Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

Bratroropa

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AutorZpráva
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Sun Sep 28, 2008 11:11 pm

Ahoj Jari!!

Ten deep od Morganů,je obzvlášt vypečený,gratuluji...
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Mon Oct 20, 2008 4:37 am

Ahoj VM a další kolegové, co jste namočení v ropě !

Jelikož náš bonus na WTI GS0TEM byl nedávno proražen, díval jsem se po potenciální náhradě za tento papír ... Našel jsem pár myslím zajímavých tipů na ropu, tak se budu těšit na vaše reakce :

LBW79Z - bonus cap Brent, bonus + cap 87,23, knock-in 54,52, bonus 25,64 %, bonus p.a. 40,50 %, ochrana 22,11 %, maturita 6/2009, quanto, diskont 0,8 % proti podkladu ! ... asi do něj přestoupím z GS0TEM

Následují 2 bonus capy, kde je podklad poměrně vysoko nad capem, ale díky výraznému poklesu ropy za poslední týdny se na nich vytvořil výrazný discont proti podkladu, takže mohou za krátkou dobu do maturity přinést zajímavé zhodnocení :

GS72WM - bonus cap WTI, bonus + cap 62,57, knock-in 41,53, bonus 8,76 %, bonus p.a. 35,06, ochrana 42,58 %, quanto, maturita již v 1/2009, diskont proti podkladu přes 20 % ... nebude-li proražena bariéra, bude u maturity vyplacen bonus 113 euro (ověřeno u emitenta), takže bonus uvedený na Arivě souhlasí

GS72Y0 - bonus cap Brent, bonus + cap 61,80, knock-in 36,03, bonus 6,59 %, bonus p.a. 25,65 %, quanto, maturita opět 1/2009, diskont proti podkladu přes 17 % ... bonus 111,50 euro u maturity

Další obdobné varianty - GS72X9 a GS72WK ...

Pablo
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1052
Registration date : 01. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Mon Oct 20, 2008 7:23 am

Ahoj a pozor hodně lidí se shoduje že 50USD je možno dosáhnout bez velkého odporu.

Joseff
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 367
Registration date : 04. 07. 07

PříspěvekPředmět: Bratroropa   Mon Oct 20, 2008 9:27 am

Ahojte
KO nad 50 také nedoporučuji.

Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Wed Oct 22, 2008 2:10 am

Pablo napsal "GS72WM - bonus cap WTI, bonus + cap 62,57, knock-in 41,53, bonus 8,76 %, bonus p.a. 35,06, ochrana 42,58 %, quanto, maturita již v 1/2009, diskont proti podkladu přes 20 % ... nebude-li proražena bariéra, bude u maturity vyplacen bonus 113 euro (ověřeno u emitenta), takže bonus uvedený na Arivě souhlasí"

Čau bratře!!

Díky za dnešní upozornění,škoda,že jsem neviděl Tvůj příspěvek dřív,tento je hodně dobrý.Dnes má p.a. už "jen" 20%.Pohoda.Zvlášt,jestli ropa trochu vyklesá,tak do něj půjdu.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Thu Oct 23, 2008 9:53 pm

velkámedvědice napsal:
Čau bratře!! Díky za dnešní upozornění, škoda,že jsem neviděl Tvůj příspěvek dřív,tento je hodně dobrý. Dnes má p.a. už "jen" 20%.Pohoda.Zvlášt,jestli ropa trochu vyklesá,tak do něj půjdu.

Ahoj VM !

Tak GS72WM se nám po poklesu WTI opět dostává na zajímavé parametry - aktuální bonus 7,7 %, bonus p.a. 31,6 %, ochrana 39 %, podhodnota skoro 15 % ... mám už skoro chuť do toho jít - i když na druhou stranu si říkám, že ropa bude asi ještě dále klesat ... jak to vidíš Ty ?

Ahoj Jari !

Tak jsem si všiml, že už jste také zařadili GS72WM do modelového portfolia ... Zajímalo by mě, jak vidíš vývoj ropy do konce roku ? Díky ... Pablo
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 276
Registration date : 25. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Thu Oct 23, 2008 10:18 pm

Já jsem si vsadil na otočku minulý pátek a něco málo vzal na long, když jsem se dozvěděl, že OPEC bude zasedat již zítřejší pátek 24.10. (původně měl zasedat až v půlce listopadu), myslel jsem, že spekulanti na snížená těžby do toho naskáčí o otočí to už v tomto týdnu, zatím se tak nestalo, uvidíme, jak drastická opatření příjme OPEC, ale rozhodně se bude snažit o růst cen ropy...
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Mon Oct 27, 2008 7:48 pm

Ahoj !

Vzal jsem něco GS72WM po 101,50 ... Pablo
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Tue Nov 04, 2008 11:55 am

Ahoj!!

Nákup GS72WM ve výši 2,5% PF

Emi-Profil Link
Emittent Goldman Sachs
Emission 29.01.07
Laufzeit 30.01.09
EUWAX bis 29.01.09
Quanto ja
Kennzahlen
Barriere 75,00 %
Bonus 113,00 %
Akt. Bonus +8,97 %
Akt. Bonus p.a. +43,40 %
Seitwärts +8,97 %
Seitwärts p.a. +43,40 %
Cap 113,00 %
Abst. Barriere 21,46 USD
Abst. Barriere 34,06 %
Aufgeld -8,84 %
Aufgeld p.a. -32,19 %
Spread 1,50 EUR
Spread rel. 1,46 %
Spread hom. 0,83 EUR
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Thu Nov 13, 2008 12:57 pm

Ahoj Pablo!!

Nákup DE000GS72WK6

Laufzeit 30.01.09
EUWAX bis 29.01.09
Quanto ja
Kennzahlen
Barriere 70,00 %
Bonus 110,50 %
Akt. Bonus +12,29 %
Akt. Bonus p.a. +72,01 %
Seitwärts +12,29 %
Seitwärts p.a. +72,01 %
Cap 110,50 %
Abst. Barriere 18,57 USD
Abst. Barriere 32,39 %
Aufgeld -4,96 %
Aufgeld p.a. -21,20 %
Spread 1,50 EUR
Spread rel. 1,54 %
Spread hom. 0,83 EUR
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Sat Nov 15, 2008 2:11 am

velkámedvědice napsal:
Ahoj Pablo!! Nákup DE000GS72WK6 ...

Ahoj VM !

Já mám zatím na ropu v PF jen ten GS72WM ... uvažuji o navýšení pozice s ohledem na blízkou maturitu, rozumnou ochranu a po poklesu ropy z posledních dní i velmi zajímavý výnos ... Jen váhám, jestli jít opět do GS72WM nebo do Tvého GS72WK - knock-in je tady jen o necelé 3 dolary níže - což připouštím může být v jisté konstelaci rozhodující - ale osobně si myslím, že ropa až na úrovně +/- 40 dolarů do konce ledna nedoleze ... Oba papíry jsou stále s diskontem proti podkladu, navíc při případném proražení bariéry 41,53 nebo 38,76 dolarů by byla ropa již opravdu velmi zajímavá na dlouhodobý long ... Pablo
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Sat Nov 15, 2008 1:07 pm

Ahoj Pablíno!!

Není tak úplně můj,trochu je i Goldmanů..oo)
Jinak určitě neuniklo Tvé pozornosti,že dle předchozích dvou příspěvků jsem rozdělil riziko a zisk na polovinu a držím oba..

Hezký víkend
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 123
Registration date : 25. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Thu Nov 20, 2008 11:00 pm

Pablo napsal:
velkámedvědice napsal:

Ahoj VM !

Já mám zatím na ropu v PF jen ten GS72WM ... uvažuji o navýšení pozice s ohledem na blízkou maturitu, rozumnou ochranu a po poklesu ropy z posledních dní i velmi zajímavý výnos ... Jen váhám, jestli jít opět do GS72WM nebo do Tvého GS72WK - knock-in je tady jen o necelé 3 dolary níže - což připouštím může být v jisté konstelaci rozhodující - ale osobně si myslím, že ropa až na úrovně +/- 40 dolarů do konce ledna nedoleze ... Oba papíry jsou stále s diskontem proti podkladu, navíc při případném proražení bariéry 41,53 nebo 38,76 dolarů by byla ropa již opravdu velmi zajímavá na dlouhodobý long ... Pablo

Ahoj Pablo a VM,

jak se cítíte v posici GS72WM? Já tedy nic moc. Buď prodat, protože se mně zdá, že případný výnos nekryje riziko, anebo se nějak chytře zajistit pro případ delšího poklesu. Dal by se vymyslet nějaký delší discount put warrant?
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 12. 09. 08

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Fri Nov 21, 2008 1:05 am

Ahoj všichni,taky jsem to chtěl koupit,bylo to tak lákavé.Teď jsem rád ,že to nemám.
Oba papíry jsou z mého pohledu velmi hazardní.Asi se budete smát,ale vidíte sami z grafů.V říjnu pád z cca 90 na 60,teď v listopadu z 60 to vypadá něco nad 40 a v prosinci a lednu to může pokračovat a skončit pod 30.Já bych to prodal...skutečnost v této době překonává umírněné odhady.Nic není nemožné.
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: GS72WM   Tue Nov 25, 2008 9:14 pm

[quote="inWestor"]
Pablo napsal:
velkámedvědice napsal:

Ahoj Pablo a VM,

jak se cítíte v posici GS72WM? Já tedy nic moc. Buď prodat, protože se mně zdá, že případný výnos nekryje riziko, anebo se nějak chytře zajistit pro případ delšího poklesu. Dal by se vymyslet nějaký delší discount put warrant?

Dnes jsem prodal GS72WM za 98,60. Se ztrátou, ale porovnání možného zisku a možné ztáty se mně přestalo líbit. Nejsem sice úplně přesvědčený, že WTI klesne pod 41,53 USD, ale krátkodobá možnost výkyvu se nedá vyloučit.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Tue Nov 25, 2008 9:51 pm

Ahoj InWestore!!

GS72WM jsem dnes taky prodal.Papír posílil z 92 na 98 přičemž ropa klesla o 6%... DE000GS72WK6 držím dál.Při případném poklesu dokoupím nějaký bonus ze vzdálenějším knock -inem.

Měj se
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Wed Nov 26, 2008 11:37 pm

Ahoj InWestore !

Zdravím Tě ... Já GS72WM zatím držím ... Pravdou je, že jsem včera po vzoru VM uvažoval nad spekulativním prodejem pod vlivem protisměrného vývoje papíru a podkladu s tím, že bych opět nastoupil o něco níže, ale nestihl jsem to ... Celkově vzato ale tomuto papíru věřím - možná se šeredně mýlím, ale moc se mi nezdá, že by měla ropa v horizontu 2 měsíců spadnout až někam na úroveň okolo 40 dolarů ... Jsme nyní v období gigantických bailoutů k odvrácení krachů a na podporu růstu, OPEC uvažuje nad dalším omezením těžby za účelem stabilizace ceny, četl jsem někde, že o stejném kroku uvažuje i Rusko, začíná zima atd ... přičemž papír má t.č. aktuální bonus přes 14 % při ochraně asi 23 %, maturitě koncem 1/2009 a nadhodnotě jen okolo 1 % - mě se ty parametry docela zamlouvají ... Ať se Ti daří, Pablo
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Thu Nov 27, 2008 1:13 am

přesně vystihnuto, zůstáváme nadále v pozici ze stejných důvodů...
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: GS72WM - odpověď Pablo   Thu Nov 27, 2008 2:02 am

Ahoj Pablo,

díky za pozdravy. Teď teprve jsem se vrátil z práce a zjišťuji, co se dnes událo. Koukal jsem na graf GS72WM u Goldmanů a vychází mi, že se dnes dalo vrátit do pozice a i na poplatek by málem zbylo ( nejnižší Brief 97,00 ). Ale to riziko tam při současné značné volatilitě ceny je. Pokud volatilita bude přetrvávat, třeba se vrátím, ale do papíru s nižšším knock-inem. To takový NG mně udělal radost během 24 hodin ( a domnívám se, že s nižším rizikem ).

Měj se
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 12. 09. 08

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Fri Dec 05, 2008 1:12 pm

Ahoj všichni,
ještě to stále držíte?Je to silně nahnutý,ale tipl bych si,že GS72WK vydrží.Asi i trochu koupím.Chtělo by to si pomalu připravit něco na long,až spadne ropa na35-30.Stačí 1:1.Víte o něčem?Držte se.
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Fri Dec 05, 2008 1:32 pm

baryk napsal:
Ahoj všichni,
ještě to stále držíte?Je to silně nahnutý,ale tipl bych si,že GS72WK vydrží.Asi i trochu koupím.Chtělo by to si pomalu připravit něco na long,až spadne ropa na35-30.Stačí 1:1.Víte o něčem?Držte se.

Včerejšek mně nepřesvědčil, že GS72WK musí vydržet. Prostě do něho ani při současném kurzu nepůjdu, i když ropa může být příští týden třeba zase na 50 dolarech. A navíc také proto, že jsem od včerejška v longu na NG. Cestou domů jsem si řekl, že ten příkaz musím zrušit, ale bylo už pozdě. Nechci proto navyšovat pozici v podobném směru.

Na ropu mám rád certifikáty GS, měl jsem vyhlédnutý mini future long GS7XHN s KO 35 USD, ale kdo ví jestli bude stačit. Tak náhradní připravené řešení GS1YBK s KO 28,40 USD.

Ať se daří
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 373
Registration date : 06. 11. 07

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Fri Dec 05, 2008 1:40 pm

I kdyby ropa spadla na 35 USD, tak to bude znamenat, že za posledních 10 let od svého low 10 USD rostla tempem cca 13,5% p.a. ,což není málo.
takže scénář poklesu na 35 USD nevidím jako nereálný, i když neočekávám, že by OPEC nechal ceny klesnout tak nízko. Na druhou stranu se nyní se cena podle mě pohybuje ve "vzduchoprázdnu" a nějakou technickou podporu má až v pásmu 30-35 USD.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://proinvestory.cz
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Fri Dec 05, 2008 1:46 pm

Mrkněte na SG244H, zajímavá spekulace, pokud brent vydrží ještě 10 dní nad 37,50 USD, vyplatí certifikát ještě cca 20% bonus za 10 dní!!! Akorát pozor na cca 40% nadhodnotu...
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Fri Dec 05, 2008 2:53 pm

Ahoj kluci !

GS72WM zatím stále držím se zatím cca 10 % ztrátou, nicméně je fakt, že s tímto papírem je to opravdu dost nahnuté ... Aktuálně ochrana cca 9 % a nadhodnota okolo 7 % - ve hře je tedy asi 16 % ... asi to risknu a budu držet dál ... Do GS72WK se mi zatím přestupovat nechce, knock-in je jen o cca 3 dolary níže, takže je otázka, jestli bych tím při dalším propadu ropy něco vyřešil ... Již včera jsme si s VM říkali, že nám stávající ceny ropy připadají zajímavé na dlouhodobý long ... Díval jsem se zatím v rychlosti na bonus certifikáty bez capu, ale ty s relativně bezpečnou ochranou mají bez vyjímky obrovské nadhodnoty (40-60 %) ... Pokud bude GS72WM proražen, nastoupil bych zřejmě do nějakého open end 1:1 trackeru nebo do nějakého velmi konzervativního turba s pákou okolo 1,5 - třeba CM6BGU nebo CM6BHA ... Jinak Jariho tip na spekulaci SG244H vypadá velmi zajímavě - 10 dní a 37,50 bariéra se mi jeví nadějně až slibně, jen ta nadhodnota 40 % by při proražení hooodně bolela (:o)) ... Ropě zdar a vám všem hezký víkend ! Pablo
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 373
Registration date : 06. 11. 07

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   Fri Dec 05, 2008 3:53 pm

CM6BGU nebo CM6BHA by mělo být v pohodě, na úrovni 25 USD je podle mě dost tvrdá podlaha a myslím, že při této ceně by šli šejkové osobně zavřít kohoutky Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://proinvestory.cz
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Bratroropa   

Návrat nahoru Goto down

Bratroropa
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 2 z 6Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: