Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně

Goto down 
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Wed Mar 26, 2008 12:55 am

V prvním čísle letošního ZJ byl představen "memory expres"
global champion DE000UB2CUC8,kterým jsem nedávno obohatil své portfolium.
Je to konzervativnější typ produktu vhodný k vyvážení spekulativních pozic čí k vlastní investici v středně rizikovém portfoliu.Investor si musí uvědomit,že konečné vyrovnání produktu proběhne v střednědobém horizontu.Za to šance k dvoucifernému ročnímu výnosu je dosti velká.
Podkladem jsou tři globální blue chips,čímž dochází k dostatečné diversifikaci a tím zvýšené ochraně proti investici do jednoho podkladu.Ochranu stanovil emitent velkorysou a to 50% od emisní zafixované startovní hodnoty jednotlivých podkladů.

S&P 5OO 733,98 to je ochrana k dnešnímu dni 45,7%

Eurostoxx 5O 2192,3 39,6%

Nikkei 225 40,2%

Rozhodné dny pro vyplacení bonusu ve výši 7,5 euro jsou tyto

20.1.2009
19.1.2010
18.1.2011
17.1.2012

Tyto bonusy budou v rozhodných dnech vyplaceny,pokud právě v těchto dnech nebude proražena ochrana,jiné dny být produkt pod ochranou může.
Při dnešní ceně okolo 86 euro by byl první bonus vyplacen 20.1.2009.
Těchto 7,5 eur by byl tedy první zisk ve výši 8,7 % pořizovací hodnoty
za 10 měsíců.Produkt by pokračoval v trvání za předchozích podmínek
až do 17.1.2012,kdy by došlo k poslednímu vyrovnání.Zde by za popsaných podmínek, /uvedené ochrany/, obdržel investor kromě bonusu 7,5 euro dokonce i emisní cenu certifikátu 100 eur,to je k dnešnímu dni dalších 14 euro.Celkem by tak investor během necelých 46 měsíců,/necelých čtyř roků/,čtyřikrát 7,5 plus 14,tedy 44 euro.
K dnešní pořizovací hodnotě činí absolutní zisk 51,2% a to i za nepřízně trhů.
K zvýšené pravděpodobnosti předchozího scénáře přispívá především
šlehačka na dortu,funkce memory.Tato zaručuje,že bonusy nepropadají
ani při porušené ochraně.K jejích zpětnému vyplacení postačí,když papír při následujícím rozhodném dni kotuje nad ochranou!!!
Defakto k plnému zisku včetně případných nevyplacených bonusů stačí,,když 17.1.2012 budou hodnoty vybraných etablovaných indexů nad ochranou,činící 40 až 46 %!!

Tož tak.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Véna
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 41
Registration date : 09. 03. 08

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Wed Mar 26, 2008 9:58 am

U tohoto certifikátu je v podstataně jediným rizikem případné proražení ochrany k 17.1.2012, kdy by byla vyplacena hodnota odpovídající zhodnocení nejslabšího z indexů a nikoli 107,5 Eur. Tím by se celkový výnos mohl o dost zhoršit.

Jinak je to ale a zejména při dnešní ceně opravdu zajímavý produkt a také o jeho nákupu uvažuji.

Díky za tip!
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Mon Oct 06, 2008 8:24 pm

Memory začíná působit sexy.Při dnešním nákupu 73,75 eur,jsou vzdálenosti memory ochran k vyplacení dividendy 7,5 eur

Japonci 23,8% 7600
Eurostoxx 50 23,2% 2192
S&P 500 26,8% 760

Pokud v rozhodných dnech leden 09,10,11,12 by byla přece některá ochrana
nedodržena ,je bonujs vyplacen zpětně další rozhodný den plus v lednu 12 při dodržení ochrany je navíc vyplaceno 100 eur za podklad.Během třech let a tří měsíců tedy 4krát divi ve výši 10,2% dnešího nákupu plus závěrečné zhodnocení 35,6%,rozdíl nákup až 100 eur.Celkem může investor vydělat 76% a to stačí kotovaní indexu nad ochranami v roce 2012.
ZJ kdysi napsalo
Tento papír od Švýcarů slibuje ve čtyřech roz-hodných dnech (až do roku 2012) vyplatit každý rok bonus ve výši 7,50 EUR. Předpoklad: žádný z podkladových indexů nesmí být v rozhodný den na polovině emisní hodnoty. Vůdčí japonský index viděl naposledy svou poloviční hodnotu (která je kolem 7600 bodů) někdy uprostřed roku 2003, tou dobou byl na své poloviční hodnotě, 2192 bodů i hlavní evropský barometr. U amerického S&P 500 bychom se museli vrá-tit až do roku 1997, abychom viděli indikativních 760 bodů. Ale i kdyby měl být jeden z indexů v rozhodný den pod stanovenou hranicí, není všem dnům konec: Roční výplaty bonusu jsou ošetřeny „comeback funkcí“.
Jestliže by se v některém z následujících rozhodných dnů kotovaly všechny tři podkladové indexy opět nad 50procentní hranicí, obdrží investoři kromě avizované výplaty bonusu i ztracené výnosy. Touto funkcí je vyba-ven i již zmíněný „Memory Express“ certifikát. Vybrané indexy papíru od UBS jsou ale lépe ochráněny proti prolomení bariéry. Proti tomu jsou ale nižší i výnosy certifikátu „Global Champion”. V lednu 2012 proběhne definitivní zúčtování. Pokud žádný z vybraných podkladových indexů neztratí více než 50 procent ze své emisní hodnoty, obdrží při splatnosti in-vestoři certifikát v hodnotě 107,50 EUR (tedy včetně bonusu). Bude-li ovšem některý z indexů pod stanove-nou hranicí, nedojde k vyplacení a investoři obdrží hod-notu, která bude identická se zhodnocením nejslabšího podkladového indexu, což s ohledem na čtyřletou dobu splatnosti není vyloučeno.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Sat Jan 17, 2009 4:37 am

V úterý je u tohoto papíru,kterého vlastním 7% rozhodný den pro dividendu asi 11,5%......
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 276
Registration date : 25. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Sat Jan 17, 2009 2:01 pm

Ovšem pouze pokud Eurostoxx neztrátí během těch dvou dnů něco přes 4% nebo Nikkei něco přes 7% a nemluvě o vysoké volatilitě kurzu papíru, který měl rozpětí v průběhu pátku 4 EUR = 6% v průběhu jediného dne.

Navíc je tu ještě otázka, pokud je to bráno jako forma dividendy, pak kurz certifikátu po rozhodném dnu může o dividendu klesnou nebo pokud je to bráno jako kupón u dluhopisu, tak bude mít majitel certifikátu nárok jen na poměr za dobu držení, což by bylo za dva dny jen pár centů.

Ale nezkoumal jsem papír do detailu, jen bych si na těhle pár záležitostí dal pozor při vstupu jen kvůli nadcházejícímu rozhodnému dni.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Sat Jan 17, 2009 2:56 pm

Ahoj Jari!!

Vycházím z předpokladu,že lidé umí číst,než něco koupí.Volatilita nákupních cen v minulosti
je irevalentní.V pondělí je jediný burzovní den před úterým.Stačí,když budou v úterý neporušeny bariéry Nikkei 7624,9, Eurostoxx 2192,3, SP 500 733,9.Dle vývoje na trzích to považuji za pravděpodobné a to nemotám hlavu faktem,že pokud by to vyšlo někdy příště,když ne teď,je bonus vyplacen i zpětně.O poměrné části nic nevím,papír jsem kdysi řešil s Gapkem,/kupoval jsem ho na třikrát,tak jsem v pluse/,došli jsme k závěru,že jedinou podmínkou pro vyplacení je,aby papír byl nad těmito hodnotami v rozhodné dny.Vyplácí se 7,5 eur,což je k poslednímu nákupnímu kursu z pátku 11,5%...

Co se týče okamžitého poklesu v den vyplacení dividend,předpokládám,že to dividendoví investoři za prve chápou,ale hlavně za druhé,nejde o fy ,které klesne hodnota o vyplacené dividendy,ale o kopírování nejslabšího indexu v čase,/plus mínus nadhodnota/,tento index hodnotu neztrácí jinak než poklesem trhů,takže situace by se měla opět z inndexem vyrovnat...Snad jsem to napsal srozumitelně.

Pochopitelně před nákupem jakéhokoliv papíru si investor sám po přečtení podmínek vyhodnotí riziko,předpokládám,že jsme dospělí lidé a chápem,že každý odpovídá za své rozhodnutí a to nejenom v investičním světě... oo))

Investicím zdar!!

PS Pokud někdo objeví v papíru kulišárnu,rád se ji dozvím,praktiky emitentu jsou známé,já však o žádné nevím.O délce držení se nikde nepíše,nebo jo?
Návrat nahoru Goto down
lemming
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 221
Registration date : 14. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Sat Jan 17, 2009 3:05 pm

IMHO hodnota klesne; jinak by to bylo prakticky bezrizikovych 11% za den - koupim v pondeli vecer a pokud nebude velky gap (ktery si navic muzu zajistit), mam vydelek.

Velka volatilita cen muze byt dana prave blizkosti dividendy / bariery - pri pohybech behem dne se vyznamne meni sance ze tech 11% bude vyplaceno.
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Sat Jan 17, 2009 3:11 pm

Ano, také se domnívám, že po vyplacení kurz certifikátu klesne a při kombinaci s vysokou volatilitou a spreadem ve výši dalších 1,6% se obávám, že to asi nebude přilíš výnosné. Ale kdo ví, dejte mi vědět, jak to dopadlo.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Sat Jan 17, 2009 3:32 pm

Leming,Jari!!

Tak jsem to počítal,před tím mně to jako dlouhodobého investora nezajímalo,a došel jsem k závěru,že se ke krátké spekulaci opravdu nehodí.

Výkles indexů je 42%,resp. 46%,respekt. 48%,kdežto papír vyklesal od emise 100 jen 36%,z čehož plyne,že dividenda ho drží nad vodou a má o ni větší hodnotu.Absolutní pokles papíru je zhruba o dividendu menší,takže po vyplacení zřejmě klesne na úroveň nejslabšího z indexů.
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 12. 09. 08

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Sat Jan 17, 2009 4:02 pm

Ahoj VM,Jari,Lemming,
taky si myslím,že to spadne o kupón.Takže pro ty co to nedrží bude vhodný nástup po RD.Vůbec nejlepší by pro ně bylo,kdyby byla některá z barier v PO nebo v UT proražena.(což nepředpokládám)
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Sat Jan 17, 2009 4:03 pm

Nedá mi to,abych neupozornil ještě na jeden fakt.Skutečný krátký pohyb přesně odhadnout neumím,protože přesto jak jsem psal,že je papír o dividendu výše,je nutno vzít potaz,že momentální stav indexů by zajistil v budoucnu nejen opět další dividendy,ale při maturitě dokonce výplatu papíru
ve výši 100 eur.Takže těžko říct..
Návrat nahoru Goto down
Myk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 352
Registration date : 26. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Tue Jan 20, 2009 4:34 pm

velkámedvědice napsal:
V úterý je u tohoto papíru,kterého vlastním 7% rozhodný den pro dividendu asi 11,5%......

Nevite nekdo jak je to s tim rozhodnym dnem? Musim drzet k open nebo ke close dnesniho dne? Nejake uz nakoupene mam, ale mozna bych i prikoupil...
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Tue Jan 20, 2009 6:04 pm

Ahoj Myku!

Já myslím,že to platí po celý den,protože kurs zatím výrazně neklesá..
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Tue Jan 20, 2009 9:35 pm

Myku!!

Ten eurostoxx je o fous..
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Tue Jan 20, 2009 10:30 pm

Tak to jste měli opravdu o prsa, jsem zvědavý, jak dopadnete ohledně dividendy a kurzu certifikátu...
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Tue Jan 20, 2009 10:55 pm

To bylo přesně vypočítané...oo))

PS Takový pád jsem při inaguraci nečekal.Uvazuji o příkupu shortů..
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Wed Jan 21, 2009 12:01 pm

Ahoj Jari!!

Zajímalo Tě to.Dnes výkles o divi....
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Wed Jan 21, 2009 12:09 pm

jj, díky, takže celkem očekávaný scénář...
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 296
Registration date : 31. 12. 07

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Wed Jan 21, 2009 8:13 pm

velkámedvědice napsal:
To bylo přesně vypočítané...oo))

PS Takový pád jsem při inaguraci nečekal.Uvazuji o příkupu shortů..
Ti co bezmezně věří Obamovi se dívali na divadlo a nenakupovali. U púočítačů seděli konzervativci. Smile
Optimisté vítězí až dnes citi +15, BA +13, JPM +13
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Tue Jan 27, 2009 2:45 am

Ahoj Myku!

Nevíš,kdy mají být připsány dividendy?
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Tue Jan 27, 2009 2:14 pm

Výplata bonusu následuje 5 obchodních dnů po rozhodném dnu, tzn. dnes by vám jej měli připsat na účet...
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Tue Jan 27, 2009 3:26 pm

Ahoj Jari!!

Díky moc!Chtěl jsem si to ověřit,protože mně nic nepřipsaly....Budu tam muset zavolat.
Návrat nahoru Goto down
Myk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 352
Registration date : 26. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Thu Jan 29, 2009 5:35 pm

Ahoj VM,
take jsem nedostal zadnou informaci o pripsani dividend. Dozvedel ses v BJ neco?
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Thu Jan 29, 2009 8:10 pm

Ahoj Myku!!

Aniž by cokoliv ověřovali opakovali jako idioti,že je to úplně normální,že myslí ,že je dostanu tak za 14 dní.Když jsem asi po šesté opakoval otázku,kde ty peníze tedy jsou a kdo z nich tyje,nechal se někam přepojit,načež mi po sedmé sdělil,že z někým někde mluvil a ten mu řekl,že je to úplně normální a že myslí,že je dostanu tak za 14 dní.Už jsem neměl sílu se ptát po osmé a zavěsil jsem.
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 296
Registration date : 31. 12. 07

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Thu Jan 29, 2009 8:55 pm

velkámedvědice napsal:
Ahoj Myku!!

Aniž by cokoliv ověřovali opakovali jako idioti,že je to úplně normální,že myslí ,že je dostanu tak za 14 dní.Když jsem asi po šesté opakoval otázku,kde ty peníze tedy jsou a kdo z nich tyje,nechal se někam přepojit,načež mi po sedmé sdělil,že z někým někde mluvil a ten mu řekl,že je to úplně normální a že myslí,že je dostanu tak za 14 dní.Už jsem neměl sílu se ptát po osmé a zavěsil jsem.
Klasika. Neváží si klientů, mají nás za dojné krávy. Schválně zkusím spočítat kolik jsem jim zaplatil v loňském roce na poplatcích.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   

Návrat nahoru Goto down

Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: