Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

BONUS na RWE a někdy další

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2
AutorZpráva
Joseff
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 367
Registration date : 04. 07. 07

PříspěvekPředmět: BONUS na RWE a někdy další   Fri Jan 21, 2011 4:56 pm

Ahojte
baryk napsal:
jo je to pohoda, není nad dobré instrumenty. Dobře se mi vyvíjejí i další podklady E.ON, DT, ES50, Alianz aj. Taky se snažím dokupovat na lokálních maximechu BN5WQQ. Nevěřím totiž v překonání historického maxima na DAXu-letos pochopitelně. Boj proti DAXu to je moje srdeční záležitost,to si neodpustím ale jen takhle opatrně.
Kdybyste něco zajímavého našli,tak to sem taky hoďte.
http://www.ariva.de/BN5WQQ
Držte se.Baryk
Jo, boj proti DAXU není jenom tak. Tam se musí umět i občas prohrávat. Já mám nyní v hledáčku DE000BN69AB9 . Není to na výdělek, ale jako výborné částečné zajištění pro lepší psychiku. Lépe se pak ty denní propady snášejí.
Jinak s DAXEM je to nyní také příjemné svezení. To DT však žádná sláva, alespoň u mne.

Přeji hezký víkend.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
baryk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 231
Registration date : 12. 09. 08

PříspěvekPředmět: Re: BONUS na RWE a někdy další   Tue Jan 25, 2011 11:10 am

Joseff napsal:
Ahojte
baryk napsal:
jo je to pohoda, není nad dobré instrumenty. Dobře se mi vyvíjejí i další podklady E.ON, DT, ES50, Alianz aj. Taky se snažím dokupovat na lokálních maximechu BN5WQQ. Nevěřím totiž v překonání historického maxima na DAXu-letos pochopitelně. Boj proti DAXu to je moje srdeční záležitost,to si neodpustím ale jen takhle opatrně.
Držte se.Baryk
Jo, boj proti DAXU není jenom tak. Tam se musí umět i občas prohrávat. Já mám nyní v hledáčku DE000BN69AB9 . Není to na výdělek, ale jako výborné částečné zajištění pro lepší psychiku. Lépe se pak ty denní propady snášejí.
Jinak s DAXEM je to nyní také příjemné svezení. To DT však žádná sláva, alespoň u mne.

Přeji hezký víkend.

Ahoj Joseff a další,
DT teď dělá radost,ne ?

Abych řekl popravdě BN69AB se mi moc nelíbí. Dlouhá splatnost, to už může 8400 klidně být. A hlavně nadhodnota 12%, to mě odrazuje.
Preferuji reverz bonusy s podhodnotou nebo s velmi malou nadhodnotou, kde se nedá moc prodělat. I na tom knockinutém BN6HNS jsem nakonec skončil v plusu.

Pěkné jsou teď blízko bariery 7200 bodů CM4P1A a CM63J8. Oba s podhodnotou 0,5 resp. 1,7%. Zkusím nástup okolo 7120 na DAXu.
Tak se držte. Baryk
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 373
Registration date : 06. 11. 07

PříspěvekPředmět: Re: BONUS na RWE a někdy další   Tue Jan 25, 2011 11:27 pm

Dobrý večer pánové,

mohu se zdvořile zeptat, na základě jaké úvahy shortujete jak o život? Smile
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://proinvestory.cz
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Short jako o život, to vypadá jinak- páka 20,30,40...   Wed Jan 26, 2011 12:59 am

Piti napsal:
Dobrý večer pánové,

mohu se zdvořile zeptat, na základě jaké úvahy shortujete jak o život? Smile

Dobrý večer nebo ráno,

nemyslím si, že šortuji jako o život. Ale mám paměť a vím, že může přijít ledacos. Pokud se podíváš na papíry, co kupuju jsou konzervativní, mají šanci a přitom z nich můžu při knockinu vypadnout s malou ztrátou díky pohodnotě. A nebo mají barieru daleko. A taky jich mám cca 5% ptf. Základem jsou bonuscerty s hlubokou ochranou. např AA2D48 atd.
Asi tak. Baryk
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 373
Registration date : 06. 11. 07

PříspěvekPředmět: Re: BONUS na RWE a někdy další   Wed Jan 26, 2011 7:01 am

V dnešní době tištění peněz téměř na všech frontách mi zatím vychází předpoklad z cca poloviny roku 2009, kdy jsem zaujal postoj, že se indexy (DJIA, DAX) podívají k total High. Zatím to vychází a k naplnění tohoto scénáře moc nechybí (v % vyjádření), klidně už v letošním roce můžeme tohoto cíle dosáhnout.

Ano baryku, tvůj papír je konzervativní, ale proč plout proti proudu již dnes? Jak je zatím vidět USA + Evropa bankrot žádného státu nepřipustí, takže zatím to vypadá, že ve finále se budou snažit okrást nás spořivé občany snížením hodnoty peněz. Už to tady bylo v minulosti tolikrát, že to není nic nového ani překvapivého. Osobně jsem se na růstové vlně DAX + EuroSTOXX 50 příjemně svezl, nyní už se angažuji pouze v drahých kovech.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://proinvestory.cz
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: BONUS na RWE a někdy další   Thu Jan 27, 2011 2:51 pm

baryk napsal:
Joseff napsal:
Ahojte
baryk napsal:
Držte se.Baryk

Přeji hezký víkend.

Ahoj Joseff a další,
DT teď dělá radost,ne ?

Abych řekl popravdě BN69AB se mi moc nelíbí. Dlouhá splatnost, to už může 8400 klidně být. A hlavně nadhodnota 12%, to mě odrazuje.
Preferuji reverz bonusy s podhodnotou nebo s velmi malou nadhodnotou, kde se nedá moc prodělat. I na tom knockinutém BN6HNS jsem nakonec skončil v plusu.

Pěkné jsou teď blízko bariery 7200 bodů CM4P1A a CM63J8. Oba s podhodnotou 0,5 resp. 1,7%. Zkusím nástup okolo 7120 na DAXu.
Tak se držte. Baryk

Nakoupil jsem CM63J8 při DAX 7160 za 89,68 E. Čili PODHODNOTA 2%. Na knockinu 7200 v době splatnosti to vychází 90,9 E. Tak když k němu dojde teď, bude cena podle mě cca o 3% nižší=88 E. Sečteno a podtrženo:

RIZIKO maximální ztráty 1,87 %, při zodpovědném MM=prodej při knockin a žádná další spekulace.

ŠANCE na 42,6%, přes 48% p,a.

Tento rizikovo výnosový profil se mi líbí.

Naposledy upravil baryk dne Thu Jan 27, 2011 9:44 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
stenolez

Poeet p?íspivku : 36
Registration date : 12. 12. 08

PříspěvekPředmět: Re: BONUS na RWE a někdy další   Thu Jan 27, 2011 6:24 pm

Ahoj baryku!

Fakt se na tom dá vydělat? Výnosový poměr sice vypadá dobře, ale pravděpodobnost proražení bariéry mi přijde hodně vysoká (80%?). Loni jsem zkusil pár podobných obchodů udělat a vždycky to skončilo ztrátou.

Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: BONUS na RWE a někdy další   Thu Jan 27, 2011 9:56 pm

Stenolez-ahoj.

tvoje úvaha je správná, ale ztráta do 2% se dá risknout, ne ? Nebo můžeš dál spekulovat na pokles. BE při splatnosti leží cca na 7270 bodech.

Vydělat se dá na všem (skoro) Smile
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 123
Registration date : 25. 07. 07

PříspěvekPředmět: CM63J8   Thu Jan 27, 2011 11:19 pm

Ahoj Baryku,

už jsem od Tebe tady četl lepší nápady. Pravděpodobnost proražení 7200 bodů do 15.12.2011 se podle mě blíží 100 %. Sázku s kurzem cca 20:1 na neproražení hranice 7200 na DAX 30 do 15.12.2011 bych neuzavřel, poplatky a jiné ztracené příležitosti zanedbávám.

Více v jiné části fóra.
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: BONUS na RWE a někdy další   Sun Jan 30, 2011 11:22 pm

inWestor napsal:
Ahoj Baryku,

už jsem od Tebe tady četl lepší nápady. Pravděpodobnost proražení 7200 bodů do 15.12.2011 se podle mě blíží 100 %. Sázku s kurzem cca 20:1 na neproražení hranice 7200 na DAX 30 do 15.12.2011 bych neuzavřel, poplatky a jiné ztracené příležitosti zanedbávám.

Více v jiné části fóra.

inWestor-ahoj,
no,co odpovědět ?
1) díky za pochvalu, možná už jsem měl lepší nápady, ale jak to dopředu poznat ?
2) reverzbonuscrety na DAX před kinem s podhodnotou dělám už po třetí a jsem na nich po kinu celkově na nule.
3) jednou se to otočit musí
4) každý podle sebe a ti rozumní za svý

Do příštího, dle mě, hooodně zajímavého týdne ZDAR ! Baryk
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: UB2NUJ   Thu Feb 24, 2011 12:00 pm

Ahoj Joseffe a další bojovníci,

využil jsem propadu RWE po mizerných výsledcích a dokoupil UB2NUJ za rovných 50. Prakticky bez NH. Ta reakce trhu se mi zdá neadekvátní. No, uvidíme.
Návrat nahoru Goto down
Joseff
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 367
Registration date : 04. 07. 07

PříspěvekPředmět: BONUS na RWE a někdy další   Thu Feb 24, 2011 12:35 pm

baryk napsal:
Ahoj Joseffe a další bojovníci,

využil jsem propadu RWE po mizerných výsledcích a dokoupil UB2NUJ za rovných 50. Prakticky bez NH. Ta reakce trhu se mi zdá neadekvátní. No, uvidíme.
Ahojte
Výsledky byly dobré. Dolů to poslal velice špatný výhled do budoucna. Takový propad jsem tedy nečekal, nějak se mi to nelíbí.
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: BONUS na RWE a někdy další   Thu Feb 24, 2011 5:50 pm

Já jsem v klidu, nevím proč by se mělo RWE podívat pod 5ti letá minima. Pokles indexů se zastavil. Lybii vyřešej a frčíme se vším nahoru.
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: BONUS na RWE a někdy další   Wed Mar 02, 2011 1:02 pm

Ahoj Joseffe a další,
Sebral jsem poslední zbytky odvahy a za 46,5 doložil vagon na 3,5% ptf. Podhodnota 2,5%, tak nemůže být moc zle. A stále věřím, viz výše.
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: BONUS na RWE a někdy další   Tue Mar 15, 2011 11:32 am

baryk napsal:
Ahoj Joseffe a další,
Sebral jsem poslední zbytky odvahy a za 46,5 doložil vagon na 3,5% ptf. Podhodnota 2,5%, tak nemůže být moc zle. A stále věřím, viz výše.

A ono docela zle je. Bariera 44 u RWE a 20 u E.ON proražena. Tak by mě zajímalo, co s tím spolubojovníci děláte ?
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: BONUS na RWE a někdy další   Tue Mar 15, 2011 11:47 am

Poškození japonské jaderné elektrárny je černá labuť, s tím se nedá nic dělat. Ještě včera jsem litoval, že nemám hotovost na opětovný nákup UB2NUJ. Já mám nakoupené bonusy na RWE s bariérami 35 € a 32 € a radost z nich momentálně nemám. Jediná rada je nakupovat a nemusí to být energetiky. Reálný dopad ne Evropu nemusí být velký.
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: BONUS na RWE a někdy další   Tue Mar 15, 2011 11:54 am

inWestor napsal:
Poškození japonské jaderné elektrárny je černá labuť, s tím se nedá nic dělat. Ještě včera jsem litoval, že nemám hotovost na opětovný nákup UB2NUJ. Já mám nakoupené bonusy na RWE s bariérami 35 € a 32 € a radost z nich momentálně nemám. Jediná rada je nakupovat a nemusí to být energetiky. Reálný dopad ne Evropu nemusí být velký.

Ahoj inWestor,
dík za reakci. Můžeš sem,prosím, hodit WKN ? Taky to tam přetáhnu.
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: BONUS na RWE a někdy další   Tue Mar 15, 2011 2:20 pm

Ahoj Baryku,

běhal jsem po doktorech tak odpovídám až teď.

Já mám nakoupený BN48AY; bariéra 35 €, bonus 84 €, splatnost 21.06.2013. Nakoupil jsem ho výměnou za BN3KRA v době, kdy jsem chtěl slušný výnos do budoucna a s "malým rizikem". Bez aktivního obchodování. Možná, že by teď mohlo být BN3KRA to pravé. Nicméně i já jsem dnes na BN48AY - 23 %.

Pak jsem včera v rychlosti v zaměstnání nakoupil BN6GR5; bariéra 30 €, bonus 68 €, splatnost 21.06.2013. Odpoledne jsem toho nákupu litoval, ale v práci jsem měl za to že reaktor vydrží a přehnaná reakce je právě teď.

Za úvahu možná stojí i bonus na E.ON BN48KP; samozřejmě kratší expirace s větší pákou je výhodnější, bonus na Enel BN5CN3 ale i bonusy na telekomunikační sektor.

Pozn.: Jako pamětník vzpomínám na propad kurzu akcie ČEZu z 80 Kč na cca 40 Kč po útoku na dvojčata.

Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: A JEŠTĚ JEDEN ZAJÍMAVÝ BONUS   Tue Mar 15, 2011 3:21 pm

Ahoj Baryku,

před propadem jsem nakoupil ještě jeden bonus BN8DFT, který se stal nyní vysoce zajímavým. Ne že by to bylo bez rizika, ale momentálně podhonota a výnos do spatnosti 45,9 % p.a. Je to na Veolia Enviromental, tzn. není to energetika. Já čekám na převod peněz na BJ.

Ať se daří.
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: NIC VE ZLÝM   Sun Mar 20, 2011 9:53 am

Ahoj Jari,
ale opravdu by mě zajímalo, jak jste reagovali ve vašich bonus strategiích na propady RWE a E.ON pod barieru. Přehodnotili jste tuto záležitost nějak, nebo jedete dál tyto ale i jiné podklady (DT, FRTEL) ?
Díky. Baryk
Návrat nahoru Goto down
Jari
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 276
Registration date : 25. 04. 08

PříspěvekPředmět: Re: BONUS na RWE a někdy další   Sun Mar 20, 2011 1:32 pm

RWE prozatím dál nedržíme v bonusech, pouze v express certifikátu, jestli se ale neplatu, tak v oficiální obchodní době 20 EUR na E.ONu proraženo nebylo, dle údajů Deutsche Börse bylo ofiko low 20,10 EUR, ale stejně v E.ONu máme velmi malou váhu, zatím jsme vyčkali, patrně budeme nyní hledat kandidáta na přerolování s větší ochranou. Ostatní podklady zatím držíme bez aktuálně plánovaných změn...
Návrat nahoru Goto down
baryk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: BONUS na RWE a někdy další   Sun Mar 20, 2011 7:58 pm

Ahoj Jari,
dík za odpověď. Asi máš pravdu, ale Duseldorf měl E.ON na min. 20,00, to se nepočítá? Která burza je rozhodující? Asi jsem trochu zazmatkoval a přetáh zpět na KIN 18. Kdoví, třeba se to ukáže jako z hlouposti cnost. Je třeba počítat s vyplácením divi. A ve světle událostí v Libyii se zdá masakr na trzích na dohled.
UB2NUJ jsem pustil úplně, vyčkám na uklidnění situace. DT bonus držím s KIN 6,8 a FRTEL s 13.
Ať se daří. Baryk
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: BONUS na RWE a někdy další   

Návrat nahoru Goto down

BONUS na RWE a někdy další
Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 2 z 2Jdi na stránku : Previous  1, 2

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Certifikáty, warranty-
Přejdi na: