Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

Bratroropa

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
AutorZpráva
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Mon Jan 19, 2009 12:24 pm

Ahoj Jari!
To už jsem si všiml mockrát u nových emisí,že naskočí po dlouhém trendu,/vyšší pravděpodobnost korekce či obratu/,a zpětně na tom silném trendu dělají reklamu,jak je tp skvělá investice,viz. minulost.Pak
se trend otočí...Ale ochrana 80% za tři měsíce?To by mělo vyjít..
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
jiran07
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 107
Registration date : 27. 01. 08

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Wed Jan 28, 2009 10:00 pm

Tak jsem trochu přeskupil své ropné pole.
Prodal jsem GS72WK, nakonec jsem si vybral AA1HXS. Včera byl dobrý poměr mezi těmito certy pro přestup.
Dnes jsem koupil ropnou alfu SG03N4. Je to "sázka" na WTI, že se dostane tam kam patří, t.j. nad Brent.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Fri Feb 13, 2009 3:49 am

Ahoj Jiráne!!

Ty alfa nůžky jsou slušně roztažené.SG03N4 mně začíná lákat.Chci před výsledky 23.2. zdvojnásobit pozici v ATPG,jinak bych do toho vletěl hned..
Návrat nahoru Goto down
Myk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 352
Registration date : 26. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Fri Feb 13, 2009 11:49 am

velkámedvědice napsal:
Ahoj Jiráne!!

Ty alfa nůžky jsou slušně roztažené.SG03N4 mně začíná lákat.Chci před výsledky 23.2. zdvojnásobit pozici v ATPG,jinak bych do toho vletěl hned..

Ahoj kluci, dejte pozor, ten spread neni nahoda. Zacinaji se objevovat informace ze Americka vlada swapuje americky ropny rezervy za brent, cimz tlaci ceny ropy dolu a zaroven zpusobuje ten spread. A nikdo nevi, jak dlouho to budou delat a kam to dotlaci.
Vyhoda je, ze je to open end a tudiz az tyhle machinace skoncej, tak se to asi vrati. Na druhou stranu ma to paku 3, takze jeste to muze dost vyklesat.
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 276
Registration date : 25. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Fri Feb 13, 2009 11:53 am

A další upozornění, contango past je nyní podstatně větší u WTI, dubnový kontrakt je nyní o 18% výš než spot, u Brent je "jen" o 3% výš, jednoznačně vychází nyní lépe rolování Brentu, proto mu dávají nyní investoři přednost a pokud tato situace přetrvá, není důvod k tomu, aby WTI srovnalo s Brent krok... Osobně jsem v rámci poradenství doporučil našim klientům, kteří ropu nyní drží, přestup z WTI do Brentu...
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Fri Feb 13, 2009 12:02 pm

Myku,Jari!!

Díky za info!!
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Fri Feb 13, 2009 6:32 pm

velkámedvědice napsal:
Myku,Jari!!

Díky za info!!

Taky díky za info. Já jsem z něj už pryč, vyhnal mě SL. Nicméně sleduji ho a chystám se zpět. Nyní je rozdíl kolem 11 USD největší od roku 2005 / dál nemám data/. Obrácený největší rozdíl byl 15USD. Tam i já bych viděl strop.
Jinak jak píše Myk naštěstí to není bonus ale OE.
WTI je navíc kvalitnější.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Sat Feb 14, 2009 3:52 am

Ahoj kluci !

Díky za tip i za komentáře k SG03N4 ... Myslím, že tato alfa je skvělý papír a současná situace WTI / Brent není vůbec špatná pro nákup ... Dle mého je ten spread - ať už je daný čímkoli - dlouhodobě neudržitelný ... Dále - pro alfu je rozhodující poměr podkladových indexů (S&P GSCI ER WTI/Brent) potažmo WTI a Brentu - ne absolutní rozdíl ... mám tím na mysli to, že již pouhý vzestup ceny ropy jako takové (který považuji střednědobě či dlouhodobě za jistý - ať už díky inflaci a/nebo při známkách oživení ekonomiky - je jen otázkou, zda k němu dojde dříve nebo později) by měl této alfě nahrávat ... jinak řečeno spread 10 dolarů při ceně ropy na úrovni 50 dolarů je 20 %, tentýž absolutní spread při ceně ropy na úrovni 100 dolarů je jen 10 % a tak dále ... Jde o open end, takže není kam spěchat a čas nás tlačit nebude - tedy snad až na ten manažerský poplatek p.a. 3,75 % ... zato páka x 3 papíru dodá potřebnou dynamiku ať už nahoru nebo dolů (:o)) ... VM co Ty na to ? Nemám sice t.č. volného cashe nazbyt, ale docela bych do toho šel ... Hezký víkend všem ! Pablo
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Sat Feb 14, 2009 10:48 am

jj, ale minimálně bych počkat s nákupem až do přerolování kontraktů 20. února, kde WTI bude muset vydat podstatně větší náklady než Brent, takže nákup bych doporučil případně až od následujícího pondělí...
Návrat nahoru Goto down
Nimrod
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 67
Registration date : 14. 06. 07

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Sat Feb 28, 2009 10:35 pm

Zdravím Velkého méďu, Pabla a ostatní odborníky na čerty. Kluci v dnešním zpravodaji od Svobody je uveden cert. DE000SG9F359 a další cert. k ropě. Mohli by jste na ně mrknout ? Váš názor. Nejvíc by mě zajímal výše zmiňovaný. Díky a lovu zdar.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Sun Mar 01, 2009 1:27 am

Nimrod napsal:
Zdravím Velkého méďu, Pabla a ostatní odborníky na čerty. Kluci v dnešním zpravodaji od Svobody je uveden cert. DE000SG9F359 a další cert. k ropě. Mohli by jste na ně mrknout ? Váš názor. Nejvíc by mě zajímal výše zmiňovaný. Díky a lovu zdar.

Ahoj Nimrode !

Taky Tě zdravím ... Otázka levné ropy a jak ji nejlépe investičně uchopit se na tomto vláknu nedávno rozebírala ... To, že ropa je nyní na fundamentálně velmi zajímavých cenách respektive že současné ceny této komodity jsou dlouhodobě neudržitelné (cena prodejní se prakticky rovná ceně výrobní) a ropa půjde dříve či později nahoru buď díky známkám ekonomického oživení a/nebo díky rostoucí inflaci, je více méně jasné a asi se na tom všichni shodneme ... Problémem dlouhodobé investice na long je výrazný contango efekt - viz například Jariho příspěvek zde o něco dříve nebo i ten článek od Svobody v posledním čísle ZJ - což může ve svém důsledku naši radost lépe řečeno zisk z růstu podkladu výrazným způsobem eliminovat ... My s VM jsme zvolili nepřímou investici do ropy přes akcie ATPG - jestli to byl dobrý nebo špatný nápad se teprve ukáže, každopádně nikam nespěcháme ... Pokud bych měl hodnotit Tebou uvedený SG9F35 - jde o tracker, tedy participace na podkladu je 1:1, žádná bariéra, žádná maturita - je to open end, takže pro dlouhodobý long vhodné, jako podklad je t.č. určitě vzhledem k riziku contango pasti výhodnější Brent future než WTI - takže taky OK, papír je quanto - tedy měnově zajištěn - což může být vzhledem k podle mě nyní dost překoupenému dolaru další výhoda, měsíční rolování kontraktů, manažerský poplatek 0, poplatek za měnové zajištění 3 % ... Celkově vzato se mi ten papír vcelku líbí a myslím, že pokud bys koupil nyní na dlouhodobý long, určitě neproděláš ... ropa se z mnoha již dříve uvedených důvodů zcela jistě vrátí nad 100 dolarů a časem zřejmě i mnohem výše - je jen otázkou a dílem mnoha faktorů, jak dlouho na to budeme čekat ... Ať se Ti daří na burze i v lese, Pablo ...
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Sun Mar 01, 2009 1:34 am

SG9F35 (Tracker na Brent) jsem doporučil klientům, kteří věřili v odražení ropy ode dna a hnili buď v USO (ETF na WTI) či jiných open-endech na ropu (hlavně od GS). Ale rozhodně i zde je stále silná contango past (30 až 40% p.a.), nicméně nic moc vhodnějšího zatím na držení ropy není.

Ostatní představené certifikáty jsou sice dobré, bohužel už to nejsou příliš aktuální emise, takže mechanismus těchto papírů sice dokonce těží z contango pasti, nicméně na těchto certifikátech už se při novém vstupu moc vydělat nedá, chtělo by to opět nové emise.

Mluvil jsem o tom dnes před vydáním ZJ s panem Svobodou a přidávám i jeho komentář:

"Chtel jsem zaradit produkty o rope sice nektere udaje nejsou aktualni nicmene contango situace v minulosti se muze opakovat I v budoucnosti"
Návrat nahoru Goto down
Nimrod
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Sun Mar 01, 2009 8:35 pm

Jari napsal:
SG9F35 (Tracker na Brent) jsem doporučil klientům, kteří věřili v odražení ropy ode dna a hnili buď v USO (ETF na WTI) či jiných open-endech na ropu (hlavně od GS). Ale rozhodně i zde je stále silná contango past (30 až 40% p.a.), nicméně nic moc vhodnějšího zatím na držení ropy není.

Ostatní představené certifikáty jsou sice dobré, bohužel už to nejsou příliš aktuální emise, takže mechanismus těchto papírů sice dokonce těží z contango pasti, nicméně na těchto certifikátech už se při novém vstupu moc vydělat nedá, chtělo by to opět nové emise.

Mluvil jsem o tom dnes před vydáním ZJ s panem Svobodou a přidávám i jeho komentář:

"Chtel jsem zaradit produkty o rope sice nektere udaje nejsou aktualni nicmene contango situace v minulosti se muze opakovat I v budoucnosti"
Děkuji oběma za reakce Pablo a Jari, chci si dát od burzy přes jaro a léto trochu oraz tak jsem hledal něco, kde bude relativní jsitota, že bych nemusel do kompu denně čučet, jen tak jednou až dvakrát v týdnu zkontrolovat jaká je situace. Proto ta ropa, která si taky myslím aso popoleze do konce roku výš. ještě jednou díky a přeju vám oběma vše nej v obchodování i v osobním životě. ještě jednou díky a lovu zdar.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Tue Mar 03, 2009 12:37 pm

Ahoj Nimrode!

Promiň,všiml jsem si pozdě otázky.Kluci to už rozebrali.Já jen dodám,že na to ,že je to měnévě zajištěné ,má papír dobrý spread.

Měj se drž se
Návrat nahoru Goto down
Nimrod
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Tue Mar 03, 2009 12:53 pm

velkámedvědice napsal:
Ahoj Nimrode!

Promiň,všiml jsem si pozdě otázky.Kluci to už rozebrali.Já jen dodám,že na to ,že je to měnévě zajištěné ,má papír dobrý spread.

Měj se drž se
Díky medvěde že jsi se ozval, asi se na čas stáhnu z burzy, koupím ropu a budu sedět. Na akciích to není investování ale ruleta a to ještě jen na barvu, červená nebo černá. Číslo nechytíš, takže ta ropa by mohla být nějaká taková jistota. Lovu zdar a drž se taky, doba je zlá. Lovu zdar.
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Fri Mar 27, 2009 9:19 pm

Po delší době zase nějaký nový nápad, jak optimálně open-end participovat na růstu ceny ropy:

http://www.bbi.cz/cs/informacni-servis/rss_1/investicni-doporuceni-ubs-cmci-wti-crude-oil.html
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Fri Mar 27, 2009 10:33 pm

jiran07 napsal:
Tak jsem se snažil najít možnosti investice do ropya toto je prozatímní výsledek.

2. pro vyhnutí se ztrátám z rolování tady jsou
GS1TA1 ten je nový z prosince a nemá žádnou historii, rolovací dny jsou dříve a roluje se bud do dalšího měsíce a nebo do 6 měsíce (dle rozdílu v cenách), nonquanto
UB4EDD - ten vypadá zajímavě z hlediska rolování jde o koš kontraktů s různou délkou splatnosti(3 měsíce až 3 roky), na 2 burzách. Jde o ETC na CMCI Index.Taky nonquanto. Mě osobně by se líbil nejvíc, ale je otázka co USD/€.

jj, ten je dobrej, o něm jsem zde psal cca před 2 měsíci.
Ale je nonquanto, tak jsem si nakonec vybral RICI od RBS.
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Fri Mar 27, 2009 10:53 pm

nn, je měnově zajištěný do EUR, ale není to quanto, oni používají měnový hedging, když si všimnete na Euwaxu je u podkladu EUR, nikoli USD, proto už pak není quanto, protože si rovnou zajišťují podklad do EUR, pak už ETC nemusí být quanto, když je podklad v EUR.
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Fri Mar 27, 2009 11:20 pm

Jari napsal:
nn, je měnově zajištěný do EUR, ale není to quanto, oni používají měnový hedging, když si všimnete na Euwaxu je u podkladu EUR, nikoli USD, proto už pak není quanto, protože si rovnou zajišťují podklad do EUR, pak už ETC nemusí být quanto, když je podklad v EUR.

jj, máš pravdu, před chvíli jsem se to také dočetl. Nicméně ten RICI mi podle těch grafů vychází taky dobře. Teď ale dumám nad tím, kdy z něj přeskočit do reverzu.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   

Návrat nahoru Goto down

Bratroropa
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 6 z 6Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: