Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

Brent Crude oil

Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next
AutorZpráva
pepab
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 90
Registration date : 02. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: Brent Crude oil   Mon Oct 15, 2007 1:05 pm

Horké money stále tlačí oil výše ve víře,že risk premie(narušení zdrojů počasím nebo geopolitikou,nyní Turecko) bude pokračovat(odhady této risk premie je někde na $15-$20).Mohli by jsme tedy vidět $10-$20 pohyb v několika dnech nebo týdnech, jen je obtížné znát jakým způsobem(každý si může hodit mincí).Jsou tu dva zcela opačné scénáře,($85-90 může být absolutní top) a také by jsme mohli vidět cenu $60 před dalším létem.Zatím to analytikům dle čt průzkumu z bloomberg nevychází.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
Myk
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 352
Registration date : 26. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Brent Crude oil   Thu Oct 18, 2007 2:32 pm

Tak zásoby vzrostly 2x více než očekávání analytiků. Vzrostly o 1.8 millionů barrelů na úroveň 321.9 millionů barrelů, což je o 7.8 procenta více než pětiletý průměr.
Vzrostly i zásoby destilátů, včetně nafty a topných olejů o 994,000 barrelů, zatímco analytici očekávali pokles o 700,000 barrelů. Celkové zásoby k 12.10. byly 136.3 millionů, což je o 4.6 procenta více než pětiletý průměr.
OPEC

To znamená, že rafinérie zvýšily výrobu a zásoby ropy i destilátů se vrátily na úroveň, ne jaké by měly před zimou být. Teď už se přidávám k Radkovi a věřím, že je tu fundament pro pokles. Pokles se zatím nekoná kvůli obavě z Tureckého vpádu do Iráku. Pro představu, vpád by mohl ohrozit ropovod z Iráku do Turecka, kterým má v listopadu proudit 700 tisíc barelů denně.
OPEC slíbil od listopadu zvednout kvótu o 500 tisíc, ale prý jsme už velmi těsně limitům těžby a o moc víc už těžbu nepůjde zvednout.

Nicméně současná cena je asi držená jen politickou obavou a tak se přidávám k Radkovu názoru, že už (snad) konečně přichází korekce. Doufám, že jsi Radku za včasu z toho shortu včas vystoupil.
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 737
Registration date : 03. 09. 07

PříspěvekPředmět: Re: Brent Crude oil   Thu Oct 18, 2007 5:20 pm

Ahoj Myku,

se shortem bych nespechal. Tve "reasoning" je logicke, ale po tech poslednich datech se opet zacina sazet na snizeni sazeb a pokles USD - a s ohledem na to se spekulativne nakupuje ropa.

Celkem mne zarazi ten obrovsky spread mezi ropou a benzinem. To nemuze dlouho vydrzet. Budto se ropa musi vyznamne posunout dolu nebo benzin nahoru.

:-)

Naposledy upravil dne Fri Oct 19, 2007 1:08 am, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 123
Registration date : 25. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: Brent Crude oil   Thu Oct 18, 2007 8:12 pm

Jelikož mně válcuje short na ropu (CB7HKT a GS3MQK ), prakticky očekávám knockoutování každým dnem, myslíte, že by se aspoň pozice na WTI dala hedgovat long na benzín? A v jakém poměru, myslím na X UDS nárust ceny WTI musí se promítnout v Y USD nárustu ceny benzínu nebo topného oleje? Dnes vím, že při příčinách daného vývoje by bylo bývalo lepší ( a stačilo by ) mít zlato na long. A nebo aspoň natural gas, ale ten už se mi vyprodal.
Návrat nahoru Goto down
lemming
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 221
Registration date : 14. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: Brent Crude oil   Thu Oct 18, 2007 9:01 pm

inWestor: Longem na zlato jsem to hedhoval. Bohuzel malo agresivne, mel jsem si to lip spocitat oops Ale makoekonomicka analyza se ukazala byt dobra Happy
Návrat nahoru Goto down
Myk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Brent Crude oil   Thu Oct 18, 2007 9:57 pm

Argentina napsal:
Ahoj Myku,

se shortem bych nespechal.

Díky za varování. Na dolar jsem zapomněl. Ale s nástupem do shortu stejně čekám na nějaký strong signál od TA.
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Brent Crude oil   Fri Oct 19, 2007 4:23 am

:-) Taky se chystam na short (kdyz uz jsem propasl vhodnou dobu na long GOLD). Ale mam pocit, ze ropa klidne jeste par procent muze pridat. To afera s Tureckem je nesmysl (Maji-li turecti islamiste alespon trochu rozumu, tak se rychle uklidni. Spise mi to pripada, ze je to obvykly "blackmail" a neco budou po USA pozadovat za zavrenymi dvermi. Pokud ale ne a chteji to hrat na ostri noze, tak ropa long a Zentiva short :-)). Ponekud mne zarazi logika celeho nynejsiho obchodovani - USD oslabuje, protoze se ocekava dalsi snizeni sazeb a silnejsi zpomaleni US ekonomiky (vsimni si rozdilu mezi equity a FX analytiky - ti prvni se porad tvari, ze jejich analyzy ohledne rustu a earnings "will hold up", kdezto FX strategove hojne predvidaji rust US HDP H2 2008 1% nebo mene). Hmm, oslabi-li ale US ekonomika zretelnym zpusobem, tak s ni bude nasledovat i zbytek zemekoule sice mensim dilem ale dostatecne na to, aby se poptavka znatelne snizila. Takze si to obchodovani ponekud protireci. Docela jsem zvedav, co pres vikend "vyplodi" G7 na podporu USD. No a pokud by Bernanke prekvapil a sazby nesnizil, tak muzeme shortovat zlato, ropu i indexy a jit long na USD.

Pokud uvidis nejaky TA signal na ropu smerem dolu, tak dej vedet. Uz ted mi to pripada tak 10-12% nadsazene.

pepab
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Brent Crude oil   Fri Oct 19, 2007 3:41 pm

Osobně medialní zdůvodnění růstu cen ropy neberu příliš vážně.Např. ze severního Iráku tekla ropa již v minulosti velmi sporadicky,téměř vůbec.Omezení nakládání tankerů ropou nějakou misí turecké armády nehrozí,proto je přeci armáda USA v Iráku,aby ropa proudila.Omezujícím faktorem je lodní doprava z těchto míst a tím dodávky ropy,všechny dostupné tankery jsou pronajaty a ceny za dopravu enormně stoupají.Osobně se domnívám,že za rostoucí cenou je aktuální dynamická změna futures křivky, v průběhu července se překlopila celá křivka do backwardation (negativní sklon).Dříve přetrvávalo očekávání vyšších cen ropy (kontango) pro následující dva roky a poté křivka přecházela k poklesu, nikde se však nedostala pod aktuální cenu.Z teorie plyne, že ropná futures křivka by měla být celá klesající(což se nyní stalo), pokud na ceny futures nepůsobí další faktory, například očekávání budoucího vývoje ceny ropy.Možným výkladem této situace je, že trh při současné úrovni ceny přestal spekulovat na další růst v horizontu měsíců. Křivka by v tomto případě dlouhodobě setrvala v backwardation.Dříve v letech 2004 až 2006 jištění nákupem futures bylo vhodné a tedy ještě do prázdnin především v období nad dva roky, protože ceny futures do této doby zůstávaly relativně vysoké.Nyní ,kdo zůstal uvíznutý v této pasti dramatické změny futures křivky musel řešit hrozící ztráty.Dole je price median předpověďi oil analytiků pro bloomberg.Shoda pro konec roku je na ceně $70.

Návrat nahoru Goto down
Myk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Brent Crude oil   Fri Oct 19, 2007 4:12 pm

Pebabe, co je te ten consensus oil price forecast?
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Brent Crude oil   Fri Oct 19, 2007 4:23 pm

Consensus forecast = prumer predpovedi

Myk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Brent Crude oil   Fri Oct 19, 2007 4:35 pm

Argentina napsal:
Consensus forecast = prumer predpovedi

Spíš mi šlo o to, kdo to předpovídal a kdo to průměroval? Smile Skoro to vypadá, jako to by to byl průměr předpovědí Myka, Radka a Argentiny. Jestli jo, tak podle takového ukazatele bych se nřídil. lol
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Brent Crude oil   Fri Oct 19, 2007 5:13 pm

Hihi, vzpominas na nasi anketu ohledne ceny ropy? :-)) Ted bychom byli "broke". Odkud ma Pepab ty hezke grafy nevim. Ale ten strmy drop z dnesnich hodnot muze pro kratkodoby vyvoj vypadat jako zavadejici (coz neni vinou predpovedi ale grafiky). Myslim, ze nezbude pockat, az jak se to vyvine v Turecku a na FED.

pepab
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Brent Crude oil   Sun Oct 21, 2007 1:22 pm

Pro porovnání tady je TA analýza(starého kontraktu CL X7) z dílny Godmode z 19.10.2007, dle které předpovídají buď 95USD nebo taky 83USD po proražení ceny pod cca 86USD.Třeba připomenout,že se již bude obchodovat od úterý jen prosincový kontrakt,kde jsou již ceny o 1,65 USD níže.(close cena CL Z7 86,95USD) Jak předvídali minule dosaženo horní hrany kanálu 87USD,pak dle nich překročením této horní hranice stoupajícího kanálu bude možný posun cen až k 95USD.
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1052
Registration date : 01. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: Brent Crude oil   Sun Oct 21, 2007 8:55 pm

Ahoj všem
Louskám se ted po týdnu zprávami tak zde jsou nějaké analýzy na rop. Ještě projdu fora na komodity tak tu něco ještě hodím.

http://www.zealllc.com/2007/oilbull.htm

taková politická analýza

http://www.safehaven.com/showarticle.cfm?id=8639

Na součastný stav ropy mám názor že je překoupená ale má prvotní nadšení kdy jsem horoval jednoznačně za shorty jsem poněkud přehodnotil. Za současné situace opravdu nevím kdy to klesne na reálnou cenu.

Letošní ropa je značně volatilitní a dá se obchodovat v obou směrech.

Dnešní stav vypadá následovně po několika gapech vyskočila ropa na 88-89 USD ted je 60min TA nasměrovaná dolu ale klidně může cena jen stagnovat na denní TA se začínají formovat signály na vstup do shortu ale rozhodně ještě nejsou jasné.

Politicky: Je možné že USA a Izrael budou chtít dát lekci Iránu Syrii již lekci Izrael dává. Turecko má ambice vyřešit situaci v kurdistánu. Objevují se i hlasy za připojení Iráské části kurdistánu k Turecku. Rozhodně na to Turecko sílu má a USA jim v tom zabránit nemůže je naprosto nepředstavitelné aby člen NATO nějak vojensky zakročil proti jinému členu.

Turecko by tím jednou provždy vyřešilo svůj problém s kurtskou menšinou kterou na straně Iráku nemůže kontrolovat.

Radek
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Brent Crude oil   Mon Oct 22, 2007 12:41 pm

Právě teď se 60min TA (MACD) obrací pro růst což bude důležité pro další vývoj ceny jestliže cena bude mírně pokračovat v poklesu nebo stagnovat můžeme se ve večerních hodinach dočkat dalšího poklesu.

A to min. do středy kdy budou známy další zásoby.

EDIT 13:26: vypadá to že 60min TA stále ve směru down neřekla poslední slovo MACD stále hovoří pro pokles i když značně vyklesana. Přesně říci hledá se směr.

EDIT:14:17 prolomeni supportu 85.8 za tyhle ceny se toho každý rád zbaví a realizuje zisky.

lynxsharpeye
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: BRENT nebo WTI   Mon Oct 22, 2007 8:53 pm

Rad bych znal vase nazory/zkusenosti a preference ohledne obchodovani ropnych certifikatu. Jake vidite plusy co minusy mezi BRENTem a WTI? Je jejich cenova volatilita (podkladu) nejak vyrazne odlisna?

Predem dekuji :-)

Radek
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Brent Crude oil   Mon Oct 22, 2007 9:37 pm

WTI má volatilitu o něco větší ale jinak je to prakticky jedno. Záleží jen na situaci i spread je podobny.

Joseff
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 367
Registration date : 04. 07. 07

PříspěvekPředmět: Brent Crude oil   Mon Oct 22, 2007 11:05 pm

lynxsharpeye napsal:
Rad bych znal vase nazory/zkusenosti a preference ohledne obchodovani ropnych certifikatu. Jake vidite plusy co minusy mezi BRENTem a WTI? Je jejich cenova volatilita (podkladu) nejak vyrazne odlisna?
Ahoj.
Já dělám v drtivé většině WTI z důvodu lepších on-line dat a možnosti tyto data doplnit TA. Také mám rád, když při sledování ceny certifikátu na boerse-stuttgart mám současně graf podkladového aktiva pro lepší orientaci. Brent tam není.
Pohyby jsou v drtivé většině podobné. Někdy vznikne mezi Brentem a WTI nesoulad v cenách. Řeším to však pouze, když je velký a předpokládám jeho sblížení.
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: To Lynx - WTI vs Brent   Tue Oct 23, 2007 1:27 am

Ahoj Lynxi ! Díky moc za Tvou včerejší reakci na můj příspěvek o zlatě ... vypadá to, že bychom se skutečně zanedlouho mohli dočkat o něco lepších cen pro otevření long pozice. Stran rozdílu mezi WTI a Brentem - jak už psal Radek a Joseff - WTI ropa bývá zpravidla více volatilní a jsou k ní dostupnější on-line data. Každý z hlavních ropných benchmarků dále reaguje preferenčně na trochu jiné události - WTI hlavně na reporty o stavu US zásob (viz abnormální letní spread ve prospěch Brentu), dále na počasí nad Atlantikem a v Mexickém zálivu (hurikány) ... Brent je zase citlivější na problémy na těžebních plošinách v Severním moři, nepokoje v Nigérii a na Středním východě ... oba benchmarky (pohyby) jdou však až na zcela výjimečné situace v podstatě vždy ruku v ruce ... Napadá mě ještě 1 rozdíl - pokud bys uvažoval o investici do ropy přes KO certifikáty, pak na Brent je znatelně širší výběr - cca 2 x více na long a dokonce skoro 4 x více na short, někteří emitenti nabízejí certifikáty na oba benchmarky, někteří jen na Brent (třeba HSBC ...) Já obchoduji prakticky (asi až na 2 výjimky) jen WTI ... Uvažuješ nyní o shortu ? Měj se OK, hodně štěstí Ti přeje Pablo.
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Brent Crude oil   Tue Oct 23, 2007 2:37 am

Ahoj Pablo :-)

Do shortu na ropu se mi ted vubec nechce. Kdyby se to vysplhalo nekam k 94-95 USD, tak asi rychle zmenim nazor (a to se porad neda vyloucit). Naopak, kdyby se to ted sesunulo nekam k 80 USD, tak koupim na long. Takze se ted snazim "vyzvedet" co nejvice, at pak netapu. Pokud zlato klesne na 730, tak bez jakychkoliv dalsich analyz ci pochybnosti nakoupim plny kufr. Pokud bude nadale klesat, tak pri kazdem propadu o cca 30 USD dokoupim stejne mnozstvi jako u prvniho nakupu a dokupovat budu 3 x - bude-li zapotrebi. K tomu samozrejme uzpusobim paky a KO bariery (cim vetsi pokles - tim silnejsi paka a mensi KO). Vyleze-li DJ zase nekam nad 1400 po dalsim snizeni sazeb, tak si zacnu kazdych 50 bodu nad budovat short pozici (a je mi jedno, jaka propganada pojede na CNBC, nebo jak moc se budou vsichni optimisticky tvarit). Dale bych chtel turbo long na Philips, ale to si radeji pockam, az (a jestli) se to vse sesune jeste znatelneji dolu, protoze ten bych si rad podrzel alespon na 6-12 mesicu, a ty KO bariery tam nejsou v pomeru k pace moc bezpecne. Dnes jsem Te zkousel podporit na Zentive :-), ale FIO mi nekolikrat zkolabovalo, takze zase nic :-(

PS: Dnes rano jsem pri holeni s uzasem zjistil, ze na me skrani se objevilo vylysale misto asi tak velikosti koruny. Jsem si 100% jisty, ze vcera tam jeste normalne rostly vlasy. To misto je dokonale hladke a ja pro to nemam zadne jine vysvetleni, nez ze s ohledem na me opetne kocici prevteleni trpim prasivinou. V posledni dobe se se mnou vubec deji podivne veci. Po dovolene v Chorvatsku jsem trpel dezorientacemi, kdy jsem dokazal chodit pouze v kruhu - a jenom doprava. Takze kdyz jsem se chtel dostat nekam nalevo, tak jsem musel obkrouzit spiralu. Kdyz to konecne preslo, tak zanedlouho jsem v Amsterdamu docasne oslepnul na jedno oko (zle jazyky tvrdi, ze se mi to pouze zdalo :-))

Mej se hezky a pozdravuj VM!

karkulka
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 47
Registration date : 04. 09. 07

PříspěvekPředmět: Re: Brent Crude oil   Tue Oct 23, 2007 10:59 am

Ahoju Lynxi!!!

Rikas ze mesic stacil, goodbye Argentina, a uz jsi zas ve sve kuzi:) VM z Tebe bude mit jiste radost, jaky ses najednou hrac v certifikatech; jiste ho pobavi Tva navrativsi se bojovna short-nalada:)

Vsichni - prosim, sledujete nekdo delsi dobu spread mezi Brent a WTI? Cas od casu se stane, ze se spread otoci (tusim jaro '07?) nebo abnormalne rozsiri - mate vysledovane nejake hranice 'normality' za kterymy se da spolehliveji na spread spekulovat?

Diky,
Návrat nahoru Goto down
Myk
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Brent Crude oil   Tue Oct 23, 2007 11:33 am

Trochu off topic:
Už vím, odkud vere pebab ty grafy:
http://bespokeinvest.typepad.com/bespoke
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: To lynx + ostatní   Tue Oct 23, 2007 4:41 pm

Ahoj Lynxi !

Tvůj pozdrav Velké medvědici s potěšením vyřídím - jsme v poměrně čilém kontaktu via e-mail, i když poslední dny se zdá, že se závada na jeho počítadle rozšířila z Líného medvěda i na elektronickou poštu ... nějak se neozývá Smile
Stran vývoje ropy uvidíme zítřejší reporty - pokud bude navýšení skladových zásob a situace na turecko-iráckých hranicích se bude řešit diplomatickou cestou, mohla by ropa zamířit v horizontu několika dnů zpět k 80 dolarům ... Stran zlata máme podobný investiční plán - na úrovni okolo 720-730 bych rovněž otevřel long pozici, je však otázka, kdy a jestli vůbec se na tyto hodnoty podíváme - pokud za týden Fed ponechá stávající sazby, pak zlato určitě klesne, pokud ale sazby sníží (počítám s 25 body), pak může být otevřená cesta k 800 dolarům ... TA hovoří pro pokles zlata, tak uvidíme ... dnes trochu lituji, že jsem včera něco málo nekoupil na cenách pod 750 ... Rovněž se chystám na short DJIA, ale byl bych klidnější, kdybych ho otevřel až na cca 14500 bodech - třeba nám k tomu pomůže Fed snížením sazeb ... Měj se krásně, ať se Ti daří ... Pablo
Návrat nahoru Goto down
Pablo
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: To Karkulka   Tue Oct 23, 2007 4:58 pm

Ahoj, spread mezi WTI a Brentem se obvykle pohybuje okolo 1 dolaru ve prospěch WTI ... jsou však situace, kdy je tomu jinak - letos tuším na přelomu jara a léta byl poměrně výrazný reverzní spread ve prospěch Brentu - tuším, že krátkodobě se pohyboval až někde okolo 5 dolarů - bylo to dáno především vysokým stavem zásob ropy v Cushingu + současně snížený výkon US rafinérií (alespoň myslím, že to byl ten důvod) a Brent šel současně neúměrně nahoru kvůli tenzi na Středním východě (Írán) + tuším nějaké problémy v Nigérii a na plošinách v Severním moři ... Nyní je spread necelé 3 dolary ve prospěch WTI - je to sice trochu více, než bývá zdrávo, ale na jeho pokles bych se t.č. spekulovat neodvážil ... Měj se OK ... Pablo

Naposledy upravil dne Wed Oct 24, 2007 1:40 am, celkově upraveno 2 krát
Návrat nahoru Goto down
lynxsharpeye
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Brent Crude oil   Tue Oct 23, 2007 6:53 pm

Ahoj Karkulko :-)

Jo, jo. VM si s jistotou muj zajem o certifikaty uziva Happy .. ale urcite ne v negativnim kontextu. Hmm, bojovne naladen medvedim duchem jsem uz dlouho - to vis sam nejlepe. Mam pocit, ze duvodu pro "contrarian stance" je vice a vice. Pamatujes si na nasi diskuzi ohledne soucasneho market life cycle? Odchazejici sef IMF vcera celkem az prekvapive otevrene varoval, ze globalni ekonomika zrejme dosahla "inflection point" a bull cycle je "over".

Ahoj Myku :-)

Well done! Hihi, ja jsem se chtel Pepaba zeptat, odkud bere ty grafy, ale pak jsem se zaleknul jeho mysteriozne tajnustkarske persony. Very Happy

Ahoj Pablo :-)

Taky mam pocit, ze VM je mimo eter (nevidim nic na Patrii). Predpokladam, ze jeho "organicky fungujici PC" se rozhodlo pro nezavislou existenci. Very Happy Hmm, spise si myslim, ze Erdoganovi politicky nic nezbude, nez na severni Irak zautocit. S Kurdy Turci zasadne nevyjednavaji, Kurdove se dobrovolne neodzbroji, kongres USA zrejme schvali rezoluci o turecke genocide vuci Armenum ... coz Bushovi moc vujednavaci "levy" neposkytuje. Jeste poopravim jednu vec z meho minuleho prispevku. Po opetnem zvazeni si nemyslim, ze by zlato bylo "value storage" instrumentem pri vyprodeji akciovych trhu. To jsem trochu nedomyslel. Naopak, pokud by se trhy nejak dramaticky posunuly dolu, tak zlato spadne (ted je nakupovano jako hedge, kdyby akcie spadly, tak se investori zbavi i svych hedgu). Ale to byla kartkodoba reakce - takze LONG gold - hedguj se SHORT na indexy?

Preji vsem prijemny podvecer.

Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Brent Crude oil   

Návrat nahoru Goto down

Brent Crude oil
Strana 4 z 13Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Komodity-
Přejdi na: