Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

přes koho obchodovat

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorZpráva
karkulka
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 47
Registration date : 04. 09. 07

PříspěvekPředmět: přes koho obchodovat   Wed Mar 19, 2008 7:07 pm

Snad toto téma podnítí mnohé ke sdílení zkušeností s obchodníky a jejich aplikacemi a bude snad otevřeněnší a pozitivnější, než propírání automobilových značek na Patriii Smile

Aktuálně mám FIO (používám jen na BCPP) a Brokerjet - s certifikáty jsem se ale ještě zcela nesžil... Viděl jsem letmo aplikaci SAXO BANK naživo, první dojem velice dobrý - máte prosím někdo osobní zkušenosti se SAXO Bank?
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
medrico

Poeet p?íspivku : 10
Registration date : 02. 09. 07

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   Wed Mar 19, 2008 8:10 pm

zdarec,

pouzivam brokerjet a jsem vcelku spokojen, nic jineho sem jeste ani nezkousel, stejne jsem porad ve fazi uceni, tak to ani nema smysl experimentovat s dalsim brokerem... nabidka na brokerjet je dosti velka, certifikaty i warranty co hrdlo raci.... na vyhledavani jeste pouzivam zertifikate journal a onvistu a jsem s touto kombinaci zatim plne spokojen.... mozna v budoucnu, az bude vice casu a po dostatecnem pochopeni problematiky zkusim i neco jineho, zatim netreba...
Návrat nahoru Goto down
LazyBear
Admin
Admin

Poeet p?íspivku : 100
Registration date : 04. 06. 07

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   Wed Mar 19, 2008 9:51 pm

Momentálně Patria, při více jak 100 obchodech za rok dávají navíc Investor Plus.
Směna CZK např. na EURo se spreadem 1,3 % od středu na Forexu ( 1,3 nahoru a 1,3 dolů) takhle to vycházelo asi před půl rokem. Úrok na CZK účtu potěší.
Nevýhody cert a war obchodují jen na Euwaxu tzn. jen do 20:00 ( přímo na emitenta zatím neplánují). Nelze nastavit stop loss pokyny na warranty.

Přemýšlím o Brokerjet. Důvody: možnost zobchodovat přímo přes emitenta- tzn. rozšíření obchodních hodin večer. Doufám, že lze nastavit stop loss
Nevýhody: konverze měn kurs Nákup/Prodej Erste Bank.

Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://lazybear.wz.cz
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   Wed Mar 19, 2008 10:26 pm

Ahoj Líný medvěde!!

U BJ záleží na emitentovi,někteří umožňují i trailing stop loss
Návrat nahoru Goto down
Medved
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 52
Registration date : 03. 01. 08

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   Wed Mar 19, 2008 10:42 pm

Ahoj Karkulko. Začal jsem u Patrie. Mají pěkně úročeny peníze na účtu, ale kvůli tomu člověk neobchoduje. Kvůli certifikátům jsem přešel na BJ a jsem spokojen. Patrie mi přišla trochu přehlednější, ale jde jen o zvyk. BJ je převzatý od Erste a docela propracovaný.
Vy zkušení: Máte u BJ pro každou měnu jeden účet nebo převádíte z CZK? Medved
Návrat nahoru Goto down
karkulka
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   Wed Mar 19, 2008 10:44 pm

Ahoj LazyBear! Primo pres BJ jsem zatim cash nekonvertoval - to maji tak velky spread?!?
Obvykle certy u BJ obchoduji primo pres emitenta, euwax ci frankfurt parkrat. Jak pise Velka mama medvedice, nekteri, ale zdaleka ne vsichni umoznuji 'inteligentni pokyny'. Co vim, nejsirsi nabidku maji HSBC, L&Swartz - umi trailing SL; mnozi ale nabizi jen bycejny limit quote, nic vic). BJ zmenil poplatky, BCPP tusim dolu, ale certy nahoru - tusim ze min. poplatek za objem do EUR 5000 je ted za 11 misto drivejsich 6 eur.
Mam ale par zkusenosti, ze (obvykle zrovna kdyz clovek potrebuje:) tak emitenti nekotuji. To mi srazi duveru v instrumenty, nekdy nerozumim i ruznym adjustmentum v cene.
Kurzy instrumentu sleduju na onvista.de - tady jsem teda v poslednich dnech take zaznamenal nekontinuity v grafech nekterych instrumentu.

Naposledy upravil karkulka dne Wed Mar 19, 2008 10:50 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
karkulka
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   Wed Mar 19, 2008 10:47 pm

Ahoj Medvede!
Mne u BJ nabidli jako obvyklou kombinaci uctu v CZK, USD a EUR - vse vedeni zdarma. Slysel jsem, ze delat obchody v EUR z CZK uctu znamena jednu konverzi pri nakupu a dalsi hned pri prodeji - coz sezere hned nekolik %. Takze ma smysl mit urcity balik penez na EUR uctu a prevadet mezi ucty jen v nutnosti.
Návrat nahoru Goto down
MERKUR1
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 299
Registration date : 01. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   Wed Mar 19, 2008 11:15 pm

Ja jsem u Patrie a jestli zacnu certifikaty,tak ty bych chtel obchodovat pres Brokerjej.Jinak ja mam spise duveru k obchodnikum velkych bank.Vcelku jsem spokojen.Pred par tydny jsem byl v Praze v CS na predbeznem jednani a dojem vcelku dobry.
Návrat nahoru Goto down
lemming
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 221
Registration date : 14. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   Wed Mar 19, 2008 11:29 pm

Koukam se to tady hezky rozjelo Very Happy

BJ ma opravdu menovy spread nekolik procent (ale to i Fio), takze nekonvertovat pokud to jen jde.

V CZ mam Fio + BJ. U Fio mi prijde lepsi aplikace, BJ je strasne neprehledny, nedaji se z nej rozumne vyexportovat obchody treba pro danovy priznani. A kursy co ukazuje jsou vetsinou dost mimo. Ale umi certifikaty narozdil od Fia a je i tochu duveryhodnejsi.

Pak mam Interactive Brokers - US discount broker a to je uplne jiny kafe Very Happy Treba dneska jsem si zaspekuloval na rust na SPY. Sice mne to vyhodilo na SL, ale stalo mne to jen $30. To bych u certifikatu dal jen za poplatky a to jeste nejspis bez spreadu. K tomu realtime grafy atd., samozrejme stoplossy, trailing stoplossy. Dokonce ma i prikazy ktere umi i navazat treba limit ceny opce na cenu podkladu lineranim vzorcem, ruzne podminene prikazy atp. Umi obchodovat i v Nemecku, mimo jine ve Frankfutru, ale certifikaty nejspis ne, jen akcie, futures a warranty :-( Na druhou stranu z opci, podkladu a bondu si muzete sestavit klidne vlastni certifikat, treba bonus, discount... ;-)

A to nemluvim o tom, ze na tu jejich aplikaci muzete napojit vlastni soft ktery muze dostavat realtime data a zadavat prikazy :-)
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   Wed Mar 19, 2008 11:31 pm

Ahoj Karkulko!!

Promiň,že jsem nereagoval už na tu City,vrátil jsem se z pokru až v sedum ráno.Ten poplatek byl zdražen jen o euro z 9,9 na 10,9.V objemu do 5OOO eur to není taková hrůza.V kokosu nákup 0,4%.Na ty výpadky emitentů mám jeden lék.Pokud se takto stane,nakupuji telefonem a Ti hned
faxem u emitenta.To se týká pochopitekně i prodeje.Trailing mají i žabožrouti z SG.
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 107
Registration date : 27. 01. 08

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   Wed Mar 19, 2008 11:50 pm

