Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx

Goto down 
Jdi na stránku : 1, 2  Next
AutorZpráva
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Fri Oct 01, 2010 11:13 pm

Ahoj všem známým i neznámým na tomto fóru ... Podívejte se na níže uvedené bonus certifikáty na Deutsche Telekom a Euro Stoxx 50 - dle mého mají více než zajímavý riziko-výnosový profil a já jsem je již do svého PF nakoupil ... Poslední dobou jsem měl většinu PF v dolarech a akciích, nyní jsem část alokoval do bezpečnějších vod - certifikáty s vysokou ochranou a přitom zajímavým výnosem + dividendové akcie, taky jsem trochu měnově diverzifikoval - posílení pozic v EUR a CZK ...

DE000LB0AJZ1
DE000AA12MW9
DE000AA2D488
DE000AA2D5A8 - tenhle našel bratr VM

Moje aktuální PF :

Alexco Resource - CA01535P1062
ATP Oil + Gas Corp - US00208J1088
Baker Hughes Inc - US0572241075
Bullion Monarch - US12024P1012
Bunge Ltd - BMG169621056
Bonus Deutsche Telekom - DE000AA12MW9
Bonus Deutsche Telekom - DE000AA12PP6
Bonus Deutsche Telekom - DE000LB0AJZ1
Bonus Euro Stoxx 50 - DE000AA2D5A8
Bonus Euro Stoxx 50 - DE000AA2D488
Camac Energy Inc - US1317451011
Capital Gold - US14018Y2054
ČEZ - CZ0005112300
Citigroup Inc - US1729671016
Coeur d Alene Mines - US1921085049
Entree Gold Inc - CA29383G1000
Fronteer Gold Inc - CA3590321095
Hecla Mines - US4227041062
Immersion Corp - US4525211078
Intel Corp - US4581401001
Jaguar Mining - CA47009M1032
Kinross Gold Corp - CA4969024047
Lindsay - US5355551061
Louisiana Pacific Corp - US5463471053
Lynas Corp - AU000000LYC6
Nevada Geothermal - CA64127M1059
OAO Gazprom - US3682872078
Ormat - US6866881021
Penn West Energy Trust - CA7078851093
Pepsico Inc - US7134481081
Petaquilla Minerals - CA7160131073
Petrobank Energy - CA71645P1062
Royal Gold Inc - US7802871084
S-BOX ZJ AgriBusiness - DE000DB4AGR6
Silver Wheaton - CA8283361076
Silvercorp Metals - CA82835P1036
Stone Energy Corp - US8616421066
Tanzanian Royalty Exploration - CA87600U1049
Tara Gold Resources - US87609C1053
S&P Stowe Global Coal - DE000UB1CAL3
Veolia - FR0000124141
Urax – Index Zertifikat - DE000SG0URX5
Yamana Gold - CA98462Y1007

Hezký víkend, ať se vám daří nejen v investicích !

Pablo
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Piti
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 373
Registration date : 06. 11. 07

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Sat Oct 02, 2010 8:13 pm

Zdravím Pablo,

protože jsem obchodoval opční spready na EuroStoxx 50, díval jsem se na ten bonus DE000AA2D488.
Koukám, že si při výběru pro jistotu počítal se scénářem double bottom, který by tento kousek měl přežít - low EuroStoxx 50 = 1785 b., knock-in bariéra bonus cert. = 1650 b.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://proinvestory.cz
Jari
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 276
Registration date : 25. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Sun Oct 03, 2010 2:47 pm

I my ted jdeme hodně cestou bonusových certifikátů bez nadhodnot, akorát jedeme kratší splatnosti (cca 1 rok). Bonusy nepřipisují dividendu, takže u Dt. Telekomu se každý rok držení příjde o cca 8% p.a. a u EuroStoxx 50 aktuálně o cca 4% p.a. To je faktor, který je třeba přičíst k nadhodnotě a o který se každoročně nadhodnota zvýši (kromě časové hodnoty). Proto jdeme cestou kratších bonusů s tím, že je po nárůstu nadhodnoty přerolujeme do nových bonusů bez nadhodnoty. Nevýhodou je ale s kratší dobou spojená menší ochrana, je tedy nutno rolovat vždy před proražením bariéry kvůli riziku nadproporcionálních ztrát. Stejně tak je nutno rolovat při vyčerpání bonusu, je tedy potřeba celkově aktivnější přístup a monitoring dostupných emisí na dané podklady.

Z těchto se mi celkem zamlouvá ten Dt. Telekom DE000AA12MW9, má slušné parametry, stejně tak oba EuroStoxx bonusy mají slušný pricing na tu delší splatnost, akorát si myslím, že ten bonus na Dt. Telekom od LBBW mohl nabídnout lepší parametry vzhledem k tomu, že papír příjde ještě o 4 dividendy, mohly by při vysokém dividendovém discountu, tedy levnějším dlouhodobým zero strike callu, dát dlouhodobější down and out put opce lepší podmínky a je zde také vyšší riziko emitenta, zvláště při delší době do splatnosti, takže ten bych asi nevolil, jinak solidní pricing u všech papírů od RBS.
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 12. 09. 08

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Tue Oct 05, 2010 6:45 am

Ahoj všichni.
AA2D5A jsem našel taky a protože nevěřím,že další dno bude pod minulým. kupuju ho.
Piti:píšeš,že obchoduješ opční spready na ES50. Jsou,dle tebe, výhodnější než OS na DAX?
Pablo:AA12MW je dobrej.Koupím.Díky.
A na závěr,pišme zase sem,kdo se má probírat tím balastem na dalších forech.
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Tue Oct 05, 2010 11:49 am

Souhlasím, já bohužel nemám čas se prodírat spoustou nesmyslů na naprosté většině finančních fór, jsem zaregistrovaný pouze zde a na německé obdobě tohoto fóra, jinak na nic jiného bohužel není čas. Škoda, že to tu tak umřelo, pár zajímavých nápadů se tu objevilo, zkusím vymyslet nějakou finanční podporu novým nápadům, třeba 10% podíl na veškerých výnosech z našich podílů ze zisku z nápadu, který využijeme. Tzn., pokud my využijeme investici zde doporučenou a nakoupíme ji pro naše investory. Pokud pozice vydělá, investor platí 20% z dosaženého čistého zisku. Desetinou těchto výnosů bychom pak odměnili zveřejněný nápad, tedy pokud vydělá samozřejmě... Smile Co vy na to? Je to nesmysl nebo dobrý nápad?
Návrat nahoru Goto down
Myk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 352
Registration date : 26. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Tue Oct 05, 2010 1:35 pm

Aby se to forum tady zase nezahltilo spoustou blbych napadu, ktere se budou uchazet o ten podil na zisku Smile
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 123
Registration date : 25. 07. 07

PříspěvekPředmět: TO JARI   Wed Oct 06, 2010 9:39 am

Jari, prosím Tě, jaké německé diskusní fórum sleduješ? Pro případ, že to tady zase odumře. Díky.
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Wed Oct 06, 2010 11:23 am

zertifans.de
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Thu Oct 07, 2010 10:52 pm

baryk napsal:
Ahoj všichni.
AA2D5A jsem našel taky a protože nevěřím,že další dno bude pod minulým. kupuju ho.
Piti:píšeš,že obchoduješ opční spready na ES50. Jsou,dle tebe, výhodnější než OS na DAX?
Pablo:AA12MW je dobrej.Koupím.Díky.
A na závěr,pišme zase sem,kdo se má probírat tím balastem na dalších forech.

Zdravím baryku,

opční spready na EuroStoxx 50 jsem obchodoval z důvodu možnosti využít expiraci 12/2013. Na DAX 30 jsem našel pouze expiraci 12/2012. Navíc na EuroStoxx 50 byla větší volatilita, takže byly zajímavé ceny ITM/ATM spreadů. Navíc ta vzdálená expirace byla kvůli možnosti rolování, kdyby šel trh proti mě.

Nyní se ale věnuji pouze zlatu.
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Wed Nov 24, 2010 7:57 pm

Tak jsem včera po poklesu přibral i AA2D48 za 27,68. Ochrana 40%,bonus 30% za 2roky 7měsíců,NH 0,5%.Cap není a proč by ES5 nemohl být při splatnosti třeba 4500?? Když rotačky běží...
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Wed Nov 24, 2010 8:16 pm

Pěknej konzervativní cenný papír, gratuluji k výběru a nákupu.
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: AA2D48   Fri Nov 26, 2010 3:55 pm

Při poklesu ES50 na 2712 nabírám další várku za 27,32.Bonus 31,8%, Ochrana 39,1%,NH 0,74%. Při dalším poklesu kupuju dál...
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 107
Registration date : 27. 01. 08

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Sat Jan 22, 2011 6:35 pm

Jari napsal:
Souhlasím, já bohužel nemám čas se prodírat spoustou nesmyslů na naprosté většině finančních fór, jsem zaregistrovaný pouze zde a na německé obdobě tohoto fóra, jinak na nic jiného bohužel není čas. Škoda, že to tu tak umřelo, pár zajímavých nápadů se tu objevilo, zkusím vymyslet nějakou finanční podporu novým nápadům, třeba 10% podíl na veškerých výnosech z našich podílů ze zisku z nápadu, který využijeme. Tzn., pokud my využijeme investici zde doporučenou a nakoupíme ji pro naše investory. Pokud pozice vydělá, investor platí 20% z dosaženého čistého zisku. Desetinou těchto výnosů bychom pak odměnili zveřejněný nápad, tedy pokud vydělá samozřejmě... Smile Co vy na to? Je to nesmysl nebo dobrý nápad?

Jari, je to skvělý nápad. Tak hlásím prvního kandidáta. Jde o alfa certifikát s pákou 3 (ale existuje i bez páky), který sází na vyšší cenu ropy WTI oproti Brent. WTI je kvalitnější a tudíž by měla být dražší. V minulosti jsem na něm již 2x něco vydělal. Nyní jsem se na něj znovu díval a doslova mě šokovala jeho "výhodná" cena. Ta je tak dole, že je to až podezřelé. Proto Ti hlavně píšu, zajímal by mě Tvůj názor a samozřejmě i ostatních. Na 0 to jít nemůže, ale takhle nízkou cenu jsem nečekal. Jde o SG03N4.
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Mon Jan 24, 2011 7:29 pm

jiran07 napsal:
Jari, je to skvělý nápad. Tak hlásím prvního kandidáta. Jde o alfa certifikát s pákou 3 (ale existuje i bez páky), který sází na vyšší cenu ropy WTI oproti Brent. WTI je kvalitnější a tudíž by měla být dražší. V minulosti jsem na něm již 2x něco vydělal. Nyní jsem se na něj znovu díval a doslova mě šokovala jeho "výhodná" cena. Ta je tak dole, že je to až podezřelé. Proto Ti hlavně píšu, zajímal by mě Tvůj názor a samozřejmě i ostatních. Na 0 to jít nemůže, ale takhle nízkou cenu jsem nečekal. Jde o SG03N4.

No, vypadá to určitě zajímavě, prověříme ještě konkrétní konstrukci a pricing u emitenta, jestli v tom není nějaký háček... Jen je tu fakt, že je to na nás hodně dynamická pozice, ale u velkých dynamických klientů bychom tomu případně malou váhu dát mohli... Jinak na nulu to teoreticky bohužel jít může, je to páka 3:1 od striku. Strike je u WTI o cca 8% vyšší než u Brent, pokud by se spread ještě rozšířil a WTI se stala o více než cca 25% levnější než Brent, tak bude od emise celkový spread už větší než 33,3333% x 3 páka = 100% ztráta, hodnota papíru 0... Takže rizika jsou tam vysoká, nyní spread dosahuje již cca 10% + 8% rozdíl při emisi, celkový aktuální spread od emise činí cca 18% x 3 = 54% ztráta, což vysvětluje aktuální kurzy těsně nad 40 EUR (tedy téměř celou 60% ztrátu)... WTI je opravdu již o hodně levnější, patrně to bude způsobeno především vyššími zásobami ropy v USA, ale ještě se na to musíme detailněji podívat, i na konstrukci toho papíru... Každopádně díky za nápad, dám určitě vědět, jak to nakonec rozsekneme...

Tak už první rychlé poznatky přinesly, že ten určitý rozdíl o který to nesedí přesně je jednak v management fee 1,95% p.a., i když píší, že quanto poplatek je 0, tak bych se tomu hodně divil, v termsheetu se píše o celkových poplatcích ve výši 3,75% p.a., takže levný papír to rozhodně nebude. A jednak podkladem není přesně WTI a Brent ropa jako taková, ale indexy S&P GSCI WTI Excess Return a S&P GSCI Brent Excess Return, což působí další odchylky a to především ve futures křivkách, které jsou nyní u Brent v backwardation a u WTI v contangu, což je nepříjemná situace, která potáhne WTI index náklady na rolování futures ještě více dolů zatímco Brent index potáhne nahoru a nůžky se mohou ještě rychleji rozevírat než u samotných cen ropy...

Na nás je to asi příliš riziková konstrukce, ale úvaha, že by se spread mezi WTI a Brent měl časem srovnat je určitě správná, otázkou je co udělá rozjetí futures křivek do různých formací(což je poměrně čerstvá záležitost posledních týdnů) s vývojem tohoto papíru, bohužel riziko pádu až na nulu tu je a stávající pákový efekt bude dokonce vyšší než 3, rozjetí spreadu o dalších 15% bude znamenat 100% ztrátu snížení spreadu na nulu z aktuálních 10% bude naopak znamenat zisk téměř 70%, takže aktuální teoretická páka mi vychází téměř 7:1, pokud se tedy v průběhu trvání váhy jednou za čas opět nenastaví na vyrovnané, aby se udržovala konstantní páka, pak by sice pád na nulu byl téměř vyloučen, ale stejně tak i rychlý návrat k emisní hodnotě papíru a navíc by to pak těžko vysvětlovalo 60% propad papíru od emise, to ještě musíme ověřit... Každopádně růžově to s tímto papírem teď nevypadá, ale myšlenka dobrá je, takže se podíváme, zda by ji případně nešlo uchopit i jinak než tímhle papírem...

Další zjištění: je tam zabudovaný stop-loss, takže nakonec přecijen nemůže spadnout na nulu, stop-loss je na 10 EUR, nicméně to znamená, že stačí rozšíření spreadu od emise o cca 30%, tedy ještě o dalších necelých 12% od teď, je to sice stále o hodně, ale ty rozdílné futures křivky a velký pákový efekt by to tam bohužel dostat mohli...

A patrně tam opravdu rebalancing jednou za rok probíhá, takže se páká vždy jednou za rok vrátí na 3:1, long a short pozice jsou opět vyváženy...

Hmmm, tak asi závěrečné zjištění, proč nejít do této konstrukce, ale raději přemýšlet, jak to uchopit jinak:

podívejte se na srovnání tohoto papíru SG03N4 a SG03N2, papíry byly emitovány ve stejný den a mají akorát přesně opačnou konstrukci, ten druhý má také páku 3, akorát je long Brent a short WTI. Zatímco za posledních tři a půl roku SG03N4 ztratil téměř 60%, SG03N2 získal pouze něco málo přes 20%, zde je nádherně vidět, jak je ta konstrukce nákladná a neefektivní, ten rebalancing jednou za rok a resetování páky zpět na 3:1 taky nakonec vůbec ničemu nepřidá...

Takže do toho papíru nepůjdeme, ale zkusíme se pohlédnout po jiné, třeba i vlastní konstrukci...

SoGe například také uchopilo volatilitu konceptem SG0RVP, long realizovaná, short implicitní volatilita, který se nám obecně líbí, ale přesto rizika nečekaného vystřelení jsou více než značná (viz. konec 2008 či květen 2010), tak jsme si ten koncept upravili po svém za pomoci opcí s koupí krycí call opce, která limituje ztráty v případě exploze volatility a máme profilem dle backtestu "dokonalou" strategii, tak zkusíme něco povyšívat i na tuhle myšlenku, každopádně díky a jen tak dál Smile
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Wed Feb 09, 2011 6:15 pm

Update tohoto papíru: Už stojí jen 25 EUR, takže od minule ztratil téměř 40%, přestože se spread rozšířil jen o další 3%, s pákou 3:1 by tedy mělo dojít k poklesu o cca 9%.

Nicméně contango WTI vs. backwardation Brent žere aktuálně dalších 6% měsíčně, s pákou 3:1, je tento efekt 18% měsíčně a navíc je teď zřejmě ta páka ještě větší, protože se spread rozjel až po posledním přizpůsobení vah... Ten papír to sežere zaživa...
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Wed Feb 09, 2011 7:25 pm

Jari napsal:
Update tohoto papíru: Už stojí jen 25 EUR, takže od minule ztratil téměř 40%, přestože se spread rozšířil jen o další 3%, s pákou 3:1 by tedy mělo dojít k poklesu o cca 9%.

Nicméně contango WTI vs. backwardation Brent žere aktuálně dalších 6% měsíčně, s pákou 3:1, je tento efekt 18% měsíčně a navíc je teď zřejmě ta páka ještě větší, protože se spread rozjel až po posledním přizpůsobení vah... Ten papír to sežere zaživa...

Jari díky Tvé zprávě jsem do toho nešel. Našel jsem i alternativu, jak se s tím poprat, chystám se na to podívat.

Es bieten sich hierfür zum Beispiel ETCs von ETF Securities an:

Long WTI: ISIN DE000A0KRKN3

Short Brent: ISIN DE000A1AQGW3

- Jeweils gleiche Stückzahlen -

Wenn WTI dann von 91 auf 100 steigt, haben sie durch den Long-ETC $9 Gewinn. Es würde aber auch genügen, wenn WTI von 91 auf 95 stiege, und Brent gleichzeitig von 101 auf 95 fiele - oder sogar darunter. Verluste machen Sie nur in dem Falle, sollte sich die Spanne weiter ausdehnen.

Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Mon Feb 14, 2011 11:51 am

jiran07 napsal:

Jari díky Tvé zprávě jsem do toho nešel. Našel jsem i alternativu, jak se s tím poprat, chystám se na to podívat.

Es bieten sich hierfür zum Beispiel ETCs von ETF Securities an:

Long WTI: ISIN DE000A0KRKN3

Short Brent: ISIN DE000A1AQGW3

- Jeweils gleiche Stückzahlen -

Wenn WTI dann von 91 auf 100 steigt, haben sie durch den Long-ETC $9 Gewinn. Es würde aber auch genügen, wenn WTI von 91 auf 95 stiege, und Brent gleichzeitig von 101 auf 95 fiele - oder sogar darunter. Verluste machen Sie nur in dem Falle, sollte sich die Spanne weiter ausdehnen.

Bohužel tyhle investice problém contango WTI vs. backwardation Brent neodstraní, ETC pouze rolují futures kontrakty. Pořád budou muset dohánět těch 6% měsíčního rozdílu mezi futures křivkami obou sort ropy.
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Fri Feb 18, 2011 10:24 pm

No, mazec, tak ten papír SG03N4 si došel až na stop-loss 10 EUR, 90% ztráta... A zrovna dnes mi přišel email od SoGe, jaké mají inovativní nové emise... SG12KE a jedeme znovu od začátku ;)
Návrat nahoru Goto down
jiran07
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Sat Feb 19, 2011 5:18 pm

I pro mě to bylo obrovské překvapení. Až se Cushing začně vypraznovat, tak to bude slušná příležitost. Otočit nebo spíše vrátit se normál se to musí.
Já jsem našel certy od GS - GS4WT1, GS4SPR a GS4HWT (liší se pákou). Platnost je jen do května, z hlediska rolování tedy OK. Otázkou je, zda se to otočí již do května.
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Thu Apr 14, 2011 12:50 am

Ty papíry od GS se sice nerolují, ale při emisi byl kurz rozhodného future kontraktu na Brent v backwardation, zatímco kurz WTI kontraktu v contangu. Tento rozdíl musí být do splatnosti dohnán a předehnán pro dosažení zisku. Jak je vidět, i když už spread nějakou dobu stagnuje, tyto papíry dál ztrácejí, protože ten počáteční rozdíl nedohánějí a nůžky těch kurzů se roztahují, jak se papíry blíží do splatnosti, kdy se kurz future kontraktu bude prakticky rovnat spotu. Navíc vše je umocněno pákovým efektem. Opravdu není vůbec snadné efektivně takovou investici uchopit, je to už odvěký boj s tím efektivním uchopením komoditních investic.

Už nám pomalu dochází trpělivost s těmi silnými neefektivitami a náklady na rolování futures kontraktů, že se spíše snažíme stavět strategie tak, aby vydělávali pouze a čistě na těchto nákladech na rolování, v březnu jsme spustili takovou první strategii na plyn:

http://www.bbi.cz/cs/nabizime/informacni-servis/investicni-doporuceni/jak-na-zemni-plyn.html

Přemýšlím nyní ještě o jiných komoditních podkladech a o jiných variacích. Kvůli hedgingu producentů to zatím není takto stoprocentně efektivní, protože akcie producentů nebudou nikdy přesně kopírovat vývoj ceny komodity. Uvažuju o například přímém rolování kontraktů s různou splatností dle předem stanovených kritérií, které by v čase měly eliminovat dopad rolování a neefektivity z toho plynoucí a proti tomu opět prostý short ETF na futury těchto komodit, které jen "hloupě" rolují do nejbližšího kontraktu, nezajímají se o náklady rollingu a neefektivity a za tuto činnost ještě inkasují management fee a platí transakce a spready. ETF jsou sice podstatně lepší než podílové fondy, ale často jsou jejich konstrukce stejně "za trest". Jen škoda, že nejde shortovat podílové fondy, to by byly žně pro takovéto strategie Smile
Návrat nahoru Goto down
stenolez

Poeet p?íspivku : 36
Registration date : 12. 12. 08

PříspěvekPředmět: Držet bonus na DT přes dividendu?   Fri Apr 15, 2011 6:31 pm

Zdravím,

mám DE000CM8B2A2, který v poslední době vytrvale posiluje, předpokládám, že to souvisí s posilováním DT způsobeným blížící se dividendou. Máte s tím někdo zkušenosti, co se stane po výplatě dividendy? Má smysl ten cert. před dividendou prodat a pak vzít zpět?

Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Sat Apr 16, 2011 6:19 pm

Kurz bonusu se po výplatě dividendy o výši dividendy nesníží jako je tomu v případě kurzu akcie. Jediný efekt je v tom, že se sníží procentuálně ochrana a zvýší se procentuálně nadhodnota obojí o vyplacenou dividendu. Takže není nutné před výplatou dividendy bonusy prodávat, to bych doporučil pouze v případě, že by ochranná bariéra byla blízko a kurz akcie by ji mohl po vyplacení prorazit, jinak k tomuto kroku žádný důvod není...
Návrat nahoru Goto down
stenolez

Poeet p?íspivku : 36
Registration date : 12. 12. 08

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Mon Apr 18, 2011 11:28 am

Díky za odpověď Jari! Když jsem si ji pročítal, tak mě napadlo, že by možná bylo rozumné využít termín dividendy k přerolování do jiného certu, který bude mít vyšší ochranu, menší nadhodnotu a snad i vyšší výnos. Mám pravdu?
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Tue Apr 19, 2011 12:41 am

Určitě se vyplatí ty bonusy průběžně monitorovat, dají se najít čas od času papíry, které mají jednoznačně lepší parametry jako právě nižší nadhodnota, vyšší ochrana či vyšší výnos p.a. Nutno vztahovat vše také ke splatnosti, resp. k počtu a výši vyplacených dividend do splatnosti.
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Tue Apr 19, 2011 8:45 am

Tady se nabízejí CM8E90 a CM8E8Z. Přestupuju do nich z AA12MW. Nebo jste našli výhodnější?
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   

Návrat nahoru Goto down

Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx
Strana 1 z 2Jdi na stránku : 1, 2  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: