Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

Corn (Kukuřice)

Goto down 
AutorZpráva
Radek
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1052
Registration date : 01. 07. 07

PříspěvekPředmět: Corn (Kukuřice)   Fri Jul 27, 2007 7:48 am

Se začíná jevit jako dobrá dlouhodobá investice z hlediska jejích používání nejen k jídlu.

Moment je stále klesající ovšem je zřejmě již na své mezní pozici. Jinými slovy medvědi by měli pomalu začít oslabovat. Až skončí tato sezóna sklizní jež bude zřejmě rekordní. Bude cena kukuřice ještě níže a to znamená vhodnou změnu trendu protože poptávka po ethanolu bude jistě stále rostoucí.

Zobrazit informace o autorovi
Radek
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Corn (Kukuřice)   Sat Aug 04, 2007 11:30 am

Aktualizace

LM
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 23
Registration date : 14. 11. 07

PříspěvekPředmět: Re: Corn (Kukuřice)   Mon Jan 14, 2008 8:17 pm

Ahoj Radku,
vzhledem k tvým poměrně slušným odhadům ohledně vývoje komodit jako kukuřice bych Tě rád požádal o názor. Přemýšlím o certifikátu na kukuřici (pákový open end), klidně i na delší držení. Četl jsem kdesi, že by se osevní plochy měly zredukovat na úkor jiných plodin, což by cenu mělo posunout ještě výše i vzhledem k nepotravinářskému využití, avšak cena je dosti nahoře (za poslední 3 měsíce výtečné zhodnocení) a tak si nejsem jist vhodnosti investice právě teď.
Díky za reakci Tobě i ostatním
LM
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Corn (Kukuřice)   Mon Jan 14, 2008 9:28 pm

Ahoj ano maji se snižit např. ve prospěch obili klasický oscilator kdy se osevá vždy to co je momentálně nejdrahší.

Ale jak jsi řekl kukuřice je již dnes hodně nahoře má sice šanci ještě růst hovoří se až o 600 USD v příštím roce. Na druhé straně bude záležet na sile dolaru a zda proběhne recese nebo jestli zítra půjdu na velkou a podobné podstatné věci Happy

Spíše bych než kukuřici doporučoval cukr který je silně energeticky náročný a už jen z toho důvodu by měl růst.
Pak je tu ještě OJ a různé pro nás exotické pochutiny jako bůček atd. Happy Happy

Ne vážně sice obiloviny mohou ještě vyrůst svoji max rychlost růstu již mají za sebou.

Prakticky všechny komodity jsou v rostoucím trendu a zasloučí si alespoň maličkatou korekci tzn. na long je čas.

PS: ale na ten bůček pozor!!!!!!!!!

jen čistě logická úvaha vepř se krmí (alespoň se to říká) obilovinami (u nás to bylo CDD - Co Dům Dal) na 1kg masa 3-8kg (podle typu) když vzroste cena obilovin 2-4x tak logicky musí vzrůst i cena masa. Ovšem se spožděním což je pro nás štěstí my to víme tak se na to připravíme až ten pašík doroste na porážku. Happy

Krátkodobě může dojít i k poklesu ceny masa z logického důvodu výkupní ceny řezníka jsou malé ale zemědělec kupuje drahé obilí tzn. porazí i ty chovné jedince jež neslouží primárně na maso (prasnice atd). Tím je přebytek masa na trhu za levnou cenu vše ovšem do času!

Zemědělec již nemá co by prodával obchodník ovšem chce maso cena se zvedá. Ovšem je tu problém sedlak porazil i prasnice. I když si objedná místního kance na motorce (inseminátor) tak i to je dost dlouhá doba než vychová nové prasnice.

Právě tohle se dnes děje v ČR. A myslím že i ve zbytku světa

Ježíši to byl zase román Happy

Gramatiku jsem utopil v lahvi a nechce se mi ji lovit tak se omlouvám.

Myk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 352
Registration date : 26. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Corn (Kukuřice)   Mon Jan 14, 2008 10:19 pm

K obilovinám je teď také aktuální dění v Evropské komisi.
Tento týden Evropská komise schvaluje směrnici o biopalivech a jsou docela silné tlaky na to, aby se snížil závazek o podílu biopaliv v motorových palivech. Dokonce to prosazuje komisař pro ŽP.Komisař pro energetiku je pro zachování odsouhlaseného závazku 10 procent do roku 2020. Není jasné jak to dopadne, ale pokud dojde ke snížení, mohly by na to trhy zareagovat. Pokud závazek padne nebo se sníží, mohlo by se zastavit budování kapacit na výrobu biopaliv.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Corn (Kukuřice)   

Návrat nahoru Goto down

Corn (Kukuřice)
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Komodity-
Přejdi na: