Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

možné tržní řešení Discount Hypo Real Estate

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2
AutorZpráva
Radek
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1052
Registration date : 01. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: možné tržní řešení Discount Hypo Real Estate   Thu Apr 17, 2008 9:03 pm

Ahoj ne ještě jsem nenakoupil čekám na FED.

Zobrazit informace o autorovi
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: možné tržní řešení Discount Hypo Real Estate   Fri Apr 18, 2008 12:02 am

velkámedvědice napsal:
Možnost k přestupu BN1JHC. Ochrana 45%, maturita za 5 měsíců. p.a. 2O %

Ahoj bratře !

Promiň, dnes nestíhám ... Já zatím GS030Y držím, mám v hledáčku GS0W16 (bonus cap 31 euro, knock-in 12 euro, bonus 16,89 % - p.a. 26 %, ochrana přes 46 %, maturita 12/2008) buď na dokoupení nebo na přestup, uvidím další vývoj ... Při dalším růstu trhů bych přikoupil spíše nějaký ten revers bonus, kromě našeho oblíbeného AA0FHY uvažuji i o nám již známém DB1BQQ (reverse bonus DAX, bonus 4284, knock-in 8300, bonus 23,64 % - p.a. taky 23,64 % - maturita je přesně za rok, ochrana skoro 25 %) ... Co Ty na to ? Hezký večer ...

Pablo
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: možné tržní řešení Discount Hypo Real Estate   Fri Apr 18, 2008 12:30 am

Ahoj Pablo!!

Já přesně tak dnes postupoval.Jak víš,AA0FHY jsem před obratem kompletně vysypal.Takže dnes jsem se začal zajišťovat znovu.Koupil jsem asi 5% PF CK7973 /p.a. 21%/ a téměř dvakrát tolik DB1BQQ,který se takto v mém PF po několika měsíční přestávce opět objevuje./Ahoj Pebabe,mám pocit,že ho držíš oo))/.AA0fhy začnu kupovat,až se vrátí p.a. nad 20.Už tomu moc nechybí..

Měj se!!

Zítra budu od oběda jen na tel.,jedu pít a na muziku..
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: možné tržní řešení Discount Hypo Real Estate   Fri Apr 18, 2008 12:39 am

Ahoj Véno!!

Je to poněkud perverzní,počítat haluz,ale budiž,vychází mně to ještě více.Papír jsem držel 24 hodin ze ziskem bruto 9,33% krát 365 to je 3406% p.a. ooo))
Návrat nahoru Goto down
Véna
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 41
Registration date : 09. 03. 08

PříspěvekPředmět: Re: možné tržní řešení Discount Hypo Real Estate   Fri Apr 18, 2008 8:35 am

velkámedvědice napsal:
Ahoj Véno!!

Je to poněkud perverzní,počítat haluz,ale budiž,vychází mně to ještě více.Papír jsem držel 24 hodin ze ziskem bruto 9,33% krát 365 to je 3406% p.a. ooo))

No každopádně mě to číslo potěšilo. Happy
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: možné tržní řešení Discount Hypo Real Estate   Mon Jul 14, 2008 3:09 pm

Ahoj všem!!

Hlásím návrat už do jednou zrealizovaného papíru
DE000GS030Y0

Do půlky prosince 08 ochrana 45%,bonus p.a. min. 21%,bez capu.
Podklad dnes poskočil o 4% na což papír ještě nereagoval....
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: možné tržní řešení Discount Hypo Real Estate   Thu Oct 23, 2008 12:54 am

Návrat nahoru Goto down
zdenek
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 02. 08. 08

PříspěvekPředmět: Re: možné tržní řešení Discount Hypo Real Estate   Thu Oct 23, 2008 9:15 am

Ahoj Medvedice,

deep discounty taky nejsou spatne. Napr.:

WKN: CB05LZ
Cap: 4,00
Cena: 2,70
Emission 08.02.08
Laufzeit 19.03.09
Max. Rendite +48,14 %
Max. Rendite p.a. +165,33 %
Seitwärts +48,15 %
Seitwärts p.a. +165,36 %
Discount 2,54 EUR
Discount +48,47 %
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: možné tržní řešení Discount Hypo Real Estate   Thu Oct 23, 2008 10:52 am

zdenek napsal:
Ahoj Medvedice, deep discounty taky nejsou spatne. napr : WKN: CB05LZ ...

Ahoj Zdenku,

tento deep discount na Hypo Real Estate jsem také nedávno posílal VM jako tip ... zmiňoval jsem ho pak znovu - poněkud nesystematicky - v sekci Akcie EU / VW dne 20.10. 2008 ... myslím, že papír je to dobrý (:o))
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: možné tržní řešení Discount Hypo Real Estate   Fri Oct 24, 2008 10:51 pm

Ahoj !

Dnes přestup z již před časem knocknutého GS030Y do CM1FRA za 5,35 ... blíže viz na http://www.ariva.de/quote/profile.m?secu=101370339 ... Pablo
Návrat nahoru Goto down
zdenek
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: možné tržní řešení Discount Hypo Real Estate   Thu Apr 09, 2009 9:46 pm

Ahoj,

tak nam ji chce spolkova vlada znarodnit. Nevite co se stane s certy? Jaka bude napr. vyporadaci cena discountu?
Návrat nahoru Goto down
zdenek
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: možné tržní řešení Discount Hypo Real Estate   Wed Apr 15, 2009 9:20 pm

zdenek napsal:
Ahoj,

tak nam ji chce spolkova vlada znarodnit. Nevite co se stane s certy? Jaka bude napr. vyporadaci cena discountu?

Jari, ty bys to mohl vedet, ne? Vzdyt na investice.ihned.cz je discount na Hypo Real Estate v dynamickem portfoliu.
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 276
Registration date : 25. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: možné tržní řešení Discount Hypo Real Estate   Thu Apr 16, 2009 11:21 am

Ty portfolia na ihned.cz nemají s námi vůbec nic společného. Ale je to poměrně jednoduché, podkladem jsou akcie a opce, takže i s certifikáty se stane totéž, co s akciemi a opcemi, pokud se stáhnou za určitou cenu z trhu, tak se za stejných podmínek vypořádají certifikáty. V případě discountů je to tedy za cenu akcie mínus cenu shortovaných call opcí se strikem na capu discountu. Snad je to mé vysvětlení pochopitelný...
Návrat nahoru Goto down
zdenek
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: možné tržní řešení Discount Hypo Real Estate   Mon May 25, 2009 9:18 pm

Tak mi Brokerjet vymenil discount certifikaty za akcie. A ja ted resim otazku, co bude s Hypo Real Estate dal. Clanky typu "Nemecka vlada znarodni Hypo Real Estate" a "Nemecka vlada nabizi 1.39 EUR za akcii" jsem cetl. Sledujete ji nekdo? Jak to vidite?
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 276
Registration date : 25. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: možné tržní řešení Discount Hypo Real Estate   Tue May 26, 2009 10:08 am

Výkup za 1,39 EUR proběhl asi před 14 dny, stát získal tuším jen těsně pod 50% a chystá zákon o vyvlastnění akcionářů či co, J.C.Flowers sedí na balíku akcií a mobilizuje akcionáře, aby akcie neprodávali státu, chce asi 8 EUR za akcii od státu a v případě, že stát provede vyvlastnění, tak je hodlá žalovat, alespoň tak nějak jsem to pochytil. Prostě se teď spekuluje, co bude dál, já bych na oživení akcií příliš nesázel, v usa se zestátněným firmám jako například Fannie Mae z pohledu akcie i přes oživení trhu příliš nedaří a celkem pochybuju, že J.C. Flowers tím bojem ještě něco dosáhne, může být rád, že dostane vůbec něco, kdyby to nechali zkrachovat, nedostal by vůbec nic...
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 296
Registration date : 31. 12. 07

PříspěvekPředmět: Re: možné tržní řešení Discount Hypo Real Estate   Tue May 26, 2009 11:13 am

Jari napsal:
Výkup za 1,39 EUR proběhl asi před 14 dny, stát získal tuším jen těsně pod 50% a chystá zákon o vyvlastnění akcionářů či co, J.C.Flowers sedí na balíku akcií a mobilizuje akcionáře, aby akcie neprodávali státu, chce asi 8 EUR za akcii od státu a v případě, že stát provede vyvlastnění, tak je hodlá žalovat, alespoň tak nějak jsem to pochytil. Prostě se teď spekuluje, co bude dál, já bych na oživení akcií příliš nesázel, v usa se zestátněným firmám jako například Fannie Mae z pohledu akcie i přes oživení trhu příliš nedaří a celkem pochybuju, že J.C. Flowers tím bojem ještě něco dosáhne, může být rád, že dostane vůbec něco, kdyby to nechali zkrachovat, nedostal by vůbec nic...
Máš pravdu, je obdivuhodné, že i když jsou slyšet stále další špatné zprávy, tak trhy lezou nahoru. Předpokládám, znovu pád do hlubin a podle současné situace to již nebude dlouho trvat.
Návrat nahoru Goto down
zdenek
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: možné tržní řešení Discount Hypo Real Estate   Tue May 26, 2009 8:38 pm

Jari napsal:

Diky. O vykupni cene 1,39 jsem cetl a bylo mi divne, ze se akcie vysplhala na 1,45 (ted stoji 1,43). Tak ted aspon vim, co je za tim.
Návrat nahoru Goto down
Myk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 352
Registration date : 26. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: možné tržní řešení Discount Hypo Real Estate   Tue May 26, 2009 8:59 pm

V Německu funguje legislativa squeeze out výrazně spravedlněji, než u nás. Možnosti soudní ochrany jsou na mnohem vyšší úrovni. Toto je případ, který nelze řešit standardním squeeze outem (není naplněna podmínka 90% podílu majoritáře) a proto asi budou muset přijmout nějaký zákon. Nicméně v Německu existují precedenční rozhodnutí ústavního soudu, která dávají poměrně dobrou šanci na obranu práv minoritářů, protože jde o principy, které bude muset respektovat i jakýkoliv nový vyvlastňovací zákon.
Jestliže byl nedávný výkup 1,39, mají minoritáři doboru šanci, že vyvlastnění nebude za méně a ještě se mohou pokusit cenu zvýšit žalobami na víc. Nesmí ale v mezidobí před zestátněním dojít k výrazné změně hodnoty aktiv. Což se asi může stát.
Návrat nahoru Goto down
zdenek
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: možné tržní řešení Discount Hypo Real Estate   Wed Aug 05, 2009 8:30 pm

Ahoj,

nemate nejake nove zpravy o Hypo Real Estate? Nemuzu o nic najit a pritom zakon o vyvlastneni mel byt schvalen do 30.6.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: možné tržní řešení Discount Hypo Real Estate   

Návrat nahoru Goto down

možné tržní řešení Discount Hypo Real Estate
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: