Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

Opční spready na DAX

Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next
AutorZpráva
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Wed Jan 14, 2009 7:23 pm

Čau Piti!

Naštěstí jsem ho ráno odpápil,ještě před hrubým výklesem..
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Piti
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 373
Registration date : 06. 11. 07

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Wed Jan 14, 2009 7:30 pm

Zdravím VM,

zrovna před chvílí jsem na tebe myslel Smile , když jsme na DAX prorazili poslední FIBO úroveň, tj. 4445 b.

Já zatím nic neprovádím, jsem zvědavej jak se vyvine situace. Dnešní pokles je fundamentálně sice podložen, ale na druhou stranu čemu se všichni diví? Smile To že to bylo ve 4. kvartále v prd.. musí být každému jasné, pro mě výsledky firem nejsou ničím překvapující.

Objemy obchodů jsou stále pod průměrem, takže jsem zatím v klidu. Jo kdybychom klesali při vysokých objemech jako při předchozím pádu, asi bych měl vážné obavy o svou pozici a plánoval změnu Strike-Cap směrem dolů.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://proinvestory.cz
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Wed Jan 14, 2009 10:39 pm

velkámedvědice napsal:
Čau Piti!

Naštěstí jsem ho ráno odpápil,ještě před hrubým výklesem..

Zdravím VM,

a co plánuješ dál po první ztrátě při prvním obchodu s opčními spready na DAX? Sad Doufám, že tě to neodradilo, já momentálně nic jiného nedržím než spready na DAX a v nejbližší době ani neplánuji. Silně totiž věřím, že s jejich pomocí rychleji doženu ztráty z minulého roku i při konzervativní strategii.
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 123
Registration date : 25. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Wed Jan 14, 2009 11:39 pm

Předběhnu VM a zkusím odpovědět za sebe. Neplánuji nic. Dnešní pohyb dolů byl tak rychlý, že jsem se zdržel dalších nákupů, protože se domnívám, že jsme ještě neskončili. Jestli jsem včera napsal ,že nemám ohledně řekněme 6-ti měsíčního vývoje názor, tak po dnešku se obávám, že dno roku 2009 může ležet hodně nízko. A tak jsem odolal lákavým cenám discount a bonus certifikátů a radši si ponechal zbytek hotovosti do budoucna.

Pokud vývoj bude pokračovat, dalším krokem bude logicky nákup discount call warrantů s nižšími strike a dlouhou expirací.
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Wed Jan 14, 2009 11:49 pm

taky mě to zarazilo, že jsme de facto bez velkých korekcí (viz. graf zde: http://lazybear.getgoo.net/akcie-eu-f7/index-dax-30-t131-15.htm na DAX klesli o cca 730 b.

Domnívám se, že toto je první vlna poklesu, a proto, jestli se to otočí a udělá to silnou korekci up o 50%, asi bych polovinu pozice v DE000BN2KNW3 prodal. Pokud by volatilita opět klesla, mohlo by to být i beze ztráty (nákup při DAX 4755 b. -3,25 EUR). Ještě si to musím pořádně rozmyslet, rozhodně musím předchozí analýzu a tudíž pohled na DAX přehodnotit. Zatím ale stále zastávám dlouhodobý názor, že bychom se měli vrátit k hlavní sestupné TL (horní strana kanálu červené barvy), takže bych nerad na druhou stranu zbytečně spekuloval na další pokles, když by to mohlo utéci silně up k cca 5500 b..
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Fri Feb 06, 2009 8:55 am

Situace na akciových trzích se mi nelíbí. Původní předpoklad up trendu nevyšel (na DAX vznikla formace tripple bottom, takový pokles jsem neočekával), a proto jsem s polovinou pozic ve vertical Call debet spreadech se rozhodl pro jistotu přesunout na vzdálenější expiraci, abych se při větším poklesu pokud by nastal mohl vrátit na bližší expiraci ovšem s nižším Strike-Cap. Pokud opravdu nastane větší pokles rozhodnu se dle situace, jestli se opětovně přesunu na expiraci 6/2010 nebo až 12/2009. Mohl bych sice otevřít Put spread, kdybych byl silně přesvědčen o poklesu trhů, ale takový signál také nemám. Vystoupit z trhu a čekat jak se situace vyvine je podle mě také zbytečný luxus, pokles volatility a časové hodnoty je na mé straně.

1) Prodej DE000BN2KNW3 (Call debet 4000-4500/spl. 18.6.2010) za cenu 3,15 EUR/ks, nákup této pozice proveden 16.12.2008 za cenu 3,22 EUR/ks, čistá ztráta 2,86%. Podklad ale při výstupu byl níže o 6,1% než při vstupu (pokles volatility a časové hodnoty)

2) nákup DE000CM0NGQ7 (Range 4000-4500 / spl. 14.12.2011) za cenu 2,91 EUR/ks, čistý výnos z přerolování sice nic moc zázračných ale dostatečných 0,217 EUR/ks.

Přerolování proběhlo při hodnotě DAX 30 cca 4540 b.
Pokud bude růst trhů pokračovat, nemusím toho litovat, jsem stále v long pozici, i když jsem částečně zařadil nižší rychlost. Smile
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 296
Registration date : 31. 12. 07

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Fri Feb 06, 2009 9:40 am

Piti napsal:

Pokud bude růst trhů pokračovat, nemusím toho litovat, jsem stále v long pozici, i když jsem částečně zařadil nižší rychlost. Smile
Piti, o jakém Růstu trhů mluvíš? neposlal jsi sem zprávu rok starou? Very Happy Já vidím jen pády do hlubin. Kromě zlata nejsem v žádném longu. Když se díváš na grafy ta je dobré se občas podívat na delší období. Velká část akcií (mimo bankovních) je ještě hodně nad korekcí která byla v roce 2003. Ještě k jejich pádu nedošlo - ale dojde. Pád akcií bakovního trhu se musí projevit i na těch ostatních.
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Fri Feb 06, 2009 9:50 am

Kdepak, tento obchod jsem provedl včera večer Smile A neboj, já když se dívám na trhy, tak pětiletka je krátký časový úsek Very Happy

A co to je pád do hlubin?
Na DAX při poklesu o 500 b. nebudu reagovat, začnu rolovat pozice při poklesu 1000 b. Dříve by to asi nemělo větší efekt.
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Tue Mar 03, 2009 8:30 am

Na základě pátečních Close údajů napříč nabídkou Call debet vertical opčních spreadů jsem prováděl simulaci možností rolování pozice DE000BN2KNW3 - Discount Call-DAX 30, Range 4000-4500, spl. 18.06.2010 , kdyby DAX se nacházel o 1000 b. níže ("Armagedon" scénář, který mám zpracovaný - cílová hodnota DAX 2800 b.).

Bohužel při rolování do 12/2009 bych se posunul pouze o 2 Striky dolů na 3800-4300, což je nezajímavé a při rolování 9/2009 bych se sice posunul o 5 Strike na 3500-4000, ale kdyby byl DAX 30 na hodnotě 2800 b., byla by to hodně nebezpečná pozice s velkou pravděpodobností totální ztráty.

Řešením je, pokud nastane pull back up (DAX provedl čistý down trend cca 1000 b. od poslední korekce up, a proto očekávám otočku) odsunout se do vzdálenější expirace na současných Strike-Cap - nákup DE000CM0NHL6. Nebude to sice za kredit, ale za současné situace by to mohlo jít i bez debetu. Včera dopoledne to šlo provést za debet cca 40 EUR vč. brokerských poplatků (při aktuálních průběžných ztrátách je to totální pakatel). Doufám, že si nebudu chtít dát pár facek, že jsem tuto částku neobětoval.

Proč nejdu short ? Za prvé nemám k dispozici vhodný Put debet spread (nejnižší je nákup Put Strike 4000 a výpis Put Strike 3500) a dle mého názoru se nacházíme na velké křižovatce i přes skutečnost, že jsme prorazily předchozí low. Buď nás čeká otočka up nebo pokračování poklesu. Dle fundamentů to sice vypadá na další pokles, ale nezapomeňme, že trhy se v minulosti z ničeho nic otočily. Za jakých to ale bylo fundamentů to nevím.
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 12. 09. 08

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Tue Mar 03, 2009 11:39 am

Ahoj Piti,
já držím pro krizový scenář,který je podle mě pravděpodobný,(v kombinaci s deepdiscountem) DB96WT-3500-3000.Nehodil by se ti?
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Tue Mar 03, 2009 12:03 pm

Zdravím baryku,

díky za tip. Pro mě kapičku málo do expirace Smile , ale díky tobě jsem zjistil jinou věc. Když vyhledávám na Euwax opční spready, tak od DB mi nic nevyjede. Zajímavé, někde mají chybu. Kdyby existoval takovej spread na expiraci 12/2009 bylo by to jako pojistka pro mě zajímavé.
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Thu May 14, 2009 7:33 am

Zdravím Piti,

taky se mě podařilo vylézt z BN2KNW dne 06.05.09. Nákup jsem měl 13.01.09 za 3,14, prodej za 3,58. Ale z držení jsem po většinu času radost neměl. Uvažuji o nákupu BN2KN6 při ceně pod 4,90, ale vidím, že se s CM0NHL chystáš zvolit mnohem opatrnější strategii.
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Sun May 17, 2009 8:13 pm

Ahoj inWestor,

ono to vypadá jako opatrná strategie, ale není to tak docela pravda. Nedělám to z důvodu přehnané opatrnosti, ale z důvodu velkých možností řídit pozici.

Osobně tomu říkám "Obranně útočná strategie" Very Happy
Ne třeba asi detailně vysvětlovat, že tyto spready mají menší páku než spready s nižší expirací. Nehraju si na % zhodnocení pozice, takže jsem spokojený, když otevřu pozici, která má potencionální maximální zisk 20% p.a. Protože tyto spready mají menší páku, otevírám 2-3 větší pozici, než jsem otevíral v minulosti, když jsem obchodoval spready s expirací cca 6 měsíců. Porovnám-li to se svými obchody v minulosti, z hlediska absolutního zhodnocení jsem na tom podobně, jen musím použít větší kapitál, ale vzhledem k ceně spreadů to je cca dvojnásobný, takže pro mě žádná tragédie. Už jsem měl otevřenou i 4 x větší pozici, ale to už byl hukot, když to šlo proti mě. Výhodu vidím v tom, že když to jde proti mě, nemusím "blbnout", vystupovat na SL což jsem musel, když jsem měl krátkou expiraci spreadu.

Takže když se trh vyvíjí mým směrem, jsem schopen efektivně vybírat průběžné zisky, naopak při velkých poklesech trhů mohu pozici rolovat na bližší expiraci a zároveń nižší Strike-Cap. Chce to samozřejmě mít cit pro trh a nepřehánět to, to znamená rolovat min. na 6-ti měsíční expiraci.
jednou semi podařil husarský kousek přerolovat o 13 Strike níže na DAx, ale to byla super náhoda. V reálu předpokládám rollling o 5-7 Strike níže (tj. 500-700 b.)

Samozřejmě tuto strategii musíš unést psychicky, podařilo se mi být v tom při letošním silném poklesu, kdy pozice šla až -30%, takže nic pro slabé povahy.

Jasně, když to jde proti tobě, můžeš spread prodat a místo call koupit Put. Ale taky se může stát, že se to poté zpátky otočí. Když se nyní dívám do minulosti, tak taky vidím, že to bylo "jasné", ale znáš to Smile
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Sun Jul 26, 2009 9:22 am

Ahoj Piti a ti co sem ještě chodíte,

jak vidíte vývoj trhů, např. DAX? Uvažuji o nákupu discount put warrantu na DAX BN2KUF. Vycházím z toho, že ten současný růst by mohl být ještě letos zkorigován?

A jedna nepochopitelnost: kurz identického discount put warrantu CB04LG z konce obchodování 24.07.09 je 4,29/4,31 € a kurz BN2KUF je 4,13 / 4,15 €?
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Sun Jul 26, 2009 12:51 pm

Zdravím inWestor,

já jsem při DAX = 5115 b. otevřel short pozici na DAX přes Put discount , ISIN DE000CM0NJD9 (6000-5500 / 19.12.2012).

Že je ta expirace zbytečřně dlouhá? Kdepak, takhle dlouhá expirace má svůj účel. Když byl šel DAX dále proti mě, tj. up. mohu až bude Put discount Dost OTM přerolovat na vyšší Strike-Cap a bližší expiraci bez dalších nákladů. Menší páku kompenzuji větší množstvím nakupovaných Put discount, protože ale cena vzdálenějších ITM spreadů je nižší, celkové náklady na pozici nejsou o moc vyšší.

Co se týká výhledu DAX mrknětě na poslední korekci 2000-2003. DAX po silném propadu zkorigoval k hlavní sestupné TL, pak provedl korekci, opět vyrazil výše nad hlavní TL kde se otočil a šel silně down. Otázka je, jestli se tento scénář bude opakovat.

DJIA se již nachází v oblasti hlavní sestupné TL, SP500 ještě chybí trochu up (cca 1000 b.) a NASDAQ hlavní sestupnou TL dosáhne dosáhne při hodnotě cca 1650 b.

Na druhou stranu se klidně může stát, že po tak silném propadu půjdou trhy dále up (možná až k předchozím High) než se teprve otočí Down.

Jak to ale celé zobchodovat? Kdo nalezne správnou odpověď, vyhraje první cenu Smile

Mám několik scénářů:

1) stávají short pozici jsem otevřel jen spekulativně, po korekci jsem chtěl opět překlopit do long. Call spread jsem schopen chránit lépe než Put spread

2) pokud nastane korekce neuzavírat Put spread, ale otevřít i Call Spread (např. můj oblíbený 4000-4500/19.12.2012 - ISIN DE000CM0NHL6 ).
Při této strategii by se na základě výsledného pohybu realizovali zisky na ziskové straně a rolovaly ztráty na opačné, s tím že celková ztráta je max. omezena. na cena Call+cena Put-5-broker. poplatky.

Při pohybu trhu byl byl vliv na vývoj stavu účtu minimální, kdo má věšteckou kouli, může otevřít pouze směrovou strategii Smile nebo pro silné nervy držet jen Put či Call spread a rolovat ho při ztrátách.

Já osobně ještě nejsem definitivně rozhodnut, jak budu ve finále postupovat, na základě vývoje trhů se rozhodnu.

Naposledy upravil Piti dne Sun Jul 26, 2009 1:00 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Sun Jul 26, 2009 1:00 pm

inWestor napsal:

A jedna nepochopitelnost: kurz identického discount put warrantu CB04LG z konce obchodování 24.07.09 je 4,29/4,31 € a kurz BN2KUF je 4,13 / 4,15 €?

Záleží s jakou hodnotou implikované volatility emitent počítá.

U ITM spreadu to platí následovně: čím vyšší je cena spreadu, tím nižší je kalkulovaná hodnota implikované volatility.
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Sun Jul 26, 2009 11:40 pm

Piti, díky za odpověď a pozdravuji. Tvou strategii znám, já si discount warranty ve chvílích volna pouze "osahávám" a mají něco do sebe.

Co, ale Tvoje strategie dlouhé expirace ( např. CM0NJD se strike na 6000 ) při pomalém a málo volatilním růstu DAX? Kurs 6000 v prosinci 2012 je pro mne celkem představitelný ( absence poklesů už méně). Není lepší kratší expirace s vyšším strikem?

V případě call warrantu se strategií dlouhé expirace ztotožňuji, ale zde je jeden rozdíl. Discount put warrant chci použít pro spekulaci na krátkodobý pokles s pokud možno co nejmenším rizikem.
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Mon Jul 27, 2009 8:39 am

Protože s těmito spready obchoduji primárně kvůli trendu a aktuálně i profitu z poklesu volatility, u Call spreadu je čistá páka 1 (při vzrůstu DAx o 10% mám čistý zisk taky cca 10%), u Put spreadů až 1,5 po odečtení poplatků. S tímto stavem jsem spokojený. Vlnkuji ale zatím pohyby jen o stovky bodů.

U kratší expirace více ITM je cena vyšší, kvůli dodržení MM, musím vzít menší množství ks, takže i absolutní výše zisku bude malá. Rovněž utéci nemám kam (rolovat na bližší expiraci - je to moc rizikové)

Ano pomalý plíživý pohyb je ta nejhorší varianta pro můj Put spread, pozice ale neotevírám kvůli držení do expirace. Nemyslím si, že by byl konec krize. Můj odhad už před více než rokem byl, že konec krize bude v letech 2015-2016 a když se tak rozhlížím po netu, utvrzuje mě to v mém přesvědčení.

Nyní je to opravdu těžké říci kam to půjde, stávající krize je v mnohých ohledech horší než ta poslední v letech 1966-1982. Optimistická varianta by byla že pomalu doputujeme na high z 2007 a potom nás bude čekat další velký pokles.Pesimistická varianta je že už v nejbližší době pojedeme down.

Která varianta nastane? Já nevím.
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Thu Jul 30, 2009 7:59 pm

Ahoj Piti a Baryk,

tak jsem dnes po několikadenním váhání koupil discount put warrant DE000CM0NJB3 (7000-6500 / 19.12.2012). Koupil jsem málo, přece jenom short je mi proti mysli. Nákup 3,26.
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Thu Jul 30, 2009 8:06 pm

No váhání se ti asi vyplatilo,

já si už nějakou chvíli nadávám, že jsem kvůli podružnému důvodu opustil svou hlavní long strategii a otevřel short při 5115 b.. Nicméně úroveń 5400 b. vidím jako klíčovou úroveň, v rámci totálního up šílenství by to mohlo jít na 5700-5800 b., ale i to se svým spreadem ustojím až na koukání do nemilých průběžných ztrát.

Záleží co to je málo. Aby jsi nelitoval, že budeš mít malý profit při pohybu podkladu. Podle mých zkušeností to chce mít alespoň 800 ks, aby bylo rentabilní brát profity při pohybu tvým směrem o stovky bodů. Nicméně ten spread je tak konzervativní, že se asi bude stejně málo hýbat, spíše ti bude pomáhat pokles volatility než pohyb ceny. No sám uvidíš, přesně ti říci nemůžu, já obchoduji tyto spready buď ATM nebo jen pár set bodů ITM a musel bych se podívat do svých dat, ale ty shromažduji zatím jen týdně.
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Tue Aug 18, 2009 7:39 pm

Ahoj Piti,

dnes ráno jsem to nevydržel a převládl u mně názor, že korekci DAXu pod 5000 v brzké době nemohu čekat. Radši nepatrný zisk. Discount put warrant DE000CM0NJB3 (7000-6500 / 19.12.2012) jsem prodal za 3,33 €, průměrný nákup 3,23 €.

A vsadil jsem na růst nákupem DE000CM0NGR5 (4500 - 5000 / 14.12.2011) za 3,29 €. Malé množství, bude-li DAX klesat je dost času dokupovat. Přece jenom je mi long tak nějak přirozenější.
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Tue Aug 18, 2009 7:46 pm

Ahoj, já zatím stále sedím v tom shortu. Smile
zatím totiž bariéra 5465 b. vydržela až na ten jeden průstřel na 5480 b. Tzn, zatím jsme v bear rally, jako v roce 2001/2002, zatím je to skoro jak přes kopírák Smile Teda ne tak přesně ale dost podobně, mrkni na to.

Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Tue Aug 18, 2009 11:01 pm

Opravdu poučné, člověk si nedokáže představit, že kdyby se minulost měla opakovat, tak že se na nynější úroveň DAXu cca 5200 - 5300 podíváme zase až po 4 letech. A přece to tak bylo. Mohl bych se dohadovat, že reálné ocenění akcií bude po výkyvech nastávat dříve než v minulosti, ale je tu jedno ale. Příčiny propadů ( a vzestupů ) trhů jsou pokaždé jiné a také důsledky se nebudou přesně opakovat. Takže to beru jako ponaučení.

Pro ten dnešní prodej discount put warrant CM0NJB jsem se rozhodl ráno před 9-tou, protože jsem cítil, že ten pondělní 2 % propad už nebude pokračovat. Pokud DAX povyroste, určitě koupím a možná budu držet discount call i discount put současně a přikupovat / odprodávat podle momentálního názoru. Radši bych kratší expiraci, ale ty 4 roky je memento.
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 296
Registration date : 31. 12. 07

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Wed Aug 19, 2009 9:59 am

Piti napsal:
Ahoj, já zatím stále sedím v tom shortu. Smile
zatím totiž bariéra 5465 b. vydržela až na ten jeden průstřel na 5480 b. Tzn, zatím jsme v bear rally, jako v roce 2001/2002, zatím je to skoro jak přes kopírák Smile Teda ne tak přesně ale dost podobně, mrkni na to.
Ahoj, myslím si, že fundamentálně jde o něco zcela jiného a proto není analogie na základě TA zcela na místě. Pokud se však stane něco podobného jako v září 2001, tak ten průběh bude podobný.
Předpokládám, že sedíš správně v shortu, já v něm sedím též protože si myslím, že pro takový růst není žádný důvod.
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   Wed Aug 19, 2009 10:11 am

Zdravím jannastas,

ano, aktuálně sedím v shortu přes Put debet vertical opční spread 6000-5500 / 19.12.2012 , ISIN DE000CM0NJD9 , [url] http://optionsscheine.onvista.de/snapshot.html?ID_INSTRUMENT=21448509&SEARCH_VALUE=CM0NJD[/url]
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Opční spready na DAX   

Návrat nahoru Goto down

Opční spready na DAX
Strana 2 z 3Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: