Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2
AutorZpráva
stenolez

Poeet p?íspivku : 36
Registration date : 12. 12. 08

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Wed Apr 20, 2011 2:39 pm

Moje tipy:

CM8E90, CK00AF
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
baryk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 12. 09. 08

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Wed Apr 20, 2011 6:19 pm

stenolez napsal:
Moje tipy:

CM8E90, CK00AF

Dobrá práce. Ten CK00AF je nejvhodnější. Zítra kupuju za AA12MW.
Návrat nahoru Goto down
stenolez

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Fri May 27, 2011 11:16 am

Tak jsem to schválně sledoval a ukázalo se, že zatímco DT začal okamžitě po vyplacení dividendy padat, tak bonusy se pár dní ani nehly. Pak se ale pomalu taky vydaly dolů.

Moje aktuální tipy: TB6HML, TB6HMJ, TB6HMK

Všechny mají podhodnotu.

BTW nevíte někdo, proč mají bonusy od SG tak obrovský spread?
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 12. 09. 08

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Wed Jun 01, 2011 11:12 am

Podhodnota, to je pěkná věc, ale výnos je taky důležitý. CK00AF je lepší.
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 123
Registration date : 25. 07. 07

PříspěvekPředmět: BONUS CERTIFIKÁTY   Wed Jun 22, 2011 2:55 pm

Zdravím ty, kteří sem ještě sporadicky zavítají.

Bariéry ( 35 € a 30 € ) na mých bonus certifikátech na RWE prozatím drží, ale že vydrží, na to bych dnes už moc nesázel.

V pondělí bonus certifikát BN8DFT na VEOLIE Enviromental prorazil bariéru 19 €, kupoval jsem ho s vidinou zisku přes 30 % p.a. a s ne patrnou nadhodnotou. Čemu ale nerozumím je, že po prolomení bariéry bonus certifikát kótuje tak cca o 1 € pod cenou podkladu; momentálně certifikát 18,30 / 18,35 €; akcie 19,28 €. Když padly bariery 40 €, 38 € a 37 € na certifikátech na RWE, certifikáty začaly opisovat cenu podkladu. Sledováno vše na certifikátech BNP. Umíte to někdo vysvětlit?

Jinak dnes nákup Capped Reverse Bonus na DAX BN69AB, bariéra 8400, splatnost 15.6.2012, bonus cca 31,6 % p.a. To abych nebyl jenom long.

Mějte se.

Návrat nahoru Goto down
stenolez

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Thu Jun 23, 2011 5:36 pm

Ahoj inWestore,
taky by mě to docela zajímalo - tipoval bych, že to bude souviset s časovou hodnotou nebo dividendou. Napadla mě ještě jedna věc: Kdybych teď ten bonus koupil a k němu do páru nějaký short na Veolii, tak bych měl mít garantovaných 5% p.a., mám pravdu?
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 276
Registration date : 25. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Mon Jul 04, 2011 3:40 pm

Zdravím, tak za prvé k těm bonusům po prolomení bariéry... Jelikož se bonusy skládají s down and out put opce a zero strike call opce (podkladem tedy není přímo akcie), tak po prolomení je down and out put opce bezcenná a cenu certifikátu tvoří pouze zero strike call opce. Ta kopíruje cenu akcie diskontovanou o budoucí dividendy. Pokud tedy akcie má do splatnosti ještě vyplatit nějakou dividendu, bude certifikát o tento diskont levnější, pokud již dividenda žádná do splatnosti nenastane, bude kopírovat akcii 1:1.

To souvisí i s druhým dotazem na garantovaný výnos při použití long bonus, short akcie... Tato kombinace může být zisková jedině pokud zůstane bonus mezi bariérou a bonus hranicí, pokud při splatnosti skončí akcie nad či pod, získáme přesně kurz akcie, ale nikoli v průběhu vyplácené dividendy, zatímco u shortu akcií dividendy budeme muset někomu zaplatit, takže máme naopak pod bariérou a nad bonus hranicí garantovanou ztrátu ve výši vyplacených dividend...
Návrat nahoru Goto down
stenolez

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Fri Jul 08, 2011 4:24 pm

Ahoj Jari,
díky za vysvětlení!
Návrat nahoru Goto down
modra.podkova

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 09. 07. 11

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Sat Jul 09, 2011 4:49 pm

Ahoj, s certifikáty teprve začínám, a proto se omlouvám, pokud bude můj dotaz mimo mísu. Na stránkách společnosti Best Buy Investment mě zaujala jejich strategie Rolling Bonus (možná ji budete znát) a zkoušel jsem si pro ni najít vhodný podkladový certfikát. Jako zajímavý mi přijde tento:

DE000GS5XBG7
Podklad: Deutsche Telekom
Aktuální cena: 10,85 EUR (nadhodnota tedy cca 2,70 %)
Bonus: 13,40 EUR, aktuálně tedy 23,50 %
Bariéra: 8,80 EUR, aktuálně tedy ochrana 16,70 %
Splatnost: 17/08/2012

Malá nadhodnota, myslím si, že bonus je poměrně zajímavý, ochrana taky solidní i v kontextu poklesu podkladu příští rok po dividendě. Myslíte si, že se jedná o solidní certifikát nebo je tam nějaký zakopaný pes a něco mi uniklo? Předem moc děkuji za radu a přeji hezký víkend.

MP

Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 276
Registration date : 25. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Sat Jul 09, 2011 6:11 pm

Ten je v portfoliích čerstvě, rolovali jsme do něho teprve tento týden v pondělí, takže podmínky jsou stále pro vstup atraktivní...
Návrat nahoru Goto down
modra.podkova

Poeet p?íspivku : 2
Registration date : 09. 07. 11

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   Sun Jul 10, 2011 10:43 am

Tak rychlou odpověď jsem nečekal, děkuji moc za info.

Hezký den

MP
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx   

Návrat nahoru Goto down

Zajímavé bonusy na DT a Euro Stoxx
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-