Zdravím všechny medvědy a i ostatní,

já obchoduji akcie přes Fio, jsem s nimi spokojen. Zítra jedu na školení k Brokerjet, kde bych chtěl uzavřít smlouvu kvůli certifikátům.
Návrat nahoru Goto down
karkulka
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   Wed Mar 19, 2008 11:52 pm

Ahoj VM!
Mel jsem za to, ze minimalni poplatek meli 5.95, coz bylo akceptovatelne i na ruzne hrani.
Vim ze s poplatkama na kokos sli dost dolu. Od lidi z Fia jsem slysel, ze s nimi dost souperi (byly tam i nejake vzajemne tahanice ohledne nekale reklamy); Fiu dost lidi odchazi prave do BJ - kvuli certifikatum.
Jinak o FIO bych se moc nebal. Uz mi zbankrotovali 2 obchodnici (komero a komerio:), ale o fiu mam dobre reference, jejich brzka zadost o bankovni licenci je take dobrou vizitkou (proto kupovali RMS, pobocek maji ted vic nez dost).

PS: Uz sem se lek, ze jsem Te urazil mym varovnym pribalovym letakem k hlasce "too big to fall" Smile
Návrat nahoru Goto down
Austrian
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 105
Registration date : 20. 09. 07

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   Thu Mar 20, 2008 12:09 am

Ahojte všichni Happy

jsem u Fia i BJ a vesměs spokojený. Fio hlavně na české akcie a BJ na pár certifikátů. U BJ a certifikátů se mi líbí, že je člověk může hned po nákupu prodat, nemusí se čekat na vypořádání. U akcií na BJ nyní nevím, jestli by to šlo při nákupu na KOBOSu.

Nedávno se mi stal zajímavý případ. Říkal jsem si, proč jsou takové velké rozdíly mezi cenou na RMS a KOBOSem u Zentivy a Erste a že místo u BJ koupím Erste u Fia, kde ji případně budu moci prodat i na RMS. Nicméně ejhle a pozor. Toto jde pouze s českými akciemi, u zahraničních můžete obchodovat buď na jednom nebo na druhém. Za nějaký poplatek, tuším 200 Kč se dá dispozice pro druhý trh však převést.

Nevím a zajímalo by mě, jak FIO eviduje certifikáty. BJ funguje jako depozitář pro vše. FIO u akcií komunikuje s SCP nebo UNIVYCem, ale nevím jak s certifikátama. Neplánuji to zkoušet, jen by mě to zajímalo.

K poplatkům za konverzi. Asi před pár měsíci, když jsem měnil na EUR naposledy, tak si účtovali střed plus 30 haléřů, což je o něco více než 1%.
Návrat nahoru Goto down
karkulka
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   Thu Mar 20, 2008 12:31 am

Tak tak, BJ ma vse (tj. i vcetne ceskych akcii) ve svem depozitari. Jednim z dusledku je, ze se tezko prevadi akcie od BJ k jinemu obchodnikovi (resp. s poradnym poplatkem (opacne ovsem zdarma:)). Prijemnejsi veci je, ze na vas ucet nedohledne FU - BJ mu sama od sebe zadna data neposkytuje, jen na konkretni vyzadani, coz pry byly dosud jen jednotky pripadu (info ze 2 zdroju z BJ).

PS: Ty info o FX spreadech u BJ jsou zde nejak rozdilne. Vybavuji si ale, ze nekdy nekdo psal, ze u BJ maji dobre spready na FX nekdy od 11-14 hodin. Zvlastni, ale zatim jsem to nezkousel overit

Naposledy upravil karkulka dne Thu Mar 20, 2008 11:14 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
LazyBear
Admin
Admin

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   Thu Mar 20, 2008 12:35 am

lemming napsal:
Koukam se to tady hezky rozjelo

BJ ma opravdu menovy spread nekolik procent (ale to i Fio), takze nekonvertovat pokud to jen jde.

zdravím všechny i bratry medvědy Very Happy

Ta konverze CZK/EUR mě trochu vyděsila při přechodu od Patrie do BJ- pokud bych převáděl EUR/CZK a pak CZK do BJ , do EUR stálo by to celkem dost. EUR účty v bankách mají na můj vkus dost vysoké poplatky za vedení na účtu , který vlastně jen existuje ( to nemuvím o částkách za převod EUR, to hraničí s dobrými mravy). Takže výsledek: účet u FIO družstevní záložna - vedení zdarma, poplatky za převod úplně v pohodě a minimální zůstatek na účtu 10 EUR (s radostí). Jediná drobná nevýhoda: hotovost lze vybrat jen v Praze.

Máte zkušenosti s XTB? Very Happy
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   Thu Mar 20, 2008 12:48 am

Ahoj Karkulko!!

Tak to vůbec.Ještě jsem se tomu smál,protože kdepak luna,na zapraží mně vítaly sluneční paprsky./Pominuli medvědici,která právě odvážela medvídě do školy....
Návrat nahoru Goto down
karkulka
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   Thu Mar 20, 2008 1:15 am

To VM (personal):
Promin, muj omyl. On byl tehdy totiz zrovna nov, tak protos musel zrejme s cestou cekat az na rani kokrhani:)
Jinak jsme s prckem byli pred tydnem na vesnickym karnevalu. Hadej za koho sla? Za medveda? Hmm, zviratka ma sice moc rada, ale netrefa. Prece za karkulku:))))))) Nutno podotknout, ze diskuse na netu jeste necte, bylo to ciste z jeji hlavy. Ale jinak z ni bude z namornik. Dneska jsme se byli podivat v "1. namornicky skolce" v Cechach, no, a do dalsi dle planu jsme se uz chodit divat nemuseli:)
Dobrou noc vsem medvidatum!
Návrat nahoru Goto down
lemming
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   Thu Mar 20, 2008 9:51 am

Austrian: Ale Fio taky umi nakoupit a jeste pred vyporadanim prodat. Akorat to musi byt na stejnem trhu. Nakoupit na BCPP a prodat v RMS nejde, protoze v RMS bys musel akce dodat driv, nez je z BCPP dostanes.

LazyBear: Muzes ty penize od Patrie do BJ poslat primo jako EUR. Navic tedka je "Europlatba" - pokud posilas EUR, nastavis poplatky SHA, znas IBAN a SWIFT a castka je do 50 tisic EUR, tak se to da poslat jako "Europlatba" za asi 250 kacek. To relativne jde (ve vetsich castkach).
Návrat nahoru Goto down
Austrian
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 105
Registration date : 20. 09. 07

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   Thu Mar 20, 2008 11:15 am

lemming napsal:
Austrian: Ale Fio taky umi nakoupit a jeste pred vyporadanim prodat. Akorat to musi byt na stejnem trhu. Nakoupit na BCPP a prodat v RMS nejde, protoze v RMS bys musel akce dodat driv, nez je z BCPP dostanes.

Ahoj Lemmingu, díky za informaci.
Návrat nahoru Goto down
LazyBear
Admin
Admin

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   Thu Mar 20, 2008 8:26 pm

lemming napsal:
LazyBear: Muzes ty penize od Patrie do BJ poslat primo jako EUR. Navic tedka je "Europlatba" - pokud posilas EUR, nastavis poplatky SHA, znas IBAN a SWIFT a castka je do 50 tisic EUR, tak se to da poslat jako "Europlatba" za asi 250 kacek. To relativne jde (ve vetsich castkach).

Díky lemmingu Happy
Návrat nahoru Goto down
karkulka
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   Thu Mar 20, 2008 9:32 pm

Dovolte mi replikovat dotaz, zda nekdo nema zkusenosti se SAXO BANK ci XTB? Diky
Návrat nahoru Goto down
Myk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 352
Registration date : 26. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   Tue May 27, 2008 12:32 am

Jari napsal:
Mého brokera? pro "webtradery" je asi nejzajímavější Flatex, pro certifikáty díky servisu, možnostem a hlavně softwaru využívám ale nejvíc E-trade Germany. Při využívání i dalších retailových bankovních služeb v zahraničí stojí za úvahu i Comdirect (nevýhodou jsou ale trochu vyšší transakční poplatky), pro ty, kteří by využívali i služby privátního bankovnictví bych doporučil například Raiffeisen Lichtenstein, kde mají taky zajímavé možnosti pro správu majetku. Pro obchodování ETF a akcií či pro měnové zajištění (a případně FOREX či CFD) bych zase viděl jako ideálnější jiné brokery. Pokud jste zatím "začínající" tradeři s menším objemem prostředků se zaměřením především na certifikáty bych tedy asi nejvíc doporučil podívat se na Flatex nebo E-trade Germany.

Momentálně zvažuji otevření účtu u něměckého brokera. Kvůli poplatkům, ale také kvůli omezené nabídce brokerjetu.

Mám dotaz (asi na Jariho) jetli někdo nevíte jak jsou zabezpečeny prostředky v případě krachu brokera v německu?

Není to asi úplně nepravděpodobný scénář, zvláště u E-Tradu, který se už delší dobu potýká (americká matka) s dopady hypoteční krize a zoufale konvertuje dluhy do preferenčních akcií Smile
Návrat nahoru Goto down
lemming
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   Tue May 27, 2008 9:35 am

Ja mam InteractiveBrokers a nemuzu si to vynachvalit, oproti ceskym brokerum je to ne o tridu, ale o nekolik trid vyse - jak platforma, tak poplatky (ty teda spis nize lol ) tak moznosti obchodovani. Jedina nevyhoda je, ze se pres ne nedaji obchodovat certifikaty, nicmene muzete obchodovat opce, takze si muzete nektere certifikaty zkonstruovat sami s parametry presne podle svych potreb Smile
Návrat nahoru Goto down
Myk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   Tue May 27, 2008 11:28 am

lemming napsal:
Ja mam InteractiveBrokers a nemuzu si to vynachvalit, oproti ceskym brokerum je to ne o tridu, ale o nekolik trid vyse - jak platforma, tak poplatky (ty teda spis nize lol ) tak moznosti obchodovani. Jedina nevyhoda je, ze se pres ne nedaji obchodovat certifikaty, nicmene muzete obchodovat opce, takze si muzete nektere certifikaty zkonstruovat sami s parametry presne podle svych potreb Smile

Šlo mi hlavně o obchodování certifikátů. Na opce a US akcie mám též Interactive Brokers a uvažuji o přechodu od TradeStation k Thinkorswim. Ale třeba trackery indexů nelze s rozumnou pracností a rozumnými náklady poskládat lépe než certifikáty. To samé platí pro dlouhodobé bonusy a koridory, protože nabídka LEAPS opcí je přece jen omezenější než než nabídka certifikátů. A v neposlední řadě obchodování opcí na evropské akcie s sebou nese nezanedbatelné kurzové riziko, kdy změna kurzu může pohnout cenou podkladu aniž by se změnil podklad v EUR.
Návrat nahoru Goto down
Myk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   Thu May 29, 2008 9:51 am

Myk napsal:

Mám dotaz (asi na Jariho) jetli někdo nevíte jak jsou zabezpečeny prostředky v případě krachu brokera v německu?

Odpovím si sám:
vklady u obchodníků s CP jsou v Německu pojištěny do výše 90%, max. 20000 Eur. Stejné podmínky platí pro vklady na bankovních účtech.

http://de.wikipedia.org/wiki/Entsch%C3%A4digungseinrichtung_der_Wertpapierhandelsunternehmen
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: přes koho obchodovat   

Návrat nahoru Goto down

přes koho obchodovat
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 5Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4, 5  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Všeobecné fórum-
Přejdi na: