Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

KRIZOVÉ INVESTICE

Goto down 
Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorZpráva
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: KRIZOVÉ INVESTICE   Wed Apr 30, 2008 1:35 am

Ahoj všem!!

V posledním ZJ je parta tipů pro investory,kteří se bojí v současné době investovat.

http://www.zertifikatejournal.cz/download/journale/ZJ_CZ_0809.pdf

Uvítám,když se k tipům vyjádříte a vybereme společně tři TOP!!
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Véna
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 41
Registration date : 09. 03. 08

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Wed Apr 30, 2008 9:19 am

Docela se mi zamlouvá typ s největší možným výnosem Allianz/MüRü Express CS0TA3 40% p.a.

Ochrana je sice aktuálně téměř nulová, ale podstatný je vždy stav v den případné výplaty, tedy nejdříve v půlce příštího roku. Očekával bych, že do té doby se cena akcií obou pojišťoven zase pohne spíše vzhůru. Kdyby ale náhodou ne, lze čekat na výplatu i další roky.

https://derivatives.csfb.com/de/temp/Flyer_CS0TA3__CS_Express_Zertifikat_bezogen_auf_Aktien_der_Allianz_und_Muenchner_Rueck.pdf

Dále uvažuji i o ENI-RWE-Suez-Veolia MultiExpress CS0ALZ 18,2% p.a. Tady je ochrana celkem slušná již nyní.
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 296
Registration date : 31. 12. 07

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Wed Apr 30, 2008 10:06 am

citace :
Docela se mi zamlouvá typ s největší možným výnosem Allianz/MüRü Express CS0TA3 40% p.a.

Ochrana je sice aktuálně téměř nulová, ale podstatný je vždy stav v den případné výplaty, tedy nejdříve v půlce příštího roku. Očekával bych, že do té doby se cena akcií obou pojišťoven zase pohne spíše vzhůru. Kdyby ale náhodou ne, lze čekat na výplatu i další roky.

https://derivatives.csfb.com/de/temp/Flyer_CS0TA3__CS_Express_Zertifikat_bezogen_auf_Aktien_der_Allianz_und_Muenchner_Rueck.pdf

Dále uvažuji i o ENI-RWE-Suez-Veolia MultiExpress CS0ALZ 18,2% p.a. Tady je ochrana celkem slušná již nyní.
Také mě tyto dva tipy zaujaly, bohužel ENI-RWE-Suez-Veolia MultiExpress CS0ALZ nemá brokerjet ve své databázi.
Ještě se mi zdá být zajímavý multibonus SDL9SU
Návrat nahoru Goto down
Véna
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Wed Apr 30, 2008 10:59 am

Zdá se, že uvažujeme velice podobně. Smile
Zmíněný SDL9SU je i u mně na třetím místě. Pokud nepůjde koupit CS0ALZ, tak asi půjde do tohoto multibonusu.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Wed Apr 30, 2008 12:14 pm

Ahoj kluci!

S tímto emitentem BJ spolupracuje,jsem přesvědčen,že na žádost papír BJ
zařadí.Mne takto v minulosti učinil.Ostatně csoal2,taky neměl a již zařadil..
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Wed Apr 30, 2008 1:03 pm

Koupil jsem multibonus SDL9SU. Další ještě zvážím.
Návrat nahoru Goto down
Myk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 352
Registration date : 26. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Wed Apr 30, 2008 2:43 pm

velkámedvědice napsal:
Ahoj kluci!

Ahoj VM,
jak se dá zažádat o zařazení papíru u BJ? Ten utility express mě docela zaujal a chtěl bych ho zařadit.
Zaujal mě i TB1AE, který je vlastně alternativou k podobnému bonusu na tři indexy, který se tu nedávno probíral. Jenom mě trochu mate, že v textu píšou 14%p.a. ale v tabulce mají 9,5%.

U toho superinvestor certifikátu bych se bál, že je to složené z 5ti společností a pokud jen jediná skrývá ve svém portfoliu nějaké kostlivce, mohlo by to znehodnotit celou investici.

Ještě dotaz, jak nejrychleji najít informační list emitenta k certifikátu?
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Wed Apr 30, 2008 3:24 pm

Ahoj Myku!!

Stačí telefonicky požádat brokera,ten kontaktuje meilem Vídeň.Ta má smlouvy s emitenty a věc vyřeší.Na data se podívám a upřesním.

Měj se
Návrat nahoru Goto down
Myk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Wed Apr 30, 2008 3:31 pm

velkámedvědice napsal:
Ahoj Myku!!

Stačí telefonicky požádat brokera,ten kontaktuje meilem Vídeň.Ta má smlouvy s emitenty a věc vyřeší.Na data se podívám a upřesním.

Měj se

Požádal jsem o zařazení DE000CS0ALZ9. Prý jim to může trvat delší dobu, tak uvidíme.
Návrat nahoru Goto down
Véna
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Wed Apr 30, 2008 4:49 pm

Myk napsal:
velkámedvědice napsal:
Ahoj kluci!

Ahoj VM,
jak se dá zažádat o zařazení papíru u BJ? Ten utility express mě docela zaujal a chtěl bych ho zařadit.
Zaujal mě i TB1AE, který je vlastně alternativou k podobnému bonusu na tři indexy, který se tu nedávno probíral. Jenom mě trochu mate, že v textu píšou 14%p.a. ale v tabulce mají 9,5%.

U toho superinvestor certifikátu bych se bál, že je to složené z 5ti společností a pokud jen jediná skrývá ve svém portfoliu nějaké kostlivce, mohlo by to znehodnotit celou investici.

Ještě dotaz, jak nejrychleji najít informační list emitenta k certifikátu?

Obvykle používám www.ariva.de. Na této stránce býva ve většině případů link na stránku s informacemi k certfikátu na webu emitenta. Tam je pak možné najít i termsheet.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Wed Apr 30, 2008 5:23 pm

jannastas napsal:
Koupil jsem multibonus SDL9SU. Další ještě zvážím.

Ahoj Jannastasi a VM !

Myslím, že je to dobrá volba - SDL9SU mám také v portfoliu ... VM, včera večer mi doma zkolabovalo připojení na internet - pokud bude dnes OK, podívám se na ZJ na ty ostatní tipy a vyjádřím se k nim tady na fóru, případně se Ti ozvu na Skype ... Hezký předmájový večer !

Pablo
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Wed Apr 30, 2008 6:22 pm

Ahoj Jannastasi!!

SDL9SU je jediný z těch papírů,který už mám v PF.Kupoval jsem ho dvakrát.oo)))
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 107
Registration date : 27. 01. 08

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Wed Apr 30, 2008 10:36 pm

Ahoj všichni,

můj největší favorit je superinvestorský multibonus, ten jsem včera koupil.
Dále budu sledovat Alpha 91,2, pokud se po dividendách jeho cena sníží a zároveň nebude mít DAX moc velký náskok, tak nějaký koupím. Mě osobně se nyní s tak dlouhým horizontem moc nakupovat nechce. Článek je zajímavý, možná trochu škoda, že není napasován na daňové podmínky v ČR (6 měsíců), pak bych si vybral určitě víc možností.
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Thu May 01, 2008 10:09 am

Daně jsem letos přestal řešit, těch 15% je přijatelných, ale pokud bude v budoucnu daň zvýšena na 30%, tak tu nebudu platit nic.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Thu May 01, 2008 11:06 pm

Ahoj VM !

Zdravím Tě na 1. máje ... Na ZJ je to opravdu velmi pěkný článek s ještě hezčími investičními tipy. Z uvedených certifikátů se mi líbí valná většina - jde vesměs opravdu o lahůdky vybrané profíky, kde si skutečně vybere každý podle svého přístupu k investičnímu riziku - jsou zde ryze defenzívní konservativní tituly s prakticky jistým ziskem, ale i silně spekulativní certifikáty s velkým výnosovým potenciálem a s tím samozřejmě spojeným rizikem ... Pokud bych z nich měl přesto vybrat svých TOP několik, byly by to zřejmě následující :

CS0AL2 - Alpha Espress DivDAX vs. DAX 91,2 ... již jsme ho částečně "nakousli" v tématu o alpha strategii ... myslím, že tento papír je z uvedených alpha expressů vůbec nejlepší - 8,8 % k dobru pro price index je opravdu dost a mělo by to tedy nejspíše vyjít ... 15,6 % bonus v první rozhodný den je skvělý, zajímavé na konstrukci je i to, že druhý rozhodný den je již měsíc po prvním ... a v případě, že by se skutečně nezadařilo (velmi nepravděpodobné) a nedošlo by k výplatě bonusu ani v poslední rozhodný den v 5/2013, ochrana 25 % bude jistě dostatečnou ke zpětnému vyplacení alespoň investované částky

CS0ALZ - Multi Express ENI-RWE-Suez-Veolia ... 18,2 % p.a. při ochraně přes 33 % do 6/2009 je skvělých ... navíc plyn, ropa či voda budou těžko výrazněji zlevňovat (spíše naopak) a poskytovatelé by na tomto trendu měli profitovat ... zajištění se zdá více než dostatečné, navíc je zde v případě neúspěchu v rozhodný den možnost prodloužení o další rok s navýšením výnosu

SDL9SU - Super-investoren Multibonus ... jediný z těchto tipů, který máme oba již delší dobu v PF, byl probírán před časem na www.icertifikaty.eu i zde na fóru ... široce diverzifikovaná portfolia sestavená nejlepšími z nejlepších, navíc s vysokou ochranou bezmála 40 % ... tento papír je nyní i po slušném posílení v posledních dnech a týdnech stále za velmi dobrou cenu, 22,1 % p.a. je skvělých

TB1EA2 - DTE-FTE-TEF Multibonus ... již výrazně vyklesané evropské telekomunikační společnosti, defenzivní dividendové tituly s ochranou přes 40 % do 6/2009 = prakticky jistota, opět skvělých 20,6 % p.a. ... Mimochodem - Euwax i Ariva u tohoto papíru shodně hlásí, že byla 7.3. 2008 proražena bariéra, není to však pravda, bariéra je stále intaktní a ochrany jsou nyní u všech 3 podkladů stále přes 40 % (viz web emitenta)

Postupně asi otevřu pozice ve všech 3 co ještě v PF nemám, po případném výklesu bych možná posílil i SDL9SU ... Tu Alphu bych rád nějakým způsobem navázal na tu nynější 98 - je otázka, zda přejít z 98 rovnou do 91,2 nebo přes 96 - domluvíme se ... Co z těch tipů na ZJ preferuješ Ty ? Hezký večer všem !

Pablo
Návrat nahoru Goto down
Myk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Fri May 02, 2008 1:55 pm

Pablo napsal:

TB1EA2 - DTE-FTE-TEF Multibonus ... již výrazně vyklesané evropské telekomunikační společnosti, defenzivní dividendové tituly s ochranou přes 40 % do 6/2009 = prakticky jistota, opět skvělých 20,6 % p.a. ... Mimochodem - Euwax i Ariva u tohoto papíru shodně hlásí, že byla 7.3. 2008 proražena bariéra, není to však pravda, bariéra je stále intaktní a ochrany jsou nyní u všech 3 podkladů stále přes 40 % (viz web emitenta)

Pablo

Ahoj Pablo,
ten TB1EA2 nemá brokerjet taky v nabídce, tak si kdyžtak zažádej, aby ho zařadili, dost dlouho jim to trvá.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Fri May 02, 2008 8:30 pm

Myk napsal:
Ahoj Pablo, ten TB1EA2 nemá brokerjet taky v nabídce, tak si kdyžtak zažádej, aby ho zařadili, dost dlouho jim to trvá.

Ahoj Myku,

zkoušel jsem před chvílí ten TB1EA2 a můj BJ jej bez problémů našel ... lze nakoupit jak přes emitenta, tak na burze ... zatím jsem ale nekoupil (:o)) ... Podívej se na to znovu - musí to jít ... Hezký víkend

Pablo
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Sun May 04, 2008 12:25 am

Nabízím alternativní variantu k TB1EA2.
Jedná se o certifikát CB09J2. Splatnost je stejná a zisk zhruba taky. Jeho výhody jsou následující:
1. má jen dva podklady DT a France Tel.. Tedy o jednu starost s bariérou méně.
2. bariéra pro DT je dokonce o něco níže 6,42 (6,62).
3. Bonus hranice jsou níže, takže je větší šance nahoru. Pro DT 13,7 (15,12)
4. CB je u BJ " v akci".

Nevýhodu vidím jen ve vyšší bariéře pro Fr. T 12,66 (12,07).
Budu rád, když se vyjádříte, zda jsem něco nepřehlédl.
Návrat nahoru Goto down
Myk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Mon May 05, 2008 4:24 pm

Pablo napsal:

Ahoj Myku,

zkoušel jsem před chvílí ten TB1EA2 a můj BJ jej bez problémů našel ... lze nakoupit jak přes emitenta, tak na burze ... zatím jsem ale nekoupil (:o)) ... Podívej se na to znovu - musí to jít ... Hezký víkend

Pablo

Pravdu díš, je tam. Smile
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Mon May 05, 2008 5:58 pm

Ahoj Jiran07!!

Velmi slušná práce.Ta ochrana u france 38,5% se jeví dostatečná.100% s Tebou souhlasím ve všech bodech.Ten nevelký náskok trojpodkladu snadno smaže Tebou naznačený fakt,u BJ CB poplatek 7,95 EUR při jakémkoliv objemu.To je luxux.U 200000 kč už platíš poplatek pouhou desetinu %!!!

Velmi hezký papír,zvažuji koupi!!!!
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Fri May 16, 2008 1:35 pm

Ahoj VM !

Dnes jsem koupil CS0AL2 - Alpha Espress DivDAX vs. DAX 91,2 za 98,48 euro - koupeno na před asi 2 dny nastavený limitní příkaz přes Scoach (Frankfurt) s poplatkem 10,95 euro - tedy jako u emitenta ... Hezký víkend všem !

Pablo
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Sat May 17, 2008 3:25 am

Ahoj Pablo!!

Skvělý papír,dokonalá nákupka,jsi neomylný trader...oo))
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Tue Jun 03, 2008 7:23 pm

dívám se na papír CS0TA3, podklady Allianz a MuRu.
Do rozhodného dne chybí rok, cert stojí cca 88€, výplata 130€ pokud budou oba papíry nad 90% zafixované ceny. MuRu je lehce nad, Allianzu chybí vzrůst o 10% (je to od oka Radku Smile ) a za to možný výnos 42 na cert.
Bariéry 25% a 45% platí až eventuelně pro rok 2012.
To se mi zdá dost dobré, nebo je v tom nějaký háček, co nevidím?
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Wed Jun 04, 2008 12:48 am

jiran07 napsal:
dívám se na papír CS0TA3, podklady Allianz a MuRu.
Do rozhodného dne chybí rok, cert stojí cca 88€, výplata 130€ pokud budou oba papíry nad 90% zafixované ceny. MuRu je lehce nad, Allianzu chybí vzrůst o 10% (je to od oka Radku Smile ) a za to možný výnos 42 na cert.
Bariéry 25% a 45% platí až eventuelně pro rok 2012. To se mi zdá dost dobré, nebo je v tom nějaký háček, co nevidím ?

Ahoj !

Díval jsem se na ten papír a neobjevil jsem žádnou zradu - a to dokonce ani v termsheetu (:o)) ... jediným háčkem tedy zůstává vývoj podkladových akcií - čím více akcií tvoří podklad expressu, tím vyšší riziko podstupuješ, protože stačí, aby 1 akcie "nesplnila" podmínky k rozhodnému dni a výplata bonusu je ztracena ... navíc jednotlivé akcie jsou vždy rizikovějším podnikem než široce diverzifikované indexy ... Mechanismus expressu plyne dobře z obrázku, který se sem pokusím vložit - tedy několik rozhodných dní vždy v červnu 2009 až 2012, bonus se postupně snižuje ze 130 € (2009) až na 115 € (2012), ale posouvá se vždy i o 5 % ochrana, do které se musíš vejít, aby byl tento bonus vyplacen - od 90 % zafixované hodnoty (2009) po 75 % (2012) ... s tímto samozřejmě stoupá šance na výplatu express bonusu v dalších letech, ale klesá i dramaticky p.a. výnos papíru (viz tabulka) ... Pokud by se opravdu nezadařilo a bonus nebyl vyplacen ani v poslední rozhodný den v 6/2012, pak je tu ještě bariéra 55 % zafixované hodnoty pro oba podklady, kdy je garantováno navrácení vstupní investice respektive 100 € ... teprve při proražení této bariéry bude investor ve ztrátě odpovídající performanci té horší z obou akcií ... Nejde určitě o špatný papír - naopak, ale kalkulovat s výplatou bonusu v roce 2009 je čistá spekulace, v dalších letech sice šance stoupá a je velmi pravděpodobné, že bonus bude do toho roku 2012 dříve či později předčasně vyplacen, ale to už zase není stran výnosu p.a. tak zajímavé ... Pokud bych do toho chtěl jít na více než 1 rok, nebude potom lepší klasický bonus - třeba GS0UX4 - Allianz, bonus 180, knock-in 60, ochrana skoro 50 %, maturita 12/2009, bonus 17,55 % tedy p.a. 11 %, navíc menší riziko vzhledem k jen 1 podkladu ??? ... Pablo

Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Fri Jun 13, 2008 3:22 pm

Ahoj po dovolené všem!!

Po rozkoukání zdvojnásobuji pozici v MLODKQ!Tak co Pablo,přidáš se?
V noci Ti zkusím zavolat na skype..

PS Zdravím Honzajse!!Možná si mně zaregistoval rýpnutím do Ladislavových bank,jako VM 156,což je moje váha..
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   

Návrat nahoru Goto down

KRIZOVÉ INVESTICE
Strana 1 z 10Jdi na stránku : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: