Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2
AutorZpráva
jiran07
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 107
Registration date : 27. 01. 08

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Thu Jan 29, 2009 9:40 pm

Já jsem si k nim převáděl před 14 dny přes spořku peníze. Dříve to byla záležitost 2-3 dnů. Nyní po týdnů jsem psal mail, pak volal a po dalších 2 dnech mi zavolali, že už je tam mám. Na dotaz proč to trvalo tak dlouho, když je jasný učet i VS, to svedli na Vídeň.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Jari
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 276
Registration date : 25. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Fri Jan 30, 2009 1:18 am

Emitent vyplatí bonus či certifikát při splatnosti v daný den dle prospektu, problém je, že jej vyplatí obchodníkovi, nikoli přímo na účet klienta a je na obchodníkovi, kdy platbu na účet klienta zaúčtuje. V zahraničí je standartem, že je to v tentýž den...
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Fri Jan 30, 2009 2:00 pm

Dividendy připsány,mezitím se zvetil i kurs,možná prodám..
Návrat nahoru Goto down
Myk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 352
Registration date : 26. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Fri Jan 30, 2009 5:57 pm

velkámedvědice napsal:

Ahoj VM,
vidíš, nevolal jsi nadarmo Smile
Taky je mam připsané jako "likvidační zůstatek" s datem 27.1.

Dotaz:
Při expiraci warrantu se plati poplatek 16,95 Eur???
K 9.1. mi expiroval warrant hodně lehce ITM a mám tak příchozí platbu 67 Eur a hned k tomu odchozi platba 16,95. Když vyexpiruju za 1 Euro, tak taky zaplatím 16,95? To mám prodávat skoro bezcenný papíry za 11 emitentům abych ušetřil???
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Fri Jan 30, 2009 6:05 pm

To je zajímavé, to jsem netušil, já nikdy při expiraci splatnosti transakční poplatky neplatím, to slyším poprvé. Neplatil jsem je ani při KO. Buď to zavedl BJ nově nebo je to nějaká jeho specialita, ale co já pamatuju, tak ani u něho tyto poplatky dříve nebyly, jestli se teda nepletu, už jsem přes ně neobchodoval několik let.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Fri Jan 30, 2009 6:08 pm

Ahoj Myku!!
Podle mých zkušeností.Dříve jsem neplatil.V loňském roku,my byly poplatky
odpušteny,pokud papír zknokautoval,i když byla zůstatková hodnota třeba 1000 eur.Při klasické expiraci poplatek teď účtují.Věc řeším tak,pokud je těsně před maturitou prodám levněji u emitenta,ale s přihléd
nutím na spread,pokud je velký spread,chce to spočítat,co vyjde laciněji...
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Fri Jan 30, 2009 6:13 pm

Ahoj Jari!!

Já se se s němi kvůli tomu těžce pohádal,protože mi je dříve tak neučtovali.V ceníku o expiraci ani slovo,ale zcela nesmyslně mně tvrdili,že se jedná o burzovní prodej.Když jsem je odkazoval na jejich ceník,řekli mi,že si můžu stěžovat.Když jsem věc doložil konkrétními případy,kde poplatek neúčtovali,sdělili mně.že na něj zapomněli.A že mám být rád,nebo mně je doúčtují zpětně...oo))Co k tomu dodat,pracujte na české verzi...
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Fri Jan 30, 2009 7:30 pm

jj, dávají nám do rukou další konkurenční výhody, jen tak dál... Very Happy
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 12. 09. 08

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Sat Jan 31, 2009 1:06 pm

Myk napsal:
velkámedvědice napsal:

Ahoj VM,
vidíš, nevolal jsi nadarmo Smile
Taky je mam připsané jako "likvidační zůstatek" s datem 27.1.

Dotaz:
Při expiraci warrantu se plati poplatek 16,95 Eur???
K 9.1. mi expiroval warrant hodně lehce ITM a mám tak příchozí platbu 67 Eur a hned k tomu odchozi platba 16,95. Když vyexpiruju za 1 Euro, tak taky zaplatím 16,95? To mám prodávat skoro bezcenný papíry za 11 emitentům abych ušetřil???
Ahoj Myku a všichni,
Tady mě napadá,že pokud je tam psáno likvidační zůstatek,tak bych z toho žádnou daň jako z divi neplatil,když bych to držel 6M,ne?
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Tue Mar 24, 2009 12:58 pm

Ahoj všichni,
Societe generale chystá nový Memory Expres Certifikát SG06P5.
Prosím znalce Angličtiny,aby se na to mrkli a hodili sem,co to obnáší.
Děkuji.
http://www.sg-zertifikate.de/uploads/tx_sganlage/2009-04-30%20Memory%20Express%20-%203%20Innenfee.pdf
Návrat nahoru Goto down
Myk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 352
Registration date : 26. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Wed Mar 25, 2009 1:58 am

Kupon 9,5 procenta dostanes kdyz k rozhodnemu dni i=1 az 6 bude performance >=50%.
Kupon(i) = i * 9,5 - suma [a=1 ... i-1] kupon(a)
Pokud performance <50% Kupon(a) = 0

Ten vzorec indikuje, ze pri kazdem rozhodnem dni, kdy je splnena podminka, dostanes vyplaceny kupony i za predchozi dny, ktere jeste nebyly vyplaceny.

Finalni vyplata je:
a) pro performance 50% : 100 + kupon (tj. vsechny dosud nevyplacene kupony)
b) pro performance <50%: 100 x performance

Pozor, pokud bude pri rozhodnem dni 1...5 performance podkladu >100%, vyplati se kupony a certifikat se ukonci.
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Wed Mar 25, 2009 11:58 am

Ahoj Myku,
díky moc.Uvidím,co to bude stát a na jaké úrovni ES50 se začne.
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   Fri Jun 19, 2009 10:55 am

Tak jsem to SG06P5 za 2%pfpři ceně101,68E koupil.Vychází to na 8,5% pa v prvním roce a bariera 1188 bodů při splatnosti se zdá neprůstřelná a 2375 bodů v průběhu trvání možných.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně   

Návrat nahoru Goto down

Memory expres - dobrý výnos při dobré ochraně
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: