Vítejte :-)

LazyBear1@seznam.cz

PříjemPříjem  GalleryGallery  FAQFAQ  HledatHledat  RegistraceRegistrace  Seznam uživatelůSeznam uživatelů  Uživatelské skupinyUživatelské skupiny  Přihlášení  

Share | 

Uranium

Goto down 
Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorZpráva
Joseff
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 367
Registration date : 04. 07. 07

PříspěvekPředmět: Uranium   Fri Jul 04, 2008 2:14 pm

fipetr napsal:
to Joseff:
Díky za obrázek, nejde ale přímo o komoditu.
Navíc jen pouze podle TA bych se bál vstoupit.
Já hledám vždy fundamentální a jiné důvody.
Ahoj, vítám Tě zde mezi námi!

Tuto komoditu jsem ještě nikdy vůbec neobchodoval (ani zprostředkovaně), nijak zvlášť se o ni tedy nezajímám.
Vím, že nejde přímo o komoditu. Pro místní certifikáty je dle mne však tento lehce přístupný ISIN celkem dostačující.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi
fipetr

Poeet p?íspivku : 6
Registration date : 02. 07. 08

PříspěvekPředmět: Re: Uranium   Fri Jul 04, 2008 6:27 pm

Piti dík za odkaz.
Jak jsem se o uran zatím nezajímal, neznal jsem ani web s tak pěkným grafem.
Jen mne docela zaráží, proč tak významná firma jako CRB píše v poslední ročence, že data nejsou od 2004 k dispozici.
Asi nějaká komplikovaná past na teroristy Happy
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1052
Registration date : 01. 07. 07

PříspěvekPředmět: Re: Uranium   Sun Jul 20, 2008 10:14 pm

Bude dost surovin pro jadernou energetiku?

http://www.osel.cz/index.php?clanek=3778

Piti
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 373
Registration date : 06. 11. 07

PříspěvekPředmět: Re: Uranium   Fri Jul 25, 2008 8:56 pm

Dnes jsem nakoupil certifikát SG0URX za 78,47 EUR/ks, z hlediska počtu certifikátů jsem navýšil stávající pozici o 50%.
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://proinvestory.cz
Pablo
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 501
Registration date : 08. 10. 07

PříspěvekPředmět: Re: Uranium   Sat Jul 26, 2008 1:07 am

Piti napsal:
Dnes jsem nakoupil certifikát SG0URX za 78,47 EUR/ks, z hlediska počtu certifikátů jsem navýšil stávající pozici o 50%.

Ahoj Piti !

Dobrý papír, dobrá cena ... také ho mám v portfoliu, i když za v průměru trochu horší cenu, než se pohybuje nyní ... SG0URX zdá se bude k návratu na výsluní potřebovat nějaký čas, ale své ovoce nepochybně přinese ... koneckonců je to open end, tak není kam spěchat ... Hezký víkend všem ! Pablo.
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Uranium   Tue Aug 05, 2008 10:33 am

Dnes kurs certifikátu SG0URX klesl na 75 EUR, tj. celý růstový trend indexu World Uranium Total Return (EUR) od 12/2003 zkorigoval o 50%.

Cena uranu se odrazila od svého low 57 USD/lb z konce června 2008, k 28.7.2008 je cena 64,5 USD/lb.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

Poeet p?íspivku : 1130
Registration date : 20. 08. 07

PříspěvekPředmět: Re: Uranium   Tue Aug 05, 2008 4:38 pm

Ahoj Piti!!

Minulý týden jsem si zobl za 78..
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Uranium   Tue Aug 12, 2008 10:32 pm

Tak stávající pozice v SG0URX se mi po dnešku přehoupla do čisté ztráty 21% (prodejní kurs 70,53 EUR). FIBO 50% - 75 EUR už bylo tedy výrazně proraženo, nyní očekávám pokles k 60-ti EUR (poslední FIBO úroveň) kde bych provedl další (poslední) nákup.

Bez zahrnutí poplatků mám průměrný nákupní kurs 87,8 EUR/ks.

Cena uranu se zatím nemění a setrvává na předchozí hodnotě 64,5 USd/lb.
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Uranium   Fri Aug 15, 2008 11:34 pm

For the week as a whole, the Merv’s Weekly Uranium Index closed with a 454.82 point loss or 7.80%. There were only 4 weekly winners out of the 50 component stocks. There were 44 weekly losers and 2 unchanged. As for the top five stocks by market value, Cameco closed the week with a 2.4% loss, Denison lost 16.0% on the week, First Uranium gained 4.5% during the week, Paladin lost 12.4% on the week and Uranium Participation lost 7.6% during the week. The best weekly performer of those four that closed on the up side was Vena Resources with a weekly gain of 6.4%. The worst weekly performer was Kodiak Exploration with a weekly loss of 23.3%. Just as a note as to how bad the week was, there were 16 stocks with double digit losses during the week.

Looking at the normal weekly chart we see that nothing has changed from last week as far as the long term indicators are concerned. Since 03 Aug 2007 when the long term (40 WMAw) moving average turned downward it has been in a slide ever since, and still is. The Index remains below this negative moving average line. The long term momentum indicator also went into its negative zone at the same date as the moving average turned down. This, after a three month warning moving downwards from its overbought zone. The momentum remains in the negative zone. On the long term there is still no reason to upgrade the rating. It remains BEARISH.

Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Uranium   Thu Sep 11, 2008 6:13 pm

Tak jak silně klesají akcie komoditních firem, tak logicky klesá i cena uran basketu. Včerejší low indexu World Uraniunm Total Return (EUR) bylo 668,13 b. (certifikát má vůči tomuto indexu poměr 1:10). Plánuji provést nákup na ceně 61 EUR, pokud bude pokles pokračovat.
Na hodnotě 600 b. se totiž nachází úroveň FIBO 61,8%, jak jsem již zmínil dříve.

Cena uranu zatím stagnuje na 64,5 USD/lb.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Uranium   Mon Oct 20, 2008 3:28 am

Ahoj Piti!!

Uvažuji o dokupu uranu,jak to vidíš Ty?
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Uranium   Mon Oct 20, 2008 8:52 am

Zdravím VM,

no v současné situaci těžko říci. Já jsem provedl nákup dle plánu, tj. na ceně 60,99 EUR/ks a nyní při průměrné ceně 80 EUR koukám na pěknou Sad průběžnou ztrátu. Poslední FIBO úrovně pro korekci několikaletého růstového trendu již byly proraženy jak na uranu, tak uran basketu, takže nyní z tohoto pohledu žádný suport nevidím.

Jediné co mě napadá, podívat se na cenu i zpětně kalkulovaného uran basketu přes průměrné roční zhodnocení. Od roku 2003 k High 2007 vzrostla cena 14 x , což odpovídá zhodnocení necelých 70% p.a. V současné době se pohybuje průměrné roční zhodnocení 23-24% (hodně hrubý výpočet, rok sem, rok tam Happy )

Když jsem si hrál s FIBO úrovněmi, tak přes prodloužení mě vyšlo, že v extrému může cena klesnout až k cca 22 EUR/ks pokud si dobře vzpomínám, ale je to čistá spekulace.

Takže z dnešního pohledu vypadá cena sice velmi lákavě, ale pokud chceš provést nákup, udělej ho v takovém objemu, aby jsi mohl provést nákup při případném dalším větším poklesu. Z hlediska p.a. zhodnocení, aby se trh vrátil do normálu je určitě prostor pro pokles a kdyby to kleslo k +-22 EUR, tak na 6-ti leté periodě by zhodnocení kleslo na cca 14% p.a. což už se jeví jako normální hodnota.

Kurňa, že mě to nenapadlo už dříve Sad , napadlo mě to až při cestě do zaměstnání autobusem po tom, co jsem si přečetl tvůj příspěvek v 5 ráno při ranní kontrole trhů. Smile
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Uranium   Thu Nov 20, 2008 12:42 pm

Vzhledem k vysokým průběžným ztrátám jsem dnes celou pozici v SGOURX prodal a peníze převedl do opčních spreadů na DAX, kde mám šanci rychleji dohnat vzniklé ztráty.

Dlouhodobý pohled jsem sice nezměnil, ale vidina, že budu muset několik let vysedět ztráty se mi moc nelíbí, a tak hodlám něco dělat pro zlepšení vzniklé situace.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Uranium   Thu Nov 20, 2008 3:36 pm

Ahoj Piti!

To si mně překvapil,já pořád uvažuji o příkupu..
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Uranium   Thu Nov 20, 2008 3:42 pm

No já jsem se zařekl, že dotovat účet nebudu a pokusím se z toho vyhrabat se stávajícím účtem, takže jsem se po dnešku zbavil všech investic a jsem naloženej v opčních spreadech na DAX, které mě i při stagnaci podkladu zajistí slušnej výnos a v kratším období než při pouhém držení investic zajistí kompenzaci ztrát.

Po ránu bych totiž potřeboval růst uran basketu o 150%, abych se dostal na nulu. Sad což určitě není záležitost 1-2 let.
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 296
Registration date : 31. 12. 07

PříspěvekPředmět: Re: Uranium   Thu Nov 20, 2008 10:22 pm

Včera jsem uran prodal, už jsem se na to nemohl dívat. V létě nakoupím ( pokud bude za co). oops
Návrat nahoru Goto down
inWestor
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 123
Registration date : 25. 07. 07

PříspěvekPředmět: SG0URX   Thu Nov 20, 2008 10:46 pm

No já mám nákup nastavený na 26,00 EUR, ale asi vyměknu. Nebude to poprvé. Už jednou jsem měl nákupví příkaz na 30,00 EUR a vyměknul jsem.
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Uranium   Fri Nov 21, 2008 8:09 pm

Ahoj Honzajs!!

Pokud se nepletu,dělal si hlubší analýzu uranu.Co si myslíš o momentálním vstupu do SG0URX?

děkuji za reakci

Radku,Joseffe nemáte přehled o uranu?
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Uranium   Fri Nov 21, 2008 8:31 pm

velkámedvědice napsal:
Ahoj Honzajs!!

Pokud se nepletu,dělal si hlubší analýzu uranu.Co si myslíš o momentálním vstupu do SG0URX?

děkuji za reakci

Radku,Joseffe nemáte přehled o uranu?

Ahoj VM jednoduchá rada až zde bude long term místo červených Bearish zelené Bulish tak pak kupuj Smile

http://www.techuranium.blogspot.com/

Naposledy upravil Radek dne Fri Nov 21, 2008 9:11 pm, celkově upraveno 1 krát
Návrat nahoru Goto down
velkámedvědice
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Uranium   Fri Nov 21, 2008 8:41 pm

Ahoj Rado!!

To je pozdě!! oo))
Návrat nahoru Goto down
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Uranium   Fri Nov 21, 2008 9:00 pm

No můžeme to vzít jednoduše selským rozumem, každé podkladové aktivum má nějakou volatilitu a střední hodnotu výnosu. Kolik dáme na komoditní akcie? 15% p.a.? 15% p.a. = dvojnásobek ceny za 5 let.

Když v prosinci 2003 byla počáteční cena indexu (zpětný propočet 100 b.), tak rozumná cena certifikátu pro nákup je +-20 EUR (podklad 200 b.).

Podobně i cena uranu v roce 2003 vystartovala z hodnot 10 USD.

Je to hodně ujetá úvaha ? Smile Nic lepšího mě totiž nenapadá, zjistil jsem, že při splasknutí bubliny se pro korekce nedají použít ani FIBO úrovně, které s oblibou používám a S/R úrovně taky nikde.
Návrat nahoru Goto down
Radek
Moderator
Moderator

PříspěvekPředmět: Re: Uranium   Fri Nov 21, 2008 9:14 pm

Jo já zapoměl dát odkaz:

http://www.techuranium.blogspot.com/

Asi takto:

Dnes jsme tuším na 50USD

Budoucnost světla dno nevidět Smile

Honzajs
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 155
Registration date : 07. 06. 08

PříspěvekPředmět: Re: Uranium   Sat Nov 22, 2008 10:50 am

Analýzu uranu jsem dělal na jaře a plánoval jsem pokračování na podzim. K tomu však nedošla a obávám se, že jen tak nedojde.
Co se týče SG0URX - jedině jako dlouhodobou investici .- dlouhodobý potenciál ze dne ne den nevymizel, i když se možná posunou některé elektrárny apod.

Vývoj vše přebil a já se od léta věnuji prakticky pouze makro situaci a bankám (+ okrajově stříbru). A podle výsledků portfolia jsem udělal dobře. Very Happy
Návrat nahoru Goto down
Zobrazit informace o autorovi http://www.pro-investory.cz/
Piti
Investor
Investor

PříspěvekPředmět: Re: Uranium   Fri Dec 05, 2008 4:11 pm

http://www.finance.cz/zpravy/finance/201904-rusko-postavi-v-indii-ctyri-nove-jaderne-reaktory/

Rusko postaví v Indii čtyři nové jaderné reaktory

5.12.2008

Dillí 5. prosince (ČTK) - Rusko postaví v Indii čtyři nové jaderné reaktory. Dohodu o spolupráci při mírovém využívání atomové energie dnes v Dillí podepsali ruský prezident Dmitrij Medveděv a indický premiér Manmóhan Singh, informovala agentura Reuters.

"Spolupráce v energetickém sektoru je pro nás prioritou," řekl na tiskové konferenci Medveděv. "Velmi usilujeme o posílení spolupráce v jaderném sektoru. V této době je zvlášť důležité, aby se rozvíjely různé obory energetiky," dodal.

Rusko soutěží se Spojenými státy o vliv na indickou jadernou energetiku. V říjnu podepsaly Washington a Dillí dohodu o jaderné spolupráci, která umožní americkým dodavatelům vyvážet do Indie nukleární technologie a palivo pro reaktory.

Rusko je po Francii a USA třetí zemí, která letos podepsala s Indií smlouvu o dodávkách jaderných reaktorů. Uzavření dohod umožnilo rozhodnutí Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE), která v září na návrh Washingtonu zrušila 34 let starý celosvětový zákaz jaderného obchodu s Indií.

Embargo bylo na Indii uvaleno po jejím testu nukleární zbraně v roce 1974. MAAE jeho zrušení podmínila tím, že Dillí bude dodržovat podmínky smlouvy o nešíření jaderných zbraní, přestože ji nepodepsalo, a přestane s jadernými zkouškami.
Návrat nahoru Goto down
jannastas
Investor
Investor

Poeet p?íspivku : 296
Registration date : 31. 12. 07

PříspěvekPředmět: Re: Uranium   Mon Dec 08, 2008 12:47 pm

Pro cenu uranu je třeba vědět, zda ty elektrárna pojedou na uran. Někde jsem četl, že Indie má hodně thoria a že mají stavět elektrárny na thorium.
Návrat nahoru Goto down
Sponsored content

PříspěvekPředmět: Re: Uranium   

Návrat nahoru Goto down

Uranium
Strana 4 z 5Jdi na stránku : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
Vítejte :-) :: Komodity-
Přejdi na: