Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

Když babka s dědkem trhali řepu

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : 1, 2, 3  Next
AutorZpráva
Joseff
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 367
Registration date : 04. 07. 07

PříspěvekPředmět: Když babka s dědkem trhali řepu   Mon Nov 17, 2008 1:24 pm

Zdravím zdejší uživatele.

Abychom tady jenom tak planě nepolemizovali o TA a fundamentu, navrhuji dát síly dohromady a určit společně důležité suporty a rezisty, ve kterých by se měli pohybovat indexy po zbytek letošního roku a také roku 2009. Na základě těchto závěrů by bylo možno zdejšími odborníky najít vhodné certifikáty a samozřejmě také individuálně přizpůsobit obchodování na akciích.

Když se podívám na měsíční grafy, tak je dle mého názoru vidět, že jsou hluboce přeprodané a také blízko důležitých suportů což by znamenalo, že by tedy měli jít nějakou dobu pravděpodobně do strany v určitém pásmu. Jelikož jsme stále v medvědím trendu, tak stále případné nárůsty beru jenom jako RTC. Z toho důvodu je dle mne nyní nejjistější pohyb do strany, na které jsou nejvhodnější certifikáty.

Zde jsou mé měsíční grafy hlavních indexů na kterých jsem vyznačil FIBO úrovně a dle mého názoru důležité S+R.
Tenhle nápad vznikl momentálně a tak není nijak speciálně připravený.
Pokud by někdo potřeboval nějakým způsobem změnit graf, popřípadě přidat nějaký indikátor, není žádný problém - stačí napsat

Čekám na bohatou diskusi, své další názory přidám později, v hrubých rysech jsou vidět již na grafech.
S+R by byli určeny pro každý typ certifikátů samostatně.

Hezký a úspěšný den všem přeje: Joseff
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Tue Nov 18, 2008 1:59 pm

Ahoj Joseff!! Co se týče rezistencí,máš v poště email.Co se týče pohybu do strany podívej ne deepy discounty ML0APP a CM1HLN.Bonusy GS1KGJ nebo GS1KGH.Bonus capy SG0Y9X,SG0Y9V,SG0Y93,SG0Y90 a podobně.Chce to upřesnit zadání.Zareaguj emailem nebo přes LB.Drž se!!!
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Wed Nov 19, 2008 3:09 am

Ahoj Joseffe !

Srdečně Tě zdravím ... Z těch deepů na indexy je dnes opravdu asi nejlepší ten ML0APP ... Jinak přidávám i já svou trošku snad zajímavých certifikátů do mlýna : CG1NPC - deep discount Allianz, p.a. 36 %, cap 22,50, discount 62 %, maturita 3/2009, CG1PXF - deep Siemens, p.a. 18,30 %, cap 20, discount 57 %, maturita 6/2009 ... Dále pár bonus capů s vysokými ochranami a krátkou maturitou na indexy : AA1DS3 - Amex Gold Bugs bonus cap, bonus + cap 190, knock-in 85, p.a. 29,80 %, ochrana 52,5 %, quanto, maturita 6/2009, podhodnota skoro 9 %, GS1KH4 - bonus cap DJ Euro Stoxx 50, bonus + cap 2750, knock in 1250, ochrana 48 %, p.a. 24,6 %, maturita 6/2009, nadhodnota 0,88 %, CM1GAB - bonus cap DAX, bonus + cap 4950, knock in 2700, ochrana 41 %, p.a. 36,3 %, maturita 3/2009, podhodnota bezmála 3 %, AA1DSW - bonus cap S+P 500, bonus + cap 950, knock in 500, ochrana 41,8 %, maturita 6/2009, p.a. 24.93 %, podhodnota 2,8 %, quanto, a na závěr něco pro gamblery - SG0XLU - bonus cap RDX, bonus + cap 950, knock-in 375, ochrana 43,2 %, maturita 3/2009, p.a. 114,2 %, nadhodnota 11,6 % ... Je to zatím jen hrubý nástřel - jak píše VM - chce to upřesnit zadání (:o)) ... Těším se na (nejen Tvoje) reakce ... Měj se OK, zatím ahoj, Pablo
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Wed Nov 19, 2008 2:38 pm

Ahoj Joseff!!

Podívej se na https://citibankinternational.co.uk/germany/DE/traders.asp?pageid=266&pkpnr=84870 a prosím,co nejdřív odpověz.Pabla jsem pozdravoval,jeho reakci si četl.Jelikož jinak zřejmě s Tebou řepu tahat nikdo nechce,odpověz klidně opět emailem.

Díky měj se!!
Návrat nahoru Goto down
Joseff
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Když babka s dědkem trhali řepu   Wed Nov 19, 2008 6:48 pm

Ahoj VM a Pablo

Díky za vaše reakce, předpokládal jsem však, že nejdříve vyřešíme možné pravděpodobné scénáře a až pak ty certifikáty. Je pro mne zarážející, že nikoho jiného tohle téma nezajímá. Já myslel, že to je to nejdůležitější proč jsme vůbec tady!!!
Včera večer jsem měl nečekanou návštěvu a dnes dopoledne jsem byl navštívit Pablovi kolegy s tím mým, jak oni to nazývají "pahýlem" a tak jsem se téměř k ničemu nedostal. Doufám, že dnes večer to již vyjde.
Stále však ještě čekám, zda se přece jenom ještě nenajde někdo s nějakým názorem, vždyť snad podle nějakého názoru musí tito lidé obchodovat!!! Pokud se někdo bojí jít s kůží na trh, myslím, že je všem jasné, že víme, že nic nevíme lol .

Všem tady přeje hezký a úspěšný zbytek dnešního dne: Joseff
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1052
Registration date : 01. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Wed Nov 19, 2008 7:43 pm

Ahoj Josefe mě to zajímá jen nemám čas a furt čakám na týdenní low low Smile

zdenek
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 02. 08. 08

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Wed Nov 19, 2008 9:12 pm

Ahoj Joseffe,

me to take zajima a tuhle diskuzi sleduju. Protoze jsem vsak v TA zacatecnik, moc prispevku ode me necekejte. Nicmene diky, ze to tady trochu zije.
Návrat nahoru Goto down
Joseff
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Když babka s dědkem trhali řepu   Wed Nov 19, 2008 10:15 pm

Joseff napsal:
Abychom tady jenom tak planě nepolemizovali o TA a fundamentu, navrhuji dát síly dohromady a určit společně důležité suporty a rezisty, ve kterých by se měli pohybovat indexy po zbytek letošního roku a také roku 2009.
zdenek napsal:
Ahoj Joseffe,
me to take zajima a tuhle diskuzi sleduju. Protoze jsem vsak v TA zacatecnik, moc prispevku ode me necekejte. Nicmene diky, ze to tady trochu zije.
Ahoj Zdeňku

Díky za Tvůj zájem.
V mém příspěvku se píše o TA a fundamentu, úplně tedy stačí říct vlastní názor a představu, jak si kdo myslí, že se budou trhy pohybovat. Zda budou růst, půjdou stranou či budou klesat a přibližně v jakých rovinách založených na jakémkoli vlastním úsudku. Pokud by byl k tomu přidán i důvod, proč si to kdo myslí, bylo by to OK.

velkámedvědice napsal:
Jelikož jinak zřejmě s Tebou řepu tahat nikdo nechce.....
Ahoj VM
No ono už to tak v dnešní době chodí. Na řepu se nikomu nechce, každý by nejraději až to masíčko Very Happy.
Návrat nahoru Goto down
zdenek
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Wed Nov 19, 2008 10:47 pm

Ja uz jsem vsechny reverse bonusy prodal a na dalsi pokles nesazim. I kdyz mozna jeste budou akcie nejakou dobu klesat, zda se mi, ze jsou jiz dost levne na to, aby se je vyplatilo kupovat. Jak uz jsem tu nekde psal, dost levne se mi zdaji napr. ceske akcie. Muj posledni nakup je NWR za 70 Kc.

Takze chlapi, jestli NWR jeste nemate, tak premyslejte... blizi se dlouha a kruta zima... a cim hodlate topit? No? Plyn v lednu zdrazi, do lesa na drivi porad chodit nemuzete, protoze jinak vas hajny brzy lapi a kdyz budete topit elektrinou, tak se vam z uctu od rozvodnych zavodu zatoci hlava. Takze co vam zbyva? NWR je vase spasa. Az klesne poptavka po uhli, tak vas mozna nechaji trochu narubat do uhlaku a doma se zahrejete.
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 373
Registration date : 06. 11. 07

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Wed Nov 19, 2008 10:51 pm

Ahoj Joseffe,

teprve nedávno jsem opustil na DAX teorii, že stávající korekce je pouze ozdravnou korekcí růstového trendu 2003-2007 a začal jsem se dívat trochu více do historie, na DAx až do roku 1981 od kdy mám k dispozici data.
Při podobné analýze DJIA jsem zjistil na ještě větší historii, že za konec velké recese 1966-1982 u amíků a nastartování růstového trendu na akciích lze považovat datum polovinu srpna 1982. Od té doby přes některé větší korekce trh rostl až do března 2000 tempem přes 18% p.a. Při zpětném pohledu je jasné, že tento tůst není dlouhodobě udržitelný a zároveň normální. Březen 2000 považuji za začátek návratu trhů do "normálu" a v současné době probíhá druhá část srovnání trhů. Pominu, že nám mezitím vznikla realitní a komoditní bublina, která některé indexy vyhnala na několikanásobek vůči high z roku 2000. Při low v roce 2003 na DAx bylo průměrné roční zhodnocení od r. 1982 nad 8% p.a. a nyní se opět blížíme k této hodnotě.

Otázkou je jak hluboký bude stávající pokles. No zatím zastávám optimistickou variantu, že se bude opakovat období 1966-1982, přičemž už polovinu máme za sebou, kdy se trhy pohybovaly v širokém kanálu.
Podle mě se nacházíme blízko dna, jestli se DAx na chvíli propadne do pásma 3500-4000 b. jak to vidím já, mě už netrápí, poté nebo bez tohotio propadu předpokládám růst, který ale bude opět vystřídán hlubokým poklesem. Aktuálně jsem v long pozici přes vertical debet opční spread 4000-4500/16.12.2009.

Fundamentálně to vidím asi takto: Balíčky, které jsou a budou realizovány pomůžou opět nastartovat ekonomiku, ale až dojde na splácení těchto obrovských dluhů, které si museli jednotlivé vlády udělat, dojde opět k propadu trhů. Takhle nějak to vidím všeobecně, hlouběji jsem se tím nezaobíral.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://proinvestory.cz
jannastas
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 296
Registration date : 31. 12. 07

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Wed Nov 19, 2008 10:55 pm

Ahoj Joseffe!
Už jsem se tu pokoušel rozjet podobnou řeč, ale nikdo na to nereagoval. Můj názor je ten, že vše ještě půjde dolů. Ještě nekrachovaly hedge fondy. Předpokládám, že na dno narazíme okolo poloviny příštího roku. To co souvisí s auty, letadly, bankami a baráky půjde nejhlouběji (ostatně už teď je to vidět). Toto se velmi tvrdě dotkne i ČR.
Další cca 2 roky se budou trhy plácat a půjdou stranou.
Rád bych aby jsme vytipovali obory (případně komodity) a v těch oborech leadery kteří mají šanci pro vzestup.
Jedním z těchto oborů je podle mého názoru solární technika a vše co souvisí s úsporami energií. Nenechme se ukolébat tím, že je teď ropa levná, k nárůstu opět dojde a to si uvědomují takřka všichni.
Návrat nahoru Goto down
zdenek
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Wed Nov 19, 2008 11:02 pm

Jeste neco k tomu, kam se budou pohybovat trhy: NEMAM TUSENI. Ale stejne jako Warren verim, ze dlouhodobe se akcie vyplati.
Celkove se mi zda, ze pokles nekterych titulu je fundamentalne tezko zduvodnitelny (i pri zapocitani tezke recese) a pripisuji jej panice na trzich. Tato panika by mela brzy (behem nekolika mesicu) skoncit a akcie by se mely vratit k nejake rozumne cene. Napr. pomer ceny Orca a jeho NAV je podle meho nazoru tezko zduvodnitelny i pri zapocteni ocekavaneho poklesu cen nemovitosti a nedokonceni nekterych projektu.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Wed Nov 19, 2008 11:54 pm

Ahoj Radku!!
Ty ty své příspěvky tak rychle mažeš,že je nestačím číst!!!
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 123
Registration date : 25. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Thu Nov 20, 2008 12:16 am

jannastas napsal:
Ahoj Joseffe!
Jedním z těchto oborů je podle mého názoru solární technika a vše co souvisí s úsporami energií. Nenechme se ukolébat tím, že je teď ropa levná, k nárůstu opět dojde a to si uvědomují takřka všichni.

Já bych doporučoval důrazně ruce pryč od firem na solární techniku, mám na mysli vyrobce zařízení pro fotovoltaické instalace, zejména solární panely. Celý obor v minulosti prudce rostl v důsledku masivních dotací výkupních cen z fotovoltaických instalací ( v ČR letos výkupní cena 13,40 Kč / kWh ). Enormní nárust instalací vyhnal vysoko ceny křemíku, solárních článků a solárních panelů a podnítil výrobní investice. Nekontrolované subvencování fotovoltaických instalací ale způsobuje, že vlády z rozpočtů nebudou moci takle štědře subvencovat. K radikálnímu řešení přistoupilo letos Španělsko, když řeklo dost, přislíbené výkupní ceny pouze pro instalace dokončené do 30.09.2008.

Myslím, že státní rozpočty budou v nejbližších letech řešit jiné priority, než dotování soukromých fotovoltaických instalací a tak tučné léta výrobců se asi nebudou opakovat.
Návrat nahoru Goto down
fido

Poeet p?íspivku : 27
Registration date : 18. 01. 08

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Thu Nov 20, 2008 2:57 pm

Plný souhlas, že zákad je předpoklad trendů a až pak výběr nástrojů. Ale už jsem se trochu spálil v podcenění poklesu, tak váhám cokoli vyslovit abych to tohle slušné forum zbytečně nezapleveloval.
Blízký je mi spíš fundamentální přístup který výše (a u uranu) naznačil Piti. Tedy dlouhodovbá základní lajna "přiměřeného růstu" v ekonomice příp. odvětví - řekněmě 5-15% ročně (??). Takhle jsem to viděl na DJI tak 7000, ale moc jsem si před rokem nevěřil.
Přes základní trend ale interferují "vyšší harmonické" vlivy emocí, dostupnosti peněz, chování fondů (hedge, redemptons) atd ... Ty mohou superpozicí vytvářet až jakési "freak waves" dosahující násobků (akcie jaro 2007, pak komodity).
Cítím že nemám data a čas vyhodnocovat rozumný odhad.
Takže jen dojem: Trh nemusí být podceněný ale stabilnější dno snad není daleko. Dlouhodobější problémy financování a poklesu zisků budou, jak se zdá, trvat déle - VIX by se měl uklidnit a pak pohyb do strany, US už možná brzy mírně nahoru, Evropa zpoždění, EM - nevím, tady jde o emoce.
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Thu Nov 20, 2008 8:06 pm

Takže takhle to vypadá na DAX, situace do 24.10.2008

Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 296
Registration date : 31. 12. 07

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Thu Nov 20, 2008 10:16 pm

podle toho co se v poslední době děje, tak se dá očekávat, že DAX půjde minimálně na 2200 jako v roce 2003. V posledních dnech jsem skončil s optimismem a mimo malé části portfolia (kterou mám v pákách na zlato a střídavě spekuluji nahoru a dolů v průběhu 1-2 dnů), jsem vše vyměnil za shorty na různé akcie. Během týdne jsem se dostal +18%. Vybíral jsem takto: prošel jsem akcie DAX a DJ podíval jsem se na historii a vybral jsem akcie které neklesly pod hodnoty roku 2003, na tyto akcie jsem vybral shorty, které mají ochranu výš než nejvyšší hodnoty za poslední 2 měsíce a ty jsem koupil. nebudu je prodávat pokud se nebudu blížit KO. Děj se vůle boží... Smile
Na jaře budu buď bohatší, nebo chudší...
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Fri Nov 21, 2008 10:47 am

No já tak hluboký pokles rozhodně neočekávám, DAX 30 v roce 2000-2003 zkorigoval o téměř 73%, DJIA "pouze" o necelých 38% a S&P 500 o 49%.

Na druhou stranu nemohu tvrdit, že tvá varianta určitě nenastane, pouze nechci domyslet, kam by se museli zřítit při DAX 30=2200 b. jiné indexy. Sad
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

Registration date : 12. 09. 08

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Fri Nov 21, 2008 12:00 pm

Já TA moc nerozumím,myslím si ,že je to něco mezi císařovými novými šaty a když nebude pršet nezmoknem.ALE zatím se situace vyvíjí hůř než jsme,aspoň většina, předpokládali.Dax ztratil za rok skoro 50%.Není důvod proč by neměl ztratit za další rok stejně.A jsme u + - 2000 bodů.Z tohoto pohledu jsou i zde na foru uváděné deep discounty na ES50 a DAX problematické(ikdyž zde asi nehrozí výraznější ztráty) o bonusech ani nemluvě.ML0APP mám v PF.Tak opatrně a dát půl penízků na rok na spořící účet. Smile
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Fri Nov 21, 2008 12:03 pm

Já TA moc nerozumím,myslím si ,že je to něco mezi císařovými novými šaty a když nebude pršet nezmoknem.ALE zatím se situace vyvíjí hůř než jsme,aspoň většina, předpokládali.Dax ztratil za rok skoro 50%.Není důvod proč by neměl ztratit za další rok stejně.A jsme u + - 2000 bodů.Z tohoto pohledu jsou i zde na foru uváděné deep discounty na ES50 a DAX problematické(ikdyž zde asi nehrozí výraznější ztráty) o bonusech ani nemluvě.ML0APP mám v PF.Tak opatrně a dát půl penízků na rok na spořící účet. Smile
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Fri Nov 21, 2008 12:34 pm

Ahoj Baryku!!

Které discounty na sp50 a dax konkrétně myslíš?
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Fri Nov 21, 2008 1:32 pm

Ahoj Jopo!!

Nikdo Ti neodpověděl.Ano UB8757 je tracker na BH podklad A.Jedinou otázkou zůstává,jestli volit UBS nebo bude jistější emitent AA0W7E,kde ovšem jeden papír stojí 50000.Fakt je ,že pro případné ředění je lepší UBS.
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Fri Nov 21, 2008 1:50 pm

velkámedvědice napsal:
Ahoj Baryku!!

Které discounty na sp50 a dax konkrétně myslíš?
Ahoj VM,
ML0APP a ML0APD
Návrat nahoru Goto down
jopo66
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 288
Registration date : 24. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Fri Nov 21, 2008 7:35 pm

velkámedvědice napsal:
Ahoj Jopo!!

Nikdo Ti neodpověděl.Ano UB8757 je tracker na BH podklad A.Jedinou otázkou zůstává,jestli volit UBS nebo bude jistější emitent AA0W7E,kde ovšem jeden papír stojí 50000.Fakt je ,že pro případné ředění je lepší UBS.

Ten UB8757 co spominas je DISCOUNT ZERTIFIKAT (BLOC) AUF DJES 50 PR.EUR

Ten druhy od ABN amro je OPEN END QUANTO INDEX ZERTIFIKAT - je to klasicky tracker, resp. co znamena to "quanto"? Inak cena toho certifikatu je momentalne 27 EUR - ty si mal na mysli zrejme cenu podkladu 50000 - to je tusim ta druha emisia od Buffeta.

Inak dik za vysvetlenie.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://www.jopo.sk
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Fri Nov 21, 2008 7:48 pm

Ahoj Jopo!

U UBS je překlep.Místo 5 S,je to ten na který si se ptal.Druhý quanto znamená měnově zajištěn.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   

Návrat nahoru Goto down

Když babka s dědkem trhali řepu
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 3Jdi na stránku : 1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: