Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

Inline warranty

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
AutorZpráva
feardes

Poeet p?íspivku : 10
Registration date : 21. 09. 08

PříspěvekPředmět: Inline warranty   Fri Nov 14, 2008 12:46 pm

Ahojte, zkoušeli jste někdo místo turbo certifikátů inline warranty? Pokud ano jaké s nimi máte zkušenosti?
Např. CM5PEW inline warrant na DAX vyplati 17.12.2008 celkem 10€ (t.j. cca 21% za měsíc) pokud se do té doby DAX udrží v koridoru 3500 a 6500 bodů. Pokud to ale nevyjde tak hrozí totální ztráta. Takže jedině se stop lossem který ale bohužel nejde nastavit u emitenta.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Piti
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 373
Registration date : 06. 11. 07

PříspěvekPředmět: Re: Inline warranty   Fri Nov 14, 2008 1:17 pm

Já jsem ještě nikdy tyto instrumenty neobchodoval, ale před pár měsíci jsem se snažil pochopit jejich konstrukci. vypadá to jako 2 binární opce (Call+Put), bohužel pokud je proražena jedna bariéra, tak má držitel smůlu.

Napadlo mě to obchodovat agresivně, když je podklad u jedné z bariér a je předpoklad otočky. SL jsem neplánoval řešit, objem obchodu by byl ve výši SL, takže např. by se provedl nákup za 500 EUR (podle toho jak kdo používá finanční SL), s cenou max. 2,5-3 EUR, aby bylo co nejvyšší RRR
Výhodou oproti K.O. certifikátům je, že čas je na naší straně, takže pro max. výnos stačí, aby se podklad udržel v daném koridoru, což je vlastně agresivnější obdoba koridor bonus certifikátů.

Jsou to zatím jen mé toretické úvahy.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://proinvestory.cz
baryk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 12. 09. 08

PříspěvekPředmět: Re: Inline warranty   Sun Nov 16, 2008 8:16 pm

Ahoj všichni,
momentálně to vychází na cca 26% za 1M při 25% ochraně.To by se mělo za cca 2% PF zkusit.Dík za tip.V Po jdu do toho.Názory?
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Inline warranty   Sun Nov 16, 2008 8:39 pm

No jestli to chceš zkusit s 2% portfolia, tak můžeš, já bych počkal na výraznější pohyb DAX. Já totiž nyní očekávám, že to půjde silněji down nebo up, což by ve skutečnosti pokud by nastala jakákoliv varianta mohlo pohnout s cenou níže. Střed koridoru je 5000 b., takže se nyní nacházíme blízko středu, tj. "warrant" je teoreticky skoro nejdražší.

Na druhou stranu 2% PF není moc, takže jako reálný papertrading Smile by to mohlo být dobré, popřípadě zauvažuj pokud se to doopravdy výrazněji pohne o dalším navýšení pozice.
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Inline warranty   Mon Nov 17, 2008 9:20 am

Můj předpoklad je,že do konce roku může jít DAX jen mírně nahoru přes 5000 bodů,což se zkracující se dobou do splatnosti bude papír zdražovat.
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 296
Registration date : 31. 12. 07

PříspěvekPředmět: Re: Inline warranty   Tue Nov 18, 2008 10:25 am

baryk napsal:
Můj předpoklad je,že do konce roku může jít DAX jen mírně nahoru přes 5000 bodů,což se zkracující se dobou do splatnosti bude papír zdražovat.
Z čeho pramení tvůj optimismus, že DAX půjde přes 5000? Možná krátkodobě, ale jinek se dá předpokládat, že to půjde pravděpodobně dolů pod 4000.
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Inline warranty   Tue Nov 18, 2008 12:01 pm

jannastas napsal:
baryk napsal:
Z čeho pramení tvůj optimismus, že DAX půjde přes 5000? Možná krátkodobě, ale jinek se dá předpokládat, že to půjde pravděpodobně dolů pod 4000.
Psal jsem,že do konce roku může jít DAX jen mírně nahoru přes 5000 bodů,ne že půjde přes 5000 bodů.V tom necítíš rozdíl ?!
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Inline warranty   Fri Nov 21, 2008 1:41 am

Ahoj všichni,
koupil jsem toho jen trochu na zkoušku jen za 1000E.Ale není mi jasné,kdy platí bariery?U warantů rozhoduje hodnota podkladu při splatnosti,ne?Tady je to jinak?Děkuji předem za odpověď.
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 296
Registration date : 31. 12. 07

PříspěvekPředmět: Re: Inline warranty   Fri Nov 21, 2008 10:14 am

Baryku,
Dnes by měl jít DAX nahoru, ale nad 5000 to nebude. Smile
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Inline warranty   Fri Nov 21, 2008 10:42 am

Zdravím baryku,

bariér nesmí být dosaženu v průběhu života tohoto instrumentu (nevím jak ho správně nazvat Happy ), jinak tento instrument ztrácí hodnotu. Jsou to bariérové (binární) opce, takže při dosažení jedné z bariér cena=0.

Max. výnos 10 EUR obržíš, pokud při expiraci bude podklad mezi 3500 a 5000 b.
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Inline warranty   Fri Nov 21, 2008 11:40 am

Ahoj Piti,
ještě jednou díky za odpověď,ikdyž mě moc nepotěšila.To by tomu neměli říkat warrant,ale třeba koridor KO,nebo tak nějak Sad
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Inline warranty   

Návrat nahoru Goto down

Inline warranty
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: