Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

S medvědy na indexy

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorZpráva
Jari
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 276
Registration date : 25. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   Wed Nov 12, 2008 7:29 pm

Dle mého názoru to bude zřejmě pouze v tom, že údaje o nadhodnotách či podhotnotách nejsou na Arivě přesné.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   Wed Nov 12, 2008 9:49 pm

Ahoj bratře!!

Píšeš,že jeden z Tvých koníků je AA1DRK.Pozor na jednu věc.Na Arivě je discount 51,5%,vychází z hodnoty DiviDax 111,78.Na proti tomu emitent uvádí discount jen 36% a tvrdí,že hodnota DiviDaxu je 85,2%.Nejde o rozdílné indexy?
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 12. 09. 08

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   Wed Nov 12, 2008 9:52 pm

U AA0W9Z je zase podklad překročil bonus o 16%,bonus je dvě a půl % a podhodnota taky jen dvě a půl..
Z celé problematiky je mi jasné jen toto:Byl překročen bonus level,a tak je další bonus tvořen jen nadhodnotou.Dále vývoj dle SaPu 1:1.Víc mi moje IQ nebere.Jinak díky za tip 2x jsem už tento cert.protočil.Na discount na Siemens se chystám.Ještě klesne.
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 107
Registration date : 27. 01. 08

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   Wed Nov 12, 2008 10:01 pm

velkámedvědice napsal:
Ahoj bratře!!

Píšeš,že jeden z Tvých koníků je AA1DRK.Pozor na jednu věc.Na Arivě je discount 51,5%,vychází z hodnoty DiviDax 111,78.Na proti tomu emitent uvádí discount jen 36% a tvrdí,že hodnota DiviDaxu je 85,2%.Nejde o rozdílné indexy?

Ahoj, jde o rozdílný DivDax.
DivDAX (Kursindex) -3,80% 85,23
DivDAX (Performance) -3,80% 111,78
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   Wed Nov 12, 2008 10:07 pm

velkámedvědice napsal:
Ahoj bratře!!

http://zertifikate.onvista.de/snapshot.html?ID_INSTRUMENT=22422887&SEARCH_VALUE=aa1drk
akt.discount=47,4,zisk 11,61,víc se mi líbí aa1drj
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   Thu Nov 13, 2008 12:23 am

velkámedvědice napsal:
Ahoj bratře!! Píšeš,že jeden z Tvých koníků je AA1DRK.Pozor na jednu věc.Na Arivě je discount 51,5%,vychází z hodnoty DiviDax 111,78.Na proti tomu emitent uvádí discount jen 36% a tvrdí,že hodnota DiviDaxu je 85,2%.Nejde o rozdílné indexy?

Ahoj VM !

Díky za upozornění ... U AA1DRK to bude tak jak píše o něco výše Jiran - půjde o rozdílné indexy ... v opačném případě by to byl zatraceně dobrý papír ... Já jsem při výběru těch deep discountů vycházel v rámci úspory času pouze z údajů na Arivě, přímo k emitentovi jsem nekoukal - na termsheet se dívám většinou až ve fázi, kdy se chystám daný papír už skutečně koupit - a tak daleko jsem u těch deepů zatím nedospěl ... Nicméně při pohledu na dnešní indexy mám pocit, že doba vhodná k nákupu se pomalu ale jistě blíží ... Drž se bratře ... P.S. Už jsi otevřel ten hruškový Godet ? (:o))
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   Thu Nov 13, 2008 1:02 am

Čau Pablo!

Ne ,dnes míchám tequilu s s bacardi,limettkovým sirupem a mátou..
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   Thu Nov 13, 2008 11:45 am

Ahoj Pablo!

Nákup ML0APP

Seitwärts +11,19 %
Seitwärts p.a. +19,44 %
Discount 10,51 EUR
Discount +43,79 %
Outperf. bis 2.669 Pkt
Verlust ab 1.349 Pkt
Spread 0,23 EUR
Spread rel. 1,73 %
Spread hom. 23,00 EU
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   Thu Nov 13, 2008 1:02 pm

Ahoj VM!
To ML0PP je určitě výhodné,ale nebojíš se kreditního rizika ML?
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   Thu Nov 13, 2008 1:26 pm

Ahoj Baryku!!

Je to vše realitní,jednak ML ,potom co byla odkoupena,zkrachovat nemusí,i když kdo ví,kdo zkrachuje.Za druhé V rizikovosti emitenta se odráží tyto výborné parametry,mám ji 5% PF,kdyby něco.Když na těchto str. píšu PF,mám na mysli PF,přes BJ,kde mám defakto jen rizikovější polovinu mého skutečného PF v pravém slova smyslu.Pak je rizikovost 2,5%.A za třetí,přešel jsem do tohoto deepu s vyždímaného deepu na Eurostoxx od Morgan Stanley,kteří jsou dle mně rizikovější než ML.Tedy vlastně cesta konzervativním směrem.
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   Thu Nov 13, 2008 2:42 pm

Ahoj VM,
tak jsem to ML0APP taky koupil.Snad 10x mě emitent odmítmul za 13,45 a 13,46,tak jsem to dal mezi bid a ask za 13,35 do Euwaxu a během chvilky koupil.Zajímavá zkušenost...
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   Sat Nov 15, 2008 1:48 am

velkámedvědice napsal:
Ahoj Pablo! Nákup ML0APP ...

Ahoj bratře !

ML0APP mám taky v plánu ... znovu jsem projížděl Arivu a z těch deepů na indexy se zdá být (po uvedení těch divDAXů na pravou míru) bezkonkurenční ... možná bych ho koupil dnes, ale byl jsem včera i dnes prakticky celý den offline - běhám po úřadech a připravuji se na finální fázi operace "velký třesk" - blíže snad o víkendu po Skypu nebo telefonu ... Uvidíme, jaké budou parametry a situace v pondělí ... Hezký víkend, pozdravuj holky, Pablo ...
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   Sat Nov 15, 2008 1:58 am

baryk napsal:
Ahoj VM, tak jsem to ML0APP taky koupil.Snad 10x mě emitent odmítmul za 13,45 a 13,46,tak jsem to dal mezi bid a ask za 13,35 do Euwaxu a během chvilky koupil.Zajímavá zkušenost...

Ahoj Baryku !

Mám podobnou zkušenost ... v této volatilní době je zrealizovat nákup či prodej přes emitenta někdy počin pohybující se na hranici umění a magie ... opakovaně se mi stalo, že jsem byl po x-tém odmítnutí emitentem nucen se i za cenu vyšších poplatků postavit na Scoach či Euwax, kde se mi příkaz obvykle rychle zrealizoval a většinou i za lepší kurz než původně "poskytoval" emitent - využíval jsem výhody možnosti nastavení limitní ceny pro transakci, což bohužel většina emitentů (alespoň ne přes BJ) neumožňuje, čímž jsem alespoň když nic jiného srovnal ten poplatkový handicap ... Měj se OK, Pablo ...
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   Fri Nov 21, 2008 9:48 pm

Nákup ML0APP za 13,10 ... koupil jsem to již včera, ale nějak jsem to sem zapomněl napsat ... Pablo
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   Mon Nov 24, 2008 8:45 pm

Ahoj VM a ostatní !

Hlásím dnes taktéž nákup deep discountu na Allianz CG1NPC - podklad dnes posílil přes 18 % přičemž parametry papíru jsou stále více než slušné :

Max. Rendite +11,88 %
Max. Rendite p.a. +42,36 %
Seitwärts +11,88 %
Seitwärts p.a. +42,38 %
Discount 34,59 EUR
Discount +63,23 %
Outperf. bis 61,20
Verlust ab 20,11
Spread 0,100 EUR
Spread rel. 0,49 %
Emission 03.11.08
Laufzeit 20.03.09
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   Wed Jan 14, 2009 2:21 am

velkámedvědice napsal:
Ahoj Pablo! Jak jsem Ti včera předeslal,snížil jsem vybraný GSOOX5,z 20% na 5,5%. Koupil jsem agrsivnější DE000CM1JKD3 ve výši 5%,po knick in,bude při menším keschi stejný účinek v absolutní hodnotě,přičemž jsem si uvolnil prostředky pro další účinnější hedging.Při proražení knock inu malá nadhodnota,takže to za prve růstová část PF bohatě vynahradí,a po té,co by se z něj stal obyčejný revers,se stanem ziskovým.Určutě po případném Obama efektu totiž počítám s následnou korekcí. V případně opačného vývoje,kteří nazývají kluci pátou výplachovou vlnou,vydělá přímo více a to i pro výše položenou bonus hranici. Ať se daří v práci!Ani nevím,jestli máš v nové internet,nebo tady blábolím zbytečně oo))!

Ahoj VM !

Díky za info, Tvé sms pečlivě registruji, jen nestíhám vždy reagovat, protože jsem zavalen papírováním v rámci finální fáze celé té velké akce, na které již pár měsíců pracuju ... Jinak souhlasím - GS0X5Z je sice téměř jistota, je však již také prakticky vyčerpán, takže přestup na účinnější zajištění je jistě na místě ... CM1JKD je dobrý papír - přesně jak píšeš, možná ještě o fous lepší by byl CM1PVX - sice o 100 bodů na DAXu nižší ochrana, ale zato o cca 2 % vyšší bonus, o asi 2 % menší nadhodnota a o zhruba 100 bodů výše položená bonus hranice ... Pak jsem našel ještě o něco rizikovější CM1PVY, který má knock-in na 5800 bodech tedy ochrana je cca 25 % a parametry má rovněž slušné ... Co Ty na to ? Zítra zvážím přestup ... Jsem teď doma, jinak v práci OK - rozkoukávám se, zatím více méně přesně dle očekávání, nicméně bude to chtít radikální úpravy (:o)) Měj se OK a pozdravuj holky ... Pablo
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   Wed Jan 14, 2009 3:30 am

Ahoj!!
Viděl jsem je všechny,když jsem vybíral.Ten agresivnější jsem zamítl,protože jsem prodal kozervativní hedging a nechtěl jsem se od této filozofie při prvním nákupu moc odchýlit.S tím,že v reversech vybuduji postupně zas minimálně 25% od nejkonzervativnějších.Proto jsem nechal i pět % v původním.Ty agresivnější chci postupem až na krátko po nějakém růstu,abych při korekci využil většího bonusu v pozičním obchodě.S obdobného důvodu jsem zvolil ten s knock -inem nad 6000 ,konkrétně 6100.Hodnoty se stále mění,nadhodnota u nich byla včera ráno zhruba u zbývajících dvou stejná,u mého byl bonus při koupi téměř 17%,díky kterému jsem toleroval 2% odstup v bonus hranici a šel jsem na větší jistotu.Bůh mi to odpusť.
A nebo jsem koupil první,co jsem viděl a teď kecám a kecám..oo))
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   Wed Jan 14, 2009 4:27 pm

Ahoj VM !

Jak jsem již avizoval přes sms - dnes "výměna" vyčerpaného GS0X5Z za CM1PVY ... koupeno za 96,50 s ochranou skoro 28 % při aktuálním bonusu přes 17 % a nadhodnotě něco nad 4 % ... Hezký den, Pablo
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   Wed Jan 14, 2009 5:07 pm

Ahoj! Taky jsem ho přikoupil!!Takže 5,5% CM1PVY

Naposledy upravil velkámedvědice dne Wed Jan 14, 2009 7:18 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 276
Registration date : 25. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   Wed Jan 14, 2009 6:57 pm

Díky za tipy, včera jsem se vrátil a hned jsem hledal nějaké nové reverzy na DAX, takže mi to pomohlo, zatím jsem to dnes využil bohužel jen jako obměnu za DB4CAB, škoda, že jsem toho nevyužil ve větším, ale aspoň něco...
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   Thu Jan 15, 2009 1:12 am

Ahoj !

Možná zajímavé papíry ke sledování - AA1DSE, CG1PXX, AA1DQX nebo AA1DS8 ... !?
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   Thu Jan 15, 2009 3:12 pm

Pro příznivce deepu,ranní nákup...
Komu stačí p.a. 18%.Nákup BN0K7S ve výši 4,5% PF Pokud bude dax 17.6.09 nad 3500,zisk p.a. 18%,absolutně 7,5%. V opačném případě ochrana až po 3269 indexu,pak se ztráta odečítá a začíná se od nuly...
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   Wed Oct 21, 2009 12:31 am

Ahoj všichni,
po delší době otvírám tohle téma,mám totiž pocit,že růstu dochází dech.Dnes ani lepší než očekávané výsledky podniků v USA nedokázaly přebít negativní zprávy z nemovitostního trhu.
Tak jsem začal hledat nějaké nové bonusreverzy na DAX.
Začal jsem a hned trochu koupil u GS.
Vydali jich v říjnu několik a mně se líbí nejvíc tyto dva:
Oba splatnost 18/6 2010 a bariera 6500 bodů čili ochrana 11,8%
GS19FB bonuscapvýnos 22,3%......33,5%pa...........nadhodnota 2,5%
GS19HT 12,8%......19,3%pa..........PODHODNOTA -4,8%
Těším se na vaše reakce a tipy.
Baryk
Návrat nahoru Goto down
Joseff
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 367
Registration date : 04. 07. 07

PříspěvekPředmět: S medvědy na indexy   Wed Oct 21, 2009 2:49 pm

Ahojte
baryk napsal:
Ahoj všichni,
po delší době otvírám tohle téma,mám totiž pocit,že růstu dochází dech.Dnes ani lepší než očekávané výsledky podniků v USA nedokázaly přebít negativní zprávy z nemovitostního trhu.
Tak jsem začal hledat nějaké nové bonusreverzy na DAX.
Začal jsem a hned trochu koupil u GS.
Vydali jich v říjnu několik a mně se líbí nejvíc tyto dva:
Oba splatnost 18/6 2010 a bariera 6500 bodů čili ochrana 11,8%
GS19FB bonuscapvýnos 22,3%......33,5%pa...........nadhodnota 2,5%
GS19HT 12,8%......19,3%pa..........PODHODNOTA -4,8%
Těším se na vaše reakce a tipy.
Baryk
Zdravím Baryku
Bonusy vypadají velice dobře, osobně bych však preferoval pro delší držení barieru na hodnotách 6600-6700. Nevím jak moc by klesl bonus, aby to bylo stále ještě atraktivní. Je to z důvodu, že kdyby byly proraženy současné velmi důležité rezisty( SP-1100-1150, DJ-10300). Pak by další důležité hodnoty byly u DAXU 6400-500. Bylo by tedy škoda aby byl proražen bonus o pár bodů. Pokud by jsi nějaký takový našel, zajisté bych jej nakoupil pro delší držení.
Trhy jsou nyní dosti překoupené, jak na ropě, zlatě, tak indexy jako takové. Současně se nachází u důležitých rezistů ( 50% Fibo). Je nyní tedy zcela rozumné zkusit nějaký bonus. V případě proražení rezistů je silný předpoklat, že se k těmto hodnotám i při dalším býčím sentimentu indexy navrátí na určitou dobu zpět. Zatím alespoň tolik, nějak mi nevychází čas.
Návrat nahoru Goto down
stenolez

Poeet p?íspivku : 36
Registration date : 12. 12. 08

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   Fri Dec 04, 2009 5:31 pm

GS19HT má ještě pořád podhodnotu, ale 6500 je celkem blízko.
Konzervativnější je GS19FQ. Bariéra 7000 do června, nadhodnota asi 2%, výnos 7,6%, tj. 14,3% p.a.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: S medvědy na indexy   

Návrat nahoru Goto down

S medvědy na indexy
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 2 z 4Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: