Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

Bratroropa

Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorZpráva
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Sat Dec 20, 2008 1:32 pm

Podklad se v průběhu nezměnil.Bohužel se tento kontrakt vyvinul o dost rozdílně než spoty.Taková je doba.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Jari
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 276
Registration date : 25. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Sat Dec 20, 2008 1:40 pm

nn, podklad se nezměnil, pořád je to WTI light sweet crude oil, jen podkladem není spotový kurz této ropy, ale lednový futures kontrakt této ropy, který se teď od spotu kurzově rozjel, což se bohužel stává, je to jedno z rizik spojené s futures kontrakty. Nicméně podklad je od začátku nezměněn, jen Ariva sleduje spot a né konkrétní kontrakt...

Jinak je nyní sice u certifikátu nadhodnota, nicméně můžete defacto porovnávat jeho hodnotu se spotem, protože při splatnosti v lednu se bude spot rovnat hodnotě kontraktu. Je jen otázka, jestli kontrakt vyleze na cenu spotu nebo spot spadne na cenu kontraktu... Smile
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 107
Registration date : 27. 01. 08

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Sat Dec 20, 2008 2:24 pm

Ahoj Baryku,

cena certu je výš, protože cena ropy není 32,66, ale větší. Navíc ji GS neaktualizuje moc často. Možná i 1x za den, ale to nevím přesně.

Osobně si myslím, že ropa 1-2 ročním horizontu má dobrý potenciál.
Jak však na ni, na tom pracuji již několik dní marně.
Zatím jsem zavrhnul bonusy, mají obrovskou nadhodnotu a bariéry jsou nejisté. Pouze u jednoho bonusu bych udělal vyjímku a to je EB5EP2. Ten byl emitován za 101,5 a okamžitě rozprodán. Podle erste se tam stala chyba při výpočtu. Jejich partner se při hedgingu přepočítal. Po vydání byla chyba ihned zkorigována a tak je teď cena kolem 170€. Při původních podmínkách byl bariéru kolem 26 risknul.
Zkusím se taky po něčem podívat.
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Sat Dec 20, 2008 3:56 pm

jj, tenhle bonus od Erste jsme také měli v merku, psal jsem o něm minulý víkend:

http://www.bbi.cz/cs/informacni-servis/rss_1/investicni-doporuceni-brent-crude-oil-bonus.html

Erste se ale opět předvedla, jak se to emitentů v poslední době obecně daří. Jen by mě zajímalo, co udělali s těmi investory z úpisu, patrně jim nakonec prostředky vrátili nebo něco obdobného, protože nikdo neprodal celý týden ani jeden kus, což by určitě mnoho z nich okamžitě za kurzy nad 170 EUR udělalo...
Návrat nahoru Goto down
lemming
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 221
Registration date : 14. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Sat Dec 20, 2008 4:43 pm

baryk napsal:
Ahoj všichni,
co nás tady je a zase jsme(po ml0dgt)naletěli.Jestli tomu dobře rozumím,tak se změnil podklad v době života certu.To jsem netušil,že je to možné... Sad

Hm, koukam ze ja mel z pekla stesti, ze jsem ho ve ctvrtek prodal (s asi 10% ztratou oproti nakupce) protoze mi prislo, ze ropa jede moc dolu...
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Sat Dec 20, 2008 8:34 pm

No já každopádně chystám zvětšit otevřenou pozici v ATPG,viz. Honzajsovy stránky.Je pravda,jak psal Jari je hodnota ropy sice zahedgovaná,což může být krátko až středně době výhoda,jinak má velmi slušná data viz. odkaz.
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1052
Registration date : 01. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Sat Dec 20, 2008 9:15 pm

velkámedvědice napsal:
No já každopádně chystám zvětšit otevřenou pozici v ATPG,viz. Honzajsovy stránky.Je pravda,jak psal Jari je hodnota ropy sice zahedgovaná,což může být krátko až středně době výhoda,jinak má velmi slušná data viz. odkaz.

Ahoj VM koukal jsi se na zadluženost ATPG?

http://www.finviz.com/quote.ashx?t=ATPG&ta=0&p=w

pokud FINVIZ nelže tak za 2min jsem ti našel lepší koupi z daného sektoru

SGY, GPOR, PQ, PXD

Pánové aby jste se vyvarovali prodělkům při rolování kontraktů lze koupit i vzdálený kontrakt problém je že např. červencový kontrakt na WTI se prodává mnohem výše než ten únorový. 30% je opravdu hodně.

http://futures.tradingcharts.com/marketquotes/CL_.html

No a dokud tomu tak bude tak je dle mého hodně pravděpodobné že nějakou jízdu na ropě /komoditách čekat nemůžeme.

velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Sun Dec 21, 2008 12:28 am

Ahoj Radku!!

Fy,která uvádíš,nemohu posoudit,neznám data.Dvě minuty je asi hodně třeba na nepovedenou soulož,ale mně při vyhledávání tipu neuspokojila.
Jelikož je to Honzův tip a ten mu věnoval více času,bylo by ode mne nefér obhajovat ho svými slovy.Dovolím si tedy citovat z Honzajsových of. stránek,snad Ti to Honzo nevadí,v opačném případě mně sekni...

Firma před pár týdny oznámila, že prodává část ložiska. To mne zaujalo a podíval jsem se jí více na zoubek. Udělal jsem malý výpočet. Měřeno rezervami, firma prodává zhruba 12% svých rezerv (budoucích výnosů). Trh ocenil těchto 12% na cenu 430 mil USD. Dnešní kapitalizace je NECELÝCH 200 MIL USD.

I kdyby byly zbylé rezervy oceněny na POLOVIČNÍ hodnotu oproti prodávaným, jejich hodnota by byla 1,57 mld USD. K tomu přičítám inkasovaných 430 mil USD. "Back envelop" výpočet tedy oceňuje firmu na cca 2 mld USD. Každá akcie je podložena cca 7 barely ropy.

Kapitalizace je 200 mil USD. Toto je z mého pohledu ta pravá Value investice, vždyť kupuji něco za zhruba 10% hodnoty (za předpokladů uvedených výše), spíše však za ještě méně. Na Reuters jsou odhadované EPS pro rok 2009 ve výši 5,8 USD. Při ceně akcie kolem 5 USD to mluví samo za sebe, i kdyby nakonec bylo EPS o 50% nižší.

Relativně vysoké zadlužení mne netrápí, ATPG je totiž jedna z mála firem, která investovala výrazně od nových ložisek, které i přes těžbu neklesaly rezervy. Spíše než D/E mne zajímá poměr EBITDA k placeným úrokům. EBITDA za 1-6/2008 340 mil USD, placené úroky z úvěrů cca 52 mil USD. Proto v zadluženosti problém nevidím.

Cena ropy mne teď také moc netrápí, podle mých informací má firma hedging prorok 2008 a 2009 na úrovni 100 USD / barel. lol

Firma je jedna z mála ropných firem, které stoupají rezervy.
Navíc, v letech 2009 a 2010 plánuje otevření dalších vrtů a nárůst těžby.

Velký podíl vlastnictví manažerů (nad 20%)

Roku 2009 budou spouštět těžbu na Telemark Hub,což bude jejich největší ložisko, roku 2010 budou spouštět těžbu na Cheviot,ten je cca stejně velký jak Telemark

Tak co říkáš?
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Sun Dec 21, 2008 1:03 am

Ahoj VM moc se mi to studovat nechce

Ale pokud uvádíš
citace :
výpočet tedy oceňuje firmu na cca 2 mld USD.

Tak pro rok 2007.
Long Term Debt 1,391.85 mil USD
Total Liabilities 1,997.27 mil. USD

Tzn. proti celému ocenění má již dlouhodobé závazky.

http://www.marketwatch.com/tools/quotes/financials.asp?symb=ATPG&sid=457986&report=2&freq=1

http://finance.yahoo.com/q/bs?s=ATPG&annual

No a když vezmu příjem za rok 07 tak mi to dává že jen hrubé přijmy stačí na splacení těchto závazků tak za 3-4 roky.

Při ceně ropy 40USD a inflaci se to jistě prodlouží.
Nevím jestli jsou zásoby této firmy započítány ale pokud ano tak Book/sh 9.68 USD tzn. při P/B 0.72 při faktu že ty zásoby nejsou jistě přeceněny na současné ceny to není žádný zázrak.

Neříkám že je to špatná firma jen hlavně u těchto malých společností nesázej vše na jednu kartu.

velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Sun Dec 21, 2008 1:08 am

Ahoj Radku!!

Mám tam 1,5% PF.Tedy jakési koření,které může přidat hodnotu,reverzům.deep discountům,alfa a podobně.

Jinak ,co se týče drahých kovů,věřím jim daleko více,než ropě,/po krátké deflaci snad až hyperinflace/,tady opravdu až riskuji a mám čtvrtinu PF..
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Mon Dec 22, 2008 1:13 am

Tak jsem se snažil najít možnosti investice do ropya toto je prozatímní výsledek.
1. OE, quanto -
DR1V9t - spread 0,23%, popl. 0,8%, výkon 6M -69,3
DB3DNA - s. 0,15%, Q popl 1%, 6M -69,9
SG9F35 - s. 0,15, Q popl 3%, 6M -71,7, strike 73,74 (tomu nerozumím u OE)
ve výkonosti mezi nimi není prakticky rozdíl.
2. pro vyhnutí se ztrátám z rolování tady jsou
GS1TA1 ten je nový z prosince a nemá žádnou historii, rolovací dny jsou dříve a roluje se bud do dalšího měsíce a nebo do 6 měsíce (dle rozdílu v cenách), nonquanto
UB4EDD - ten vypadá zajímavě z hlediska rolování jde o koš kontraktů s různou délkou splatnosti(3 měsíce až 3 roky), na 2 burzách. Jde o ETC na CMCI Index.Taky nonquanto. Mě osobně by se líbil nejvíc, ale je otázka co USD/€.
Pablo, VM, Jari můžete na to mrknout?
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Mon Dec 22, 2008 1:05 pm

Ještě doplnění k UB4EDD - jeho 6M výkonnost je -63,7%. Co mě ale dnes překvapilo je jeho volatilita. Změny o 2€ během několika minut. Nevím co zatím je, ale dal by se tak zredukovat spread a hned se dostat do zisku Smile
Nabídnuté nákupní ceny přes BJ 90,86 o 2 min později 93,03. Rozdíl 2,17€.
Při nákupu 100ks = zisk 217€ - spread 91€ - popl BJ 24€ = 102€ ?
Předpokládám, že by mohly rozdíly v ceně funguvat i při prodeji .
Že bych našel perpetum mobile?
Škoda, že nemám volných 10000€.
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Mon Dec 22, 2008 6:01 pm

Ahoj něco pro ochlazení hlav

http://www.e15.cz/burzy-trhy/jak-velka-byla-bublina-na-rope-aneb-kam-az-muze-splasknout-67182/

http://www.e15.cz/assets/nazory/externi-komentare/mesicni_akcie_2008_12_05.pdf

Já spíše hledám firmy jež se zabývají průzkumem, servisem a budováním ropných / plynových zdrojů. Přece jen naleziště jsou čím dál drahší a většinu této ceny poberou právě tyto firmy nikoliv těžební společnosti.

velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Tue Dec 23, 2008 12:36 am

Ahoj Radku!

Ty články jsem četl.S Tebou je jedna potíž.Napíšeš,co bys nekoupil,ale zásadně nezveřejníš,co tedy kupuješ,pokud něco kupuješ.Konstruktivnější by bylo,kromě toho,že upozorníš ne nedostatky druhých návrhů nabídnout vlastní alternativu k investování,klidně i v jiném sektoru.Pak by můj vděk a předpokládám i vděk ostatních účastníků neznal mezí,zvláště po ověření jak Tvé tipy fungují...oo)) Doba je zlá,každý námět k zamyšlení dobrý..
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Tue Dec 23, 2008 12:38 am

Ahoj Jiráne!!

Promiň,že Ti neodpovídám,necítím se dobře,tak jsem papíry nezkoumal.Obecně situaci s ropou popsal Jari o kousek výš.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Tue Dec 23, 2008 1:49 am

Ahoj kluci !

Dnes jsem prodal GS72WK s mírnou ztrátou necelých 5 % ... po proražení bonusu se mi papír přestal líbit, navíc je na něm stále cca 10 % nadhodnota a nelíbí se mi moc ani současný vývoj ropy, takže jsem raději zrealizoval zatím jen drobnou ztrátu a uvolnil nějaký cash ...

Radku, díky za odkazy - zajímavé čtení ... ale sám dobře víš, jak to s těmi analytiky a jejich prognózami bývá ... Před půl rokem, když byla ropa naprosto nesmyslně na 150 dolarech, se přeháněli v odhadech, jestli do konce roku bude za 200 nebo raději rovnou za 250 ... Nyní, když je ropa za 40, mluví ti samí lidé o 20 nebo 10 dolarech ... Myslím, že nikdo z nich ani z nás absolutně netuší, kde bude ropa za půl roku či za rok - může to být stejně tak dobře oněch 200 nebo taky 20 ... bůh ví (:o)) Ze svého laického pohledu se domnívám, že z dlouhodobého hlediska by se měla investice do ropy se vstupem na současných cenách vyplatit - jde přeci jen o komoditu, kterou ať chce nebo ne potřebuje celý svět, je na ní zatím závislá globální ekonomika, její zásoby jsou omezené a ztenčují se, významný podíl světové produkce je v poněkud problémových oblastech a tak dále ... Až se blýskne na lepší časy stran ekonomického růstu - a tím nemyslím nutně Ameriku nebo EU, ale především Čínu a Indii, může to katapultovat ropu o pár pater výše, tím spíše bude-li slabý dolar, o případném konfliktu na Blízkém či Středním východě nemluvě ... Z těchto důvodů bych měl ropu rád ve svém PF na dlouhodobý long, ale doposud jsem nenašel vhodný způsob, jak ji takto dlouhodobě optimálně investičně uchopit - důvody proč tomu tak je jsme tu rozebírali před nedávnem a vyčerpávajícím způsobem je shrnul Jari ve svém příspěvku o 1 stranu nazpět ... Pokud budete mít nějaký nápad, sem s ním (:o))

Jirane - díky za tipy ... hlavním problémem Tebou vybraných OE trackerů je právě ono rolování futures kontraktů a s tím spojený contango efekt, takže i přes růst ropy nemusí tyto papíry vydělat prakticky nic ... U těch posledních 2 papírů je zase na první pohled problémem non quanto, což může opět významným způsobem nebo i zcela eliminovat zisk na růstu podkladu. Díval jsem se i na ten SG9F35 - nevím, jakou funkci by měl mít strike u trackeru, myslím si ale, že to bude jedna z dalších chyb na Arivě - alespoň v termsheetu na stránkách emitenta není o žádném striku ani zmínka (:o))

Hezký předvánoční čas všem přeje Pablo
Návrat nahoru Goto down
kadu

Poeet p?íspivku : 12
Registration date : 02. 09. 07

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Tue Dec 23, 2008 8:41 pm

velkámedvědice napsal:

ATPG bych kupoval v cenach $ 4-5.5 vypada to ze tam ma slusnou rezistenci. Nicmene nedavno bylu uz 100% nahore a ted zase trosku vyklesala..
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Fri Jan 16, 2009 8:26 pm

Ahoj Jari!!

Prosím o Isin Wti bonus z modelek,nejde přečíst....
Návrat nahoru Goto down
feardes

Poeet p?íspivku : 10
Registration date : 21. 09. 08

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Fri Jan 16, 2009 10:36 pm

Ahoj VM, ten WTI Oil bonus je z německého ZJ (http://www.zertifikatejournal.de), je to na ZJ Impulse, WKN je CS0DQF, je to reverse bonus s čepičkou a je to nová emise za 101.50€. Nevím, jak to mohli na BBI koupit za 98.40€
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Fri Jan 16, 2009 11:32 pm

Ahoj!!

Děkuji za info!!

Ceny vstupu modelek jsem s Jarym řešil.Říkal,že je bajočko..oo))
Tipuji to za opsanou cenu v úpisu.

Měj se
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Sat Jan 17, 2009 1:25 am

Počkejte si na burzovní obchodování... V RSS popíšu alespoň konstrukci...

P.S. 101,50 EUR je cena v úpisu pro drobné investory...
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Sat Jan 17, 2009 3:37 pm

Jari!!

Co je RSS, dopručení BBI?
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Sat Jan 17, 2009 4:54 pm

jj, RSS kanál, kde zveřejňujeme doporučení, témata a Pick of the Week od ZJ...

http://www.bbi.cz/cs/informacni-servis/rss_1/pick-of-the-week-wti-crude-oil-reverse-bonus.html
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Mon Jan 19, 2009 11:57 am

Požádal jsem o zařazení CS0DQF do BJ.
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Mon Jan 19, 2009 12:07 pm

Krátkodobé reverse bonusy jsou pro contango past vhodnou investicí, ale štve mě to načasování, s tímhle produktem měli přijít už dříve, teď už je skoro pozdě, i když na ty tři měsíce by to mělo být ještě v poho a trochu mě štve i ten cap...
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   

Návrat nahoru Goto down

Bratroropa
Strana 5 z 6Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: