Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

BJ, jak probehne konec platnosti certifikátu?

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
AutorZpráva
vita_k

Poeet p?íspivku : 20
Registration date : 18. 09. 08

PříspěvekPředmět: BJ, jak probehne konec platnosti certifikátu?   Thu Jun 18, 2009 10:59 am

Ahoj. Předem hlásím, že tohle téma je jen na jednu odpověď a přesun do zapomění. Jsem docela neznalec.

Končí mi certifikát DE000AA0W9Z6 s vypořádáním cash. Jak to ted proběhne na brokerjetu? Automaticky se certifikát zpět odkoupí a cash se mi to objeví ve fin. přehledu na EUR účtu?

Díky moc.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Jari
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 276
Registration date : 25. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: BJ, jak probehne konec platnosti certifikátu?   Thu Jun 18, 2009 12:34 pm

jj, vše je automatické, certifikát bude asi za týden vyměněn za cash, tedy zmizí z depotu a objeví se cash na hotovostním účtu, akorát je tam zhruba ten týden prodlení, než dojde k vypořádání, přesněji je to u většiny certifikátů 5 obchodních dní.
Návrat nahoru Goto down
zdenek
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 02. 08. 08

PříspěvekPředmět: Re: BJ, jak probehne konec platnosti certifikátu?   Thu Jun 18, 2009 6:28 pm

Presne tak. Takze je casto lepsi jej prodat, protoze poplatek za obchod si Brokerjet strhne stejne.
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: BJ, jak probehne konec platnosti certifikátu?   Thu Jun 18, 2009 7:25 pm

Aha, no tak pak hraje rozdíl ještě spread, na prodejní poplatek jsem úplně zapomněl, ten totiž nikdo jiný při splatnosti neúčtuje, jen BJ.
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 107
Registration date : 27. 01. 08

PříspěvekPředmět: Re: BJ, jak probehne konec platnosti certifikátu?   Fri Jun 19, 2009 5:44 pm

Docela by mě zajímalo, zda to prodají za poplatky mimoburzovní, Scoach nebo Euwax?
Návrat nahoru Goto down
Joseff
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 367
Registration date : 04. 07. 07

PříspěvekPředmět: BJ, jak probehne konec platnosti certifikátu?   Fri Jun 19, 2009 11:29 pm

Ahojte
jiran07 napsal:
Docela by mě zajímalo, zda to prodají za poplatky mimoburzovní, Scoach nebo Euwax?
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 107
Registration date : 27. 01. 08

PříspěvekPředmět: Re: BJ, jak probehne konec platnosti certifikátu?   Sat Jun 20, 2009 12:32 pm

Díky Joseffe. Takže vlastně za nejvyšší možný poplatek, jako kdybych to prodal já před vypršením na Euwaxu.
Jari, jak si to myslel s tím, spreadem? Při automatickém ukončení to není za Geld, ale Brief?
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: BJ, jak probehne konec platnosti certifikátu?   Sat Jun 20, 2009 1:55 pm

jj, právě, při automatickém vypořádání už spread nehraje roli, zatímco když to ukončíte prodejem, tak ještě další náklad může tvořit spread a pak záleží, jestli se to vyplatí ukončit prodejem mimoburzovně + spread nebo automaticky za nejvyšší poplatek.

A nebo odejít od BJ jinam a neřešit toto vůbec Smile
Návrat nahoru Goto down
vita_k

Poeet p?íspivku : 20
Registration date : 18. 09. 08

PříspěvekPředmět: Re: BJ, jak probehne konec platnosti certifikátu?   Tue Jun 30, 2009 10:33 am

No vida, tak mi ten DE000DB1LTY8 tam zůstal viset a splatnost je 23.6.09. Furt je v portfoliu. Ostatní certifikáty, co jsem tam měl se automaticky prodaly. Asi to budu muset prodat sám - dává mi to na výber mimoburzovně,
Scoach (Frankfurt),
Stuttgart (EUWAX).

Update: Tak vyplatni den by mel byt podle helpdesku dnes nebo zitra. U diskontu se asi opravdu vyplati prodat den pred vypršenim... Usetri se 6 eur. Tohle by asi neslo u bonusu.

No jinak nevim, kde obchodovat certifikáty? Patria je drazší nebo tak nastejno jako BJ a Fio mi přišlo, že má poměrně velké minimální nákupy, co jsem se posledně díval. A ještě k tomu je takové méně pochopitelné.

Jari napsal:
jj, právě, při automatickém vypořádání už spread nehraje roli, zatímco když to ukončíte prodejem, tak ještě další náklad může tvořit spread a pak záleží, jestli se to vyplatí ukončit prodejem mimoburzovně + spread nebo automaticky za nejvyšší poplatek.

A nebo odejít od BJ jinam a neřešit toto vůbec Smile
Návrat nahoru Goto down
Joseff
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 367
Registration date : 04. 07. 07

PříspěvekPředmět: BJ, jak probehne konec platnosti certifikátu?   Tue Jun 30, 2009 10:02 pm

Ahojte

vita_k napsal:
No vida, tak mi ten DE000DB1LTY8 tam zůstal viset a splatnost je 23.6.09. Furt je v portfoliu. Ostatní certifikáty, co jsem tam měl se automaticky prodaly. Asi to budu muset prodat sám - dává mi to na výber mimoburzovně,
Scoach (Frankfurt),
Stuttgart (EUWAX).

Update: Tak vyplatni den by mel byt podle helpdesku dnes nebo zitra. U diskontu se asi opravdu vyplati prodat den pred vypršenim... Usetri se 6 eur. Tohle by asi neslo u bonusu.

Pokud držíš víc jak 40ks, tak je lepší počkat na vypořádání. Dostaneš totiž 16 za kus a ne 15,85.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: BJ, jak probehne konec platnosti certifikátu?   

Návrat nahoru Goto down

BJ, jak probehne konec platnosti certifikátu?
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: