Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

Když babka s dědkem trhali řepu

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorZpráva
jopo66
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 288
Registration date : 24. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Fri Nov 21, 2008 8:07 pm

velkámedvědice napsal:
Ahoj Jopo!

U UBS je překlep.Místo 5 S,je to ten na který si se ptal.Druhý quanto znamená měnově zajištěn.

A teraz ktory emitent je "bezpecnejsi" UBS nemecko alebo ABN amro?
A ako vlastne prebieha fyzicky to menove zaistenie?
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://www.jopo.sk
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Fri Nov 21, 2008 8:12 pm

Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Radek
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1052
Registration date : 01. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Fri Nov 21, 2008 8:40 pm

Ona vůbec Allinz má zajímavé parametry P/E 2-3 divi 10% a prodává se za skoro 1/3 knižní hodnoty. Na druhé straně klesající Cash-Flow a zisky hodně nestabilní.

Joseff
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 367
Registration date : 04. 07. 07

PříspěvekPředmět: Když babka s dědkem trhali řepu   Fri Nov 21, 2008 10:38 pm

velkámedvědice napsal:
Ahoj Joseffe!

Alianz je už na Tvé hladině..
Ahoj, já myslím, že po víkendu budeme chytřejší. Zatím to jde s náma, není tedy kam spěchat. Alespoň to takto vidím. Pokud by byl proražen, což je také možné, bylo by to jistě příjemné? Pokud to trochu uteče, nebude to žádná katastrofa.
Návrat nahoru Goto down
Joseff
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 367
Registration date : 04. 07. 07

PříspěvekPředmět: Když babka s dědkem trhali řepu   Sun Nov 23, 2008 11:41 pm

Zdravím všechny aktivní přispěvovatele tohoto tématu.

Myslím, že již uplynula dostatečně dlouhá doba, aby se mohli všichni, kdo měli zájem, se tohoto tématu zúčastnit. Rád bych tedy všem, kdo přispěli svým názorem poděkoval. Je škoda, že je těch názorů k tomuto tématu poměrně málo, není tedy lehké z toha dělat nějaké velké závěry. Jsem však přesvědčen, že svým jistým dílem tato myšlenka podpořila zdejší diskusi a každý si z toho může jistě alespoň něco odnést.

Joseff napsal:
Když se podívám na měsíční grafy, tak je dle mého názoru vidět, že jsou hluboce přeprodané a také blízko důležitých suportů, což by znamenalo, že by tedy měli jít nějakou dobu pravděpodobně do strany v určitém pásmu. Jelikož jsme stále v medvědím trendu, tak stále případné nárůsty beru jenom jako RTC. Z toho důvodu je dle mne nyní nejjistější pohyb do strany, na které jsou nejvhodnější certifikáty.
Stále zastávám názor, který jsem uvedl v mém prvním příspěvku. Škoda jen, že jsme více neurčili to "určité pásmo".

Přeji tedy všem, ať se jim daří!!!
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Mon Nov 24, 2008 4:50 pm

Ahoj! Nákup DE000CG1NPC4
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Tue Nov 25, 2008 12:28 pm

Revers bonus auta dva

roduktart Reverse Capped Bonus
ISIN DE000ML0DGT1
WKN ML0DGT
Reuters-Code DE000ML0DGT=MERL
Börse Frankfurt, Stuttgart
Handelswährung EUR
Basiswert 1 Daimler AG
Basiswert 2 Porsche Automobil Holding SE
Basiswert 3 Ford Motor Co
Basiswert 4 Fiat SpA
Kapitalgarantie Nein
Bonus 70,00%
Bonusrendite 22,12%
Bonusrendite p.a. 42,53%
Barriere 150,00%
Barriere durchbrochen Nein
Emissionspreis 100,00
Ausgabetag 31.Mrz.2008
Fälligkeit 19.Jun.2009

Daimler AG EUR 252,50% Nein
Porsche Automob... EUR 228,23% Nein
Ford Motor Co USD 437,50% Nein
Fiat SpA EUR 317,00% Nein
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Tue Nov 25, 2008 9:22 pm

Čau Jari!

Vypadá to,že to nikdo nečte a vidím,že mé poslední dva kupy jste střelhbitě zařadili do
modelek.Dík za důvěru..oo))
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Tue Nov 25, 2008 10:08 pm

velkámedvědice napsal:
Čau Jari! Vypadá to,že to nikdo nečte a vidím,že mé poslední dva kupy jste střelhbitě zařadili do modelek.Dík za důvěru..oo))

Ahoj bratře !

Já to tady taky čtu (:o)) ... Ta nová auta jsou super a o té Allianz jsem psal v sekci S medvědy na indexy - včera jsem ji koupil ... Hezký večer všem, Pablo
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 276
Registration date : 25. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Wed Nov 26, 2008 1:54 am

jj, to byly dobré tipy, Allianz se mi fundamentálně líbí už delší dobu, akorát se mi nedařilo ji vhodně investičně uchopit a tento deep discount je vhodným prozatimním řešením... U Reverse Auta 2 pak asi není co řešit, ochrana již také dostatečná, ale vyšší zbývající bonus než u původních, takže za vstup také stojí... takže díky, obě investice se mi teď opravdu hodily a to nejen do modelovek, ale i s byť nevelkou vahou jsme do těchto pozic vstoupili i reálně...
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 12. 09. 08

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Wed Nov 26, 2008 12:37 pm

Ahoj VM,
já tě taky se zájmem čtu a uvažuju o tvých tipech.Dnes jsem koupil trochu(1%PF) ta auta 2 za 134,82.Jen si myslím,že bys měl založit vlastní sekci,abys nám ušetřil čas s hledáním.Díky.Baryk
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Wed Nov 26, 2008 5:09 pm

Ahoj VM !

Koupil jsem dnes ta auta ML0DGT ... nejnižší ochrana u Porsche stále přes 200 % na cca 1/2 roku ... takže pokud se nebude opakovat nějaká bublina ala VW, mělo by to snad vyjít ... každopádně si myslím, že rizikovýnosový profil tohoto papíru je OK (:o)) ... Hezkou středu přeje Pablo ...
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Sun Nov 30, 2008 3:37 pm

Díky Jari!!!

Naposledy upravil velkámedvědice dne Sun Nov 30, 2008 5:38 pm, celkově upraveno 3 krát
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Sun Nov 30, 2008 6:02 pm

Není zač...
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 296
Registration date : 31. 12. 07

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Mon Dec 01, 2008 11:06 am

Ahoj VM!
dík za tip, koupil jsem auta za 131,52.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Tue Dec 09, 2008 12:59 pm

Ahoj Jari!

Ten deep na Alianz jsme dnes s Pablem prodali,bonus téměř vyčerpán..
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Tue Dec 09, 2008 1:16 pm

jj, ten jsem včera zredukoval za 22 rovných Smile

no a dnes už jsem ho také dovyprodal za 21,96...
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Tue Dec 09, 2008 5:14 pm

Ahoj !

Potvrzuji výše uvedená slova VM - deep na Allianz dnes prodán za 22,0 rovných - bonus až na asi 1,8 % vyčerpán, nemá proto cenu čekat další 3 měsíce ... VM díky za SMS - snažil jsem se Ti obratem odpovědět, ale Tvůj telefon je stále mimo provoz ... a to Tvoje druhé číslo, co jsi mi včera dal, jsem samozřejmě chytře nechal doma (:o)) ... Pablo
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Wed Dec 10, 2008 12:41 am

Ahoj Jari!
Všiml jsem si v modelkách nového deepu na Siemens.
Já držím CM1PPJ,je dvakrát výnosnější při obdobném discountu.
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Wed Dec 10, 2008 12:45 am

Cap 25 a 18 je sakra rozdíl Smile Ale stejně v něm nejsme naostro a patrně ani nebudeme, každopádně díky za tip na alternativu, ale na Siemens asi ještě čas bude Smile
Návrat nahoru Goto down
pepab
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 90
Registration date : 02. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Wed Dec 10, 2008 6:38 am

Pablo napsal:
Ahoj VM !

Koupil jsem dnes ta auta ML0DGT ... nejnižší ochrana u Porsche stále přes 200 % na cca 1/2 roku ... takže pokud se nebude opakovat nějaká bublina ala VW, mělo by to snad vyjít ... každopádně si myslím, že rizikovýnosový profil tohoto papíru je OK (:o)) ... Hezkou středu přeje Pablo ...
Ahoj vespolek,
díval jsem se k emitentovi na barieru pro cert. ML0DGT u Ford Motor Co, kde je uvedena bariera na $ 8,39, tato cena byla proražena ve dnech 24.4. až 2.5.2008, proč tedy emitent uvádí barieru neproraženu je otázkou.
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Wed Dec 10, 2008 11:23 am

Velice dobrá poznámka!!! A sám bych to měl vědět nejlépe, když jsem Ford shortoval letos za 8,6 USD. Přepočítal jsem aktuální hodnoty od emise a opravdu cena certifikátu odpovídá spíše proražení bariéry než aktivnímu bonusu...
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 12. 09. 08

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Wed Dec 10, 2008 11:38 am

No to je teda rána... Sad Na co se už spolehnout?Bylo to podezřele výhodné.Jari,prosím tě, jak se spočte hodnota při splatnosti?
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Wed Dec 10, 2008 11:48 am

Vezmeš cenu jednotlivých akcií při splatnosti a cenu těchto akcií při emisi a spočítáš, o kolik se skcie pohnuly. Pak bude vyplacen nejnižší propad, případně nejvyšší nárůst.

Konkrétně:

Pokud by včera byla splatnost:

Daimler je na 48% od emise (26,37/54,92)
Porsche na 44% (51,27/115,8)
Ford na 58% (3,24/5,59)
Fiat na 42% (5,89/14,19)

Nejnižší pokles je tedy u Fordu a to pokles o 42%, certifikát by tedy byl splatný za 142 EUR. Při aktuální ceně cca 130 EUR sice vykazuje certifikát asi 8% podhodnotu, nicméně je vysoce rizikový při neaktivním bonusu...
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   Wed Dec 10, 2008 12:03 pm

Ahoj Jari!!

Nestálo by za to kontaktovat meilem emitenta?Pokud uvádí chybné údaje,nešlo by obchod zrušit na základě klamavé reklamy?

Naposledy upravil velkámedvědice dne Wed Dec 10, 2008 12:09 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Když babka s dědkem trhali řepu   

Návrat nahoru Goto down

Když babka s dědkem trhali řepu
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 2 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: