Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

deepy - zlatíčko do strany a tak

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
AutorZpráva
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: deepy - zlatíčko do strany a tak   Fri Nov 28, 2008 4:34 am

Konzervativní až 50% discount

AA1DSA
Emission 30.10.08
Laufzeit 19.06.09
EUWAX bis 17.06.09
Kennzahlen
Max. Rendite +9,62 %
Max. Rendite p.a. +17,96 %
Seitwärts +9,63 %
Seitwärts p.a. +17,97 %
Discount 9,25 EUR
Discount +48,29 %
Outperf. bis 270,76 Pkt
Verlust ab 127,70 Pkt

Ofenzivnější

AA1DSB

Emission 30.10.08
Laufzeit 19.06.09
EUWAX bis 17.06.09
Kennzahlen
Max. Rendite +13,46 %
Max. Rendite p.a. +25,49 %
Seitwärts +13,46 %
Seitwärts p.a. +25,49 %
Discount 8,21 EUR
Discount +42,90 %
Outperf. bis 280,25 Pkt
Verlust ab 141,02 Pkt
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: deepy - zlatíčko do strany a tak   Fri Dec 05, 2008 5:55 pm

Pro obecnou eufórii z tohoto vlákna přidávám AA1DSH

Emission 30.10.08
Laufzeit 17.06.10
EUWAX bis 15.06.10
Kennzahlen
Max. Rendite +32,67 %
Max. Rendite p.a. +20,31 %
Seitwärts +32,67 %
Seitwärts p.a. +20,31 %
Discount 9,27 EUR
Discount +56,51 %
Outperf. bis 275,95 Pkt
Verlust ab 90,45 Pkt
Spread 0,100 EUR
Spread rel. 1,42 %

Povšimněte si 56% discountu!!Investor je tedy v mínusu až pod hranicí
90,38!!Přičemž se celá ztráta odečítá... V březnu byl index na 500,teď je 210.

Druhý tip AA1DSD

mission 30.10.08
Laufzeit 18.12.09
EUWAX bis 16.12.09
Kennzahlen
Max. Rendite +21,25 %
Max. Rendite p.a. +20,51 %
Seitwärts +21,25 %
Seitwärts p.a. +20,51 %
Discount 8,36 EUR
Discount +51,72 %
Outperf. bis 248,56 Pkt
Verlust ab 98,97 Pkt
Spread 0,100 EUR
Spread rel. 1,29 %
Spread hom. 1,00 EUR

Ani 50% ztráty investici tedy neohrozí.Pokud se vám přesto papíry nelíbí,promluvte teď,nebo mlčte navždy...
Návrat nahoru Goto down
zdenek
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 02. 08. 08

PříspěvekPředmět: Re: deepy - zlatíčko do strany a tak   Fri Dec 05, 2008 6:22 pm

Ahoj VM,

libi se mi oba. Dik za tip.
Návrat nahoru Goto down
Joseff
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 367
Registration date : 04. 07. 07

PříspěvekPředmět: deepy - zlatíčko do strany a tak   Fri Dec 05, 2008 7:42 pm

Jsou pěkný, osobně budu ještě však vyčkávat. Měli bychom se dotknout suportu.
U zlata je důležitý suport na 725, což již není také daleko.

Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: deepy - zlatíčko do strany a tak   Fri Dec 05, 2008 9:22 pm

Ahoj!!

JJ.Ovšem není zaručeno,že i po poklesu budou lepší hodnoty discountu,čas.volatilita atd...
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

Registration date : 12. 09. 08

PříspěvekPředmět: Re: deepy - zlatíčko do strany a tak   Sat Dec 06, 2008 1:03 am

Ahoj,promluvím tedy hned.Možná,že nevíte,že podkladové aktivum těchto discountů AMEX Gold Bugs Index není na zlato ale obsahuje 15 podniků zabývajících se těžbou zlata a to je sakra rozdíl.S poklesem cen zlata může padat o hodně prudčeji.Za poslední dva roky spadl na polovinu.V roce 2000 byl na 60USD.Certifikáty nejsou kvanto. oops Jestli vám to je známo,omlouvám se...Dobrou,úspěšnou noc... Smile
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: deepy - zlatíčko do strany a tak   Sun Dec 07, 2008 2:00 pm

Ahoj Baryku!

To jsem si všiml.Právě proto,že těžební společnosti vyklesaly víc,slibují větší zhodnocení v případě,že se obnoví poptávka po drahých kovech,kde by mohli investoři hledat přístav pro své peníze.Podotýkám,že obrovským způsobem roste poptávka po fyzických kovech,která se v růstu jejich ceny neprojevila.Všechny těžební společnosti indexu těžko zkrachují,na rozdíl třeba od průmyslových výrobců.Před tříceti lety jsem
vážil třicet kilo,teď mám 160,neznamená to nutně,že zas budu mít třicet.Je tedy otázka jak věříš kovům.Tento papír,jak sis všiml,nevyžaduje růst,ani stagnaci,ale připouští dokonce další prudký pád.Jestli rozumíš deepům,pak jistě chápeš,že pokud by tento index během zratil více než polovinu,jsi stále v zisku!!Neexistují žádné hranice,které nesmí být v průběhu trván í překročeny.Teprve pod 90 se dostáváš do ztráty,přičemž se discount odečítá.Z čehož plyne ,že i když index klesne o dalších 60%,po odečtení 56% discountu,si ve ztrátě pouhá 4%.!!!Papíry bez rizika neexistují,zde je však na tolik potlačeno,že přiznávám,že v oblasti drahých kovů,kde mám hodně procent pf,osobně používám nesrovnatelně agresivní prostředy.

Hezkou neděli!!
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1052
Registration date : 01. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: deepy - zlatíčko do strany a tak   Sun Dec 07, 2008 8:09 pm

Ahojte jen taková myšlenka

Myslím že je lepší zvolit certifikaty měnově zajištěné dollar je hodně překoupený a korekce na dollaru asi odstartuje korekci na drahých kovech a ropě. Ovšem díky tomu že nebudete mít certifikaty měnově zajištěny o část zisku přijdete Smile

Jari
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 276
Registration date : 25. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: deepy - zlatíčko do strany a tak   Sun Dec 07, 2008 8:20 pm

Souhlas, pokud někdo obecně investuje do zlata a dalších komodit, protože čeká, že půjdou nahoru, měl by investovat s měnovým zajištěním, protože pokud půjdou komodity zase nahoru, patrně bude dolar oslabovat a na měnově nezajištěných certfikátech by ten efekt nárůstu cen komodit mohl být zcela elimonován, obzvláště u certifikátů s capem by to mohlo napáchat velké škody. Možná především z tohoto důvodu bych do těchto certifikátů nešel...

Výjimku z tohoto "pravidla" investování do komodit tvoří krátkodobé spekulace jako například tato na týdenní investici do ropy:

http://www.bbi.cz/cs/informacni-servis/rss_1/pick-of-the-week-brent-crude-oil-bonus.html

... protože 25% bonus za týden měnové riziko požrat nestihne...

Jinak určitě doporučuju při long investicích do komodit využívat pouze quanto produkty, tedy pokud jsem CZK nebo EUR investor...
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

Registration date : 12. 09. 08

PříspěvekPředmět: Re: deepy - zlatíčko do strany a tak   Sun Dec 07, 2008 8:29 pm

Ahoj všichni,
Mně se to taky moc nezdá a zůstanu u deepů na indexy,popř akcie,které jsou mi jasné.
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1052
Registration date : 01. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: deepy - zlatíčko do strany a tak   Sun Dec 07, 2008 9:21 pm

Jari napsal:

http://www.bbi.cz/cs/informacni-servis/rss_1/pick-of-the-week-brent-crude-oil-bonus.html

... protože 25% bonus za týden měnové riziko požrat nestihne...

Zato pokud podleze tak ti nadhodnota bonusu sežere tak 1/3 investice Smile no pěkně děkuju Smile
Jedině si to pojistit putem ale při tehlé volatilitě no nevim. Smile

Jari
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 276
Registration date : 25. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: deepy - zlatíčko do strany a tak   Sun Dec 07, 2008 9:28 pm

jj, my jsme to ale nezajišťovali, jednoduše jsme to vzali jen malou vahou, aby případné prolomení nebolelo Smile
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 107
Registration date : 27. 01. 08

PříspěvekPředmět: Re: deepy - zlatíčko do strany a tak   Sun Dec 07, 2008 10:50 pm

Radek napsal:

Myslím že je lepší zvolit certifikaty měnově zajištěné
Našel jsem 2 OE Quanto certy na Amex GB
A0AB83 a SG0HGQ.
Kvůli poplatkům za Quanto a spredu je lepší ten od SG.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: deepy - zlatíčko do strany a tak   Mon Dec 08, 2008 12:27 am

Ahoj !

Když už je řeč o Amex Gold Bugs, co byste řekli následujícím 2 bonus capům s diskontem :

AA1DS3 - bonus + cap 190, knock-in 85, ochrana 58 %, aktuální bonus 12,2 %, bonus p.a. 24,2 %, maturita 6/2009, diskont proti podkladu 16,6 %, quanto, spread 1 %
AA1DS8 - bonus + cap 200, knock-in 90, ochrana 55,7 %, aktuální bonus 34,3 0, bonus p.a. 33,3 %, maturita 12/2009, diskont proti podkladu 26,7 %, quanto, spread 1,2 %

Nevýhodou těchto papírů jsou především capy, které v případě nějakého výraznějšího růstu podkladu omezují výnos, nějakou daň za ochranu je však třeba zaplatit ... Díval jsem se i na jiné typy certifikátů s tímto podkladem : Deep discounty od VM byly zanalyzovány výše - až na to měnové zajištění, což může jistě sehrát významnou roli a v případě jakýchkoli papírů s capem případně i znehodnotit investici, není co dodat ... Open end trackery s měnovým zajištěním jsem ve shodě s Jiranem našel také jen ty 2 - viz jeho příspěvek výše ... Co se týká konzervativních turbo certifikátů - tedy malá páka při velké ochraně - není také moc na výběr (třeba AA1EEH nebo GS6N1L) - nevýhodou je na první pohled velký spread, dále non quanto, výhodou pak open end a neomezená participace na případném růstu navíc s malou pákou ... Hmmm, tak co si z toho vybrat ??? (:o)) Mimochodem, koupil jsem v pátek odpoledne SLW za 3,0 dolary ... Pablo
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: deepy - zlatíčko do strany a tak   Thu Dec 11, 2008 2:49 am

Ahoj!!

S tím užíráním zisku měnou může mít Radek pravdu.A taky mi v případě dolů vadí omezený zisk.Pozice v dolech vytvářím dlouhodobé pomocí malých dolů viz. pf.Co se týče indexu,nakonec jsem zvolil více diversifikovaný do malých i velkých bezpečnějších dolů pomocí etf GDX
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: deepy - zlatíčko do strany a tak   Thu Dec 11, 2008 3:21 am

velkámedvědice napsal:
Ahoj!! S tím užíráním zisku měnou může mít Radek pravdu.A taky mi v případě dolů vadí omezený zisk.Pozice v dolech vytvářím dlouhodobé pomocí malých dolů viz. pf.Co se týče indexu,nakonec jsem zvolil více diversifikovaný do malých i velkých bezpečnějších dolů pomocí etf GDX

Ahoj VM !

Vidím to podobně ... od včerejška stojím ve frontě na GDX a čekám na nějakou tu vlnku dolů, aby se mi zrealizoval nákup ... Jinak pro případné zájemce - skladba portfolia tohoto ETF je k nahlédnutí na : http://funds.reuters.com/lipper/retail/reuters/portfolio.asp?fundno=108729 ... Pablo
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: deepy - zlatíčko do strany a tak   

Návrat nahoru Goto down

deepy - zlatíčko do strany a tak
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: