Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

Trochu (49% p.a.) vyzivy pro vase znicena portfolia

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
AutorZpráva
zdenek
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 02. 08. 08

PříspěvekPředmět: Trochu (49% p.a.) vyzivy pro vase znicena portfolia   Fri Sep 26, 2008 10:12 pm

Mam tu pro vas trochu vzpruhy ve forme deep discountu na RDX:
WKN: SG0VLK
ISIN: DE000SG0VLK3

Emission 18.09.08
Laufzeit 20.03.09
Max. Rendite +21,12%
Max. Rendite p.a. +49,13%
Seitwärts +21,12%
Seitwärts p.a. +49,13%
Abst. Cap -20,77%
Discount 4,43 EUR
Discount +34,58%
Outperf. bis 1.552 Pkt
Verlust ab 838,00 Pkt
Spread 0,10 EUR
Spread rel. +1,20%
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Bob a Bobek

Poeet p?íspivku : 31
Registration date : 06. 07. 08

PříspěvekPředmět: Re: Trochu (49% p.a.) vyzivy pro vase znicena portfolia   Fri Sep 26, 2008 10:30 pm

Ahoj,
no, já už jsem ho koupil - takže nevím, asi radši nekupujtééé :-)
Dál jsem malinko zvětšil pozici v ML0C05 - YHOO a AMZN buď to projedou a bude vymalováno nebo bude posvícení v rasovně :-)) Emitent dost provokuje, hodnota by měla být výš s ohledem na pokročilou dobu ...
A dneska večer mně to nedalo a koupil jsem putku na Volkswagen (pick of the week :-)) TB11B2
Držte sééé !
BaB
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: Trochu (49% p.a.) vyzivy pro vase znicena portfolia   Fri Sep 26, 2008 11:29 pm

zdenek napsal:
Mam tu pro vas trochu vzpruhy ve forme deep discountu na RDX: WKN: SG0VLK ...

Ahoj Zdenku !

Velmi dobré - díky za ten tip ! ... Ruský index považujeme s VM po tom výrazném poklesu z posledních týdnů a měsíců za velmi zajímavou investiční příležitost ... a zatímco VM již "rudé okupanty" v portfoliu zastoupeny má, já jsem se zatím ke vstupu neodhodlal ... Vzhledem k povaze podkladu a všeobecné výrazné volatilitě, která bude asi ještě nějaký ten čas pokračovat, považuji deep discount za asi nejlepší řešení, bonus certifikát je v době, kdy ochrana 30 % nic moc neznamená, příliš rizikový, uvažoval jsem ještě o open end trackeru vzhledem k neomezené participaci směrem vzhůru při dlouhodobé investici ... Nicméně parametry SG0VLK vypadají natolik lákavě, že je asi rozhodnuto.

Jen zrekapituluji jinými slovy výše uvedené : Podklad je více než 20 % nad capem, discount skoro 35 % a maturita za cca 1/2 roku - bude-li RDX kdekoli nad capem, zisk je 21 % tedy p.a. 49 % a teprve při poklesu indexu pod 838 bodů se začne počítat ztráta ... skvělý defenzívní papír !

Pro opravdu konservativní investory, kteří nejsou tak nenažraní jako já (:o)), jsem našel ještě jinou variantu : SG0VLU - discount RDX, cap 725, maturita 12/2009, zisk 13,8 % tedy p.a. 11,1 %, podklad je přes 43 % nad capem, discount 50,2 % ... uvedený maximální zisk je zajištěn bude-li index kdekoli nad 725 body, ztráta začíná až při poklesu pod 637 bodů ...

Mimochodem, nezdají se vám ti dva chlápci na obrázku trochu podobní ? (:o)) ... Hezký víkend všem, Pablo
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Trochu (49% p.a.) vyzivy pro vase znicena portfolia   Sat Sep 27, 2008 1:44 am

Rusko je velmi atraktivní, ale i velmi riskantní trh. Očekáváme, že obchodování zůstane v příštích dnech a týdnech volatilní. Konzervativnější investoři by měli vyčkat, než se situace uklidní.
Z fundamentální pohledu jsou ruské akcie s P/E pro rok 2009 na úrovni 5,6 výhodně oceněně, tržní kapitalizace ruského trhu leží nyní dokonce pod hodnotou likvidního majetku. Nicméně kvůli aktuálně vysokému riziku trhu se vstup do ruského indexu přes ETF dá doporučit jedině dynamickým investorům s dlouhodobým investičním horizontem. I George Soros na otázku vhodnosti vstupu na ruský kapitálový trh reagoval pouze strohým výrokem, že se k této investici vyjadřovat nebude, protože sám na tento trh neinvestuje.
Přesto si my zkusíme doporučit krátkodobé investice do ruského trhu přes certifikáty, které nyní těží z vysoké volatility ruského indexu. Obě mají splatnost v prosinci a jsou cíleny na cca 30 až 40% p.a. První je discount call (WKN SG0VRQ), který vyplatí 8,1% (=40,2% p.a.), pokud bude ruský index v prosinci nad 900 body, což odpovídá capu 32% pod aktuálním stavem indexu. To zní lákavě, nicméně pozor, s každým bodem pod 900 klesá výplata o 1 cent, takže pokud by byl index v prosinci dokonce pod 700 body, hrozí totální ztráta.
Druhá je klasický discount (WKN SG0VLG), který vyplatí 6,1% (=29,1% p.a.), pokud bude ruský index v prosinci nad 1.015 body, tedy cap 22% pod aktuálním stavem indexu. Zde se výplata pod capem odvíjí standartně dle aktuálního stavu indexu v den splatnosti.

Jari BBI
Návrat nahoru Goto down
Wolfram
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 61
Registration date : 06. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: Trochu (49% p.a.) vyzivy pro vase znicena portfolia   Tue Oct 07, 2008 1:38 pm

Bob a Bobek napsal:
Ahoj,
no, já už jsem ho koupil - takže nevím, asi radši nekupujtééé :-)
Dál jsem malinko zvětšil pozici v ML0C05 - YHOO a AMZN buď to projedou a bude vymalováno nebo bude posvícení v rasovně :-)) Emitent dost provokuje, hodnota by měla být výš s ohledem na pokročilou dobu ...
A dneska večer mně to nedalo a koupil jsem putku na Volkswagen (pick of the week :-)) TB11B2
Držte sééé !
BaB

Hm, tak ML0C05 to má za sebou...
A ten VOW je teda v pěkné mánii - TB11B2 - a že to prorazí horní bariéru během medvědího šílenství je taky dobré Very Happy Dal sis Bobe stoploss nebo tě to semlelo? Každopádně tě lituji, protože od tvého nákupu VOW už jen stoupal...

Tak či onak, je to už několikátý úlet v doporučeních od ZJ a v tomto případě musel ten put doporučovat snad úplný, s prominutím, debil Very Happy
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Trochu (49% p.a.) vyzivy pro vase znicena portfolia   Tue Oct 07, 2008 3:30 pm

Wolframe!!

Nevím ,kterého debila myslíš,ZJ tento put nedoporučovala,když pominu,že ani nepoužívá páky.Nejspíš se tedy navážíš do Jaryho s BBI,ty ho měli...o)
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 276
Registration date : 25. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: Trochu (49% p.a.) vyzivy pro vase znicena portfolia   Tue Oct 07, 2008 4:45 pm

Naštěstí jen v modelovkách, na vostro jsme do něho nešli Smile Jinak to ale byl Pick of the Week od ZJ...
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 123
Registration date : 25. 07. 07

PříspěvekPředmět: TB11B2 - který sem nepatří   Tue Oct 07, 2008 6:29 pm

No já ho měl taky, vstup při ceně podkladu cca 250 - 260 EUR, KO při ceně 344 EUR, fundament hodně optimisticky vidím cca 120 EUR, no dobře vliv veleúspěšného Porsche: tak dávám 180 EUR. Při tomto podkladu jsem byl ochoten vystoupit. No to je prostě na titul "Pechvogel des Jahres".
Návrat nahoru Goto down
lemming
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 221
Registration date : 14. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: Trochu (49% p.a.) vyzivy pro vase znicena portfolia   Tue Oct 07, 2008 7:06 pm

On ten up byl zpusobeny pokryvanim short pozic zapujcovanych zkrachovanyma LEHmanama - to ZJ asi vychytat nemohl.
Návrat nahoru Goto down
zdenek
Investor
Investor

Registration date : 02. 08. 08

PříspěvekPředmět: Re: Trochu (49% p.a.) vyzivy pro vase znicena portfolia   Tue Oct 07, 2008 10:38 pm

Wolfram napsal:

Hm, tak ML0C05 to má za sebou...
A ten VOW je teda v pěkné mánii - TB11B2 - a že to prorazí horní bariéru během medvědího šílenství je taky dobré Very Happy Dal sis Bobe stoploss nebo tě to semlelo? Každopádně tě lituji, protože od tvého nákupu VOW už jen stoupal...

Tak či onak, je to už několikátý úlet v doporučeních od ZJ a v tomto případě musel ten put doporučovat snad úplný, s prominutím, debil Very Happy

Kdyz si nekdo koupi KO papir, tak by mel byt pripraven na to, ze muze o vse prijit. A pokud kupuje neco, cemu nerozumi, tak je presne to co jsi napsal.
A nadavani na ZJ mu nepomuze.

P.S. Jo a vim o cem pisu. Mel jsem ho taky. Smile
Návrat nahoru Goto down
Wolfram
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 61
Registration date : 06. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: Trochu (49% p.a.) vyzivy pro vase znicena portfolia   Tue Oct 07, 2008 11:58 pm

velkámedvědice napsal:
Wolframe!!

Nevím ,kterého debila myslíš,ZJ tento put nedoporučovala,když pominu,že ani nepoužívá páky.Nejspíš se tedy navážíš do Jaryho s BBI,ty ho měli...o)

Nazdar, nechci tu hrotit atmosféru Happy. O tom papíru psali v německé verzi ZJ 38/2008 z 26.9. A v ten den už to dle TA denních grafů na short moc nevypadalo a týdenní indikoval silný býčí trend (vycházím z Elderova učení). Snad kterákoli jiná akcie z DAXu byla pro short slibnější než VOW (z těch, na něž byly tehdy shorty povoleny, přirozeně Happy )
A časy se asi mění, i na tom německém ZJ se páky objevují...

Mějte se
W.
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

Registration date : 12. 09. 08

PříspěvekPředmět: Re: Trochu (49% p.a.) vyzivy pro vase znicena portfolia   Wed Oct 08, 2008 12:26 am

Ahoj pánové,
na ten VOW a vůbec na všechny certy se přesně hodí české přísloví:"CO sedlák nezná,to nejí".Pokud jde o schpnosti profíků okolo ZJ jsem značně skeptický.Stačí se podívat na jejich vlajkovou loď ABN2BF.Udělat od začátku roku 28% ztrátu,to se asi "povedlo"málokomu z nás.Co se týče SGOVLK teď už by se dal koupit,ne? Smile Držte se.
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Trochu (49% p.a.) vyzivy pro vase znicena portfolia   Fri Oct 10, 2008 11:54 am

Ahoj všichni,koupil jsem včera toho sibiřskýho VLKa za 5,69.Špatně ale přece.Paradoxně se mi zdá,že uzavírání burzy v době největších propadů v Rusku je pro něj výhodou.Myslím,že po uklidnění situace dokoupím.
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Trochu (49% p.a.) vyzivy pro vase znicena portfolia   Wed Oct 22, 2008 11:43 am

Ahoj pánové,
díky stále vysoké volatilitě se vylepšují podmínky k nákupu SG0VLK.nyní discont cca 37%.Sledujete to?Přikupujete?Názory?
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Trochu (49% p.a.) vyzivy pro vase znicena portfolia   Tue Feb 10, 2009 10:27 pm

Ahoj všichni,
dnes jsem vyhnal všechny VLKy zpátky do lesa.Dali 20% za 4měsíce,tak co s nima.Kdyby tak šlo všechno.... Smile
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Trochu (49% p.a.) vyzivy pro vase znicena portfolia   Tue Feb 10, 2009 10:30 pm

Ahoj Baryku!

Já dnes prodal to nekryté rusko,takže mi zůstal ten deep,co máš taky.A Pablo.A Jari.
Návrat nahoru Goto down
Joseff
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 367
Registration date : 04. 07. 07

PříspěvekPředmět: Trochu (49% p.a.) vyzivy pro vase znicena portfolia   Wed Feb 11, 2009 12:18 am

Zdravím

Také jsem GS1LGY dnes pro jistotu prodal. Jsem s ním spokojený.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Trochu (49% p.a.) vyzivy pro vase znicena portfolia   Wed Feb 11, 2009 12:39 am

Ahoj Joseffe!

Na něm jsem v pluse cca 9%,ale popravdě to je ten ,co jsem si ještě nechal.
Návrat nahoru Goto down
Joseff
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 367
Registration date : 04. 07. 07

PříspěvekPředmět: Trochu (49% p.a.) vyzivy pro vase znicena portfolia   Wed Feb 11, 2009 12:59 am

velkámedvědice napsal:
Ahoj Joseffe!

Na něm jsem v pluse cca 9%,ale popravdě to je ten ,co jsem si ještě nechal.

Ahoj VM

No já VLKA neměl, jenom tohoto. Po těch nárůstech tento týden nevím, jak dopadne zítra a tak šel radsi ven.

Jinak díky za tipy Happy
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Trochu (49% p.a.) vyzivy pro vase znicena portfolia   Wed Feb 11, 2009 1:02 am

Ahoj VM,
GS1LGY taky ještě držím.Až budeš prodávat,dej prosím vědět.
Baryk
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: Trochu (49% p.a.) vyzivy pro vase znicena portfolia   Wed Feb 11, 2009 1:13 am

Ahoj Joseffe !

Zdravím Tě ... GS1LGY držím zatím dál t.č. se ziskem lehce přes 10 % ... u papíru je ve hře ještě něco přes 6 % do 6/2009 což je p.a. asi 19 % při diskontu okolo 46 % ... Ruský index je hlavně ropa a plyn, tomuto deepu věřím a v případě nějakého výraznějšího poklesu bych spíše přikoupil ... Pokud mám přehled - VM prodal ten proražený bonus na RDX od SG ... Co jinak říkáš na ty reversy ? Mám na mysli hlavně Tvůj názor na "bezpečnost" různých úrovní knock-in bariéry na DAXu z hlediska TA ... Díky a ať se Ti daří nejen při obchodování ! Pablo
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Trochu (49% p.a.) vyzivy pro vase znicena portfolia   Wed Feb 18, 2009 12:00 pm

Ahoj všichni,
právě jsem dokoupil GS1LGY za 36,68 na 5,5%PF.Aktuálně cca dc 41%.možný zisk 9%,pa 27%,odstup od cap -36%
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Trochu (49% p.a.) vyzivy pro vase znicena portfolia   

Návrat nahoru Goto down

Trochu (49% p.a.) vyzivy pro vase znicena portfolia
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: