-ti letý graf historické volatility za 30 dní se nacházíme poblíž total High, maximum bylo cca 60%
http://aktien.onvista.de/vola_chart_historisch.html?PERIOD=5year&ID_OSI=87315&ISIN=FR0000130007&SUPP_INFO=0&GRID=1&SIZE=3&VOLA=30
Díky moc kouknu po tom certifikátu. Lovu zdar, jsi v tom borec.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   Thu Jul 31, 2008 12:50 pm

Čau Nimrode!!

Pablo Ti neodpovídá,protože je na dovolené bez netu..

Drž se,včera Tě sháněla na Patrii Marťanka..
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   Thu Oct 23, 2008 12:58 am

Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 123
Registration date : 25. 07. 07

PříspěvekPředmět: Capped Bonus-Zertifikat na Siemens   Thu Oct 23, 2008 1:14 am

Já jsem si na zítřek a/nebo příští dny připravil TB2A9S, bariéra 24 EUR, splatnost 29.12.09, max. výkonnost p.a. 29,2 %, podhodnota.

A dále ještě uvažuji:

Bonus-Zertifikat na Allianz TB2BZ6, bariéra 44, splatnost 26.06.2009, výkonnost 44,6 % p.a., podhonota nepatrná

Bonus-Zertifikat na Daimler GS7BYT, bariéra 12 EUR, splatnost 18.06.2010, výkonnost 26,0 % p.a., nadhodnota ( ale ta bariéra ! ). Automobilový sektor určitě špatné vyhlídky, ale na Daimler věřím.

Teče krev = je třeba nakupovat, otázka je není příliš brzy?
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   Thu Oct 23, 2008 4:13 am

inWestor napsal:
Já jsem si na zítřek a/nebo příští dny připravil TB2A9S, bariéra 24 EUR, splatnost 29.12.09, max. výkonnost p.a. 29,2 %, podhodnota. ...

Ahoj inWestore !

Tebou zmíněný TB2A9S je dalším tipem, který jsem VM dnes poslal na mobil ... hledal jsem nějaký dobrý papír na přestup z proraženého bonusu na Siemens - mé tipy byly TB2AXM, TB2A9S a SG0XUT ... Ať se Ti daří, drž se ... Pablo
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 12. 09. 08

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   Thu Oct 23, 2008 1:30 pm

Pablo napsal:
inWestor napsal:
Já jsem si na zítřek a/nebo příští dny připravil TB2A9S, bariéra 24 EUR, splatnost 29.12.09, max. výkonnost p.a. 29,2 %, podhodnota. ...

Ahoj inWestore !

Tebou zmíněný TB2A9S je dalším tipem, který jsem VM dnes poslal na mobil ... hledal jsem nějaký dobrý papír na přestup z proraženého bonusu na Siemens - mé tipy byly TB2AXM, TB2A9S a SG0XUT ... Ať se Ti daří, drž se ... Pablo
Já dám přednost SG0XUT.Bariera 25E do března může i v případě pokračující recese vydržet spíš než 24E do prosince.Díky za tip.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   Thu Oct 23, 2008 1:51 pm

Ahoj !

Zobnul jsem něco málo TB2A9S - v podstatě přestup z proraženého bonus capu DR1JHC ... Koupil jsem ho za 39,62 - aktuální parametry dle Arivy - bonus 40,7 %, bonus p.a. 33,54 %, ochrana 45 %, diskont bezmála 10 % proti podkladu ... jinak SG0XUT je taky gut (:o)) ... Pablo

Naposledy upravil Pablo dne Thu Oct 23, 2008 3:36 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 123
Registration date : 25. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   Thu Oct 23, 2008 3:03 pm

"Zoblo se mi" TB2A9S za 39,19. Pablo díky za pozdrav.
Návrat nahoru Goto down
feardes

Poeet p?íspivku : 10
Registration date : 21. 09. 08

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   Thu Oct 23, 2008 10:19 pm

Ahojte,
na Siemens beru TB19V4, maturita už v 6/2009, knock-in taky 24€, jen bonus je "pouze" 54,50 €. Nákupka za 39,98€. Podhodnota je kvůli kratšímu času do splatnosti nižší. Jen doufám že nám vyklesaný podklad ještě nepoletí dolů ...
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   Wed Feb 11, 2009 6:59 pm

Ahoj VM !

Dnes jsem zrealizoval zisk na TB2A9S - bonus cap Siemens - prodej za 48,65 euro ... zisk bezmála 23 % brutto ... papír exspiruje v 12/2009, takže jestli bude nějaká vhodná příležitost, rád bych se do něj ještě vrátil ... Hezký večer vše, Pablo
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   Wed Feb 11, 2009 7:12 pm

Čau!

Dnešní prodej Siemensu jsem Ti v poledne avizoval.Později se vrátím do podkladu.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Siemens - bonus return certifikát   

Návrat nahoru Goto down

Siemens - bonus return certifikát
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 2 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: