Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorZpráva
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   Mon May 19, 2008 12:28 pm

Ahoj!!

Nákup CS0AL2 za 98,04
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
jiran07
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 107
Registration date : 27. 01. 08

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   Mon May 19, 2008 7:21 pm

Ahoj!!

Dnes se mi nakoupil CS0AL2 taky za 98,04. Aktuálně DivDax zaostává o 3,12%.
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 276
Registration date : 25. 04. 08

PříspěvekPředmět: CS0AL2   Mon May 19, 2008 7:59 pm

Sakra, jste lepší než já, já dnes bral další dávku za 98,05 ;o)))
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   Fri Jun 13, 2008 3:29 pm

Ahoj Pablo!

Po dobu mé nepřítomnosti na IT se mi přikoupil CS0AL2,takže se pokusím nějak rozumně prodat CSOAHT.

Měj se
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   Fri Jun 13, 2008 9:48 pm

velkámedvědice napsal:
Ahoj Pablo ! Po dobu mé nepřítomnosti na IT se mi přikoupil CS0AL2, takže se pokusím nějak rozumně prodat CSOAHT. Měj se

Ahoj VM !

CS0AL2 je nyní opravdu za skvělou cenu, nicméně ruku v ruce s ním je za "skvělou" cenu i brácha CS0AHT ... DivDAX dostal silně zabrat v lednu, březnu a nyní opět v červnu - pojišťovny, banky, ale i Lufthansa, Daimler nebo Telekom dost propadly ... Původně jsem chtěl s prodejem CS0AHT počkat, až se stav trochu "znormalizuje" - papíru by mohl pomoci bonus při dalším rozhodném dni, který je myslím proti poslednímu RD navýšen na (celkem) 130 euro, ale to by muselo být jeho vyplacení alespoň trochu reálné ... Při pohledu na nynější situaci DAX vs DivDAX a složení dividendového indexu si nejsem jistý, jestli to můžeme v dohledné době čekat - chtělo by to silný rebound finančního sektoru, ale ten je zdá se zatím v nedohlednu ... Takže zbavit se CS0AHT hned nebo počkat na (snad) lepší časy ???

Pablo
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   Tue Jul 01, 2008 11:35 pm

Ahoj VM !

Dnes prodej CS0AHT a posílení pozice respektive přestup do CS0AL2 ...

Pablo
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   Wed Aug 06, 2008 12:42 pm

CS0AL2 - aktuální rozdíl mezi Dax a Divdax je -10,10, cena (geld) 89,48.
zhruba před týdnem byl rozdíl kolem -7 a papír byl levnější.
Podle mě, čím bude rozdíl mezi indexy větší (v neprospěch Divdaxu), tím by měla cena jít dolu.
Proč se to chová jinak?
Návrat nahoru Goto down
zdenek
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 02. 08. 08

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   Wed Aug 06, 2008 8:51 pm

Vyvoj ceny zavisi podle meho nazoru na tom, jak je alfa certifikat realizovan. Pokud je to kombinace long na jedno podkladove aktivum a short na druhe, tak by cena mela presne kopirovat rozdil mezi podkladovymi aktivy. Pokud je to ovsem kombinace call opce a put opce, pak cena zavisi i na volatilite.

jiran07 napsal:
CS0AL2 - aktuální rozdíl mezi Dax a Divdax je -10,10, cena (geld) 89,48.
zhruba před týdnem byl rozdíl kolem -7 a papír byl levnější.
Podle mě, čím bude rozdíl mezi indexy větší (v neprospěch Divdaxu), tím by měla cena jít dolu.
Proč se to chová jinak?
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   Thu Aug 07, 2008 2:05 am

Ahoj Jiráne!

Až po maturitu certtifikáty nekopírují přesně stavy podkladů.Je zde řada dalších faktorů,určujících okamžitou cenu.Volatilita,cena peněz,čas od maturity,prodej v mimoburzovní hodiny atd.
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   Sat Nov 01, 2008 11:55 pm

Ahoj,
co si myslíte o situaci v CS0AL2? Minulý týden v pátek byl rozdíl mezi indexy kolem 6% v neprospěch DivDaxu. Tento týden proběhly hrátky s akciemi VW, které vytáhly Dax nahoru a současný rozdíl je 15,42. Vw půjde časem dolů kam patří, ale majitelé tohoto certifikátu už na tom nebudou participovat.
Od pondělí se zmenší podíl VW na 10%.
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   Sun Nov 02, 2008 2:27 am

Ano, je pravda, že akcie VW zkomplikovaly vývoj alpha express certifikátů DivDAX vs. DAX, naštěstí ale nakonec situace nedopadla vyloženě tragicky ani po snížení váhy akcií VW v DAXu na 10%, jelikož skončily na cca 500 EUR a tím na cca 14% váze v páteční závěrce... Snížení váhy na 10% nebude mít tedy extrémní dopad, byť to bohužel o něco zmírní účinek korekce kurzu, přesto naděje přežije a uvidíme, zda relativní síla dividendových titulů z předchozích dnů před VW překoná i tento rozdíl. Každopádně riziko-výnosový profil této investice sice utrpěl, nicméně situace se nestala beznadějnou...
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   Sun Nov 02, 2008 1:39 pm

Ahoj!

Taky jsem to řešil.Souhlasím z Jarym.Zajímavý by byl nově emitovaný papír,kde by se na tom,při předpokládané korekci VW dalo vydělat..
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   Sun Feb 15, 2009 12:16 am

po delší době je rozdíl zase menší než 8,8%, konkrétně 8,72%.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   Sun Feb 15, 2009 4:37 pm

Ahoj Jiráne!!

Super.Jen aby to vydrželo.Mám v něm 6% PF,i když jsem uvažoval zhruba před měsícem ,kdy jsem byl v drobném zisku,že pozici zmenším.Proměr mám něco přes 96 eur.Bomba by byla,kdyby nevyšel v prvním termínu,ale v tom o měsíc později.Zisk se tam prudce,zvyšuje,bonbének od emitenta,který jsem jinde neviděl..oo

PS Jari,Vy jste ho měli dost,podle modelek jste všechno pustili?
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   Sun Feb 15, 2009 5:09 pm

velkámedvědice napsal:
Ahoj Jiráne!!

Super.Jen aby to vydrželo.Mám v něm 6% PF,i když jsem uvažoval zhruba před měsícem ,kdy jsem byl v drobném zisku,že pozici zmenším.Proměr mám něco přes 96 eur.Bomba by byla,kdyby nevyšel v prvním termínu,ale v tom o měsíc později.Zisk se tam prudce,zvyšuje,bonbének od emitenta,který jsem jinde neviděl..oo

PS Jari,Vy jste ho měli dost,podle modelek jste všechno pustili?

Nejlepší doba na prodej podle mě bude konec dubna, začátek května. Tam čekám nejmenší rozdíl Dax x Divdax. Podle rozdílu se pak rozhodnu, zda ho zkusit držet do 22.5. nebo ne. Po tomto termínu by se měly jeho šance na výplatu v druhém termínu zmenšit. Na druhou stranu, kdyby rozdíl byl mezi9-10% by mohl kurz v očekávání šance na větší zisk jít i nad 115. Uvidíme bude to zajímavé.
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   Sun Feb 15, 2009 6:29 pm

Něco málo jsme zredukovali, když se to vrátilo na 100 EUR, ale držíme pořád, jen jen jsme ještě část přesunuli z konzervativního do tržně neutrálního portfolia, přecijen už to zase až tak konzervativní investice není...

Jinak se obávám, že pokud nevýjde hned první termín, tak šance na express výnos se dost zmenší, protože pak se rozdíl zvětší o dividendy, DAX je totiž performance index, DivDAX je pouze price index...
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   Tue Mar 24, 2009 12:01 am

Ahoj, majitelé této alfy. Dnes se změnilo složení daxu a Divdaxu (místo CB, Bayer). Vzhledem k blížícímu se termínu na prodej, jsem se díval na možnosti u BJ. Je tam, frankfurt (parket) s tím nemám žádnou zkušenost (poplatky?) a Scoach. Na něm několik dní zpět nebyl prodán ani papír. Půjde to vůbec prodat? Proč tam není emitent? Geld a brief jsou stejné, takže je papír patrně vyprodán. Pablo, VM, Jari - co vy na to?
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   Tue Mar 24, 2009 12:41 am

jiran07 napsal:
Ahoj, majitelé této alfy. Dnes se změnilo složení daxu a Divdaxu (místo CB, Bayer). Vzhledem k blížícímu se termínu na prodej, jsem se díval na možnosti u BJ. Je tam, frankfurt (parket) s tím nemám žádnou zkušenost (poplatky?) a Scoach. Na něm několik dní zpět nebyl prodán ani papír. Půjde to vůbec prodat? Proč tam není emitent? Geld a brief jsou stejné, takže je papír patrně vyprodán. Pablo, VM, Jari - co vy na to?

Ahoj Jirane !

CS0AL2 tvoří cca 7 % mého portfolia ... Přes BJ se dá obchodovat pouze ve Frankfurtu - Scoach nebo Parket, přímo přes emitenta ne ... Já ho vždy obchodoval přes Scoach - celkem 2 nákupy a 1 částečný odprodej ... Myslím, že burza Parket na tom bude s poplatky podobně jako Euwax ve Stuttgartu - dle mého tedy o něco dražší než Scoach, ale celková výše samozřejmě záleží na objemu zobchodovaných papírů ... Přímo s emitentem přes BJ tento papír bohužel obchodovat nelze - důvod mi není znám, nicméně díval jsem se na stránky CS a zdá se, že papír je u emitenta opravdu vyprodán - je zde uvedena jen poptávka (geld), nabídka (brief) chybí ... Přes burzu papír jistě prodat půjde - poslední zaznamenaný realizovaný obchod byl v pátek 20.3. ve Frankfurtu - 10 kusů po 103,50 ... takže pokud budeš chtít prodat, postavil bych se se svou nabídkou do fronty a vyčkal bych ... Uvidíme, co k tomu ještě řekne VM a Jari, každopádně dej vědět, kdy a jak jsi prodal ... Ať se daří, Pablo
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   Tue Mar 24, 2009 12:49 am

Pablo, díky za info. Prodej chystám až v druhé půlce dubna.
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   Tue Mar 24, 2009 11:20 am

My už držíme pouze relativně menší váhu v tomto papíru a tu zkusíme podržet patrně do prvního rozhodnodného dne, druhý je sice hned o měsíc později a nabízí dokonce 130 EUR, nicméně už bude komplet po dividendové sezóně, takže bude DivDAX je price index čelit nevýhodě v nereinvestovaných dividendách oproti DAXu, který je performance, naděje za měsíc na 130 EUR (resp. opční mechanismus) však papír patrně udrží stále ještě na vyšších hodnotách. Takže pokud nedojde ke splacení za 115 EUR, tak toho následujícího měsíce využijeme k výstupu z pozice. Po druhém rozhodném dnu sice stoupne výplata na 145 EUR, ale až po další dividendové sezóně za rok a i delší doba do dalšího rozhodného dne již papír (resp. opční mechanismus) na vyšších hodnotách nemusí udržet.
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   Mon Mar 30, 2009 11:56 pm

Ahoj Jari,

přes koho obchodujete CS0AL2. Taky jenom přes Scoach?
Jak to vypadá s etradem?
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   Tue Mar 31, 2009 12:51 am

Ahoj Jiráne!!

Pokud se postavíš na burzu za hodnotu,kterou emitent ten den bude vyhlašovat měl by Ti udělat prostistranu.V opačném případě kontaktuj brokera...
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   Tue Mar 31, 2009 8:43 am

jj, pouze přes scoach a přesně jak říká VM, postavit se někam kolem referenčního kurzu a emitent v průběhu dne udělá protistranu.

E-trade stále funguje "pouze" v německém režimu s kompletním překladem webtraderu a smluv do češtiny. Ve čtvrtek tu máme v Praze zástupce E-tradu z Berlína, tak snad doladíme další detaily pasportizace, podcenil jsem komplikovanost takového kroku. Ale kdo má zájem, může začít s E-tradem rovnou, pasportizace je stejně jen formální věc proto, aby tady E-trade mohl napřímo nabízet své služby.
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   Tue Jun 09, 2009 5:17 pm

Ahoj majitelé této alfy. Já jsem zatím neprodal, bohužel.
Držíte nebo jste již prodali?
Jari, jakou máš strategii?
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   Tue Jun 09, 2009 11:20 pm

My jsme jen zredukovali pozice, přesto nám něco zůstalo dodnes, ale jak jsem psal už dříve, s tímto zbytkem jsme čekali do červnového rozhodného dne, který bude asi za dva týdny. Stáhnout se to při nějakém otřesu pořád ještě dá, cca 4,5% není extrémní rozdíl, proto ještě do toho rozhodného dne vyčkáme, ale další periodu už čekat nebudeme, byť pokud se krize prohloubí a firmy víceméně stopnou vyplácení dividend, tak by další rozdíl mezi price a performance indexem nemusel být tak vysoký jako nyní, což by nahrálo dalšímu držení, ale to už je pouze spekulace, na trhu jsou lepší příležitosti, takže ten zbytek už do rozhodného dne v tomto měsíci dovyprodáme...
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí   

Návrat nahoru Goto down

Tančete v rytmu alfy,zisk za každého počasí
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 2 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: