Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

Výkup mrtvol

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
AutorZpráva
jannastas
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 296
Registration date : 31. 12. 07

PříspěvekPředmět: Výkup mrtvol   Thu Oct 30, 2008 10:38 pm

v posledních dnech jsem začal zkoušet vykupovat mrtvoly warrantů před smrtí. Pohyby jsou v této fázi značně trhavé, ale zdá se, že to funguje. Počkám si, na den, kdy je ve vzduchu cítit změna trendu, jako dnes, nakoupím warranty poblíž KO a po změně trendu je rychle prodám. Dnes jsem nakoupil Bayer TB18YW za 0,48, HP DB79RJ za 0,48, Amazon CM5PAP za 0,85 a několik dalších drobných.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: Výkup mrtvol   Fri Oct 31, 2008 12:26 am

jannastas napsal:
v posledních dnech jsem začal zkoušet vykupovat mrtvoly warrantů před smrtí. Pohyby jsou v této fázi značně trhavé, ale zdá se, že to funguje. Počkám si, na den, kdy je ve vzduchu cítit změna trendu, jako dnes, nakoupím warranty poblíž KO a po změně trendu je rychle prodám. Dnes jsem nakoupil Bayer TB18YW za 0,48, HP DB79RJ za 0,48, Amazon CM5PAP za 0,85 a několik dalších drobných.

Ahoj Jannastasi !

Abych se přiznal, moc to nechápu ... předně Tebou uvedené papíry nejsou warranty, ale knockout certifikáty - takže pokud náhodou netrefíš směr a nepoužíváš-li stop-loss, hrozí u vysokých pák a s tím spojených blízkých KO bariér rychlá totální ztráta investice - při stávající volatilitě trhů mi to připadne skoro jako ruleta - záleží samozřejmě mimo jiné i v jakém % objemu ve vztahu k účtu takto spekuluješ ... Dále by mě zajímalo, proč v době, kdy zdá se dochází k poměrně strmé korekční rally medvědího trendu, volíš právě short certifikáty ? Spíše by mi dávalo smysl spekulovat krátkodobě na long pomocí warrantů - viz třeba dnes Erste nebo německé banky - např. takový CB70DU přidal dnes přes 60 % - je tam sice větší spread, ale KO nehrozí a na intradenní nebo krátkodobé spekulace s rozumně nastaveným SL mi to připadne relativně v pohodě ... Jde mi o ten obecný princip, jinak Ti samozřejmě přeji úspěch a gratuluji - u Tebou uvedených papírů jsi při svých nákupkách již ve slušném zisku (:o)) Pablo
Návrat nahoru Goto down
jopo66
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 288
Registration date : 24. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Výkup mrtvol   Fri Oct 31, 2008 3:59 am

S tebou sa Pablo co sa tyka certifikatov nechcem porovnavat, ale viem asi kde janastas prisiel k tym warrantom. Zrejme ma ucet u BJ ako ja, kde je napr. zmienovany TB18YW pomenovany ako UNLIMITED TURBO-PUT-WARRANT ON BAYER. Tento konkretny cert. nemozno nazvat mrtvolou, lebo ma paku okolo 5 a do KO 18 percent. Dodnes u BJ nerozumiem pomenovavaniu produktov, ale asi to bude roznou terminologiou u emitentov. Co sa tyka toho ze ide short, tazko oponovat - kazdy mame vlstnu hlavu - na daytrading sa mozno az tak nespali. Sam som zvedavy na zajtrajsok - koniec tyzdna, vyberanie ziskov, volby v USA na buduci tyzden - mozno sa mu aj zadari... Osobne som presvedceny ze USA to zapichnu zajtra v cervenych.
Mna by osobne potesilo, keby sa hlavne na CZ blue chips zapadny svet nepozeral s despektom - kurna ved za 330 O2 s tou divi co maju, aj ked bude 30 CZK musi kazde srdce spravcu fondu zaplesat :-) A je tam v SPADe zaujimavych /fundamentalne/ tych titulov viac.
To janastas - nech ti tie shorty vyjdu ...
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://www.jopo.sk
jopo66
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Výkup mrtvol   Fri Oct 31, 2008 4:22 am

Aby som len tak nekecal - toto je ten spravny adrenalin na KO - CB87YR...
Je to KO cert na S&P 500 :-) Na takyto som este nenasiel odvahu...
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Výkup mrtvol   Fri Oct 31, 2008 9:56 am

jopo66 napsal:
Aby som len tak nekecal - toto je ten spravny adrenalin na KO - CB87YR...
Je to KO cert na S&P 500 :-) Na takyto som este nenasiel odvahu...
Toto je něco podobného co jsem měl na mysli. Koupíš 1000 ks za 0,35 pokud správně odhadneš směr pohybu prodáš okolo 1-2 pokud neodhadneš prodáš za 0,2 nebo Ti to propadne. Samozřejmě, že ochrana 5%u indexu je víc než 10% u firemního papíru.
Předpokládám, že dnes budeme v červených a na tom jsem nákup postavil. Minulý týden jsem podobně nakupoval long a vše bylo v červených. Na VW jsem prodal se ziskem + 380%, Siemens +80% na dalších nějaké drobné v + i v -. Samozřejmě, že podobné obchody se nedají dělat s velkou částí portfolia. V této době však není pro peníze bezpečného přístavu. A tak se bavím s částí portfolia.
Uvidíme večer, zda z mrtvol vstanou noví bojovníci, nebo zda půjdou do hrobu. Smile
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Výkup mrtvol   Sat Nov 01, 2008 1:39 am

jannastas napsal:
Toto je něco podobného co jsem měl na mysli. Koupíš 1000 ks za 0,35 pokud správně odhadneš směr pohybu prodáš okolo 1-2 pokud neodhadneš prodáš za 0,2 nebo Ti to propadne. Samozřejmě, že ochrana 5%u indexu je víc než 10% u firemního papíru. Předpokládám, že dnes budeme v červených a na tom jsem nákup postavil. Minulý týden jsem podobně nakupoval long a vše bylo v červených. Na VW jsem prodal se ziskem + 380%, Siemens +80% na dalších nějaké drobné v + i v -. Samozřejmě, že podobné obchody se nedají dělat s velkou částí portfolia. V této době však není pro peníze bezpečného přístavu. A tak se bavím s částí portfolia. Uvidíme večer, zda z mrtvol vstanou noví bojovníci, nebo zda půjdou do hrobu. Smile

Ahoj Jannastasi !

Zajímalo by mě, jestli u těchto spekulací s vysokými pákami při malém objemu používáš stop loss nebo v případě netrefení se do správného směru prostě ponecháš KO certifikát svému osudu ... Pokud používáš SL - na kolik % jej nastavuješ ? Předpokládám, že při prudším pohybu podkladu navíc u vysokých pák nemusí být stejně SL příliš efektivní - emitenti s oblibou při větších výkyvech přestávají kotovat, takže i přes nastavený SL může dojít snadno ke knockoutu, protože papír se na přednastavený stop limit nebo stop market prostě neprodá ... je to tak nebo máš jinou zkušenost ? Jinak gratuluji k VW - super trefa ! Hezký víkend, Pablo

Naposledy upravil Pablo dne Sat Nov 01, 2008 2:02 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Výkup mrtvol   Sat Nov 01, 2008 2:01 am

jopo66 napsal:
S tebou sa Pablo co sa tyka certifikatov nechcem porovnavat, ale viem asi kde janastas prisiel k tym warrantom. Zrejme ma ucet u BJ ako ja, kde je napr. zmienovany TB18YW pomenovany ako UNLIMITED TURBO-PUT-WARRANT ON BAYER. Tento konkretny cert. nemozno nazvat mrtvolou, lebo ma paku okolo 5 a do KO 18 percent. Dodnes u BJ nerozumiem pomenovavaniu produktov, ale asi to bude roznou terminologiou u emitentov ...

Ahoj jopo66 !

Souhlasím, že informace udávané BJ nebo jinými servery jsou často zavádějící, navíc emitenti si mohou svůj produkt pojmenovat jak chtějí a někdy z toho plynou zmatky v terminologii ... V každém případě jsou 2 hlavní skupiny pákových produktů se zcela odlišnou konstrukcí - 1) Warranty - na německých serverech označované často také jako Optionsscheine - tedy něco jako opční listy a 2) KO (knockout) certifikáty či Turbo certifikáty ... Nemělo by se to zaměňovat - jde o úplně jiné produkty ... na BJ jsou však myslím - alespoň v trading okně - všechny pákové produkty chybně označovány jako warranty ... Jinak zvláště skupina KO certifikátů je terminologicky velmi pestrá a prakticky co emitent, to jiné označení - Wave, Wave XXL, Turbo long, Turbo short, Turbo bull, Turbo bear, Turbo call, Turbo put, Mini long, Mini short, Smart unlimited turbo a ještě mnoho dalších, někdy do toho názvu přimíchají dokonce i ten Optionsscheine i když nejde o warrant ... nicméně se jedná v podstatě vždy o totéž - turbo long nebo turbo short KO certifikát ... Ať se Ti daří, Pablo
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 373
Registration date : 06. 11. 07

PříspěvekPředmět: Re: Výkup mrtvol   Sat Nov 01, 2008 2:26 am

Zdravím Pablo,

z osobní zkušenosti mohu říci, že nelze věřit žádným informacím, ale jen těm, které uvádí emitent. Ten jediný je povinen publikovat správné údaje, ani informacím na burze nelze věřit. Sad

Je to doopravdy velký problém, že není sjednocená terminologie, je nutné studovat indormace od emitenta, aby člověk věděl, co vlastně chce obchodovat.

Obchodovat vysoce pákové K.O. certifikáty nemusí být špatná věc, jen musí mít člověk stanovený moneymanagement. V reálu jsem to zkoušel jen jednou a funguje to dobře. K.O. bariéru jsem si zvolil dle plánovaného SL (takže jsem se nemusel zabývat psychikou, jestli při atakování plánovaného SL ztrátu realizovat či ne) a objem obchodu dle SL. Takže člověk nemůže prodělat více, než standardně plánuje ztrátu na obchod.

Pokud se dodržují tyto pravidla, tak myslím, že to je O.K.
K.O. bariéra byla shodná s hodnotou basispreis, poplatky za prodej byly ve výši nakoupeného množství * odkupní ceny 0,001 EUR/ks. takže naopak se ušetří jeden poplatek při prodeji, když jsi donucen vystoupit na SL.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://proinvestory.cz
jopo66
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Výkup mrtvol   Sun Nov 02, 2008 3:30 am

To Piti:

Ja som dopsial skusal len KO certy od Commerz a DB mimoburzovo. Obchodujem cez BJ. Uz to tu sice bolo v nejakom topicu ze sa daju niekde nastavovat SL a podobne veci, ale zaujimali by ma konkretne postupy ake pouzivas ty, aby si pri KO s velkou pakou mohol nastavit automaticky SL (pripadne aby sa ten SL plavajuco posuval nahor vzdy o nejake vopred nastavene percento pod aktualnu hodnotu podkladu). A este je otazka ako ho nastavit. Obvykle som sa hral len s pakou okolo 5 a sledoval to - da sa to drzat niekolko dni a pri tejo volatilite sa da ist dolu potom aj do 30 percentnej straty. Problem su tam poplatky. U BJ 10,95 EUR za obchod. Takze v malom sa o robit neda... Minimum aspon 700-1000 EUR.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Výkup mrtvol   Sun Nov 02, 2008 1:36 pm

Ahoj Jopo!
U Comerz jsou poplatky nižší o 3 eur,tuším bez velikosti objemu
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Výkup mrtvol   Mon Nov 03, 2008 12:14 pm

Pablo napsal:

Zajímalo by mě, jestli u těchto spekulací s vysokými pákami při malém objemu používáš stop loss nebo v případě netrefení se do správného směru prostě ponecháš KO certifikát svému osudu ... Pokud používáš SL - na kolik % jej nastavuješ ? Předpokládám, že při prudším pohybu podkladu navíc u vysokých pák nemusí být stejně SL příliš efektivní - emitenti s oblibou při větších výkyvech přestávají kotovat, takže i přes nastavený SL může dojít snadno ke knockoutu, protože papír se na přednastavený stop limit nebo stop market prostě neprodá ... je to tak nebo máš jinou zkušenost ? Jinak gratuluji k VW - super trefa ! Hezký víkend, Pablo
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Výkup mrtvol   Mon Nov 03, 2008 12:33 pm

Pablo napsal:

SL používám, okolo -30%, ale máš pravdu v tom, že moc nefunguje a při rychlých pohybech dochází k proražení. ale objemy jednotlivých titulů nejsou velké maximálně okolo 2000ks.
Jak jsem vysledoval, tak emitenti mají u těchto papírů k dispozici omezené množství obvykle 1000-2000 ks. Předpokládám, že to souvisí s množstvím akcií podkladu, které drží. Takže pokud se Vám nedaří u emitenta získat kurz (používám to pro informaci i při nákupu přez burzu), tak snižte objem.
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 373
Registration date : 06. 11. 07

PříspěvekPředmět: Re: Výkup mrtvol   Tue Nov 04, 2008 8:40 pm

Já jsem u vysoce pákového K.O. cert. žádný SL nepoužíval, to byla K.O. bariéra. Takže kdybych používal běžně při tradingu např. SL 500 EUR, tak nakoupím za 500 EUR tyto K.O. certifikáty. Když to nevyjde, (což v mém případě nevyšlo a K.O. bariéra byla prostřelena), přijde o celou pozici a ještě ušetřím 1 poplatek (malá náplast za realizovanou ztrátu Smile )
Samozřejmě je to strategie pro ID obchody nebo max. swingy poblíž klíčových např. S/R úrovní.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://proinvestory.cz
Jari
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 276
Registration date : 25. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: Výkup mrtvol   Tue Nov 04, 2008 11:40 pm

Až si na to najdu čas, tak vám popíšu, jak jsem obchodoval KO "mrtvoly" já asi před 4 lety, když to byla ještě celkem novinka. No, zkusím to popsat zkráceně: měl jsem na to super strategii, která spočívala v nákupu KO na indexy DAX či ESX mezi 17:45 a 20h, když tyto indexy zavírali jen těšně u KO hranice např. za 5 centů (tehdejší páka u DAXu cca 800:1). V afteru i kdyby L-DAX protl KO, nic to neznamená, určující jsou pouze kurzy od otevření do zavření. Jediné na co jsem čekal, bylo jak velký skok udělá DAX mezi uzavřením a otevřením, tehdy byl průměrný "skok" cca 0,5% a vcelku 50:50 nahoru i dolů. Pokud ten skok byl směrem skrz KO, nic se neděje, holt jsem KO, přišel jsem o 5 centů, ztráta tedy 100%, ale samozřejmě jsem investoval jen cca 5% z celkového objemu, takže jedno KO mě nezničilo. Šlo mi jen o to, že když příště skočí DAX v mém směru, při průměrném skoku nevydělám "jen" 100%, ale 0,5%x800=400%. Tzn. že to byla v podstatě pouze hra červená/černá, nicméně když padla špatná barva, prodělal jsem 100%, když padla správná barva, vydělal jsem v průměru více než 100% a dlouhodobě jsem rychle zvyšoval vložený kapitál do této strategie. Bohužel však fungovala zhruba rok, než si emitenti všimli, že je pro ně nevýhodné nabízet KO certifikáty u KO hranic za fér ceny za několik málo centů. Nejdříve přistoupili k tomu, že nekotovali ask pod 10 centů, později pod 20 centů nebo roztahovali spready nebo kurzy pod 10 centů dávali až pouze pokud v afteru DAX prolomil KO třeba o více jak 1%, čímž tuto strategii zničili. Byly to super časy, přesto tahle strategie nebyla nic se začátky marketingových akcí na podporu prodeje certifikátů, na tom se dalo bez rizika neskutečně rejžovat, emitent např. nabízel nákup bez spreadu od určitého obejmu, pokud koupíte mimoburzovně (tenkrát ještě jedině telefonicky) a spready na certifikátech na burze byli cca 1,5%, nebylo nic jednodušího, než si koupit mimoburzovně bez spreadu něco konzervativního, co se mezidenně hýbalo tak max. o 0,5% a na čem byli i na burze alespoň nějaké trochu slušnější objemy a postavit se kousek pod ask a vyprodat to a znovu nakoupit mimoburzovně bez spreadu a znovu a znovu... Jééé, to je nostalgie, tenkrát to bylo tak jednoduchý, než si emitenti všimli svých chyb, kterých bylo mraky... Nyní oslavujeme každou příležitost, které jsou navíc pouze jednorázové jako byla ML0AQD před 14 dny apod., ale pořád to jde, jen to chce víc hledat, ale v začátcích bylo tolik příležitostí a hlavně vydržely třeba půl roku/rok...
Návrat nahoru Goto down
jopo66
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Výkup mrtvol   Wed Nov 05, 2008 2:13 am

To Jari:

Tak smekám klobouk... Nájsť takúto dieru v systéme emitenta je frajerina... To sa fakt asi podari malokomu. Takuto haluz dnes najst, tak idem za rok do dochodku :-)
Návrat nahoru Goto down
Wolfram
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 61
Registration date : 06. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: Výkup mrtvol   Wed Nov 05, 2008 2:16 am

Jari: Kdo umí, ten umí... Very Happy Chce to hledat a přemýšlet, marná sláva...
Návrat nahoru Goto down
jopo66
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Výkup mrtvol   Wed Nov 05, 2008 2:32 am

Tak ma napada jedna strategia na KO certifikaty, ktoru by bolo dobre preverit. V minutovych grafoch na indexy je vidiet, ze pri otvarani trhov byva velka volatilita - pri kladnych futures do minusu. Chcelo by odsledovat, ako tuto situaciu zvladaju emitenti certifikatov na mimoburzovnych trhoch bank... Myslite, ze v tych 2-3 minutach uz to maju osetrene a vobec nekotuju, alebo by tam mohla byt diera? Sorry ak som moc velky optimista, ale Jariho story ma zaujala.. Myslim, ze za otestovanie nic nedame a treba "otestovat" emitentov, ako sa v tomto case chovaju ...
Návrat nahoru Goto down
lemming
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 221
Registration date : 14. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: Výkup mrtvol   Wed Nov 05, 2008 10:38 am

Podle mne tohle maji osetrene dobre...

Kamarad ma zas nasledujici strategii: Vypozoroval, ze emitent u warrantu na tezarske spolecnosti v premarketu kotuje warrant podle futures na indexy a ne podle premarketu dane akcie. Tedy pokud jdou napriklad indexy dolu a komodity nahoru, tak jsou warranty drsne podhodnoceny. Ale taky mu to fungovalo nejakou dobu, pak uz tech prilezitosti silne ubylo.

Navic emitenti pokud mel otevrenou pozici, tak drzeli warrat podhodnoceny i po otevreni a cekali, jestli se situace neobrati - muselo to jet nahoru o hodne, aby vydelal. Samozrejme jakmile prodal, tak oceneni warrantu spravili.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Výkup mrtvol   

Návrat nahoru Goto down

Výkup mrtvol
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: