Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

KRIZOVÉ INVESTICE

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
AutorZpráva
Jari
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 276
Registration date : 25. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Fri Feb 20, 2009 2:05 pm

Správně, podařilo se nám dokoupit defacto přesně na úrovni bonus hranice, takže i když už nedostaneme žádný bonus, tak při ochraně 8.650 na DAXu do června na tomto papíru nemůžeme prodělat a pod 4.150 bodů jedeme dolů 1:1, ideální profil pro zajištění...
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Fri Feb 20, 2009 11:25 pm

Ahoj VM a ostatní medvědi !

Dnes jsem prodal již prakticky vyčerpaný reverse CM1PVY ( z bonusu zbývalo již jen úplné minimum a do maturity plných 10 měsíců ... i když byl papír non cap ) se ziskem přes 15 % ... a výměnou jsem přikoupil další várku reverse bonus capu BN261M ... Přikoupil jsem i něco málo ATPG po 3,17 ... Hezký víkend všem, Pablo
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Sat Feb 21, 2009 12:58 am

Fašistický telefon TB2C5D

1,00 5,50 12,25 9,38
Stammdaten
Emi-Profil Link
Emittent HSBC Trinka.
Stückelung 1,00
Emission 22.10.08
Laufzeit 25.06.10
EUWAX bis 18.06.10
Kennzahlen
Akt. Bonus +28,14 %
Akt. Bonus p.a. +20,28 %
Seitwärts +28,14 %
Seitwärts p.a. +20,28 %
Abst. Barriere 3,88
Abst. Barriere 41,36 %
Aufgeld 1,92 %
Aufgeld p.a. 1,43 %
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Sat Feb 21, 2009 1:09 am

Ahoj Pablo!

Pro momentální nástup se mi jeví lepší než BN261M,který jsi zvolil, SGO1LV.Je ve všech podstatných parametrech lepší.Stejný knock in,5200,kosmeticky lepší zhodnocení,Pa 20,4 resp. 20,6%,o deset dní kratší maturitu 28.12. resp. 18.12.,ale hlavně dvakrát menší nadhodnotu 5,3% resp 2,8%.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Sat Feb 21, 2009 1:32 am

velkámedvědice napsal:
Ahoj Pablo! Pro momentální nástup se mi jeví lepší než BN261M,který jsi zvolil, SGO1LV.Je ve všech podstatných parametrech lepší.Stejný knock in,5200,kosmeticky lepší zhodnocení,Pa 20,4 resp. 20,6%,o deset dní kratší maturitu 28.12. resp. 18.12.,ale hlavně dvakrát menší nadhodnotu 5,3% resp 2,8%.

Ahoj VM !

Mě ukazuje nyní Ariva u BN261M o necelé 1 % lepší aktuální bonus (17,15 % vs 16,31 %) a o pár desetinek % lepší p.a. bonus než má SG01LV ... jinak s tou nadhodnotou máš pravdu (5,40 vs 2,88) ... Faktem je, že když jsem kupoval odpoledne ten BN, tak na něm byla nadhodnota jen něco málo přes 4 % ... kolik byla v té době u SG z hlavy nevím, ale podle nyní udávaných parametrů souhlasím, že je mírně lepší ten SG ...

Jinak co bys řekl na CG1NQL nebo ještě lépe UB4P0R - deep discount na Allianz, maturita 12/2009, discount v obou případech přes 50 %, maximální výnos 15 respektive 16 %, p.a. až 21 %, ztráta se začíná počítat až při poklesu podkladu pod 24 euro ... ? Hezký víkend a dobrou noc, Pablo ...
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Sat Feb 21, 2009 1:54 am

Ahoj!

Šlo o tu nadhodnotu,ne kosmetický rozdíl v p.a.,který se mezitím změnil.Brát v potaz absolutní hodnotu je irevalentní,když není stejný čas matury.Proto bych raději volil ten z menší nadhodnotou,s kratší maturitou ,už jen kvůli prosincovému hejlingu,kdy fondy vylepšují data.
Návrat nahoru Goto down
zdenek
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 02. 08. 08

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Sat Feb 21, 2009 11:46 am

velkámedvědice napsal:
Fašistický telefon TB2C5D

1,00 5,50 12,25 9,38
Stammdaten
Emi-Profil Link
Emittent HSBC Trinka.
Stückelung 1,00
Emission 22.10.08
Laufzeit 25.06.10
EUWAX bis 18.06.10
Kennzahlen
Akt. Bonus +28,14 %
Akt. Bonus p.a. +20,28 %
Seitwärts +28,14 %
Seitwärts p.a. +20,28 %
Abst. Barriere 3,88
Abst. Barriere 41,36 %
Aufgeld 1,92 %
Aufgeld p.a. 1,43 %

Ahoj,

ten ISIN neni spravne. Navic se situace asi meni kazdym okamzikem, protoze tento se mi zda lepsi:

Emittent ABN AMRO
Stückelung 1,00
Emission 03.02.09
Laufzeit 25.06.10
Akt. Bonus +32,26 %
Akt. Bonus p.a. +23,21 %
Seitwärts +32,26 %
Seitwärts p.a. +23,21 %
Abst. Barriere 3,91
Abst. Barriere 41,55 %
Aufgeld -1,17 %
Aufgeld p.a. -0,87 %
Spread 0,10 EUR
Spread rel. 1,08 %
Spread hom. 0,10 EUR

Pripadni zajemci by si jeste meli byt vedomi, ze jde o dividendovy titul a jak tady vysvetlil Jari, je potreba pocitat s vyplatou dividendy, ktera jiste zpusobi pokles podkladu a tim jeho priblizeni k bariere (cert na to zareaguje rustem nadhodnoty, takze je vlastne v poradku, kdyz ma cert ted podhodnotu). Jinak maji ted bonusy na DT skvele parametry.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Sat Feb 21, 2009 12:04 pm

Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Sat Feb 21, 2009 12:17 pm

Ahoj Pablo!!

Já už deep na Alianz držím,viz. PF,takže pro mně je to bezpředmětné...

Hezký víkend!!
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Mon Feb 23, 2009 1:39 am

velkámedvědice napsal:
Ahoj Pablo!! Já už deep na Alianz držím,viz. PF,takže pro mně je to bezpředmětné ... Hezký víkend!!

Ahoj VM,

nějak jsem to asi nezaregistroval ... já jsem před časem zrealizoval zisk na tom deepu na Allianz a měl jsem zato, že Ty taky ... pak jsi asi znovu nakoupil jiný papír ... jak mám teď tak málo času, ztrácím občas o přesném aktuálním složení Tvého PF přehled, ale už se snad opět blýská na lepší časy (:o)) ... P.S. Hospoda v pátek byla více než OK (:o))

Ještě poznámka k Zdeňkovu bonusu na DT - je to opravdu velmi dobrý papír a nenašel jsem v daném časovém horizontu lepší ... Zdeněk jen zapomněl uvést WKN - jde o AA1KZK ... S tou dividendou je to tak - nedávno jsme to tady rozebírali ...

Jinak pokud bychom nevěřili v nějaký dramatický vzestup DT v daném horizontu a tím pádem by nám nevadilo omezení zisku capem, našel jsem 2 myslím zajímavé capped bonusy se solidními parametry:

ML0DQH - bonus + cap 11,77, knock-in 5,35, aktuální bonus 25,61 %, bonus p.a. 31,73 %, ochrana 43,14 %, nadhodnota - 0,43 %, vzdálenost do capu 25 %, maturita 12/2009 !
AA1N96 - bonus + cap 12,50, knock-in 5,40, aktuální bonus 38,12 %, bonus p.a. 27,32 %, ochrana 42,61 %, nadhodnota - 3,83 %, vzdálenost do capu 33 %, maturita 6/2010 ...

Pablo
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

Registration date : 12. 09. 08

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Mon Feb 23, 2009 10:51 am

Jari napsal:
Správně, podařilo se nám dokoupit defacto přesně na úrovni bonus hranice, takže i když už nedostaneme žádný bonus, tak při ochraně 8.650 na DAXu do června na tomto papíru nemůžeme prodělat a pod 4.150 bodů jedeme dolů 1:1, ideální profil pro zajištění...
Ahoj Jari a všichni,
dobrý papír taky po dnešním růstu koupím,snad i na vaší hodnotě.Díky za tip.Akorát by bylo přesnější místo jedeme dolů 1:1 napsat 100 bodů na DAX dolů=1Euro na cert.nahoru.Myslím.
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Mon Feb 23, 2009 11:17 am

Víceméně, dle prospektu to vychází přesně takto: strike - 6.916 bodů, bonus 40% (4.148 bodů), nadvýnos se počítá zhodnocením od striku, emisní cena tedy 69,16 EUR + 40% bonus (*1,4) = 96,82 EUR, pokud DAX skončí o dalších 100 bodů pod bonusem, tedy 4.048 bodů, výplata bude následující: 4.048/6.916 = 0,5853, tedy v reverse zhodnocení 1,4147*69,16 = 97,84 EUR.

Je tedy trochu nevýhoda ve vysokém striku, který určuje konečné zhodnocení, ale i tak je to při "nulovém" riziku výhodné dozajištění, byť procentuálně nedokáže kopírovat propady od současných hodnot. V tomto konkrétním případě 100 bodů znamená propad o 2,4%, ale výnos certifikátu se zvýšil pouze o 1,05%, to je holt cena za garanci toho, že na papíru neproděláme.

Stejná nevýhoda platí například i u short KO certifikátů či put warrantů, které pokud jsou příliš vzdáleny od striku, mohou mít pákový efekt dokonce menší než 1.
Návrat nahoru Goto down
stenolez

Poeet p?íspivku : 36
Registration date : 12. 12. 08

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Mon Feb 23, 2009 12:04 pm

Ahoj Pablo,

ten papír od ML vypadá dobře, ale už když jsem se na něj před časem díval poprvé, tak mě zarazilo, že na stránkách ML píšou, že byla proražena bariéra:
http://www.merrillinvest.ml.com/De/Yield-Enhancement/ML/ML/ML/Capped-Bonus-Certificate/Products/315c9155-5cfe-46d6-87f7-94783f2bd9be.aspx

Připadá mi, že tam mají chybu, ale nechce se mi potom pátrat. Ještě si pamatuju na ten případ s autama. ML má sice lákavé ceny, ale takový hokej ve zveřejňovaných informacích nemá snad nikdo jiný a dost mě to odrazuje, něco od nich ještě kupovat.
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

Registration date : 12. 09. 08

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Mon Feb 23, 2009 2:22 pm

Ahoj Pablo,VM,
SG01LV nesmyslně podražil o 3E,takže teď je na tom BN261M ,který zlevnil o 0,5E podstatně líp.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Mon Feb 23, 2009 8:28 pm

stenolez napsal:
... ten papír od ML vypadá dobře, ale už když jsem se na něj před časem díval poprvé, tak mě zarazilo, že na stránkách ML píšou, že byla proražena bariéra ... Připadá mi, že tam mají chybu, ale nechce se mi potom pátrat. Ještě si pamatuju na ten případ s autama. ML má sice lákavé ceny, ale takový hokej ve zveřejňovaných informacích nemá snad nikdo jiný a dost mě to odrazuje, něco od nich ještě kupovat.

Ahoj Stenolezi !

Abych se přiznal, papír jsem včera vytipoval jen podle údajů na Arivě - k emitentovi jsem se nedíval - to dělám jen v případě, že ten daný papír mám již v plánu koupit nebo je mi na jeho konstrukci něco nejasného - což nebylo v případě ML0DQH splněno (:o)) ... Myslím si taky, že je to od ML chybný a zavádějící údaj - bariéra je 5,35 euro a pokud mě neklame zrak, DT byl od emise nejníže při říjnovém výplachu 2008 někde těsně pod 9 eury, takže by měl být bonus mechanismus nadále intaktní ... Totéž si myslí i na Euwaxu, Scoachi i Onvistě (:o)) Pablo
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Mon Feb 23, 2009 8:56 pm

Ahoj Jari,

prosím Tě jako odborníka o Tvůj názor na ML0DQH - hlavně co se týká emitentem udávané proražené KI bariéry - což je podle mě nesmysl - uvažuji celkem o nákupu ... A dále na tu ropnou Alphu SG03N4 - považuješ současnou dobu za vhodnou k nástupu nebo se podle Tebe vyplatí ještě nějaký čas počkat ? Díky za Tvůj čas, Pablo ...
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Mon Feb 23, 2009 11:27 pm

Dt. Telekom má super paramatry, sice asi 2% nadhodnotu, která se zvýší po dividendě o dalších 8%, ale to je furt při bariéře na 5,35 EUR přijatelná nadhodnota, bonus/cap nabízí stále ještě solidní výnos, určitě stojí za zvážení. Budu ho monitorovat, možná taky vezmu testovací vzorek, jen jsem teď dokupoval nějaké zajíštění a už nemám moc volných peněz, tak maximálně jen za nějaké zbytky. Navíc ještě čekám, jestli se nám to po zavření v Německu pod důležitou psychologickou/technickou podporou na 4.000 nesveze z kopce, je to přecijen prodejní signál. Pak by to mohla být ale určitě jedna z pozic, do které bych zvážil vstup.

WTI/Brent je na mě zatím moc riziková pozice (obzvláště s tou pákou 3:1), ale určitě ten největší rozdíl mezi cenami budoucích kurzů už je snad započten, navíc do dalšího rolingu máme zase celý měsíc, takže celkem dost času, aby se květnové kontrakty trochu sblížili, 15% rozdíl na dubnových kontraktrech považuji opravdu za extrémní. Pokud k tomu sblížení v těchto a delších kontraktech začne docházet, pomůže to opět ke zvýšení poměru nákupů WTI oproti Brent nebo alespoň ke snížení poměru prodejů WTI oproti Brent a z toho by měl těžit i certifikát. Jen mě trochu děsí konstrukce certifikátu, nezkoumal jsem ho zatím detailně, ale při té páce si tam asi schovají poměrně dost poplatků a spreadů v té konstrukci, obzvláště, když ten papír rolují open end, k těmto konstrukcím osobně zatím nemám moc důvěru.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Tue Feb 24, 2009 1:27 am

Ahoj Jari !

Díky moc za obsáhlou odpověď ... jsem rád, že se Ti ten bonus cap na DT líbí - v pátek měl ten papír ještě mírnou podhodnotu, ale i dnes stojí určitě za zvážení - zítra možná něco málo koupím ... Ta ropná alpha má spread asi 0,66 % a manažerský poplatek dle stránek SG 1,95 % v přehledu a 3,75 % v termsheetu - takže správně bude to druhé (:o)) - abych byl upřímný, ten papír mě láká, ale neumím přesně odhadnout, co od něj mohu očekávat ... Podívej se prosím ještě na CG1NQL - deep discount na Allianz, který jsem zde nedávno "nutil" VM - opět dle mého velmi zajímavé parametry - cap 27,50, max výnos 15,3 %, p.a. 19,05 %, discount 53,53 %, outperfomance od 59,18, ztráta od 23,85, maturita 12/2009 ... Hezký večer a dobrou noc, Pablo
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Tue Feb 24, 2009 2:26 am

U toho papíru na ropu bych se kromě viditelného spreadu a vyššího management fee obával ještě skrytých poplatků jako spready na rolovaných futures kontraktech, vnitřní transakční poplatky apod., to bohužel nejde rozklíčovat, ale nic není dokonalé...

Allianz je určitě na fundamentálně zajímavých úrovních a tento discount má atraktivní riziko-výnosý profil, patrně jeden z nejlepších deepů na tuto akcii. Nicméně je zde ještě patrně riziko dalších kostlivců a stejně jako v případě DT si teď počkám, jak bude trh vnímat dnešní prodejní signál v Německu, před dalšími nákupy. Navíc DT preferuji i z pohledu hrozících kostlivců, takže Allianz prozatím budu sledovat více z povzdálí. Ale papír je to každopádně parametrově dobrý.
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 107
Registration date : 27. 01. 08

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Wed Feb 25, 2009 10:19 pm

Jari napsal:
U toho papíru na ropu bych se kromě viditelného spreadu a vyššího management fee obával ještě skrytých poplatků jako spready na rolovaných futures kontraktech, vnitřní transakční poplatky apod., to bohužel nejde rozklíčovat, ale nic není dokonalé...

Ahoj Pablo,

já jsem ten ropný cert nakonec koupil za 72 a už ho mám pojištěný stop losem. Doufám, že se pro něj taky rozhodneš, ať v tom nejsem sám. V poplatcích asi něco skrýt mohou, nadruhou stranu zase píší, že dochází k úročení kapitálu.

D. Telekom - všechny zde uvedené papíry mi přijdou super. Do DT chci investovat a řeším jak nejlépe na to. Je to defensivní titul a nyní si jeho cenu pod 6€ nedovedu představit. Zatím jsem vyřadil KZK kvůli datumu splatnosti.
U XRL je super bariéra, u ML výnos. Dnes jsem psal ML, jak je to s bariérou. Až odpoví, dám vědět.
Ještě mě láká CB09J2. Už jsem ho měl, na 115 naštěstí prodal. Jeho nevýhoda oproti výše uvedeným jsou 2 podklady (ještě Fr. Tel.), vyšší bariéry 6,42 a 12,66. Výhody výplata 6/09, dnes byl i pod 100€ - bonus je 128. Je volatilní udělá i 7€ za den.
Kdy nakoupit? Dax půjde dolů, DT by měla minimálně udržet dividenda. Jsme už u něj na dně, co bude po dividendě - nedožene propad ostatních titulů, koupit nyní - v dubnu prodat, nad tím teď dumám.
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 107
Registration date : 27. 01. 08

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Thu Feb 26, 2009 6:40 pm

Bariéra na ML je v pořádku, bonus je aktivní. Už to i opravili.

Guten Tag,

leider hat sich bei der Darstellung auf unserer Internetseite ein Fehler eingeschlichen. Die Barriere des Deutsche Telekom 12/09 Capped Bonus Zertifikats wurde nicht unterschritten.

Wir bitten vielmals um Enschuldigung für die fehlerhafte Darstellung.

Mit freundlichen Grüßen,

Ihr Merrill Lynch Zertifikate Team
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Sun Mar 01, 2009 12:33 am

Ahoj Jirane !

Díky, že jsi zařídil u ML opravu toho chybně deklarovaného proraženého knock-inu ... to, že to byla chyba, bylo evidentní, ale pořádek je pořádek (:o)) ... Ten bonus na DT od ML jsem se marně snažil koupit v úterý - přímo od emitenta bez šance, ve Stuttgartu jsem pak stál celý zbytek dne ve frontě za dokonce o fous vyšší cenu než byla uváděná prodejní, a stejně jsem nic nenakoupil ?! ... Zkusím to ještě po víkendu, ale už se mezitím o dost zhoršily parametry, tak nevím, jestli nepohledám nějaký jiný papír nebo ještě chvíli nepočkám ... Jak jsem už psal - ta alpha na ropu mě láká, ale mám zároveň trochu obavy z toho, co od ní mohu čekat - jinými slovy aby šel s narovnáváním spreadu papír skutečně nahoru tak, jak bychom očekávali ... vlastní spread a manažerský poplatek jsou známy a ušly by, ale 3 x páka a rolování kontraktů u open endu určitě nebudou zadarmo - jak píše Jari, který s tím má z nás nejvíce zkušeností - mohou zde být skryté poplatky a podobně ... takže ještě uvidím, ale budu-li mít cash a náladu a papír bude za rozumnou cenu, asi Tě v tom samotného nenechám (:o)) Hezkou neděli, Pablo ...
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Sun Mar 01, 2009 1:25 am

Já jsem něco toho DT od ML nalovil... Vyměnil jsem nejdříve ten náš bonus na DT a nakonec jsem ještě dobral něco po vyprodaných potravinářských multidiscountech...
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Sun Mar 01, 2009 1:36 am

Jari napsal:
Já jsem něco toho DT od ML nalovil... Vyměnil jsem nejdříve ten náš bonus na DT a nakonec jsem ještě dobral něco po vyprodaných potravinářských multidiscountech...

Ahoj ... a jak se Ti to povedlo ? Koupil jsi od emitenta nebo na Euwaxu ? Mě emitent stále hlásil obligátní " z technických důvodů ... " a ve Stuttgartu, přestože jsem nepoptával žádný dramatický objem a byl jsem s limitní cenou pár centů nad jejich udávanou prodejní, jsem za celý den rovněž nenakoupil ... Máš pro to nějaké vysvětlení ? Že by v tom byl zase BJ ? Na Scoachi tento papír BJ obchodovat neumožňuje ... Díky, Pablo
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   Sun Mar 01, 2009 1:45 am

Mě to šlo přes všechny možnosti, něco jsem vzal na Euwaxu, něco na Scoachi, ale je pravda, že jsem na obou burzách visel asi 5 minut, než se to zrealizovalo, tak jsem pak bral raději přes emitenta. Takže bych to viděl patrně zase na BJ.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: KRIZOVÉ INVESTICE   

Návrat nahoru Goto down

KRIZOVÉ INVESTICE
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 7 z 10Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: